Tıpkı Kaymakam olup da "Valilik aparabilirim" düşüncesi ile Evet tweti atıp haber yaptıranlar gibi ya da Atatürk düşmanı yazarlar ile fotoğraf verip Başkan Yardımcılığı kapma telaşına düşenler gibi veyahutta dün PKK'nın ve FETÖ'nün istediği sistem değişikliği meselesini Meclis gündemine taşıyarak şantajdan kurtulmanın derdinde olanlar gibi veya BYLOCK ve benzeri kabahatlerini örtmek için açıktan oy verip EVET diye haykıranlar gibi HAYIR cephesinde HAYIR'cıyım diye dolaşarak kendine makam aparma derdinde olanları da görüyoruz maalesef. Elbette ki samimi iyi niyetli gerçekten Devletini ve Milletini sevdiği için, gerçekten sabdıktan ezici çoğunlukla hayır çıkmasını istediği için, evet oyu verme ihtimali olanlar başta olmak üzere, kapı kapı dolaşarak HAYIR'a ikna etmeye çalışan vatansever Atatürkçülerimizi tenzih ederek söylüyorum ama maalesef genel olarak durum bu, en azından şu ana kadar.

Bundan sonra ne olur? bekleyip göreceğiz? Belki de bu şahsi hesap peşinde olanlar bu numaraları Milletin yemediği gerçeği ile yüzleşince meydan gerçekten milletin Hayrı için çalışanlara gerçekten esarete karanlığa cehalete HAYIR diyenlere kalır. Neyse ; Kimisi büyük kongre delegelerini görmek için yurdu karış karış geziyor. Ayrıca gittiği il ya da ilçelerde kendisi ile birlikte olabilecek isimleri ziyaret edip O isimleri parlatıyor, FETÖ'cülerin oluşturuverdiği tezgahlardan geçerek. Kimisi partisinin üye yada delegesinin çok olduğu köylere yani zaten HAYIR çıkacağına emin olunan yerlere giderek kendisinin üye yada delege arasındaki tanınırlık ve popülaritesini artırmanın derdinde, sözüm ona HAYIR'cılık yaparak kahraman edalarıyla pozlar verip fotoğraf paylaşıyor. Kimisi HAYIR cephesinin içine sızmış EVET'çilerin REİS'lerinden aldığı talimatlar üzere sözler sarf ederek kah etrafa korku salıyor, kah AKP'yi hala güçlüymüş gibi gösteriyor.

AKP'nin bittiğini şöyle bir etrafına bakan herkes rahatlıkla görürken meydanlardaki sığ kalabalıklar ve sıfır coşku AKP Bitti diye adeta haykırırken geçtiğimiz akşam televizyonda maalesef midem bulanarak izlediğim dünün sıkı FETULLAH'çısı Nevval Sevindi ile Eren Erdem neredeyse EVET çıkabileceğine milleti ikna etmeye çalışıyordu sözüm ona HAYIR propagandası yaparken. Vay efendim Suriyelilere vatandaşlık verilecekmiş referanduma kadar, vay efendim kimini tehditle kimine menfaat temin ederek evetçi yapacaklarmış. Vay efendim federasyon vaadi ile Kürtleri yeniden şımartıp EVET vermelerini sağlayacakmış AKP. Vallahi izlerken bir an unutsan Eren Erdem'in aslında kim olduğunu ve inansan saydığı olasılıklara umudu tamamen kesip işimize bari bakalım diyeceksin. Amaç bence zaten HAYIR'cı cepheyi bu ruh haline taşımak. Ama baştan söyleyeyim bu millet artık bunları yemez. Gelelim asıl konumuza...

Eren Erdem denilen ismini dahi duymak istemediğimiz zevat çıkmış televizyona saçma sapan komplo teorileri ile MİT Müsteşarını ve Genelkurmay Başkanı hatta mümkünse Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı aklamaya çalışır gibi konuşmalar yapıyor. Neymiş efendim bu referandum tezgahı Bekir Bozdağ'ın başını çektiği bazı AKP'lilerin tezgahı imiş ve bazı mahfillerin ülkeyi ele geçirme planı imişte, bizim Genelkurmay Başkanı ile MİT Müsteşarı bu konuda Cumhurbaşkanı'nı uyarması için o Atatürk düşmanı sözde yazarın ziyaretine gitmişmiş yersen. Efeliğini anlatırken hırsızlığını meydana koyanlar gibi sanki. Bu referandumun Devleti ele geçirmek isteyen bazı mahfillerin tezgahı olduğunu itiraf edivermiş bilmeden.

Evet burası bana göre de doğru yani bu sistem değişikliği tezgahı kötü niyetli şer odaklarının Devletimizi ele geçirebilmek için son hamleleri. Kaldı ki bunu daha önce CHP Milletvekili Haluk Pekşen dile getirdi gerekçeleri ile birlikte. Nedense o dönem bu açıklamaya ve Pekşen'e destek olmayan Erdem bey şimdi aynı şeyleri dile getirme ihtiyacı duymuş peki neden? Sebebi gayet açık, Hulusi Akar ve Hakan Fidan'ı ayrıca Erdoğan'ı pürü pak gösterip aklamak. Atatürkçülerin gönlünde bir yara oluşturan malum fotoğrafları kendince uydurduğu kulplarla izah etmek. Neyse biz biliyoruz bu Sistem Değişikliği isteğinin daha önce APO ve FETÖ tarafından dillendirilip istendiğini. Ama kimler bu tezgahı bilerek üstüne üstüne gidiyor? Kimler bu tezgahtan haberdar ve bu tezgahın amacına ulaşması için büyük bir efor ve gayret sarf ediyor burası muallak.

Bence Eren Erdem farkında olmadan birlikte çıktığı Fetullah'ın has kızı Nevval Sevindi denilen dünün Türklük ve Türkiye düşmanı ile birlikte kendi kendilerini ifşa etmiş oluyor da farkında değil. Kim İnanır Allah aşkına daha önce Cübbelinin elini sıkma gafletini gösteren Hulusi Akar ile OSLO ve Kandil tezgahlarının baş rolünü oynayan Hakan Fidan'ın Erdoğan'ı uyarması için o Atatürk düşmanının ayağına gittiğine. Koca Genel Kurmayı emrinde tutan adamla koca MİT'İ elinde tutan adam Milleti uyandırmak yerine acz içinde kıvrandıkları için çaresiz Atatürk Düşmanı bir gazeteciden medet ummuşlar. Neymiş efendim bizi dinlemiyor Sayın Erdoğan seni dinler ne olur ikna et onu diyeceklermiş yersen. Hiç olacak iş mi bu Allah aşkına?

Herkes biliyor ki Hulusi Akar ve Fidan'ın bu ziyaretten fotoğraf verip ziyareti ilan etmesinin sebebi buz gibi de Erdoğan ne derse biz onu yaparız demekti muhaliflere. Yani bir nevi gözdağı idi buz gibi. En azından ben o fotoğrafı böyle okumuştum ve hala aynı düşüncedeyim. Hele hele Eren Erdem'in aklamaya kalkışması beni bundan emin kıldı diyebilirim. Ne derler hani bozacının şahidi şıracı. Bir tarafta Nevval Sevindi diğer yanda öteden beri FETÖ'cü olduğu iddiaları sebebiyle CHP'de adeta istenmeyen adam ilan edilen Eren Erdem. Ne günlere kaldık ya Rabbi? Bu numaralar bayatladı beyler bayanlar.

Artık Millet uyandı ve herkes her şeyin farkında. Emin olun Uğur Dündar'la Halk Arenası programına bile çıksanız ki asla zannetmem o program vatanseverlerin ve Atatürkçülerin çıkabileceği bir programdır ve öyle kalacağını ümit etmekteyiz. Nerede boy gösterirseniz gösterin artık reytingleriniz nal toplar ve bu millet size kulak bile vermez. Siz bunca ihanetinizin üzerine bu milletin gündemine bile gelemezsiniz ve bu millet sizi dinlemeye değer bile bulmaz bulmuyor da zaten. Reytingleriniz ve geri dönüşler ortada. Bu Millet Fetullahın tezgahından geçmişlerden artık hiç bir HAYIR ummuyor. Bu yüzden boşa HAYIR cephesinin içine sızıp rol çalmaya çalışmayın hanımlar beyler

Siz farkında değilsiniz ama Doğusuyla Batısıyla, Karadenizi Trakyasıyla bu millet artık yolunu çizdi ve yolunuzun Atatürk yolu olmadığını anladığı için sizlerle yolunu çoktan ayırdı. Bu beyhude çırpınışlar artık kabak tadı verdi söyleyeyim. Samimi söylüyorum az daha çırpınırsanız sokağa çıkamayacak hale geleceksiniz. Türk Milleti sağcı solcu demeden, alevi sünni demeden şucu bucu demeden, hukukun üstünlüğüne ve demokrasiye inanan, Atatürkçülüğünden ve vatanseverliğinden zerre kuşku duyulmayan insanların önderliğinde hep bir ağızdan YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA YAŞA, ADIN YAZILACAK MÜCEVHER TAŞA marşları söylemek istiyor.

Türk Milleti ayrıştıracak, düşmanlaştıracak söylemler ile değil BARIŞ'tıracak bir ve beraber edecek dost ve kardeş edecek söylemler ile çıkanları meydanda görmek istiyor. Kongre delegesi avına çıkmış sözde lider adayı HAYIR'cılara da, sistem değişikliği hayali ile son bir umut meydana inen Evetçilere de ilginin yerlerde sürünüyor olması bunun en bariz ispatıdır. Kabul etseniz de etmeseniz de siz artık bittiniz ve yok hükmündesiniz. Şehirlerdeki askerleriniz üye ve delege avına çıkıyor ama eli boş döneceğini anlayan tatile gidiyor. Sizler Büyük Kongre Delegesi avına çıkıyorsunuz ama hiç biriniz şöyle bir 5000 kişiye hitap edebilme imkanı bulamıyorsunuz.

Ülke algılarla değil Milletle yönetilir. Milleti kendine inandıramayanlar ya da Milletin kendilerine duyduğu inancı yitirdiği siyasiler ülkeyi asla yönetemez. Ülkeyi ve Devleti, Milleti meydanlara doldurabilenler, Milletle el ele verip ülkesini, şehrini, kasabasını, köyünü imar etmeye inandırabilenler yönetebilirler. Millet artık çare duymak istiyor, çözüm duymak istiyor, siz hala kiminiz kendince niçin HAYIR demek gerektiğini kiminiz de niçin EVET denmesi gerektiğini anlatmak derdindesiniz güya. Millet bunları dinlemekten bıktı ve yoruldu.

Millet doğruyu duymak istiyor, gerçeği görmek istiyor, millet hastalığını biliyor çareyi çözümü yaşamak istiyor. Artık tefi tarağı toplayıp meydanlardan defolup gitmenizin vakti çoktan geldi siz hala meydanları işgal etme derdindesiniz ama meydanda millet yok. Lütfen kenara gelin ve elinde çözümü olanlar projesi olanlar konuşsun Onlar insin meydana, Milletin ve Devletin gerçek sahipleri Milleti ile buluşsun Devleti ile buluşsun. Atatürk'ü istismar edenler değil gerçek Atatürkçüler ve gerçek CHP'liler bu ülkeyi yönetsin artık!
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Esma hatun 2 yıl önce

vAllahi bravo on numara tespitler millet hayır verecek bu kesin. Allahtan kendiliğinden utandı yoksa bsykal akşener eren erdem feyzioğlu gibi orta oyuncusu tiplemelere kalsa milleti uyandırmak akp eveti alıp gidecek milleti uyutmayı sürdürüp.iyi ki ümit özdağlar sinan oğanlar, aykut erdoğdular özgür özeller var. i̇yi ki yılmaz özdiller, bekir coşkunlar sinan meydanlar var. dediğiniz gibi bunşara kalsan bi kayıkçı kavgası her zamanki gibi hop şaplasan tavşan çıkar gibi sandıktan evet çıkar.

Avatar
Gökhan kırca 2 yıl önce

ha bizim bahçeli devlet ha sizin dersimli kemal bana sorarsan ikisinde aynı sayın çavuşoğlu gerçi sen kılıçdaroğlunu hep ayrı tutarsın biraz arada eleştirsende ama kabul et artık bunların ikisinde akpnin adamı ve o değirmene su taşıyan sözde liderler. şimdi sizde yerine baykal aday bizde de akşener anlaşılan yani anlaşılan daha çok akp değirmenine du taşınacak bunlar gelirse. yazıkşar olsun bunlara ki milleti hepten salak bellediler bindiler devletin kaynakları ile milletin kanını emiyorlar. kabul et artık kılıçdaroğlu da baykal'da hain tıpkı akşener ve bahçeli gibi.

Avatar
Enver Mıdık 2 yıl önce

abi helal olsun sana senin gibi doğruya doğru diyebilen mert ve cesur bir abim olduğu için çok mutluyum. seninle gurur duyuyorum.

Avatar
CHPLİ 2 yıl önce

çavuşoğlu cesaretini yitirmişsin bnece.senden isimleri vererek bu hainleri ifşa etmeni beklerdim. hain diyorum çünkü bu ortamda şahsi çıkar gözetmek hainliktir. yazın çok haklı ama eksik açık yaz işte baykal bu niyetle geldi uşak a de mesela. mesela dilek yılmaz üyeye delegeye erişme hayaliyle geldi bi kaç toplantıya sonra baktı umduğu gibi değil kayboldu tatile gitmiş şimdi bunu yaz. bedi denen fetöcünün özkan'la çevirdiği dalavereleti yaz. baykalın ikide bir küstüm oynamıyorum diye chpden istifa edip vazgeçen cemaat aşığı belediye başkanı ali rıza adayı cilalamak için verdiği uğraşı yaz. nadi sancarın il genel meclidi üyeliği koltuğunu kaptırmamak için köy köy üyeleri gezdiğini yaz.chp'yi babasının malı gibi görüp mirasyedi gibi harcayanları yaz.osman coşkunoğlunun vekil seçilemeyince bir daha partiye bile uğramadığını yaz.ali erdoğanı getiremeyince küsüp gidenleri yaz. dileğin talat arca aday yapılınca nasıl ali erdoğana çalıştığını yaz.yazda yaz ama isim isim yaz cesursun diyelim.

Avatar
Asker 2 yıl önce

dün göndere kürdistan bayrağı çekildi buna isyan etmeyen sözde muhalefet bop denen boktan projenin işlemesi için elinden geleni yapıyor demektir. millet her şeyin farkında artık ve açık ara hayır çıkacak akpnin muhalefet içindeki askerlerine rağmen.yazı son derece yerinde olmuş bence eline kalemine sağlık nurullah bey.

Avatar
Tenzih edilen 2 yıl önce

ben şahsen uşakta kapı kapı dolaşarak insanlarımızı hayır demeye ikna etmeye çalışıyorum ve samimiyim hiç bir mevki makam beklentim de yok nurullah bey. gerçi bizim gibileri tenzih ettiğini belirtmişsin yazında ama ben bi daha vurgulayayım istedim. haklısınız malesef mevki ve makam derdinde olan çok insanda var. böyle bir dönemde çok ayıp şeyler bunlar milleti enayi yerine koymasınlar kimse salak değil. daha antipati oluşturuyor bu tür hareketler demedi demesinler.

Avatar
karakafa 2 yıl önce

eren erdem neval sevindi bu isimlerin programını izledim bir kısmını halk tv de zaten 3 dakikadan sonra degiştirdim kanalı ve halk tv ye buradan sitemimizi iletelim.10 gün olmadı 3 takım kitap 1 takım promosyon ürünlerden aldım .milli çizgide gidiyor destek olmak lazım diye ne yine şimdi bu fetullah beblerinin tv de işi zaten reytingleri yok lafları laf degil ama gönülden düşüyorsunuz deyivereyim.bu hareketleri önceden yaptınız neysede şu an durum farklı halk sizi affetmez benden söylemesi halk destek vermezsede size havuz medyasınında kapısını açmazlar açsalar ne farkeder onursuzca televizyoncuyuz diye gezinirsiniz ortalıkta .kendine gellll bu fetullahçıların vatan haini olduğunu unutma

Avatar
son savaş @CHPLİ 2 yıl önce

dediklerinizin tamamı eleştirilmesi gereken şeyler ama çözüm getirmez ki eleştiri,çözüm odaklı bir şeyler yapılmalı bu son savaş diyor yobazlar. mesela fetullaahçılığında şek şüphe kalmayan özkan yalımı uşak örgütü ihraç etsin onun fitnelerinin ortalığa yayılması önlenirse partiye bi birlik havası hakim olabilir.birde partiden geçinen baktığın zaman atatütkçü ve chpliligi kimselere bırakmayan itibarları sıfır sevimsizlikleri tavan ne mal oldukları herkesçe bilinenleri vitrinden indireceksin,topla 10 kişi yok bu bahsettiklerim(hasan hüseyin,halil,bedi vs) işte o zaman bir enerji gelir partiye.tabi il başkanınında aynı hesaplar içinde olmadıgını düşünerek yazıyorum onun durumunu bilmiyorum sanki oda pek şeffaf degil gibi sanki özkanın dümen suyundan çıkmıyorda bunu hissettirmemek için tiyatro oynuyorda olabilir bunu düşünmedim değil ama kesin bi bilgim yok.ama bu vekil ve yönetime kalmaz bu referandum halk gerekeni yapacak milliyetçiside yapacak akp içindeki yurtseverlerde yapacak