AKP çek artık yargının üzerinden elini ve karışma; kimin paralelci olduğuna yargı karar versin!

01 Ağustos 2016, 08:49
AKP çek artık yargının üzerinden elini ve karışma; kimin paralelci olduğuna yargı karar versin!
Nurullah Çavuşoğlu

AKP içerisindeki bazı grupların paralel operasyonu sulandırmaya ya da operasyonun seyrini yanlış bir noktaya çekmeye yönelik bir takım tutumlar içerisinde olduklarını görmekteyiz. Savcılarımızın ve güvenlik güçlerimizin kimsenin mağdur olmaması adına titizlikle bir çalışma yürüttüğü ve milletin paralelden kurtulmak adına ciddi umut kazandığı ve birlik olduğu şu günlerde, bu yanlışların üstelik AKP'lilerce işlenmesi bir hayli manidar. Hak ihlallerinin ve mağduriyetlerin yaşanmaması adına kaleme aldığım bu yazıyı kamuoyunun ilgi ve beğenisine sunuyorum.

Paralel Terör Örgütü soruşturması kapsamında yürütülen operasyonlar ilk defa; AKP hükümeti ve Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, iktidarı muhalefeti ile bütün siyasi partiler ve topyekün Türk Milleti, hatta paralelcilerin pek çoğunun aileleri bile hemfikir oldular ve kararlılıkla bu hain ve taşeronlardan oluşturulan çetenin üzerine gidiliyor. Düşünebiliyor musunuz? Adam yıllarca paralel örgüte hizmet etmiş ama şimdi pişman olmuş ve itiraf ediyor bildiklerini ve yaptıklarını kendisinin ceza alacağını bile bile Türk Devletinin, bu paralel yapılanmadan kurtulabilmesi için yardım ediyor. Ya da bir başka örnekte, bir aile paralelcilerle işbirliği yaptığını bildikleri evlatlarını elleriyle yargıya teslim edip, kusura bakma evladım ama madem paralelcilerle birlikte oldun risk aldın ahmaklık ettin bu cezayı çekip aramıza öyle dönmelisin diyebiliyor.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bütün kurumlarının en tepesi bir araya gelip, sırf bunlardan bir an önce Devlet kadrolarını kurtarmak için olağan üstü hal ilan ediyor. Paralel operasyon toplumun hiç bir kesiminde en küçük bir tepkiyle karşılanmazken, medyası ile STK'ları ile ne varsa ne gücü varsa, koskoca bir millet, tek yürek paralelcilerden kurtulmak istiyor. Polislere geçen takıldım Adliyede, sizin mesaide amma arttı dedim, yoruluyorsunuz dedim.  Adamlar hiç problem değil Nurullah Bey, yeterki kurtulalım gerekirse üç ay uyumayız diyor. Savcılar; bir yandan ifade alırken, diğer yandan başka evrakları ve belgeleri incelemek zorunda kalacak kadar, evleri ile Adliyeyi aynı mantıkla kullanacak kadar yoğun hale gelmişler.  Ama kılı kırk yarıp, kimsenin canını yakmadan, kimseye haksızlıkta etmeden, yani vicdan muhasebesi yapmak zorunda kalacakları kararlar almadan ya da aldırmadan bu işin içinden nasıl çıkarızın derdine düşmüşler. Ama hiç şikayet etmeden çalışıyorlar. İfade alan polisler KOM'da ya da Emniyet binasında bir kenarda kıvrılıp uyuyor, evlerine bile gidemeyebiliyorlar. Kafaları zaten ambalaja dönmüş, bir çok paralelci sorgulamışlar ve belki yüzlerce ifadeyi yazıya döküp kağıda aktaracaklar ve Savcılarımızın huzuruna çıkartacaklar pürtelaş içerisindeler. Üstelik konu çok hassas.

Hülasa demem o ki Millet olarak seferberlik halinde gibiyiz. Herkesin tek derdi var, suçsuz olan kimseye en küçük bir zarar gelmeden, suçluların ayıklanarak cezaevi ya da tımarhane adı neyse layık oldukları yere gönderilip cezalandırılmaları. Keşke bizim yıllardır bu siteden, Facebook hesabımızdan ve benzeri imkan bulduğumuz her yerden yaptığımız uyarılar, dikkate alınsaydı da ülkemiz böylesi bir uçurumun kenarına hiç getirilmeseydi. Keşke AKP Genel Merkezine, ya da Ak Saraya (adı neyse) Atatürk'e küfreden sözde tarihçiler (tımarhanelik, tescilli dolandırcı fesliyi kastediyorum) getirilip ağırlanacağına, önceden beri Atatürk posterleri asılsaydı ve ortak paydamız ve değerimiz olarak kabul edilseydi. Keşke Dinler Arası Diyalog ve BOP'a hiç ortak olmasaydık bu Fetöcülerin ağzıyla ve keşke hiç domuz etini serbest bırakmasaydık, hiç hristiyanın olmadığı yerlere bile elimizle kilise açmasaydık. Keşke komşularımızın iç işlerine karışmasaydık bu hainlerin sözüne kanıp. Keşke KPSS Sınav sorularının çalındığını öğrenir öğrenmez toplasaydık bu hainleri ve sınavları o anda iptal edip, paralel sızmayla girenleri bunca yıl içimizde barındırmasaydık. Keşke baştan bu milletin ak saçlılarını yada ak sakallılarını dinleseydi ülkemizi yönetenler münafıkları dinleyeceğine. Ama keşke demenin faydası yok kanaatimce geç kalmışsakta çok geç kalmış değiliz elbirlik kurtulabiliriz bu badireden birbirimizi incitmeden.

Türk Milleti uzun yıllardır ilk defa böyle tek yürek olmuştu. Buna yakın bir zaman dilimini benim hatırladığım sene 2002'de Türk Milli Takımının, Dünya Kupası 3.sü olduğu elemelerin oynandığı dönemde yaşamıştık. Benim hatırladığım hiç bir konuda bu kadar hemfikir olmamıştık milletçe. Çok afedersiniz ama bu benzetme meramımı tam anlatacağı için yapıyorum;  Adeta Milletçe karar aldık Fetö Terör örgütünü içimizden kusmaya ve gerekirse ağzımıza parmak atmak suretiyle de olsa bu kararımızı uygulayacağız gördüğüm kadarıyla ve tamamını temizleyene kadar bu örgüt ya da örgütlerin, bu millet bu operasyonun bitmesine ya da durdurulmasına bile izin vermeyecek kararlıkta görünüyor. Elbette ki bu tablo oldukça sevindirici ve aynı zamanda umut verici. Beni bilirsiniz düşündüğümü irdelemeden paylaşmam halkla ama eminsem doğru düşündüğümden, bedeli ne olursa olsun söylemekten imtina etmem. 17/25 Aralık sonrası paralelcilere operasyon yapıldığına inanmadığımı, hükümetin samimi davranmadığını ve şayet samimiyse de Cumhurbaşkanının bu konuda yalnız bırakıldığını söylemiştim. Ama bu sefer istisani durumlar hariç, işin ciddi olduğunun ve samimi bir operasyon yaşadığımızın bende farkındayım ve çok ciddi anlamda ümitvarım bu kez. Yani Hükümetten ziyade Devletimizin topyekün bu iradeyi gösterince, hükümetin de buna ayak uydurmak zorunda kaldığını düşünüyorum en azından. 

Ancak tüm bunlar olurken, yani paralel operasyonu biz milletçe yapmaya çalışırken, bu operasyonlara gölge düşürecek bazı davranışların olduğunun da farkındayız ve bu durumdan da herkes ciddi anlamda muzdarip. Paralel düşmanlığı üzerinden, paralelcileri kollamaya mı çalışıyorlar? Ya da kafaları karıştırıp, Milletin Devlete ve Yargıya olan güvenini sarsmak suretiyle, Devletin bu operasyonuna ket vurmayı mı hedefliyorlar? Veyahutta, hiç değilse paralelin en tepesinde görev almışları gizlemeye ve kripto paralelcilerin ortaya çıkartılmasına mı engel olunmak isteniyor? Bilinmez. Ama birileri adeta operasyonu sulandırmak istercesine, milletin operasyona olan inancını sarsmak istercesine davranışlar içerisine giriyorlar. Operasyonu bir fırsata dönüştürüp, kendi iktidarlarını sağlama alma derdindeymiş gibi davrananlar, bir korku imparatorluğu yaratma hevesindeymişçesine, sağa sola tehditler savuran, yargının hiç bir dahli olmadan, bazı kurumlarda çalışan alakalı alakasız insanları paralelci ilan edip, adeta toplumdan tecrit edilmeleri için uğraş veren, yargının işine burnunu sokarak sürecin yavaşlamasına ve zarar görmesine sebep olacak eylemler gerçekleştiren ve yerelden Ankara'ya uzantılarının olduğunu düşündüğüm bazı grup yad a gruplar olduğu, son günlerde kentimizde yaşanan hadiseleri seyrettiğinde çok net ortada. Bu durumdan Karaağaç Mahallesinde, Işık Mahallesinde yada Dikilitaş'ta oturan akrabalarım da rahatsız, Ünalan'da Kemalöz'de oturan dost, arkadaş yada tanıdıklarım da aynı şekilde rahatsız. Gerek iş, gerek politika, gerekse Devlet çalışanları dünyasından kiminle konuşsam, cadı avına çevirdiler işi, bu doğru değil diye serzenişlerini belirtiyorlar. Hiç kimsenin gerçekten paralelci olanlara, paralelci denilmesine yada yargılanmasına ve cezalandırılmalarına bir itirazları yok. Ancak kimsenin canı haksız yere yanmasın istiyor halkımızın tamamı. Çünkü herkesin çoluğu çocuğu var ve günahsız insanlar paralelci diye yaftalanırsa şayet, ileride mahkeme huzurunda aklansa bile topluma bunu anlatmakta sesini duyurmakta zorlanabilir. Herkesin tek tek beraat kararını ya da takipsizlik kararını Uşak Haber Merkezinden ilan ettirme şansı olmayacağına göre. Bu durum bir hayli sıkıntılı sonuçlara sebebiyet verebilir insanların ve toplumun hayatında.

Şunun öncelikle bilinmesini isterim ki; Bahsettiğim mağduriyetler daha çok, paralelciler ile iş tuttukları bilinen ve paralelcileri, 17/25 Aralıktan beri, başında bulundukları kurumlardan temizlemeye çalışmayarak, savcılara yardımcı olacak bilgi ve belgeleri sunmak için bu günleri bekleyen ve fakat başka grup ya da cemaat adı verilen adreslerin içine sızmış paralelcilerin, etkisinin olduğu kurumlarda göze çarpıyor. Ayrıca bu bahsettiğim grup ya da kişilerin şu ana dek kayda değer bir yardımı oldu mu? Konuya ilişkin soruşturmayı yürüten savcılarımıza ya da güvenlik güçlerimize bilemiyorum. Paralelci diye ismi yaftalanan ya da görevlerinden el çektirilen, ama paralelci olduklarına hiç değilse halkın inanmadığı insanların isimlerini ortaya atanlar kimler? Kesinlikle Yargının müdahalesiyle görevinden el çektirilmiş yada benzer şekilde mağdur edilmiş şu ana kadar hiç bir örnekle karşılaşmadım ben. Politikacıların işgüzarlık ederek kendi bildiklerine oluşturdukları kriterler çerçevesinde isim tespit etmesiyle ve bu isimleri ilan etmesiyle bu mağduriyetler ortaya çıkmakta.

Nerede bu tür mağduriyetler mesela Uşak'ta; Belediyede, Sağlıkta ve Üniversite bünyesinde gerçekleşen soruşturmalarda ciddi sızlanmalar ve mağduriyet iddiaları olduğunu işitiyoruz. Dikkat ederseniz SGK'da da benzer uygulamalar yapıldı ve ilk etapta 8 kişinin iş akdi geçici olarak feshedildi. Ama dinliyorum hiç o kurumda benzer bir sızlanma yok. Herkesin paralelci diye şüphelenebileceği isimlerin yazıldığını işitiyoruz. Milli Eğitimde yine ha keza öyle. Benzer uygulamalar başka pek çok kurumumuzda da var. Ama oralarda da ciddi sıkıntılar göze çarpmıyor yada işitmiyoruz. Peki bu bahse konu kurumların ortak özelliği ne? Ya da AKP içerisinde hangi grubun etkin olduğu kurumlarda bu sıkıntılar yaşanıyor? Uşak halkının malumu. Ben buradan yazmak istemiyorum. 

Çünkü takdir edersiniz ki; hassas bir dönemden geçiyoruz ve neyin ne olduğunu aslında en iyi anlaması ve halkı aydınlatması gereken bizler bile, 24 saat takipte olduğumuz halde anlamlandıramayabiliyoruz. Bu yüzden de yazdıklarımız ve söylediklerimizi bu günlerde iki kez tartmak durumunda hissediyoruz kendimizi. Paralelden bir kurtulalım daha sonra bunları başımıza bela eden siyasete de gereken hesabı, siyasi olarak sorarız diye düşünüyorum. Ama yine de çok temkinli davranmalı ve paralel soruşturmayı iktidar yada iktidara yakın çevrelerin değil, hukuk adamlarımızın halk desteğiyle birlikte yürütmesini sağlamak için çalışmalıyız. Hukuksuzluk işleyenlerin cezasını politikacılar değil, hukuk adamları kesmeli ve kimler paralel çete yararına hukuksuzluklara bulaştıysa buna yargı karar vermeli? Kimsenin suları bulandırıp etrafımızdaki insanları paralel ilan etmesine izin vermemeliyiz. Bakınız sağlıkta ve belediyede çok etkin olan bu grubun verdiği isimlerin arasında gerçek paralelcilerin olmadığı, gerçek paralelcilerin gizlenirken, başka bazı isimlerin verilerek hedef saptırıldığı yönünde de iddialar var.

Sakın bu iddiaların gerçek olacağına da ihtimal vermeyin. Zira savcılarımız; Kurumlar ismini vermesede, gidip AKP bayrağı ya da Türk bayrağı eline alıp meydanda selfi çekilse de, hatta facebook hesabından paralele gece gündüz küfredip, aldatılmışım diye gazete ilanları verseler de, paralelle bağlantısı bariz olan kimseleri muhakkak tespit edecektir, soruşturmayı yürüten yetklilerimiz ve varsa illegal işlere paralelcilerle birlikte bulaşan ve rant elde eden kimseler, muhakkak ki oartaya çıkartılacaktır. Bahsettiğim malum grup zaten, iş başı yaptıkları günden bu yana kentte, esnaf arasında da, belediye çalışanı arasında da, minibüsçü yada pazar esnafı arasında da hatta kent protokolünde bile huzursuzluk ve fitne çıkarta gelmişlerdi biliyorsunuz. O halde bu grubun iyi niyetli davranmadığı ve sürekli bel altı politika ürettiği, hatta zaman zaman kaba kuvvete ya da tehdit ve şantaja başvurmak suretiyle insanları sindirmeye çalıştıkları, ayrıca pek çok yolsuzluk iddiasında da adlarının geçtiği hepimizin malumu olan bir grupsa, yapmamız gereken bunları kale almamak ve bunların ağzıyla kimseyi paralelle yaftalamamak değil midir?

Aynı grup, Rektörlük seçimlerini de fitneye boğduğu için, mevcut Rektör aleyhinde ağza alınmayacak iftira ve hakaretleri sağda solda ettikleri bilinen bu grup, Uşak Üniversitesin'de kısmen etkili oldukları için orada da kısmen nüfuz etmiş gibi görünüyorlar. Malumunuz olduğu üzere birbirleri başta olmak üzere, (Uşak'taki Uşak'lı olmayan Avukat Şeyhcikin müritleri başta olmak üzere) pek çok kişiyi ve Rektörü (bende şüpheliyim 17/25 Aralık öncesi için özellikle ama bu kadar bilgi sahibi olduğum bir konu olmasına rağmen Rektör Hocayı yargı kararı olmadan paralelci ilan edemem) önüne geleni paralelci ilan edenler ve bunları haber yaptıranlar da aynı gruptandı. Bu tür kirli bilgileri kamuoyuna sunan medyada zaten aynı grubun etkisinde olduğu medya değil mi? Aynı grup bunu yapmakla yetinmeyip AKP içerisindeki alakasız bazı isimlerin üzerine bu kabahati yığma niyetine bile girip, siyasi rakiplerine de iftira edebiliyor anladığım kadarıyla. Ama bu tarz kişi ve gruplara artık halk ilgi göstermediği gibi aslında itibar da etmiyor zaten.

Demem şu ki endişeye mahal yok. Biz istemiyor muyduk? Paralelcilerden kurtulmak, bakın işte istediğimiz oluyor. O halde Devletimize güvenmeliyiz, Yargı mensuplarımızın, emniyet mensuplarımızın, ordu mensuplarımızın, paralelci olanları içinden temizlendikten sonra hepsi de bağrımıza basılmaya layık güvenebileceğimiz kadrolardır. Siyasi görüşü ne olursa olsun Devlet Adamı vakarıyla olaylara yaklaşan pek çok askerimizin, polisimizin, yada hakim ve savcımızın olduğunun asla unutulmaması gerekir. Son bir ilave yaparak yazımı sonlandırıyorum. Paralel soruşturma kapsamında göz altına alınan, ifadeleri alınan kişilerin yakınlarının, KOM önünde gerekli bilgilendirme yapılmadığı ve sanki çok olağan üstü gizemli bir durum varmış havası estirilerek, en yakınlarının bile iki dakikalığına bile görüştürülmediği ve korkutulduğu yönünde şikayetler almaktayım. Bu konuya da dikkat çekip bu duruma yetkililerimizin müdahale ederek, az esnek davranılmasını sağlamalarını rica ediyorum. En yakın zamanda yapacağımız bir ropörtajda çok daha fazla bilgi paylaşacağımın sözüyle esenkalın.



YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 56 yorum mevcut

  • Usak 1 yıl önce yorumlandı

   Arkadaş bakkal dükkanı yönetir gibi ülke yönetiyorsunuz... Kurumların daire başkanları, bakanları kurm içi araştırma ile nerden bilecek? daire başkanlarının istihbari yetenekleri ne ki onlar karar verici oluyor? ifade almayı çapraz sorguyu bile bilkmezler... o şuna fetöcü dedi.. bu şuna fetöcü dedi... böyle mi olur.. yada çok hükümeti eleştiriyor...bu mu? Arkadaş bende hükümeti eleştiriyorum... isim ver desen 1 tane bile isim veremeyecek kadar gülen grubu ile tanışıklığım yok... ne alaka... Senin mitin, emniyet istihbaratın, jandarma istihbaratın yok mu? 17-25 aralıktan sonra şüpheli olanları takip ettirmedin mi? Haine suçundan hesap sorulur ama ülke rayına otursun beceriksize de iş bilmezliğinden hesap sorulur... bilesiniz

  • uşaklı @ali 1 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar bazıları saçma sapan yorumlar yazmış görüyorum tayyip yaptırdı gibi saçma bir duyguya kapılmış ben ankarada oturuyorum ve olaylara bizzat şahidim burda katliam oldu saçmalamayın lütfenn düşünün ve öyle yazın o kadar asker salaktı ya rte başkan olsun bizde vatan haini olalım dedi öylemi bazıları öyle ima ediyor kuş beyinliler

  • Kezban25 1 yıl önce yorumlandı

   arkadaş güzel yazmış badem bıyıkları temizlemedikçe cemaatçileri temizleyemezsiniz sanırsın bıyıkları çalışıyor bıyık kesilse işler duracak:-)

  • zıptı çıktı 1 yıl önce yorumlandı

   bir zamanların belediye başkanı,hani o parti senin bu parti benim dolaşıp duran zatı şahane cinali yok mu!bu fetö operasyonunda niçin ucu ona dokunmaz ya da durmuş efeye dokunmaz ha sordum gitti!

  • Usak 1 yıl önce yorumlandı

   şöyle durumlar var; bir zamanlar fetoculerın dersanesinde cocugunu okutmus, fetocu olarak uzaklastirilan biriyle zamanında ögrenci evinde arkadaslik yapmıs vs.. yani bu bizim anladığımız kadarıyla sebepler böyle. belki bilmediğimiz birşeyler varsa amenna ama sebepler bundan ibaretse bu tespitleri yapmak için bir devlet iradesine gerek yok bu kadar basit tespiti ben de yapar fetocu bunlar derim olur biter. ama bunun hakkaniyete uyup uymadığı vicdanlarda gerekli cevabı bulacaktır... özetle şunu söylemek istiyorum. bu memleket bu hazin günleri maalesef adaletten ayrıldığı için gördü. ülkemiz son dönemde çok iyi kalkındı ama adalet için aynı şeyi söylemek mümkün değil. aklını fetöye teslim etmiş hainler yıllardır adaleti bombaladı en son olarak da karşılarında duran herkesi. 15 temmuz adaletten ayrılmanın bir neticesi olarak karşımıza çıktı. eğer adalet olsaydı, torpil iltimas olmasaydı inanıyorum ki bu kadar etkin bir şekilde devlentin can damarlarını ellerine alamazlar ve buralarda

  • Usak 1 yıl önce yorumlandı

   çünki gerçekten birebir tanıdığımız şahit olduğumuz, fetöcülerin gücünün herşeye yettiği bir zamanda itelenen, ötekileştirilen, işlere takoz olduğu düşünülen ve bunun yüzünden kurumundan ayrılıp başka biryerlere giden/gönderilen kişilerin açığa alınmak bile değil direk ihrac edildiğini görüyoruz. en bariz örneklerden birisi ise usak belediyesinde de i̇stenirse görevinden ihracedilen ve fetoculerin yanından bile geçmeyen isimler verebilirim. bu insanlar zamanında o güce karşı bedel ödediler. şimdi ise gelen vurdu giden vurdu durumuna düşürülüyor. i̇şte esas bu durumlar bir incelemeye alınırsa eminim altından esas pislikler fetoculer ortalığı bulandırıp haklı haksız ayrımını zorlaştıran kripto fetoculerin çıkacağından eminim. konuyu genle bir resimle ele alıp dikkat çekmek istediğim önemli bir nokta daha var. ohal ile birlikte gelen listelerin hazırlanmasında fetoculerin yine hedef sapıtma amacıyla işlem yapmadıklarının garantisini kim verebilir. çünkü görevden alınmaların bazılarında da

  • Usak 1 yıl önce yorumlandı

   bu işin sağlıklı yürütülebilmesi için ilk önce tüm kurumlardaki mevcut atama yetkisi bulunan personel birimlerinin insan kaynaklarını başkan ve genel müdürlerinin alınması gerekirdi. bu kişilerin asıl örgüt üyelerini bildikleri halde korudukları düşünülebilir olmakla beraber görevden el çektirilen personel ile ilgili yaşanan şu kaos ortamının bu yöneticilerin etkisizliğinden kaynaklandığı herkesin malumudur. ayrıca onların da o kademelere bu örgüt tarafından yerleştirilmediğinin hiç bir garantisi yoktur. sürekli söylediğimiz birşey var; bu listeleri hazırlayan kişilerin de araştırılıp sorgulanması ve temizlik ekiplerinin denetiminin de sağlanması şart. cumhurbaşkanımızın yaverine kadar sızmış bir grubun buralarda yer bulup hedef şaşırtmak ve karmaşa çıkarmak için yanlış isimler üzerinde işlem yapma ihtimalinin güçlü olduğunu anlamak zor değil. kaldı ki bir de kamuda kişisel husumetler vb gibi durumlardan dolayı cadı avında olan bir kesimin varlığından

  • ali 1 yıl önce yorumlandı

   samimi iseniz önce bugüne kadar olanlardan dolayı dolayı önce çıkarsınız bu milletten önce özür dilersiniz,bizi zamanında hem muhalefet hem de askeri kanat uyardı amam biz onların sözüne itibar etmedik bu cemaate inandık pişman olduk affedin dersiniz.
   sora en yakınınızdan başlamak üzere spor siyaset orman ve diğer kurumlar olmak üzere bu işle ilgili olanları ayıklarsınız ama suçsuz insanları ayırarak sonra bu millet bunları değerlendirir ve samimi olup olmadığınıza karar verir.

  • Mert'çe 1 yıl önce yorumlandı

   kimisinin para ve makamla kimisinin korkuyla sindirilip susturulduğu bir ortamda uşak gibi bir şehirden böyle yürekli dürüst gazetecilerin çıkması gurur verici. bir uşaklı olarak bu siteden ve yazarlarından gurur duyuyorum iyiki varsınız. mazlumun mağdurun yanındaki duruşunuz yıllardır aralıksız sürdü dilerim daha uzun yıllar sürer.

  • Neden nicin 1 yıl önce yorumlandı

   usak devlet hastanesi otelcilik muduru paralel universitede yuksek lisans yapmis samanyolu tv oktay usta studyolarina gezilere katilmis nicin aciga alinmiyor

  • Neden neden 1 yıl önce yorumlandı

   banaz dev hastanesi muduru ve usak saglik sen baskani umit memurlar dernegi uyesi olmasina ragmen neden aciga alinmadilar.

  • Delican 1 yıl önce yorumlandı

   Allah razı olsun sizden.

  • Veli celik 1 yıl önce yorumlandı

   osmanliyi yikan cokerten isyanlar cikartan bu naksi anlayistir.ingilizlerle isbirligi yapmislardir.belediyede saglikta sorusturmalari sulandirip adalete olan guveni sarsmaktadirlar.tum kamudaki tarikatlar temizlensin

  • doğrucu Davut 1 yıl önce yorumlandı

   akp bu ne idüğü belirsiz saçma sapan darbe girişimini bahane edip ülkede kendi iktidarını güçlendirmeyi ve aynı zamanda muhalif sesleri susturmayi istemektedir. uhm nin gazetesi olan son noktanın kapatılması bunun en bariz örneğidir ki uşakta hiç bir zaman paralelci olmadığına yemin edilebilecek tek gazetedir.ama paralelci diye kapatilmistir.bir çok chpli ve mhp li memurun işine son verilmiştir paralelci denilerek. ayrica asker düşmanlığı körüklenip askeriyenin yapısı degistirilmeye çalışılmaktadır. genel kurmay başkanı emniyet genel müdüru gibi bir hale getirilmiş kuvvetler ayrılığı prensibine son verilmeye çalışılmaktadır ve asker sürekli tahrik edilmektedir küçük düşürülerek. düşünün bir kere uşakta bile garnizonun önüne hiç gereksiz belediye kamyonları yıgılip kepcelerle önü kazilmaya çalışılmıştır. haltın arasına kim paralel fitnesi salinip cadı avı başlatılmış ve 12 yıldır saglayamadiklari korku imparatorlugu ve vesayeti saglanmış halk adeta siyasi vesayet altına alınmıştır.

  • Şule Gürler 1 yıl önce yorumlandı

   darbe bahane her gece tiyatro ve iktidara karşı olanları temizlemek ortadan kaldırmak şahane. kim konuşursa aleyhte paralelci de yaftala geç. nasılsa o zaman kimse konuşamaz kokrar hapse atılmaktan yada yafta yemekten. iyi taktik valla. zaten darbe marbede yok bana sorarsanız oda mizansen öfkeli unsurlar deyiveririz yarın olur biter. ergenekonculara dediğimiz gibi bunlardan da özür dileyiverir aldatılmışız pardon deyiveririz olur biter. yatacakları şurda en fazla 1 sene sonra milleti tekrar uyuttuk mu çıkartırız bir şekilde. barzaniyi alkışlatan apoyu barış güvercini ilan eden meyri meyri diye böğüren biz değil miydik? milletin gözünün içine baka baka. askerlere siyasetçilere kumpas kurmadık mı halkın gözü önünde. kaç kendi kendimizi yalanladığımız konuşma dinledi millet bakara ile makara geçen biz değilmiydik? biz değilmiydik domuz etini kasaplık et statüsüne sokan. halk nasılsa koyun diye yer bizim kestiğimiz ve bu koyundur dediğimiz domuzu. halk nasıl olsa korkar siner pırsar.....

  • Nurullah Çavuşoğlu @terzi 1 yıl önce yorumlandı

   peki terzi bey muhakkak uğrayacağım ama bu hafta sonuna kadar bi sabret hafta sonu geleyim.

  • sadi 1 yıl önce yorumlandı

   new york times uşak bürosu anlaşılan o

  • Ali Sami 1 yıl önce yorumlandı

   eşek arılarıları vadır vızlar bal yapmaz teşbihte hata olmaz

  • Nakşibendi düşmanı 1 yıl önce yorumlandı

   bu nakşibendileri atatürk boşa asmamış boşa sallandırmamış ipte.menzil gülen nursi hepsi aynı bok. ama en kötüleri ve en pisleri bu menzilciler. bu kadar düzenbazlığı emin olun fetöcüler bile çevirmemişti. nurullah bey nezaketinden yazmamış sanırsam ama bu menzilciler güzelim uşakı fitneye yalana iftiraya hırsızlığa boğdular. amma Allah büyük illaki bunları da diker tepesi üstü. bir zamanların ali kıran baş keseni ali erdoğan ve hazim sesliydi, biri cezaevinde diğeri kaçtı diyorlar. şimdinin ise cahan ile çümen yakındır onlarında birinin hapse birinin yurt dışına kaçması devletin adaletinden kaçabilirsiniz sağa sola çamur atarak kendi yolsuzluklarını unutturabilirsiniz belki ama Allahın adaletinden asla kaçamayacaksınız ve er geç tecelli edecek. tabi bunca olan biteni seyredip devletin adaletini uygulaması gerektiği halde uygulamayan savcılar ve polislere de Allah ayrıca hesap soracak. sizi şımartanların da sizin de Allah belanızı versin hayatımı mahvettiniz.

  • çağrı @isimsiz 1 yıl önce yorumlandı

   paralelden nefret eden ve hepsinin cezaevine atılması fetö haininin ipten sallandırılmasi için dua eden biriyim. ama bu darbe işi bana hiç inandırıcı gelmiyor şahsen ve kesinlikle inanmıyorum iki uçak kaldırıp üç tank yürütmekle darbe mi olur. drbe yapanlar gelir basbakanliga el koyar bakanlıklara el koyar. bu iş sanki muhalefeti törpüleyip başkanlık sistemini getirmek için tezgahlanmış gibi duruyor.çavuşoğlu bir önceki yazısında bahsetmişti tiyatro oynuyorlar diye.yaşanan gelişmelere şöyle bir bakınca anlaşılıyor ki evet darbe marbe bahane diktatörlüğe giden yollar şahane. bu arada son nokta gazetesinin kapatilmis olmasına da çok üzüldüm yapılan direkt olarak bir politik linç girişimidir. dilerim adalet yerini bulur ve gazeteniz açılir yazık onca emeğe.arkanizdayix uhm arkanızdayız son nokta.

  • isimsiz 1 yıl önce yorumlandı

   darbe olsa ne olurdu?
   1: ohal gelirdi mazAllah
   2:sivil halk,memur, medya haksız yere yargısız infaza ugrardı
   3: dünyanın 10.büyük ordusu olan ordumuz içindeki sözde anti demokratlar ihraç edilerek zatıflatılırdı
   4: hukuksuzluklara kayırmalara asıl sebep olan başlar dururken piyonlar ayıklanırdı
   5:tsk kendi derdiyle ugraşırken pkk işid azıtır günde ortalama 10 şehit verirdik ki veriyoruz.

  • terzi 1 yıl önce yorumlandı

   çavuşoğlu yazı uzun satır satır tekrar okudum yazı iyi hoş ama ne planin var şimdi onu anlamadım. yada planin yeni aşamasının ne olduğunu çözemedim uğra bi ara bir çay içimi de anlat şu işin aslını bir ay oldu nerdeyse uğramayali. hep dediğim gibi ultra zeki acayip bir adamsın vesselam.

  • Şerefli Adam @birisi 1 yıl önce yorumlandı

   sende kına yak artık şeref yoksunu adam toplamda bir trilyona yakın mal varlıkları ellerinden alınmış demek ki uhmnin sizde buna sevinip bayram ediyor üstelik utanmadan kendi sitelerine yorum atıp ilan ediyorsunuz.sahi sizde vicdan var mı kuzum? adamlarla baş edemedikçe ne bok yiyeceğinizi sapıttınız. her eziyeti ve eza cefayı ettiniz ama adamlar eğilmedi buda zorunuza gidiyor değil mi? kılıçdaroğlu ve bahçeli bile emir eri gibi dikilirken reisinizin yanına yada ardına uhm ekibi dimdik karşısında durdu hala duruyor helal olsun. cesur insanlar aynı zamanda bilgili okumuş ve eli kalem tutan ağzı laf yapan insanlar olunca böyle sonuçlar çıkıyor ortaya.

  • Yavuz Sezer @birisi 1 yıl önce yorumlandı

   birisymiş ismini yazma cesareti bile olmayan aktroller belkide cahanın kendisidir bu yorumu atan. bir insanın suçsuz yere 500 bin (yada milyar) lirasını bir günde kaybetmesi çok mu memnun etti sizi. bu insanların paralelcilerle hiç bir bağı olmadığını en iyi siz aktroller biliyorsunuz. nedir bu kininiz belli size muhalefet eden yazılar yazdığı için uşaktaki tek muhalefet oldukları için öfkeniz. zihniyetinizi de ne kadar kolay koymuşun ortaya ne demek susta paranı verem. sizin dünyanız para ama para ile satın alamadığınıuz insanlar ve kurumlarda var. bak adamın 500 milyar liralık gazetesine matbaasına ve makinalarına hatta alacaklarına devlet sorgusuz sualsiz el koymuş ama gık demiyor adam. kendi hakkını bile aramazken mağdur edilen hastane ve belediye personelinin hakkını arıyor. siz bu adamlığa şapka çıkartacağınız yere canını nasıl yaktık ama neviinden yorumlar atıyorsunuz. nedense onu bile onaylayıp sinirimizi zıplatıyor adamlar. helal olsun size uhm. inşAllah gazetenizde açılır.

  • Seçkin Ş. 1 yıl önce yorumlandı

   akp elini nasıl çeksin yargının üzerinden nurullah bey Allah aşkına. mecbuıren yargıya bırakmıyacaklar işi. çünkü yargıya kalırsa bunların hepsi de çanlı dinlenme tesislerini boylar. servet kuş dediğin adamın daha 17/25 aralık sonrası bile eşi fetönün toplantılarına gidip, size bir şey olmayacak rahat olun diye telkin etmiyor muydu? cahan daha dün ali erdoğan ile anlaştı diyen sen değil miydin? altayın boy boy resimleri çıkmadı mı fetö ile? akpli belediye meclisi üyelerinin tamamına yakını fetöcü değil mi? milli eğitimde yaşar akyay nasıl hala görevde abisi akpli belediye meclis üyesi 17aralık sonrası bile paralelin işleri ile meşgul değil miyidi? bu gün tabelasını söktük diye haber yaptıkları fetö oklulları iki yıldır faaliyetlerini sürdürmedi mi?neticesi buz gibi de paralelciler ile akpliler hala birlikte ve asla ipin ucunu savcılara bırakmayacaklar.

  • ANAYASA İHLALİ VE FİİLEN BAŞKANLIK 1 yıl önce yorumlandı

   Türk Silahlı Kuvvetleri’nin komuta yapısını, eğitim sistemini, daha doğru bir deyişle genetik kodlarını değiştirme gayesi güden 91 sayfalık Kanun Hükmünde Kararname (KHK); tam anlamıyla ve tüm satır aralarına kadar, bir ucubedir. Ülkemize, demokrasimize ve parlamenter sistemimize vereceği zarar, darbenin verdiği zarardan misli ile daha fazla olacaktır

  • mehmet ali 1 yıl önce yorumlandı

   bu kadar hızlı davranılması kurumlara el atılması insanın aklına başka bir şeyler getiriyor.hadi hayırlısı

  • ucu dokunmasın @Üniversite VE AGB 1 yıl önce yorumlandı

   rektör ilk gün tweet atmış tankın üzerinde ki agb nin kardeşi diye ne güldüm ya

  • askeri okulları kapatmak da ne demek 1 yıl önce yorumlandı

   fetöyle mücadele tamamda harp okullarının kapatılması ne anlama geliyor?pkk ışıd ortadoğunun durumu,dört tarafımız düşmanken en güçlü orduya sahip olmamız gerekirken,askeri liselerin kapatılması ne demek oluyor arkadaş,fetöcüleri anlamak çok mu zor ki okulları kapatıyorsun.ülkenin milletin güvenliğinin hiç önemi yok mu ya ?bu ülkeyi kim koruyacak?profosyonellik falan anlamam ben bizim milletimiz bunu kaldıramaz.biz davulla zurnayla askere oğlumuzu yollayan bir milletiz.

  • dahası var 1 yıl önce yorumlandı

   belediye listesini başkan yardımcısı ufuk uğur ve utaş yönetim kurulu başkanı ali rıza yaptı.gerek tuana hukuk bürosu gerekse utaş şimdiye kadar gayet güzel para kazandı. düşünün bir kere hem belediyeye dava açan kişinin avukatısın onu koruyorsun ama bir taraftan da belediyeyi temsil ediyorsun.olmadı bazende ankara çankaya'daki avukat arkadaşına yönlendiriyorsun. utaş ise tereyağından kıl çeker gibi belediyeden işler alıyor.bazen utaş adına bazende gayri resmi ortağı olduğu fettah erdoğan adına.bir taraftanda nurullah cahanı uğur çakmakdan dolayı kıstırmışlar ki adamcağız kıpırdayamıyor.kıpırdasa parelelci diyecekler. diğer taraftan il başkanı servet kuşu susturmuşlar.ona diyorlar ki sana ne istedin de vermedik? utaştan aylık 3 bin lira bile maaş verdik diyorlar.bunların amacı nurullahı devirip,il başkanınını değiştirip,ayak bağı olan masum personeli parelelci ilan edip boş sahada kendilerince top koşturmak.halbuki en kısa zamanda hepsinin hesap vereceklerini unutuyorlar.

  • uuu 1 yıl önce yorumlandı

   TÜRKİYE ATATÜRK’ÜN POLİTİKASINA DÖNMELİ

  • ert 1 yıl önce yorumlandı

   Darbeciler ilhamlarını "Arap Baharı"ndan almışlardır. Tunus'ta başlayan Mısır'ı, Libya'yı alt üst ettikten sonra Yemen'e uğrayıp Suriye'de süren iç savaşı, birileri Türkiye'ye taşımaya çalışmıştır.

   İlk önce PKK, "Devrimci Halk Savaşı" denilen bir süreç başlattı. Birkaç mahallede "özerk yönetim" ilan etti. Birkaç ilçenin birkaç mahallesine bir kaç ay güvenlik güçlerinin girmesini engelledi. Sonra askerin harekete geçmesiyle hezimeti yaşadı.

  • magdur yok diyen 1 yıl önce yorumlandı

   senin o arkasinda durdugun menzilci saglik idarecileri usak devlet hastanesinde mutemetlik calisanlarina her ay tutmadiklari altmis dort saat nobet parasi oduyorlar. harami helali cok iyi bilirler.bide iftiraci ciktilar

  • Belediye 1 yıl önce yorumlandı

   cahan bir çok insanı haksız yere geldiği dünden beri mağdur etti ne liyakatı aldı kendine ne insanlığını vicdanını insanların hayatlarıyla oynadı oynamaya da devam ediyor ekibinin ve senin gideceğin gün için dua ediyoruz ve öyle cahan ahir zamanda hesap ağır olacak senin için çünkü kul hakkıyla gelme diyor Allah herkesten ah alıyorsun şimdi güç başını döndüre koysun elbet sonu gelecek bununda kızlarına ve eşine selamlar

  • Doğru ideali yanlış adam temsil ediyorsa! 1 yıl önce yorumlandı

   Büyük davalara küçük adamlar liderlik ediyorsa o davalar dava olmaktan çıkar. Bu durumda davalar lider görünümlü yetersizlerin egolarının, hırslarının etkisi altına girer. İdeallerin yanlış insanların tekeline girmeleri her zaman ve her dönemde söz konusudur.

   Dostoyevski bu durumu şöyle anlatır: "Dostlarım!.. Her zaman saygıyla andığımız yüksek bir ideali bir takım cahillerin kaptığını, sokağa düşürüp, kendileri gibi budalaların önüne serdiklerini görünce, insanın ruhunu nasıl bir hüzün ve öfkenin kapladığını tasavvur edemezsiniz. Bir de bakmışsınız o ideal artık bit pazarındadır, tanınmaz bir durumdadır, çamur içindedir, kırılmış dökülmüştür, ölçüleri bozulmuş, armonisi yok olmuştur. Aptal çocukların elindeki bir oyuncaktan farksızdır.

  • gözünüzü açın millet 1 yıl önce yorumlandı

   Suriye bittikten sonra sıra Türkiye’ye gelecek

  • uyanın ey millet 1 yıl önce yorumlandı

   ABD güdümündeki NATO, Türkiye, Suriye, Irak ve İran’dan koparılacak topraklarda kurulacak kukla Kürdistan’la hem Akdeniz’e hem de Kafkaslar’a açılmayı planlıyor, Karadeniz üzerinden Kafkasya ve Hazar Denizi bölgesine ulaşamayan ABD güdümündeki NATO, rotayı karaya çevirdi. ABD; Türkiye, Suriye, Irak ve İran’dan koparılacak topraklarda kurulacak kukla Kürdistan ile Rusya’nın yumuşak karnı Kafkaslar’a doğrudan erişimi sağlayacak, böylece bölgedeki petrol ve doğal gaz kaynaklarını kontrol altına alacak. Projeyle İran’ın, Türkiye ve Suriye’ye ulaşması, Doğu Akdeniz üstünden Avrupa’ya petrol ve doğal gaz satmasının önü kesilecek.

  • YAREN 1 yıl önce yorumlandı

   mücadeleye destek vereli̇m de bu khk'lar i̇le sanki̇ başka bi̇r şeyleri̇n zemi̇ni̇ yapiliyor gi̇bi̇ geli̇yor i̇nsanin aklina umarim.böyle bi̇r fi̇ki̇r i̇le hareket edi̇lmi̇yordur.sonra aklimiz gelen başimiza geldi̇ demeyeli̇ ve i̇ş i̇şden geçmi̇ş olmasin.
   bu arada bu li̇steler yapilirken daha ti̇ti̇z çalişma yapilsin yanindan bi̇le geçmeyen i̇nsanlar mağdur edi̇lmesi̇n.
   doru i̇nsanlardan ve kurumlardan i̇sti̇hbarat alinsin mümkünse.

  • birisi 1 yıl önce yorumlandı

   çavuşoğlu bi susta parani verelim bal vermez arı gibisin ayni hoc bi şeyi beğenmiyorsun. sen gitte paralelcilikten kapatılan gazeteni bir kurtar erkeksen. unuttun galiba o gazete günlük basın ilan hakkı olan bir gazete idi ve 500 milyar degerindeydi ysni en az beş yüz milyarın gitti. ttabi matbaa ve diger makinelerin de cabasi sen onlara üzülecegine mağdur memurlara doktorlara üzulüveriyorsun. sen ne kadar konuşsan akparti işine bakar ve belediye başkanına sahip çıkar onu sana fln yedirmez. hm bencede mağdur fln yok varsa da aklansın kardeşim risk alamayız artık.

  • Üniversite VE AGB 1 yıl önce yorumlandı

   ortalıkta olmayan ali̇ gali̇p baltaoğlu neden bi̇rden bi̇re pani̇k ve hayecanla ortaya çikti neden saldirmaya başladi düşünün....

  • Gerçekler acidir 1 yıl önce yorumlandı

   usak belediyesinde açiga alınanların listesine hazırlayan malesef nurullah cahan değildir. sayin baskan yanlis yonlendirilmekte ve yanlis kararlar almasi saglanmaktadir.blediye baskaninin yanindaki bazi belediye baskan yardımcılarını görevden uzaklastirip partisi ve milletvekilleri ile istişare ederek alacagi kararların daha sağlıklı olacağını düşünüyorum.bu adamların ağzına bakarsa bu memur alımında olduğu gibi daha çok yanlışa düşecektir. nurAllah cahanin bu yanlışlardan en kisa zamanda dönecektir.

  • Sıkı Takipçi 1 yıl önce yorumlandı

   yazı yine uzun nurullah bey,ama gerçekten bütün uşak halkına okutulması gereken önemde yazmışsınız. bu yüzden face hesabımda paylaşıyorum. lütfen siz bari susmayın muhalefet hiç yok. kılıçdaroğlu ve bahçeliden yada muhalefetin vekillerinden başkanlarından hiç ümit yok. tek siz varsınız tepkimizi anlayıp dile getiren sizde susmayın lütfen ve lütfen herkes bu yaızyı paylaşsın yazık insanların hayatları ile oynanıyor. paralelcilerin Allah belasını versin ama bu bahane ile kimsenin ekmeği ile oynanmamalı.

  • nail akçay 1 yıl önce yorumlandı

   çavuşoğlu diye yazılır adam diye okunur arkadaş. adam dediğin işte böyle olur. helal sana çavuşoğlu vAllahi de adamsın billahi de adamsın.kimse aksini söyleyemez. kimse dürüstlüğüne ve adam gibi dik duruşuna en küçük bir laf edemez uşakta. iyiki varsın.

  • Mağdur eşi mağdure. 1 yıl önce yorumlandı

   Allah menzilcilerin de belasını versin eşim başta olmak üzere paralelcilerle ilgisi olmayanlara bu iftirayı atanlarında belasını versin paralelcilerinde belasını versin. nurullah çavuşoğluna hislerimize tercüman olduğu için çok teşekkür ederim.

  • Yaser 1 yıl önce yorumlandı

   akplilerin derdi üzüm yemek olsa ne ala sayın çavuşoğlu ama dert bağcı dövmek. menzilci şucu bucu adı neyse hepsini başımıza bela eden akp değil mi? bence biz hepsinden önce akp belasından kurtulmalıyız. bu gülencilerin ne mal olduğunu siz beş sene evvel de söylemiştiniz neden dinlemediler sizi. bence şimdi ikinci paralel olarak paralelcilerin elinden kurtardıkları ve menzilcilerle oluşturacaklar. bu yüzden acilken atatürkün çizgisine dönülmeli. ama ondan da önce chp ve mhp liderleri değişmeli çünkü hepsi de akp ile birlikte hareket ediyor bence.

  • Haydar Aydın 1 yıl önce yorumlandı

   bu hükümet darbeye maruz kaldi di̇yerek i̇yi̇ şeyler beklemek en hafi̇f deyimle aptalik olur. var mi tersi̇ni soyleyen bir babayiğit? !!!.. buyrun!
   bu darbe Allah' ın lütfu demelerinin nedenini anliyorum.
   tsk yi dagitmak istiyorlardi.
   simdi tam sirasi.
   askeri kislalari kapat
   askeri liseleri kapat.
   harp okullarını kapat
   i̇mamlari subay yap.
   bir tarikat darbe girisiminde
   bulunduysa akil ve mantık neyi
   gerektirir?
   tarikat ve cemaatleri devletten uzak tut,
   bunlarla mücadele et.
   laiklik ilkesine iyice saril.
   öyle degil mi?
   diyanetten 1300 görevli atıldı.
   demek ki i̇mam-hatip okullarına da sızmışlar.
   o zaman i̇mam-hatip okullarını da kapat !
   tekrar ediyorum;
   bu hükümet darbeye maruz kaldı, akıllanır herhalde
   diyerek iyiniyet göstermek ve onlardan iyi şeyler beklemek
   çok büyük salaklıktır.
   bu nedenle vah vah darbeye maruz kaldı diyerek saraya koşan
   muhalefet partileri de bu ihanete ortaktırlar.

  • Bir dost 1 yıl önce yorumlandı

   çok isabetli tespitlerin yapıldığı halkı sağduyuya ve devlete yargıya güvenmeye davet eden, gerçeklerin objektif kaleme alındığı bir yazı. bir akpartili olarak bütün uşak gibi bende yazılarınızı dikkatle takip ediyorum çoğu kez katılmasam da doğru bildiklerinizi ve düşüncelerinizi samimi bir şekilde ifade ediyor molmanız beni gerçekten etkiliyor sayın çavuşoğlu. çoğu kez size katılmıyor hatta bazen güceniyor kızıyorum ama bazen o kadar doğru şeyler söylüyorsunuz ki bravo dememek için kendimi zor tutyorum. ama bu kez diyeceğim gerçekten bravo, bir durum analizi ancak bu kadar güzel yapılabilirdi.

  • Uygar 1 yıl önce yorumlandı

   akp elini yargının üzerinden çekemez sayın çavuşoğlu sende biliyorsun çünkü bu paralel soruşturma neresinden tutup çeksen akplilere çarpacak ve onları da içine alıp yutacak. bu yüzden akpliler hop oturup hop kalkıyor. meydanlara inişleri darbe korkusu değil göz altı korkusu bana sorarsan. zaten sırf bu yüzden böyle insanları yaftalama yolunu seçiyorlar ve iftira ediyorlar. iftira bizim dinimizde en büyük günahlar arasında oysa.

  • Magdur 1 yıl önce yorumlandı

   kim diyor magdur yok diye.umarim daha beter bi iftiraya ugrarsinda anlarsin nasil magdur olunuyor.kuranda zina edene bile kacta sahit delil isteniyor.genel sekreter yolda gorse personelini taniyamiyor neden bahsediyorsun sen.nurullah bey bugun mazlumun sesi.gerceklerden kacamazsiniz.nurullah beye saglikli uzun omurler diliyorum

  • Polat Alemdar 1 yıl önce yorumlandı

   kadrini bilin bu çavuşoğlunun ey millet adama helal olsun vAllahi nerede hırsızlık var, nerede yolsuzluk var,nerde insanlar mağdur ediliyor çavuşoğlu ve uhm ekibi hemen oraya dikkat çekiyor ve uşak halkının ve türk milletinin hakkını arıyor.helal olsun gerçekten.

  • Kadir Yılmaz 1 yıl önce yorumlandı

   bakır mutlunun müritleri ve ali galip, kayıkçı kavgası edip, önüne geleni paralelci ilan ediyor üniversitede ve buna dur demiyor savcılar. çavuşoğlu da toz pembe bir tablo çiziveriyor ben güvenmiyorum. ne darbe kakışması olduğuna inanıyorum nede paralelcilerle akpnin samimi bir mücadele verdiğine. paralelci hainleri temizlemek istiyorsak önce akp'den kurtulmalıyız. bu gün topladıklarını bir yıl sonra her şey normale dönünce çıkartmayacaklarını nereden bileceğiz sayın çavuşoğlu. paralelci olmayan insanların bu mağduriyetini ve feryadını duymuyor mu sanyorsun polisler savcılar yada akp genel merkezi. emin ol hepsine de gitti mağdur edilenler. bizzat şahidim ankarada bakanlara başbakana durumlarını anlatanlara. ama söylenen aynen şu; merak etmeyin düzelteceğiz ama bir hafta geçti hiç bir şeyin değiştiği yok.

  • Çavuşoğlu'na 1 yıl önce yorumlandı

   senin zaten dine ve diyanete cemaatlere olan düşmanlığın ezelden belli çavuşoğlu senin derdinde bu bahane ile nakşibendilerin tamamını ve menzili de bitirtmek biz anlıyoruz. hep Allah adamlarına savaştasın ve amacın vatan millet değil bence amacın cemaatlere savaş açmak. mağdur olan kimse yok ortada sen deyip duruyorsun mağdurlar var diye ama hiçte ben mağdur edildim paralelci olmadığım halde paralelci ilan edildim diyen yok. elbetteki suçun sahibi çıkmayacak ama bence işten çıkartılanların tamamı paralelci. koca başhekimler genel sekreterler belediye başkanları ve yardımcıları sana mı soracak kendi kurumlarında çalışanı. sen mi bileceksin kim paralelci kim değil? haddini aşan bir yazı bence.nasıl olsa uşaklı beni okuyor dinliyor mal gibi diye önüne geleni böyle suçlayamazsın savcıları göreve davet ediyorum bu yazdıklarınla ilgili.

  • Aydın 1 yıl önce yorumlandı

   uşakın cesur yüreği diye boşa demiyorlar bu adama. helal olsun kim mağdur olsa çavuşoğlu'nu bulur ve dile getirtir derdini. paralelciler tarafından kumpasa getirilip hapse atılan ülkücülerin yanında da çavuşoğlu vardı. belediyenin mağdur ettiği esnafların yanında da çavuşoğlu vardı. adam tek başına dev bir muhalefet partisi gibi valla helal olsun.bu gücü ve cesareti nereden alır hayatını nereden gelir elde ederek ikame ve idame ettirir bilmem ama kimseye eyvallhın olmadığı kesin. çok takdir ediyor uşak halkı bu sitenin yazarlarını özellikle de çavuşoğlunu. dilerim bu yazıları okuyunca yukarısı da hakimler ve savcılarımızda gereğini yapar ve kimse mağdur edilmez. paralel paralel derken muhalefetin sesi kısılmaya çalışılıyor bence ve bu yazı fazla iyimser gibi sanki ama olsun yine de güzel dile getirilmiş yaşanan sıkıntı.

  • Gerçek Müslüman 1 yıl önce yorumlandı

   belediyeve diğer kurumlarda hiçbir delil veadli olay olmadan kin ve garezle iftara atılıp açığa alınan insanlar onların aileleri çocuklarının rızkına engel olan amirler gece rahat uyuyabiliyorlar mı iftiranın mekanı ateştir cehennemin dibidir. aynıiftira acısını kendive aileleri ölmeden cezasını çekecektir.
   myanlarda bayrak sallayan açığa alınmayan fetöcüler fetoşcular vatan kahramanı mıoldular! şüphesiz Allah her şeyi gören ve bilendir yanınıza bırakmaz!
   belediyede yolsuzluk diz boyunu geçtibunlar menzilci olmayan her kese düşman dürüst işini iyi yapan memur işçi istemiyor sesini kesmek istiyorlar rahat rahat doyarak yemek kul ve yetim hakkını yiyerek gününüzü günedip utanmadan geziyorlar ama boganızda kalarak öleceksiniz yezit soyları.

  • badem bıyık 1 yıl önce yorumlandı

   üniversitede ki o badem bıyık görevinde kaldıkça paralel yapı temizlenmez

  • Bahtsiz bedevi 1 yıl önce yorumlandı

   oncelikle bu haksizligi dile getirdiginiz icin cok tesekkur ederim.bende iftiraya ugramis bir saglik calisaniyim.hakkimi helal etmiyorum.sagliktaki sorusturma resmen sulandirilmis durumda.paralel derneklere uye olanlar paralel universitelerden yuksek lisans yapanlar cocuklarini paralel okula gonderenler paralel derneklerin hemsireler gunu etkinliklerine giden idareciler samanyolu tvye geziye gidenler barlada foto cektirenler yerinde otururken ulkuculer sosyal demokratlar alakasiz insanlari aciga alip sulandirmaktalar.on bes gundur sesi cikmayan genel sekreter iki gundur sms ustune sms atiyor meydanlara inin diye.bu iftirayi atanlar colugundan cocugundan bulsun

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366