Bir tek oya ihtiyaç varsa BTP ve Haydar Baş ittifakta neden yok?


Bir tek oya ihtiyaç varsa BTP ve Haydar Baş ittifakta neden yok?

Son zamanlarda birçok gazeteci, yazar ve siyasetçi tarafından BTP ve Haydar Baş'ın bu ittifakta olması gerektiğine dair paylaşımlar yapılmıştı. Konuyla ilgili olarakda Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla seçimle ve ittifakla olan düşüncelerini dile getirdi.

19 Mayıs 2018 Cumartesi 03:45
Bir tek oya ihtiyaç varsa BTP ve Haydar Baş ittifakta neden yok?

1 oy için bile arkadaşımıza telefon açıyor yada bizzat ayağına gidip saatlerce yada dakikalarca ikna etmeye çalışıyorsak ki öyle bir seçim yaşıyoruz ki CHP Yönetimine sorarsak hepimiz bunu yapmalıyız. Çünkü yine bizzat CHP Yönetiminin ifadelerini esas alırsak Devletin en tepesinde FETÖ2nün en tepesi var ve bu seçim kaybedilirse tekrar seçim olmayabilir. En azından CHP Genel Başkanı ve diğer yöneticilerinin söylemi bu yönde. O halde 100bin oyu olan bir siyasi partinin Genel Başkanı üstelik yıllarca CHP'ye açıkça destek vermiş ve yeri geldikçe CHP'nin doğal üyesiyiz biz diyerek hissiyatını belirtmiş bir isim nasıl görmezden gelir. Kaldı ki bir parti ile ittifak ettiğiniz de o partiye oy verenlerin tamamının oyunu alabilmeniz için iki parti tabanı arasında yakınlık olması lazım ki BTP'ye oy verenler de bu yakınlık zaten vardır ve Hocaya sadakatlarını ispat etmiş bir seçmen kitlesidir. Ayrıca bir parti ile ittifak etmeniz halinde sadece o partinin oyunu almış olmazsınız bazen o partiye oy vermediği halde sempatisi olan bir çok insanın da oy verebileceği bir pozisyonu almış olursunuz. Prof. Dr. Haydar Baş ve kadrosu bir biçimde uzlaşıya gidilip CHP listelerinden seçime sokulursa emin olun 100 Bin oyun tamamını getirmekle kalmaz ekstra çok oy getirir. Ben şahsen Haydar Hocaya çok sempati duyup, kitaplarını çıkar çıkmaz okuyan konuşmalarını zevkle dinleyen ama barajı aşamaz kazanamaz algısı sebebiyle partisine oy vermeyen yüzlerce insan tanıyorum sağ yada sol çevrelerde. Çünkü Hoca öyle bir dengede tuttuki bugüne dek siyasetini Ülkücü Çevrelerde de az değildir seveni solcu çevrelerde de. Çünkü Solcular Atatürk sevgisinden emindir Ülkücüler de Vatan sevgisinden ve Milliyetçiliğinden emindir Haydar Hocanın. Dindar çevrelerdeki saygınlığını söylemeye gerek bile görmüyorum. Gerek sosyal medya gerek kişisel ilişkiler ve gerekse Meltem, Mesaj gibi televizyonlar vasıtasıyla Prof.Dr. Haydar Baş ve kadrosunun verdiği samimi mücadeleden haberdar olup sempati beslediği halde kazanamaz barajı aşamaz algısı sebebiyle oy vermeyen insanların da CHP'den aday gösterildikleri takdirde CHP'ye oy vereceğini göz önünde bulundurun lütfen.

Düşünün sizce Saadet Partisi Genel Başkanı CHP listesinden aday gösterilse Saadetin oyunun hepsini getirebilir miydi? Yoksa bir kısmı AKP başta olmak üzere diğer sağ partilere mi kayardı? Bana sorarsanız Karamollaoğlu kendi partisinin oyunun bir miktarını getirebilse bir miktarını getiremez ki O'nu aday yaptılar diye CHP'ye oy verdiği halde sanığa gitmeyecek yada CHP dışında seçeneklere kayabilecek insanlarda muhakkak çıkacaktır. Ama Hocanın partisinin tabanı tıpkı DSP gibi CHP'ye zaten yakın insanlardan oluşuyor ve Haydar Baş Beyefendi CHP listesinden aday olsa emin olun BTP'ye oy verenlerin hemen hemen tümü oyunu CHP'ye verir. Yani 100 Bin oy bir kere tuluk gelir. Ya MHP gibi Milliyetçi söylemleri olan partilere oy verdiği halde Hocaya sempatisi olanlar mesela? Hazır da Bahçeli'den böylesine sıkılmışken MHP seçmeni ve çaresizken. Yada mesela AKP'ye oy verdiği halde Hocaya sempati duyanların da böyle bir CHP'ye oy verme olasılığı doğmaz mı sizce? AKP'li seçmen neden oy vermez CHP'ye dine karşı soğuk tutumu sebebiyle böyle bir gelişme olması halinde bu algıyı yerle bir etmiş olmaz mı CHP? Hoca aday olursa sağ çevrelerin buna olumlu reaksiyon göstereceği açık yada aşikar değil mi?

Bakınız Alevi çevrelerin CHP içindeki temsilcisi gibi bir pozisyonu olan ve Genel Başkan'a da yakınlığı bilinen İmambakır Üküş bile neler söylüyor CHP Yönetimine Hoca ile ilgili. Yani Alevisi sünnisi dindarı solcusu Milliyetçisi ülkücüsü herkesin sempati ile baktığı ve CHP listelerinden aday yapılmasını istediği bir isim olan Prof. Dr. Haydar Baş'ı görmezden gelmek demek SAMİMİYETSİZLİĞİN dik alası demek değilse nedir sizce? Özetle Prof. Dr. Haydar Baş sadece 100 Bin oyu getirmekle kalmaz sağ çevrelerden CHP'ye 100 binlerce oy getirebilir. Son olarak şunu da söylemeliyim, siyaset sadece oydan ibaret değildir. İktidar olursanız hangi kadro ile çalışacak kimlerin fikirlerinden yararlanacaksanız o bilim insanlarının da Meclise sokulması gerekmez mi? Mesela Nobel Ödüllü bilim adamımız Prof. Dr. Aziz Sancar gibi İlber Ortaylı gibi kamuoyunun da yakından tanıyıp takdir ettiği bilim adamlarına niçin teklif götürmez CHP? Yada mesela kendini uluslararası bilim dünyasında kabul ettirmiş saygınlığı olan ama kendini halka mal etmemiş yada edememiş bilim adamlarımıza Milletvekilliği teklifi neden götürmez siyasi partiler? Mesela Atilla İlhan gibi Oktay Sinanoğlu gibi Necip Hablemitoğlu gibi sembol isimler niçin sağlıklarında siyasi partilerce Milletvekili yapılmadı? İlla bir ismin kıymetini kadrini hakkını iade etmek için ölmesi mi gerekiyordu? Bilim dünyasından fikir dünyasından sanat dünyasından tanınır yada tanınmaz isimlere ihtiyacı yok mu Millet Meclisinin. Prof. Dr. Haydar Baş gerek Ehlibeyt Külliyatının sahibi olması gerek Milli Para ve Milli Ekonomi Modeli Sentezinin sahibi olması ve gerekse Hoş Geldin Atatürk eserinin müellifi olması sebebiyle zaten Millet Meclisine girmeyi çoktan hak etmiş hatta aslında samimi olsalar Siyasi Parti Genel Başkanlarını Onu meclise sokmaya çalışmaları anlamında mecbur etmiş bir insandır. Kaldı ki bana sorarsanız Millete mal edildiği takdirde mevcut Cumhurbaşkanı yada adayları ile kıyas kabul etmez derece de büyük bir siyaset ve bilim dehasıdır kendisi. Tabi nankörlük edip görmezden gelenler haricinde tanıyıp bu gerçekle yüzleşen herkes için bu gerçekler ortada.

Samimiyetsizler için ne söylesen boş zaten ağzınla kuş tutsan seni görmezler beğenmezler hiç bir şey bulamazlarsa kazanamaz derler daha olmadı Millet cahil ve aptal kıymetini bilmez derler. Yahu sen Millet mal et hele ona da yanaşmaz. Demek ki samimi değil. Ne hazin tecelli değil mi? CHP Tabanı kazanmak için Karamollaoğlu'nu bile bunca geçmiş kabahatine rağmen sinesinde eritmeye hazır. Ama CHP Yönetimi tabanının bu masum feryadına kulak tıkıyor ve Haydar Baş Beyefendi ve kadrosunu görmezden gelme hususunda hala ısrar ediyor. CHP tabanından Milyonlarca insanın sosyal paylaşım sitelerinden ortaya koyduğu bu talebi de görmezden gelirse Kılıçdaroğlu ben şahsen asla Samimiyetlerine inanmam inanamam. Samimi olan ya Haydar Hoca ile birlikte olur yada neden birlikte olmadığını çıkar Millete izah eder açıkça. Hani bu kadronun bizim bilmediğimiz bir eksiğimi var? Yada bu kadroyu İsrail ve ABD gibi dış güçler mi istemiyor yoksa? Yada nedir CHP Genel Merkezinin bu anlamsız suskunluğu. Bu mudur olması gereken???
Your Website Title


Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv