AKP'nin Hukukçu Belediye Başkanı Nurullah Cahan; Hukuk Çiğnenerek Ya da Atlatılarak Gerçekleşen İhaleleri Kendisi Neden İmzalamıyor?

02 Eylül 2015, 13:53
AKP'nin Hukukçu Belediye Başkanı Nurullah Cahan; Hukuk Çiğnenerek Ya da Atlatılarak Gerçekleşen İhaleleri Kendisi Neden İmzalamıyor?
Uşak Belediyesi'nin, Nurullah Cahan'ın Belediye Başkanı seçilmesinden kısa bir süre sonra yolsuzluk iddiaları ile çalkalanmaya başladığı bütün Uşak kamuoyunun ve siyasi çevrelerin malumu. Özellikle Menzil grubuna yakın bazı firmalara ya da AKP yönetiminde bulunan kişilerin gayri resmi ortaklığı olduğu iddia edilen bazı firmalara imtiyazlı davranıldığı ve belediye bünyesinde gerçekleştirilen hizmet alımı vb. ihalelerde, ihaleyi bahsi geçen firmaların alması için türlü yöntemler uygulandığı konuşulmakta. Peki Uşak Belediyesi bu hukuksuzlukları hangi yöntemler ile kılıfına uydurmakta ya da kanunlar hangi boşluklar kullanılarak çiğnenmekte? Uşak Belediyesi işleri nasıl kılıfına uyduruyor ve ihaleleri ve doğrudan teminleri hangi yolsuz yollarla istediği firmaya veriyor? Adrese teslim şartnameler, doğal afet, salgın hastalık durumunda uygulanabilecek 21-b'ye göre gerçekleşmiş ihaleler, uzun vadeli açık ihale ile yapılan, iptal edilince taraflar çağrılmaksızın gerçekleştirilen, usulüne uygun olmayan, pazarlık usulü ihaleler, paravan firmalardan teklifler alınarak gerçekleştirilen adrese teslim doğrudan teminler.

Uşak Belediye'sinin yolsuzluk, rüşvet vb. iddalarla gündeme gelip durması adeta kader oldu. Ali Erdoğan'ın özellikle ikinci beş yıllık Belediye Başkanlığı döneminde; gerek İzmir'den açılan büyük çete davası başta olmak üzere yolsuzluk ya da usulsüzlük iddiaları ile açılan ve halen nihai sonuca varılmayan davalar gerek yine Ali Erdoğan'ın Şehir Plancısı olan eşi Aysun Erdoğan üzerinden imara yeni açılan bazı arsalarda Belediye Başkanlığı nüfuzunu kullanarak aldırttığı komisyon kararları ile bazı imar rantları elde ettiği yönündeki iddialar, Ali Erdoğan'ın eşinin üzerinde kentin en zengin ailelerinde bile bulunmayacak değerde servetler niteliğinde arsaların var olması, gerekse de aynı dönemde Gülen Cemaati üyelerinin belediyede bir çok hukuksuz işini kılıfına uydururak yaptırdığı ve kafalarına göre cirit oynadığı iddiaları ile Uşak bir beş yılı kaybetmişti. Ali Erdoğan, nihayetinde her partiden aday olmayı denemiş ancak hiç bir parti yukarıda saydığım gerekçeler başta olmak üzere, farklı bir sürü gerekçeleri de önüne koyarak kendisini aday dahi yapmamıştı. Hatta Erdoğan'ı aday dahi göstermeyen bazı tabela partileri, başka aday da bulamamış olmasına rağmen eski belediye başkanı birisini aday göstermemişti.

Her neyse Ali Erdoğan'dan kurtulduk artık, yolsuzluk iddiaları duymak istemiyoruz diyen Uşak halkı, Uşak halkına dürüst ve şeffaf bir Belediye Başkanı olacağına dair namus sözü veren, Uşak'ı halkına fikrini alarak, kenti ortak akılla yöneteceğini deklare eden, özel muhabbet duyacağı kişilerin olabileceğini ancak, hiç bir cemaatle bağının olmadığını ve olmayacağını taahhüt eden Nurullah Cahan'ı Belediye Başkanlığına getirdi. Büyük umutlarla gelmişti Cahan, hatta ben de maalesef umutlanmış ve ilk seçildiğinde, bugüne kadar öngörüsüne güvendiğim ve her seferinde öngörüsünün gerçekleştiğine tanıklık ettiğim Haber Editörümüz Nurullah Çavuşoğlu'nun henüz erken ikazlarına rağmen Bu Vali ve Belediye Başkanı Uşak İçin Bir Şans Olabilir! başlıklı bir makale kaleme talihsizliğini işlemiştim. Elbette Cahan'ın başkan olmasında rakiplerinin özellikle CHP'li rakibinin vasatın altında bir performans sergilemesinin de etkisi oldu. Ancak 5 yıl boyunca yolsuzlukları, imar rantlarını, cemaati konuşmaktan bunalan Uşak halkı malesef beklediğinin tam aksi ile karşı karşıya kaldı. Malesef Uşak halkı adeta Ali Erdoğan gibi bir ismi bile arar hale geldi diyebiliriz. Hemen belirteyim bu cümle Ali Erdoğan'ı hiç boşuna cesaretlendirip, hevese getirmesin. Zira o kendisinin CHP'den bile aday yapılabileceğine inanabiliyor bazen. Atatürk ile problemi olan bir ismi üstelik Kuvva-i Milliye kenti olan Uşak gibi bir kentten bütün yolsuzluk ve usulsüzlük davalarına rağmen, görevi kötüye kullanmaktan geçmişte hüküm yemiş olmasına ve bu hüküm hükmün açıklanmasının ertelenmesi kararı gereğince uygulanmadığının bilinmesine rağmen, kendisinin Belediye Başkanı adayı yapabileceğine inanan birisi benim bu cümlemden de pekala ümitlenebilir, yine hayal kırıklığına uğrayabilir düşüncesiyle belirteyim istedim.

Her neyse Nurullah Cahan geleli o kadar garip şeyler oluyor ki Belediyede; size bütün samimiyetimle söylüyorum ben şahsen uzun zamandan beri bir kez dahi gitmedim. Gazeteciyim; gitmem gerek, su parası yatıracağım; gitmem gerek, belediyede çalışan arkadaşlarım var; gitmem gerek ama ben gitmiyorum, ayaklarım varmıyor belediyeye. Çünkü daha girişten itibaren rezaletleri görmeyi midem kaldırmıyor. Bu sözü okuyan bir çok kişinin al benden de o kadar Mustafa kardeş dediğini işitir gibi olduğumu da belirteyim. Belediye Başkanlığı'na Nurullah Cahan geleli İmar komisyonu tamamen kilitlendi. Şayet anlaştığınız yapı denetim firması A yada B firması değilse, yani Cahan'ın ekibinin ortağı olduğu bir yapı denetim firması ile anlaşmadı iseniz, işinizi gördürmeniz hayli zor. İşi ruhsat aşamasına getirebilmek bir dert, ruhsat alabilmek çok daha büyük bir dert haline geldi. Mimarlar ve mühendisler özellikle de mevcut belediye yönetimine yakınlığı olmayan mimar ve mühendisler isyanda, ne zaman bir mühendis ya da mimarla oturup sohbet etseniz Belediye İmar Müdürlüğü'ndeki işlerin yavaşlığından, kötülüğünden, personelin davranış bozukluğundan ya da dönen yolsuzluk ve de usulsüzlük iddialarından bahsediyor.  O kadar ki; Belediye Başkanı değişeli pek çok imar müdürü değişikliği gerçekleşti. Düşünün ki; İmar Müdürü dayanmıyor belediyeye, nihayetinde geçmişte Uşak'ta çalışmış imar müdürlüğü döneminde bir takım rüşvet ve imar yolsuzluğuna ismi karıştığı için işten uzaklaştırılmış bir ismi aldılar, geldiler İmar müdürü ettiler de, Belediyemiz İmar Müdürlüğü makamı boş kalmaktan ya da Başkanın istifasını kabul etmediği için eğreti oturan İmar Müdürlerinden kurtulmuş oldu. 

Zabıta Müdürlüğündeki durum da hiç farklı değil. Gidin bir esnafla oturun, size zabıtanın çifte standart uygulamalarından biraz bahsetsin. Örneğin; zabıta İsmet Paşa Caddesi'nde kaldırımları ecri misalle işgal eden esnafı görmez ama çarşının kenar semtinde, bir lokantacının ya da dönercinin kaldırıma attığı iki masaya neredeyse İsmet Paşa'daki esnafla aynı parayı ister ya da bazılarına da parası neyse bende ödeyeyim dese de, bahsi geçen İsmet Paşa Caddesi esnafının dahi ödemediği ücreti ödemeyi göze alsa da izin vermeyebilir zabıta. Esnaf; yurtların vakıfların, cemaatlerin kermes, panayır vs. adı altındaki faaliyetler de kira ödemeden sattığı gıda ya da giyim malzemeleri sebebi ile muzdarip, kirasını ödemekte, vergisini,  Bağ-Kur primini ödemekte zorlanan esnaf, seyyar satıcıdan bezginken, bir de bunlarla mücadele etmek zorunda bırakılmış durumda. Fen İşleri Müdürlüğü personeli yatıyor, yollar çukur içerisinde, belediye yollardaki yepyeni taşı gereksiz yere söktürerek asfalt attırma ve dolayısı ile UTAŞ'a para kazandırmanın derdinde. İşletme ve İştirakler Müdürlüğü zaten varlığının anlamını nerdeyse yitirmiş durumda. Zira Belediye, ATAPARK hariç bütün işletmelerinin işletim hakkını üstelik usulsüz bir biçimde UTAŞ'a devretmiş durumda. Bu durumu CHP'li Belediye Meclis üyeleri mahkemeye taşıdı ama henüz mahkeme kararı gelmedi. Mahkemenin bu yetki devrini de borçlanmayı da usulsüz bulacağını hangi hukukçuya sorsanız bilir. Tabi Mahkeme adına karar veremeyiz ve mahkeme kararı olmadan bu devirlere usulsüz diyemeyeceğimiz için ancak iddia diyebiliriz. Ama durum budur ve bu yazıyı okuyan hemen herkesin önceden beri malumudur. Zira biz bunları önceden de yazmıştık.

Mezarlıklar Müdürlüğü'nün nasıl işletildiğini bilmek istiyorsanız Şehitler Mezarlığı'na gidin ve oraya ziyarete gelenlere ve de mahalle sakinlerine sorun durumu. Size nasıl dert yanacaktır, kulaklarınıza inanamayacaksınız. Ya da Şekerevleri'ne gidip Şekerevleri Mezarlığı'nın ve Şehitliğin son bir yılda nasıl bakımı yapıldığını, nelere tanıklık ettiğini, nasıl tinercilerin yuvası haline dönüştürüldüğünü onlardan sorun. Park ve bahçeleri söylemeye ne hacet. ATAPARK'taki şu anki görüntüyü bir ele alın. Panayır gibi, çingen çadırı diye tabir ettiğimiz kötü görüntüden az hallice bir görüntüyü Ramazan bahanesi ile kentin en zirvesi ve göbeğinde özel mülkte bile izin vermemeniz gereken bir adreste ATAPARK'ta yaşanır hale getirdiler. Cemaatlerin rant aracı haline getirilen ATAPARK çay bahçesinin etrafı da malum bizim yüzümüzden, gerçekleri yazdık diye kızılan, işletme sahiplerine inat patates tarlasına dönüştürüldü. Bütün samimiyetimle söylüyorum, ben Belediye Başkanı olsam ve örneğin; Dolunay Sitesi'nin yanındaki evlerden birisinin bahçesinde görünür vaziyette bu görüntü kirliliği olsa, ben ya o görüntüyü taş duvarla bahçeyi örmek sureti ile ya da adam gibi yeşillendirmek sureti ile kapatmasını, yok etmesini isterim mülk sahibinden. Düşünün ki; özel mülkte bile izin verilemeyecek bir kirli görüntü, yeşil alan da üstelik, Uşak'ın tek cazibe merkezinde yaşatılıyor belediye eliyle. Diğer parkların halini ise söylemekten, yazmaktan dilimizde tüy bitti. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nün başında zaten tek özelliği Menzil şeyhinin müridi olması ile tanınan bir isim var. Ne Uşak'tan haberdar ne de kültüründen, Menzil cemaatinin reklamları tüten etkinlikler dışında nerede ise hiç bir etkinlik göze çarpmamakta Nurullah bey başkan olalı. Ali Erdoğan hiç değilse bu konuda fena değildi; yılda bir kaç tane büyük kültürel, sosyal etkinlik olurdu. Gerçi O'nun da sosyal etkinlikten anladığı konser ve havai fişek gösterisi, kültürel etkinlikten anladığı da yaren geceleri idi ama olsun, sonuçta yok denmeyecek kadar olurdu. Gelelim Mali Hizmetler Müdürlüğü'ne; geçen gün temizlik firması sahibi bir arkadaşla sohbet ettik, üstelik arkadaş Ak Partili, kardeş dedi, "belediye ile iş yapmıyoruz, daha doğrusu yapamıyoruz. Çünkü yaptık bir kaç iş hem iş almak zor, adamına göre şartname hazırlanıyor, hem de alsak bile teslimatlar da vs. hile yapmayınca para kazanmak çok zor. Adamlar pazarlığı başka bir mamül üzerinden yapıp, teslim ederken çok daha kalitesiz ve ucuz başka mamulleri teslim edebiliyorlar, biz beceremiyoruz. Ayrıca parayı alabilmek çok ayrı bir dert diye de ilave etti. Kendi adamları olunca anında çıkarıyorlar parayı, ama iş bize gelince ipe un seriyorlar sıra gelmiyor aylarca paramızı alamıyoruz" dedi. Yani Mali Hizmetler Müdürlüğü'nde de dolaylı usulsüzlüklere destek olunuyor ve nereye elini atsan elinde kalıyor belediye de; mali hizmetler de buna dahil. Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen Kentin Temizlik İşleri ile ilgili hizmet alımı ihaleleri her nedense tuhaf bir şekilde 21-b ye göre yapılıyor. Ne demek 21-b ve niçin 21-b tercih ediliyor? 4734 Sayılı kanunun 21. Maddesinin (b) bendine göre yapılan ihalelerde ihaleye davet ettiklerini kurum belirler ve istediği firmayı ihaleye davet etmeyebilir, hatta ihaleye katılımını önleyebilir. Bu da ihaleyi istediğin firmaya vermeni daha kolay hale getirebilir. Kanundaki bu boşluktan yararlanarak istediğiniz firmaya işi verme lüksünüz doğabiliyor. Yalnız 21-b ye göre ihale yapabilmeniz için bazı şartların gerçekleşmesi gerekiyor. Yani doğal afet, salgın hastalık tehliksei, can yada mal kaybına sebep olabilecek haller bulunması gerekiyor ki siz 21-b ye göre ihaleye çıkabilesiniz. Allah aşkın,a hangi acil durum gerçekleşti de, Fen işlerindeki ve de Temizlik işlerindeki bir takım ihaleler, bahsettiğim 21-b ye göre yapılabildi, bana söyler misiniz? Üstelik bu ihaleleri de yine Menzil'le yakınlığı olan firmalar ya da UTAŞ'ın almış olması, aynı zamanda çok fahiş denilebilecek fiyatlarla belediyenin bu işleri yaptırıyor olması, insanın aklına ister istemez soru işaretlerini taşıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü de zaten tıpkı diğer bazı müdürlükler gibi sık sık müdürü değiştirilen bir makam. Ayrıca temizlik ihalesini alan firmanın denetiminin yeterince yapılmadığı, ihalede taahhüt ettiği saat ve aralıklarda çöp alım işinin gerçekleşmediği, ihalede taahhüt edilenden daha eksik işçi yada araç çalıştırıldığı yönündeki iddialar da ayyuka çıkmış durumda. Elbette bunun doğruluğunu tespit edebilme şansımız yok. Ama malesef bu iddialar kamuoyunun gündemini işgal etmeye devam ediyor ve belediye yetkililerine sorduğunuzda malesef tatmin edici açıklamalar gelmiyor.

Hukuk işlerini konuşmaya gerek yok bile. Belediye girdiği tüm davaları kaybediyor; SSK Evleri, Ulaşım, Festiva vs. örneğinde olduğu gibi. Zaten hukuk Allah'a emanet çünkü, belediyenin bir önceki dönemden mahkemelik olduğu bir çok davada karşı tarafın avukatı olan isim şimdilerde "Belediye Başkan Yardımcısıyım" diye arzı endam etmekte. Ancak hukukçu arkadaş ne hikmetse İmar işlerinden sorumlu Başkan Yardımcısı olmuş.

Uşak Belediye Başkanlığı Özel Kalem Müdürlüğü'ne gelince zaten özel kalemden içeriye giren herkes, mafyavari bir yere girmiş gibi hissediyor kendini, Devletin verdiği polisten tutunda, onunla yetinmeyip ilave edilen bir grup koruma kılıklı gencin bakışları arasında meramını müdüre anlatmak durumunda kalan vatandaşa genellikle sergilenen tavrın itici olduğunu ve vatandaşın Özel Kalem Müdürüyle muhatab olmak dahi istemediğini bütün Uşak biliyor. Ayrıca Özel Kalem Müdürlüğü üzerinden yapılan doğrudan teminler de çevrilen dalavereler için apayrı bir yazı kaleme almayı planlıyorum. Yine o bölümde de yolsuzluk iddiaları alıp başını gitmiş durumda yani. Veteriner İşleri Müdürlüğü var, belediyenin sokaklardan topladığı köpeklerin yolda telef olduğunu öğreniyoruz. Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü diye bir birim var. Minibüsçüler dertli, vatandaş minibüsçülerden daha dertli, kimin eli kimin cebinde işleyiş nasıl gidiyor, belediye başkanı bile izaha müktedir değil bir durum var. Bu arada hemen şunu belirteyim; İç Denetici vasfındaki arkadaşlarla hiç konuşmadım, halkın öyle bir birim olduğundan haberi olmadığı için halktan da bilgi aktaramıyorum. Bu yüzden iç deneticilerini kendi haline bırakma ve haklarında söz söylememe kararı aldım. Ne de olsa İçişleri Bakanlığı adına burada olduklarının herhalde farkındadırlar ve gerekli ikazları yapıyorlardır. Hemen belirteyim, Başkanı uyarmaya lüzum yok, zaten O'nun evrak imzalama fobisi var sanırım. Ne zaman önemli bir evrak imzalanacak olsa ya da imzalanması gerekenler birikse Başkan izine çıkıp vekalet veriyor ve vekaleten atılan imzalar ile işler yürüyor. Konuş konuş bitmiyor Belediyenin derdi. Ayrıca sık sık müdür değişimleri yaşanmasından, Menzil cemaatine bağlı isimlerin külhanbey tavırlar ve despotça davranışları yüzünden belediye personelinin oldukça rahatsız ve huzursuz olduğu da belediye içerisindeki sıkıntılar arasında.

Biz UTAŞ meselesini ve yol asfaltlama ihaleleri başta olmak üzere bir çok ihale ve doğrudan temindeki dönen dolapları, ayrıca Menzil grubunun Ali Kıran Baş Kesen gibi sağı solu tehdit edenleri, Belediyenin işleyişini eleştirip, hırsızlık yapılıyor diyenleri dövenleri, dövdürtenleri bir sonraki yazımızda işleyelim, şimdilik esenkalın...          


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 57 yorum mevcut

  • uşaklı 1 yıl önce yorumlandı

   hele şu kültürsüz kültür müdürüne ne demeli.ali eker diye de bi bekçisi var..mafyamıdır nedir..ali çümen koymuş onuda akmye bekçi...

  • erdos @bunları biliyor muydunuz uhm? 2 yıl önce yorumlandı

   külliyen sacmalamissin gardaaas, külliyen

  • usaklı64 2 yıl önce yorumlandı

   ulasım müdürü denen ortaokul mezunu cahil adamı göreve getiren zihniyetten ne beklersin.

  • istifa edip gitsinler 2 yıl önce yorumlandı

   belediyeyi bu hale getiren nurullah cahanı seyreden meclis üyeleri istifa edip defolup gitsinler. hangi partiden olursa olsun hepsi de seyrediyor sadece yazıklar olsun uşak halkı size bunun için oy vermedi eyy meclis üyeleri.

  • Oy veren Uşaklı 2 yıl önce yorumlandı

   rezillik iki lafı bi araya getiremeyen cemaatin asalak adam'ı dolu bakın şu kurulan utaş adı altın'da uşak betona ev yapan adam elimecbur oradan beton almaya yoksa belediyede işi görülmüyor daha dün borç içinde yüzen adamlar almış başını gitmiş şimdi piyasada adamsı adamsı geziniyo eeeee başkan'da ortak yardımcılarıda kardeşim eline yüreğine sağlık sende olmasan uykuya devam yeter be başkan bunca peşkeşe kendine gel bunun bide ahireti var

  • Her millet hakettiği şekilde yönetilir 2 yıl önce yorumlandı

   anladığım kadarıyla belediye bakkal dükkanına dönmüş böyle millete böyle belediye diyorum

  • serdar ödemir 2 yıl önce yorumlandı

   ben yöneticiyim 2 blok dan oluşan 60 dairelik binamızın tabelası ve yolu yok kağıt üstünde sokak ismi var caddeler bitince sıra bize gelirmi diye bekliyoruz.yada bir daha ki seçime mi olsun biz 8 senedir bekliyoruz hangi yüzle kim oy toplamaya gelecek merak ediyorum

  • meraklı vatandaş 2 yıl önce yorumlandı

   belediye müdürleri hangi liyakata,hangi sınava tabi olduktan sonra göreve getiriliyor hakikaten merak ediyorum.

  • partisiz 2 yıl önce yorumlandı

   ürün köyün içi geçmiş kart hıyarıda aday olmuş.7 haziran seçimlerinde aday olan partililer ile ilgili yaptığı iftira dolu pislikleri kimse unutmadı.bu parti uşakta bu ve bunun gibi 3-5 kişi yüzünden bu hale geldi.bu seçimde kendi pisliklerini nasıl kapatacak.4.sıraya dahi konsa partiye oy vermeyecek yüzlerce insan var.yerinede ortağı devekuşunu bırakmış.ne güzel ikili.

  • 64 2 yıl önce yorumlandı

   belediye ile yazılanlar inanın az bile personel kızları bekediyenin içinde maşa düzleştirici örgü ve makyaj yapıyorlar peki ya bunlara nediyeceksin devlet mesai saatleri koymuş peki ya bu aldığın personel ne kadar uyuyor buna haberdarmı acaba belediye kaynayan kazan cahan ve ekibi de kepçesi oldu. tüm yolsuzlukları çıksın ayyuka yazılsın seçim önü akp aday adaylarının basrinin gizli ortak değilmi cahanla utaşta rant para derdinde değil mi Allah aşkına yapmayın basrinin tipine bak anla ne olduğunu bu adam mı vekil olacak erol mu olacak uslumu olacak rezalett her şeyi uyutulan halkımda bilsin muhalefet bu seçimlerde uyumasın artık meydanlar boş kaldı bunlar da çoğsldılar daha da kötülükleri arttı hırsızların

  • Söylemem yoksa sürüyolar 2 yıl önce yorumlandı

   bende belediye personeliyim birçok yolsuzluğa şahit oldum müdürlerin hepsi kofti hepsi imza müdürü hepsi kukla yalaka şu anda sindirdiler herkesi kimse ses çıkaramıyor sesi çıkan ya işten çıkarılıyor yada yazısı çıkıp sürülüyor.dikkat edin çoğu akparti meclis üyesi müteahitliğe başladı yoksa eşbaşkan ali rıza ucuza yada bedavaya betonmu veriyor bunlara.ama bu din tüccarları gün gelicek belasını bulucak iki dünyadada. gerçek çalışan personel resmen ali erdoğanı arıyor şimdi

  • Belediye 2 yıl önce yorumlandı

   biliyormuydunuz cahanın imam kadrosundan sözleşmeye aldığı personeline ajanlık yaptırdığını devletten aldığı maaş sadece haber merkezini takip etme sosyal medya danışmanı yaylanın özel kalem kim siz kim beyler ...! gün gelecek ve her şey tersine dönecek hani sözleşmelisiniz cahan emminiz gidince bu forsunuz ne olacak hani hak insanlarının dürüst çalışkan insanların sözleşmelerinin fes edilmesine gülmüştünüz ya çok geçmez Allah hakkını alır unutmayın mazlumların o zaman ne cahan emminiz ne uludağınız ne furtunanız kalır yerle yeksan olursunuz başınız dik gezemez bu şehri terkedersiniz .....

  • zeki çevik mudur 2 yıl önce yorumlandı

   zeki çevik ve ahlak abidesi eski müdürleri vardı belediyenin. kimsesizlerin kimsesi, dul ve yanlız kadınların koruyucu melekleriydi onlar. eli ayağı düzgün bir bayan girmeye görsün kapısından içeri, yardımcı olmak için parcalanirdi resmen. i̇ster esnaf olsun, ister memure
   i̇ olsun farketmezdi. gözü kesiyosa kızı yasında olsada önemli değildi.
   . i̇

  • kolay gelsin 2 yıl önce yorumlandı

   eline kalem alan yazıyor işte. iki süslü kelimeyle bişeyler yazmışsın

  • bunları biliyor muydunuz uhm? 2 yıl önce yorumlandı

   basri yıldırımın görevinden alınalı aylar olduğu halde bunun gizli tutulduğunu ve kendisinin görevden alındığını kamufle etmek maksatlı aday adaylığını ilan ettiğini, aslında kesinlikle sıralamaya girmeyeceğini, belediyeye devletin büyük bir operasyon hazırlığı içerisinde olunduğunu,ancak bu operasyonun son anda tehir edildiğini,izmir dosyası ile ve şantaj çetesi dosyası ilede ilintili olan yeni operasyon dalgasının her an beklendiğini, kasıma kadar durum idare edilebilirse, kasımdaki seçimin hemen ardından belediye meclisinin bütçe oylamasında düşürülüp feshedilmeyi planlandığını, nurullah cahanın mehmet altay ile barıştırılma sürecinin arkasında böyle bir gizli anlaşmanın olduğunu, hatta bu anlaşmanın arkasından ali erdoğan ile nurullah cahanın mehmet altayın görüşme gerçekleştirip, cahanın ali erdoğana ben senin yolsuzluklarını deşmiyeyim şimdi, seni getirelim geri sen de benimkileri ört deşme şeklinde ali ile nurullah cahanın anlaştığını biliyormuydunuz. derin duyumlar uhm uyuma.

  • mendeli çoban 2 yıl önce yorumlandı

   kardeşim iki de bir şu nurullah cahana keçi çobanı koyun çobanı deyip durmayın zorumuza gidiyor. biz çobanız ve asla böyle bir adama koyun yada keçi teslim edilmez biliriz. tilkiye kümes emanet etmişsiniz şehirde, örnek verirken ta bizi buluyonuz aq köyde hiç olcak işmi. bunlardan sığır çobanı bile olmaz.ne belediye başkanınızdan ne yardımcısıyız diye geçinenlerden nede menzilcimidir nedir ne demekse o müdürlerinden biz biliyoruz da el bilmiyor. bize hakaret edilmiş gibi oluyoruz moralimiz bozuluyor.

  • berke 2 yıl önce yorumlandı

   bütün uşak imar başta olmak üzere belediyenin bütün birimlerinde menzilcilerin yol suzluk yada hırsızlık iddialarını konuşuyor çalışanlar şaşkın ve tedirgin aynı zamanda gergin. trafik felç yollar çukur içinde kenti bok götürüyor. rrezillik diz boyu cahan efendi çocuklarla fotoğraf çekmekle meşgul. iş iyice ayak altına düştü.kırtasiyeci hakan uludağ la cemaatin cahil hırsızliktan gayrı ya kafası çalışmayan ali riza çümen gibi ukala aadamlarla yapılan belediyecilik budur işte. yazıklar olsun güzelim ilimizi ne hale getirdiniz defolup gitseniz bari.

  • ... 2 yıl önce yorumlandı

   uşak belediyesindeki yapılanları mhp yada chp belediyeleri yapsa içişleri müfettişleri hallaç pamuğu gibi belediyeyi dağıtırlar.ama gel görki belediye akp nin. yazıkar olsun

  • akpartili 2 yıl önce yorumlandı

   nurullah cahan hiç hukuk öğrenmemiş ki, hukuk nasıl dolaşılır nasıl dolaylı yoldan çiğnenir, nasıl yolsuzluklar kılıfına uyduruluronları öğrenmiş anlaşılan hukuk fakültesinde. ulaşımın neden ve nasıl bu hale geldiği müdürün tipinden belli kültür müdürüne gelince resmine bakın kültür akıyor. hukuk yerine koyduğunuz adamı imar yerine koymalıydınız, yanına zafer satı ve özer erkeki ilave etmeliydiniz bence.hukukçu başkan yardımcısı belediyeye karşı hukuk zaferleri kazanacak, belediyeyi dava eden müvekkilllerinden tomar tomar para koparacak,mustafa özgöbek,erhan akçay, dülgeroğlu, boz tekstil , udaş, arif öztan, çimentocular, deva petrol, halil ağaoğlu, daha kimler var kimler avukat beyin müvekkil listesinde. avukat bey hukuku hazır guguka çevirmişken sizler bende başkan yardımcısı olayım daha kolay davaları belediyenin kaybetmesine yani benim avukat kimliğimle kazanmama vesile olayım diye düşünmüş olacak ki başkan yardımcısı olmuş. arada imar işini de kapmış. uhm abartmayın.

  • kemal @Belediyeci 2 yıl önce yorumlandı

   bu yorumu atan çok zeki müdür, sana söylemiştim bu menzilcilerin töre'sinde sana gün görmek yoktur diye.söylemiştim yılmaz beşkaza yapanlardan olursun sende bir gün diye. bak selvi gibi devrildi eski ulaşımcılar bile dayanamadı menzilcilerin hızına. dini kır arkadaş uludağa yaslandımıydı, hele bir de dayıoğlusu ile uzlaştı mıydı? yer hepinizi adam dedesinden belli ne mal olduğu. hani şu muhtar yapılmayan dedesi var ya he rfırsatta övüp durduğu onu kastediyorum.erleri çetin imtihan edecekler diye beklerken er'le doğanı yeniden başkan yapmaya kalktı bu sofiler. hayvan doktoru olmayan eski veteriner müdürünü bile yediler. erçetinler yediği ile kaldılar. candan bir şekilde geçinmedeler er doğanlar ile bu sofiler.belediyenin ufukunu genişletmek için alınan imardan sorumlu sorunlu arkadaş uğur getiremedi belediyeye tersine oda er doğan lar ile neden uğraşılmıyor türküsü çığırmakta ve bür sorunda o oldu başkanın başına. er olamayan hoca yı yeniden vekil etme telaşında şimdi bizim sofiler.

  • zıkkım yeyin 2 yıl önce yorumlandı

   ye menzilim ye ye kürküm ye ye mürüdüm ye tekke zaviye şeyh şıh üçgeni ölene kadar yiyin

  • Belediyeci 2 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar bende kadrosu müdürlük olduğu halde müdürluķ yaptırılmayan dürüstlük budalalarından biriyim. vekâleten müdürler atıyorlar sırf sofi diye itirazsız imzayı basıyor yolsuzluğa zemin hazırlıyor diye. biz asıl müdürler ise vekâleten bakan müdürleri memurluk ediyoruz yada hepimiz bir torbada bekletiliyoruz kenarda. konuşan olursa külhanbeyi ali riza çümen efendi gelip tehdit ediyor posta koyup susturuyor. belediyede herkes çok tedirgin menzilci ler belediyeyle hiç bir ilgisi yokken gelip emirler yağdırıyor. korku i̇mparatorluğu kurdu başkan. düşünün ki ben bu yorumu atabilmek için arkadaşımın netini kullanıyorum bu saatte. oysa sözlerimde hakaret yok küfür yok ama korkuyoruz işte gerçi şimdi yazdıklarım dan kim olduğumu anlayacaklar ama olsun. onlardan korkan onlar gibi olsun.

  • gerçekler 2 yıl önce yorumlandı

   sürekli ali erdoğanı eleştiri yağmuruna tutalımm yok şunu çaldı buna göz yumdu iyide en azından adam bişeyler yaptı en azından şaşkolozluk yapmadı kimin ranti kötü gi̇tti̇ hemen vur yeri̇n di̇bi̇ne memleketi̇ lunaparka çevirdiler herkese gözlük lazım . . .

  • kürşad 2 yıl önce yorumlandı

   ya.. her şey doğru ise oradaki chp li ve mhp li meclis üyeleri ne yapıyor uyuyormu yoksa onlarıda menzile gönderip şıhlarına okuttularmı ne varlığı belli ne yokluğu nerde bizim zamanımızdaki cevval muhalefet bunlarda gıcığa karmış galiba ama şu var hiç kaynaşmayın bencede seçimde böyle giderse ak parti bunda birde alamaz bu belediye varken hatta üç dönem uşaktan belediye başkanı bile alamazlar gali

  • Uşak li 64 2 yıl önce yorumlandı

   böyle yol heralde bitek usakta var içler acısı her taraf tek yön böyle belediye yerin dibine yazık herseye yapılan yollar döşenen taşlar birileri zengin olsun diyemi usak yerin dibine batsın diyemi sayın nurullah cahan istifa et

  • Rezalet 2 yıl önce yorumlandı

   tam anlamıyla rezalet bir tablo belediye cahan ve sözde ekip vasıfsız ekip tam bir rezalet ve uşak için çokk büyük kayıp Allah kahretsin inşAllah sizleri .... en kısa zamanda inşAllahhhhh

  • mrnxilci 2 yıl önce yorumlandı

   Kırık minareye git sizin menzilcilerlecay sat

  • hm 2 yıl önce yorumlandı

   Belediyenin önüne ve tiritogluparkina o masrafı yapacağına is sahası aç insanlar çöp ten ekmek alıp yiyor senmenzilcemati ve boş işler para harciyorsun

  • VELİ HERDOĞAN 2 yıl önce yorumlandı

   çok eski püskü bir belediye başkanı vardı. ikide bir de onun adını geçiriyor bazıları. ancak ne hikmetse mesut bey zamanındaki işler için çağırılan müfettişler ali erdoğan zamanındaki işleri denetlemek için gelmedi. nurullah bey nedense müfettiş istemdi, belki de bütün işler doğru. ayrıca yargıtaydan gelen dosyalar uşak adliyesinde görülecek muhtemelen seçim öncesi kokusu çıkar davaların. işte o zaman belli olacak herşey.

  • Gerçek 2 yıl önce yorumlandı

   ekorkmaz-ı üniversitede bir işe yaramadı beledîyeye orada birşey yapamayan adam şimdi de milletvekili adaylığı için istifa etti aynesi iştir kişinin lafa bakılmaz.menfaat gereğince akepeli olduğunu bilmeyen yoktur herhalde?ya bir sorun bu adamın çapı ne?bu özde mi bizim partiden sözde mi?gezi olaylarını destekleyen kişi.

  • utaş 2 yıl önce yorumlandı

   utaşa bakın hep kandemirler var yok mu başka adamda hep kandemirler utaşta müdür telefoncuyuda müdür yapmışlar hay benim Allahım

  • hasan kamcık 2 yıl önce yorumlandı

   yazdıklarının fazlası yok eksiği var belediyede çalışan menzilciler işi ticarete döktü memuriyetin yanında müteahhitlere malzeme satıyorlar ne de olsa başkan yardımcıları yapı denetim ortağı, müteahhit, taşeron, beton santrali ortağı, vb. vb.

  • Sen çok mu araştırdın @zihniyet 2 yıl önce yorumlandı

   sen ne gibi araştırma yaptın belediyeyi çok mu iyi biliyorsun bu kadar rahat yorum yapıyorsun

  • UŞAKLI 2 yıl önce yorumlandı

   kültür müdürü müdür,nedir o :) tipe bak elemandaki :) tolga abinin hugo gibi :)

  • ne utasmis beee 2 yıl önce yorumlandı

   ulan bizi somurmus bu utas belediyenin butun isletmesini vermisler hamami bile kart sisteminide utasa vereceklermis ben bunlari bugun ogrendim ve cok uzuldum birde katledilen kopekler varmis agzm acik kaldi belediyeninde bu utasa ihsle verme isine dur demesi lazim artk saygilarimla.

  • zihniyet 2 yıl önce yorumlandı

   belediyeyi eleştirenlere kuyruk acın mı var diye soran zihniyet gerçekten içler acısı torpil adamların içine o kadar işlemiş ki birini eleştiriyorsan kesin senin işini yapmamıştır diye düşünüyor, kardeşim bi düşün araştır sorgula, yine haklıysan laf yok. kusura bakmayın ama kendi çıkarlarına uyduğu için yapılan haksızlıklara gözünü kapamak olanları inkar etmek ancak yalakalara yakışır.

  • vahim 2 yıl önce yorumlandı

   vay be herkes de belediye personeliymiş, o zaman kimse inkar etmesin belediyeden vatandaş da personel de memnun değil, yazılanların büyük çoğunluğu doğru, belediyenin tüm birimlerinde büyük problem var personelde çalışma isteği kalmadı bunun sorumlusu idaredir belediyeye çalışmayan işe gelmeyen sadece kendi dediklerini yapan bomboş adamları topladılar çalışacak adamları işten attılar sürdüler millette şevk bırakmadılar. durum vahim yani sayın belediye personelleri kendimizi kandırmayalım kraldan çok kralcı olmayalım gün olur devran döner

  • belediye kotuye gidiyor 2 yıl önce yorumlandı

   once oldurdugunuz kopeklerin hesabini verin kopekkk katilleri

  • uyanin 2 yıl önce yorumlandı

   arkadaslar. uyanin dwgisik olaylar donuyo beledyede

  • Hangi hali @yalaka 2 yıl önce yorumlandı

   hangi hali içler acısı belediyenin anlat bilelim başkan

  • yalaka @bukadarda olmaz 2 yıl önce yorumlandı

   senn belediye personeliysen bende başkanım o zaman :) yalakalığın lüzumu yok belediyenin hali içler acısı

  • bukadarda olmaz 2 yıl önce yorumlandı

   Bende belediye personeliyim.bu yazilanlar resmen camur atmak.belediyenin tüm birimlerinin yaptiklarini gormezden geliyorlar.insaf yani,sirf sehitlerimizin saygisina etkinlik yapilmio diye,daha once yapilan etkinlikler goz ardi ediliyo.2015 yilinda yapilan kültürel ve sosyal etkinliklerden kimsenin haberi yok heralde...

  • merkez 2 yıl önce yorumlandı

   tam da belediyeyi anlatan bir yazı olmuş.

  • alibey 2 yıl önce yorumlandı

   bu yazıları yazan şahıs 2015 yılında yapılan sosyal ve kültürel etkinliklerden haberi yok herhalde. bu sene uşak akm de yapılan etkinliklere doydu.kültür müdürü yusuf bey ve ekibine teşekkür ediyorum.

  • cahan,hakan,ergün,huu,kuş,çimen,basri ve ismini yazmaya gerek olmayan çapsızlar 2 yıl önce yorumlandı

   zannediyorsunuz ki bu iş böyle gider ve herkesin yaptıgı yanına kar kalır.çok yanılıyorsunuz çokkk

  • maalesef personel 2 yıl önce yorumlandı

   mustafa bey az bile yazmış personel olarak bıktık artık kim müdür kim ağa kim paşa bilemez olduk sırf sofi diye sıradan adamlar bile belediyede ahkam keser oldu

  • sen ne müdürüydün @@insaf 2 yıl önce yorumlandı

   ne müdürüydün onu söyle senin gibi müdür olup müdürlüğü gidenler ve müdür olamayanlar atıyo bu çamurları millet de kafeden oturup haber yapıyo halkın içine girmeden.otobüscüler başkandan gayet memnun daha kötü konuşana rastlamadım anca sizin gibi rantı bitenler saldırıyor

  • @insaf 2 yıl önce yorumlandı

   bende belediye de memuriyetlik yaptım özellikle imarda dönen dolapları biliyorum hepsi de doğru belediyenin nasıl bir kazan olduğunu yaşadık gördük görevlendirmem için huzurluyum, müdürlüğün gitmesi ya da müdür olmamak doğruları söylememek demek te değildir ..!

  • Müdür mü olamadın @insaf 2 yıl önce yorumlandı

   hangisi doğru yoksa seni müdür mü yapmadılar yada müdürlüğün mü gitti

  • Vekil 2 yıl önce yorumlandı

   hakan uludağ imzalı başkan vekili kukla yardımcı sinsi herif otobüscülerden aldığı rüşvet hoca gibi gezerken nasıl oldu acaba karısına çocuklarına haram lokma yedirmeye alışmışlar nerde hocalık din

  • Belediye 2 yıl önce yorumlandı

   fotoğraf her şeyi apaçık gösteriyor .! yazıyı okudum tamamiyle doğru olup daha az bile yazılmış dedirtiyor, bu sitede zaten yalanda yazılmaz. başkan ve sözde ekibi insanlar arasında pişkin pişkin dolaşıyor ya bunu anlayamıyorum lütfen bunları da yazarmısınız? cahan nerde vasıfsız insan varsa onlarla belediyeyi doldurdu kendine dahi hayrı olmayan bir sürü insan boş boş oturuyor torpilleri sağlam ya ... sözleşmeli aldığı personellere bir bakın ... kılıfını uydurduğu bir sürü çoluk çocuk ... yapılan onca haksızlık, usulsüzlük var ki tek tek kaleme alın çıkıp açıklama yapamıyor dahi başkan olmadan önce nerden geçti cahan o zaman siz iyi bir siteydiniz şimdi ne oldu ne değişti cahan bunları çıksın açıklasın yaktığı canları çıksın hata ettim desin adamsa ....... kendilerini devlet belediyeyi de malları gibi görüp istediklerini yapıyorlar kimse de dur demedeyi için yaptıkça zulümleri artıyor kötülükleri artıyor bunların

  • insaf @işçi 2 yıl önce yorumlandı

   ben de belediyede çalışan memurum hepsi doğru bu yazılanların. ayrıca bu yazılanlara iftira karalama demek için aklını peynir ekmekle yemiş olmak gerekir.yada belediyeden nemalanmak :)) zaten bu yorumu atan işçi falan da değildir kesinlikle kendilerinden biridir oda ayrı. kaldı ki burada yazılanların tamamının hukuka taşındığını da biliyoruz. mahkemeler de işler geç olur. bakın ali erdoğanın davaları hala sonuçlanmadı bile. ali erdoğana mahkemelik olalı üç yıl olmuştu.b

  • salim alp 2 yıl önce yorumlandı

   belediye başkanı kendini uyanık sanıyor ya müdürlerin üzerinden döndürüyor dolapları yada vekalet verdiği yardımcılar üzerinden dediğiniz gibi hiç bir şey imzalamıyor. aktroller ve başkan her ne kadar iftira deyip geçse de tüm uşak bu gerçekleri konuşuyor zaten ve herkes herşeyin farkında. onlar ancak kendilerini avutuyorlar.

  • MİSAFİT @işçi 2 yıl önce yorumlandı

   sonuna kadar katiliyorum. yapilan iftiralarin çok net farkindayiz. herkezde neyin ne olduğunu biliyor. bilmeyenlerde öğrenecek elbet. seçim önü yaptiğiniz bu karalamalar işe yaramayacak emin olun. sitenizin ne amaçla yayin yaptiğinida biliyoruz. ve 'acaba bugün ne uydurdular. ne hakkinda iftira attilar^' diye okuyoruz. umarim sizde birgün doğru yolu bulursunuz.

  • işçi 2 yıl önce yorumlandı

   ben belediyede çalışan bir işçiyim ve sizin yazdıklarınızın hepsinin yalan olduğunu biliyorum. ama uşakta çok kimse ve bazı akpartililer bile sizin yalan yanlış haberlerinizi okuyup etkilenenler inananlar var hayret ediyorum.unutmayın bu yaptıklarınızın Allah dostlarına karşı açtığınız bu savaşların bedelini size ahirette ödetirler.sizi şimdi derin devletle olan kirli bağlantıları ve kaynakları ile kurtaran nurullah çavuşoğlu bile kurtaramaz o zaman.sizin için de çok geç olur cehennemde yanacaksınız haberiniz olsun.iftira büyük günah çünkü.

  • Tarık demir 2 yıl önce yorumlandı

   resim kesinlikle yazıyı yansıtmış atasözüde tam olmuş mstafa bey ihalelere ve özellikle utaşa iyice bir eğilin derim utaş oldu mutaş

  • mercan 2 yıl önce yorumlandı

   ne mal olduklarını anlamak için yazıyı okumaya lüzum yok en alttaki resme bakmak yeterli diye düşünüyorum. kimisi at hırsızı gibi çıkmış, kimisi soytarı gibi kimisi şaşkın ördek gibi kimisi eşkiya gibi kimisi de kendine entel süsü veren danteller gibi çıkmış resimlerde. bu arada yazınızı da okudum aynen belediye de ve etrafında konuşiulanları dile getirmişsiniz tebrikler.

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366