Atatürk'e deccal diyebilen bir meczup, senin yol göstericinse; CHP'de işin ne?

27 Ekim 2016, 08:01
Atatürk'e deccal diyebilen bir meczup, senin yol göstericinse; CHP'de işin ne?
Nurullah Çavuşoğlu

Abdülhamit'in tımarhaneye kapattırdığı, 'Ermenilerle gönülden dost olup el ele vermeliyiz' diyebilecek kadar Ermeni sempatizanı olan, hiç bir ilmi dayanağı olmadığı açıkça ortada olan Nur Risalesi adını verdiği safsatalarının, depremi önleyebildiğine, bütün mahallesi yanan bir evin sırf içinde risale barındırdığı için yanmadığına inanıp, bu inandığı safsataları da kaleme alabilen, Atatürk'e haşa deccal (yaratılmışların en kötüsü ve çirkini fitnenin ve küfrün başı) diyebilecek kadar ileri giden Said Nursi ya da nam-ı değer Said-i Kürdi'ye CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu; 'doğru zamanda doğru şeyler söylemiş, birikimlerinden yararlanılması gereken, yol gösterici bir şahsiyet' diye bahsetmiş. Herkesten özür dilerim ama bunu söyleyeceğim: HALT etmiş! Bunu CHP Milletvekili sıfatıyla söyleyen Tanrıkulu'na bir tane CHP'li yetkili neden höst demez anlamış değilim ama madem kimse demiyor bari biz diyelim: höst Tanrıkulu höst!

Kendisine güya medresedeki bir hocası tarafından Bediüzzaman yani "zamanın güzeli" ünvanı verilmiş olan ve ısrarla bir matahmış gibi bu lakabı kullanan; yaşamı boyunca gerek Osmanlı Devleti'ne gerekse Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne ihanetleri ile tanınan, 2. Abdülhamit tarafından Üsküdar Topbaşı Tımarhanesine kapatılan yani meczup olduğu bizzat padişahça ve devrin ruh bilimcilerince tescillenen Saidi Nursi, malumunuz olduğu üzere Milli Mücadeleye destek olmadığı gibi Kuvvai Milliyeciler ve Atatürk'le de arasını hiçte hoş tutmamıştır. 

İslam yok olmak üzereyken Anadolu coğrafyasının küffarın çizmeleri ile çiğnendiği, Türk Milletinin ırzının, namusunun süngü altında kirletildiği kadınlarımızın ırzına yabancı devletlerin askerlerince geçildiği ve Türk Milletinin yok olma tehlikesi ile karşı karşıya olduğu bir ortamda adını din alimi koyan bir kişinin eline silahı alıp düşman birliklerine karşı duran Kuvvacılarla birlikte hareket etmesi beklenirken; onun Kuvvacılara karşı fetvalar üretiyor olması, İngiliz'i övüyor olması sizce de manidar değil mi? Cemal Kutay'ın "Kurtuluşun Kuvvacı Din Adamları" isimli kitabında da bahsedildiği üzere; Amasya, Denizli, Mardin, Niğde, Ankara, Gümüşhane, Aksaray, Zonguldak, Siirt, Erzincan Çorum, Maraş, Giresun başta olmak üzere pek çok şehrimizde Müdafai Hukuk Cemiyetinin kurucusu o şehrin Müftüsü olmuş, yani müftülük yaptıkları şehirlerde Osmanlı Hükümetine kıyam ederek, Müftülük makamından ve maaşından vazgeçen Türkiye'deki il ve ilçelerde yüze yakın müftü Kuvvai Milliye'ye açıkça destek olmuş, silah kuşanıp savaşmış.

Yine Erzurumlu Raif Hoca, Bitlis’te Küfrevizade Şeyh Abdülbaki Efendi’ye, Norşinsli Meşayih-i İzamdan Şeyh Ziyaeddin Efendi, Mevlevi postnişini Abdülhalim Çelebi yine Mevlevilerin lideri olarakta bilinen Amil Çelebi gibi pek çok postnişinin de postlarını terkedip, Kuvvai Milliye saflarına katılırken, yine Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde ikamet eden Bektaşi postnişini İlk Mecliste Kırşehir Milletvekili olarakta görev alan Cemalettin Çelebi Hazretleri, Veliyyüdün Efendi başta olmak üzere Alevi Bektaşi tekkesi postnişinlerinin tamamı, Atatürk'e ve Kuvva-i Milliye'ye destek verirken; Nakşibendi Şeyhleri ile Said-i Kürdi Kuvva-i Milliye'ye yani Milli Kurtuluş Mücadelesine zerre katkıları olmadığı gibi aleyhte propaganda üretmeye çalışmışlar.

Peki sizce hangi imanın gereğidir Kuvvacıların yanında yer almamak? Ya da hangi ilmin gereğidir, topraklarımızı işgal amacıyla yurdumuza giren İngiliz'in, Yunan'ın askerini şenlik ederek karşılamak? Bu kadar Müftünün, hocanın, postnişinin destek olduğu bir zeminde Kuvva-i Milliye'ye destek olmayan ya da karşı duran kimseye müslüman denmez ki hoca densin, alim densin! Bu yüzden ben şahsen Said-i Nursi'ye ne hoca derim ne de alim! İman işi ise Allah'la arasındaki problemdir ben o sahaya girmek istemem, kaldı ki konumuz bu da değil. Zaten Said-i Nursi denilen zatın kitaplarında yazdığı İslam'la ve bilimle asla bağdaşmayacak safsatalarını daha önce defalarca sizlere izhar etmiştik. Şimdi lüzum da görmüyorum.

Bu Said-i Nursi aynı zamanda Şualar isimli kitabının 458. sayfasında ismini vermeden, Emirdağ Lahikası isimli kitabının 278. sayfasında yer alan 27. Mektubunda bizzat Mustafa Kemal ismini vererek, Atatürk'e haşa deccal demiştir. Deccal bildiğiniz gibi kötülüklerin, çirkinliklerin, karanlığın kaynağı olarak yaratıldığına inanılan bir varlık ve Allah'ın en büyük düşmanı. Kelime anlamı olarakta ara bozucu, nifak çıkartıcı, karıştırıcı ve yalancı anlamlarında kullanılmaktadır. Yani Said-i Nursi, Mustafa Kemal Atatürk'e edilebilecek en ağır hakaretleri tek kelime ya da sıfat ile birlikte etmiş bir meczuptur.

Bu meczup zat bildiğiniz üzere şimdilerde terör örgütlerine yardım ve yataklık yapmak, devleti içten çökertmek suretiyle yabancı güçlerle işbirliği içerisinde vatana ve millete ihanet etmek başta olmak üzere, pek çok suçu bir arada işlemiş eli kanlı bir örgütün elebaşısı ya da çete reisi olma suçlaması ile yargılanan Fetullah Gülen, nam-ı değer FETÖ'nün de akıl hocası ve yol göstericisidir. FETÖ'nün Cumhuriyetimize ve Atatürk ilke ve devrimlerine duyduğu nefretin ve devletimizi yıkma hayalinin ilham kaynağı da diyebiliriz Said Nursi'ye...

Kendisinin CHP Milletvekili olduğunu söyleyen ancak CHP'den daha çok HDP Milletvekili gibi açıklamalar yapması ile tanınan tescilli CIA ajanı olduğu Dilek Yılmaz tarafından yüzüne karşı haykırılan Sezgin Tanrıkulu bakın ne demiş bu Said-i Nursi için; "Said-i Nursi, doğru zamanda doğru şeyler söylemiş, birikimlerinden yararlanılması gereken, yol gösterici bir şahsiyet." demiş. Düşünsenize, Atatürk'ün partisinin milletvekili olacaksınız ama Atatürk'ün ve kurduğu Cumhuriyetin en büyük düşmanlarından birisini "yol göstericiniz" olarak kabul edeceksiniz.

Sizce Said-i Nursi'nin gösterdiği yolda ilerleyen birisinin yolu CHP'ye uğrar mı? Uğradıysa niçin uğramış olabilir? Tanrıkulu aslında bu sözleri ile kendi kendini resmen ve alenen ifşa etmiş. En azından partisine ve Atatürk'e ihanet içinde olduğunu ilan etmiştir aslında ama elbette ki; Görene, Köre ne? Görmezden gelene ne? Diye de ilavede bulunabiliriz. Tekrar söylüyorum Tanrıkulu bu sözleri sarfederek halt etmiş ve CHP'lileri yaralamıştır ve derhal istifa etmeli ya da ihraç edilmelidir.YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 18 yorum mevcut

  • hava civa @Muharrem Boz 5325965348 1 yıl önce yorumlandı

   kendini ne görüyorsun bilmiyorum ama o kadar yazıyorsun bir şey çıkmıyor. hani bu rektör ve üniversite hakkında bir çok şey yazmıştın. ne oldu bunlar. varsa elinde belge gönder yetkili yerlere ya da git ifade ver, klavyenin arkasından konuşma,

  • benim kitabım Kuran @Rnk 1 yıl önce yorumlandı

   soytarı hocaların kitapları ile işim olmaz. dini kitap aramıyorum çünkü ben kuran'a sahibim. onu okuyorum, peygamberimin yolundan gitmeye çalışıyorum. soytarılar ile işim olmaz. kimin cennete kimin ise cehenneme gideceğini Allah bilir sen önce bunu bir öğren. bununla birlikte biraz da tarih öğren. inglizler ile düşüp kalkan,papa ile koklaşan, vatan hainleri kimler bak bakalım. hangi soytarı hocalar bu işin içinde. son dönemde de gördük bunun öğrencisinin yediği haltları. 15 temmuz da az daha memleketi iç savaşa götürüyordu. ben eskiden de o şerefsize .... diyordum. hiç bir zaman soytarı hocaların önünde eğilmedim.

  • atakan 1 yıl önce yorumlandı

   yazılarının ve yorumlarının çoğunu sevmem. ama bazen konulari iyi buluyorsun bu da onlardan biri deccal söylemini 30 sene önce de duymuştum. sana hak veriyorum.

  • Rnk 1 yıl önce yorumlandı

   herkes ahirette kendi yerini hazırlar
   cennet said-i nursi gibi alimlere hazırlanırken cehennem ise senin gibi gözü kapanmış cahillere hazırlanır
   gitte diyanet in hazırladığı sözler kitabını al ve oku hem cahillikten hemde cehennemden kurtul

  • İngiliz ajanı haindir 1 yıl önce yorumlandı

   bu kişi arap aşığı olup aynı zamanda i̇ngiliz ajanıdır papaya bile biat eden biridir.buna tapanlara da allâh akıl fikir versin. sonların acıyorum. dini kitap istiyorsanız kuran okuyun, dini önder arıyorsanız hz.muhammed in hayatını örnek alın.soynadıkları,din tüccarlarının peşine takılmayın.

  • Sen ne iş yapıyorsun @Muharrem Boz 5325965348 1 yıl önce yorumlandı

   saldi nursi i̇ngiliz ajanı haindir. p onun kitabını kuranın önünde tutanın da sonuna acırım.papaya mektup yazan kimdir? ailah araya aracı koyanlara allâh akıl fikir versin, bu arada senin bu üniversite için dediklerin ne oldu. sait hâlâ rektör devam ediyor

  • Davut Yıldırım 1 yıl önce yorumlandı

   ne kadar hak üzere olursan o kadar kıymetin olur . masumlara belgeleriyle kıymet verir , kulaktan duyma saldırmazsan o kadar değerin ve saygın olur

  • rnk64 1 yıl önce yorumlandı

   senin ağzına mı düştü risaleleri okumadan bediüzzaman hz. hakkında yorum yapmak. kendi ifadeleri aşağıdaki gibidir
   bedîüzzaman, gönüllü alay kumandanı olarak katıldığı rus harbinde, harb cephesinde, avcı hattında.
   çünki harb-i umumîde gönüllü alay kumandanı olarak iki sene çalıştım, çarpıştım. birinci harbin patlamasıyla talebelerimi başıma toplayarak gönüllü alay kumandanı olarak harbe iştirak ettim.
   üç sene rusya'da esaretimde çektiğim zahmet ve sıkıntıyı, burada bu dostlarım bana üç ayda çektirdiler

  • 64usak 1 yıl önce yorumlandı

   bilesiniz ki, Allahın evliyalarına hiçbir korku yoktur. onlar üzülmeyeceklerdir de. onlar iman etmiş ve Allaha karşı gelmekten sakınmış olanlardır. dünya hayatında da, ahirette de onlar için müjde vardır. Allahın sözlerinde hiçbir değişme yoktur. i̇şte bu büyük başarıdır.” (yunus 62, 63, 64)

  • Ali Beyt 1 yıl önce yorumlandı

   bu yazı her zamanki gibi bir cavusoglu klasigi. cevaplamaya degmez. tanrikulu cevabini versin.

  • Muharrem Boz 5325965348 1 yıl önce yorumlandı

   sayın çavuşunoğlu nurullah sen ömründe hiç risaleyi nur cemaatlerinin toplantılarına iştirak edip bir bardak çaylarını içtin mi ki, sayın sait'i nursi hakkında yalan yanlış kulaktan dolma ifadeler ile bunları yazıyorsun, o sait'i nursi ömründe hiç kimseden tırtırlı kuruş almamış, eserlerinde insanların bu dünyaya sadece yiyip içip yan gelip yatmak için gelmediklerinden bahseder, her perşembe nur cemaati kuranı hatip eder, bir de şunu iyi bilki nur camaatinin günümüzde 7 kolu var. fettan fettullah'ın said'i nursinin eserlerinden hiç birisi onun toplantılarında okunmaz günümöüzde gerçek nurcular devletine, hükumetine bağlılardır. onların ülkemize ihaneti bugüne kadar ne duyuldu ne görüldü. böyle kuru iftiraları yazmak ne sana makam mevki kazandırır ne de sait'i nursiyi küçük düşürür, kem söz sahi̇bi̇ne yakişir. yaziklar olsun sana ki̇ hemde ne yazik senin bu yapmiş olduğun karalamadan dolayi Allaha havale edi̇yorum.

  • Berk 1 yıl önce yorumlandı

   ülkemizde 86 ilahiyat fakültesi,120 bin din görevlisi var,bunlar eğitim veriyor.imam hatipleri saymıyoruz.ve hala şunu anlamış değilim neden tarikatlara yönelirsiniz neden cemaatlere yönelirsiniz.tarikat ve cematlerin yegane hedefi cahil kitlelerdir.sermayeside cahillerdir.tek yapmanız gereken ne biliyomusunuz.şeyhlerin elini eteğini sakalını öpeceğinize Allaha iman edin rehberiniz kur'an olsun.peygamberinizin yolundan gidin.gitmezseniz bu ülke sizler gibi yüzünden kaç tane ihanet kaçtane daha darbe görecek.ulu önder atatürk kastamonu nutkunda ne demiş;efendiler ve ey millet iyi biliniz ki türkiye cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz. en doğru ve en hakiki tarikat, tarikatı medeniyedir. demek ki ta o zaman bu tehlikeyi görmüş.bakınız türkiye cumhuriyeti laiktir laik kalacak öyle bir koca çınarki laiktir laik kalacak asla ve asla tarikatlarla cemaatlerle yönetilemez.la

  • Ulubeyli 1 yıl önce yorumlandı

   özkan yalım, ethem erdem, nihat sazlıgöl, yılmaz tozan, ahmet yıldırım vs. bunlar ve avaneleri uşak siyasetinden, tanrıkulu, gürsel tekin eren erdem gibi sahtekar fetullahçılarda ankara siyasetinden çekilmedikçe chp asla toparlanamaz. defolup gitmeliler. tıpış tıpış gideceksiniz. gerekirse sizi böyle şımartan kılıçdaroğluda gidecek chpyi daha fazla kirletemeyeceksiniz. yazıklar olsun atatürk düşmanı fetullahla said nursi ile ne işi olur bir chplinin.

  • marifet 1 yıl önce yorumlandı

   soytarıbaşının ağzına bakan Allahın ahmağı çüşoğluna ancak ahmakı sukut denir !

  • Arif Arif 1 yıl önce yorumlandı

   sizin kendinizi alim biliyorsunuz değil mi? okumuş en büyük cahiller sizlersiniz.din düşmanları olmak yolunda hızlı adımlarla ilerliyorsunuz.fetö nün önünü keseceğinize aynı düşünce de istismar yolunda çok güzel ilerliyorsunuz,tebrikler murullah çavuşoğlu tebrikler.

  • birisi 2 1 yıl önce yorumlandı

   ben bir manevi alemde, i̇slam deccalini gördüm. yalnız bir tek gözünde teshirce bir manyetizma gözümle müşahade ettim ve onu bütün bir münkir bildim. i̇şte bu inkarı mutlaktan çıkan bir cüret ve cesaretle mukaddesata hücum eder.(...) fakat kahraman ve mücahit ordunun ve dindar milletin ruhundaki nuru iman ve kuran ışığıyla hakikati hali göreceği ve o kumandanın çok dehşetli tahribatını tamire çalışacağı rivayetlerden anlaşılıyor.( said nursi şualar; 458,459,siracun nur 247)

  • birisi @Eyup Yilmaz 1 yıl önce yorumlandı

   ölmüş gitmiş dünyadan ve hükümetten alakası kesilmiş bir adam hakkında otuz sene evvel  bir hadis?i şerif?in ihbariyle kuran'a zararlı bir adam çıkacak demiştim.sonra mustafa kemal?in o adam olduğunu zaman gösterdi. ( said nursi emirdağ lahikası i/278)

  • Eyup Yilmaz 1 yıl önce yorumlandı

   yalan yanlış bilgilerle ancak cahilleri kandırabilirsin zavallı nurullah. padisahın tımarhaneye kapattirması tamamen uydurma hicbir dayanağı olmayan bir safsatadır. ayrica hicbir risalede m.kemal in adı gecmemektedir. bahsettiginiz eserleri m.kemal çok kucuk yaşta iken yazmıştır. bediuzzamanin ermenilerle ilgili ifadesi olmamıştir. uydur uydur söyle mantığı ile biryere varamaz sin

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366