Cemaat ve AKP Dost İken de Bizden Çaldı, Düşman İken de Çalmayı Sürdürüyor! Dostlukları Yalandı, Düşmanlıkları da Yalan!

22 Ekim 2015, 06:50
Cemaat ve AKP Dost İken de Bizden Çaldı, Düşman İken de Çalmayı Sürdürüyor! Dostlukları Yalandı, Düşmanlıkları da Yalan!
Nurullah Çavuşoğlu
Uşak'ta operasyon geçiren cemaat ve AKP gerçekten kavga mı ediyor? Yoksa birlik içerisinde bizden çaldıkları çalabildikleri bitti,  şimdi de ayrılmış gibi, kavgalı gibi gözükerek yeni şeyler mi çalmanın peşindeler? Ülkü Ocakları Başkanı Serkan Arıcan'ın da ceza aldığı mahkemeye konu dosyayı hazırlayan savcı kim? Operasyon öncesi Gülen ve AKP birlikteliğinde Türk Milleti olarak neler kaybettik? Operasyon tiyatrosunu izlerken ya da taraf olurken neleri kaybedebiliriz? Operasyonu gerektiren bahse konu dosyanın içerisinde olanlar ve olmayanlar neler? Neler dahil edilmedikçe bu dosya inandırıcı olamaz?

Fetullah Gülen Cemaati namı değer "Hizmet Hareketi" ya da şimdiki adı ile "Paralel Örgüt"; Dinlerarası Diyalog yaparken, Diyanet İşleri'ne Dinlerarası Diyalog Masası kuran AKP, "Ya Allah, Bismillah" diyerek kendi elleri ile bu çalışma kapsamında kilise açan Recep Tayyip Erdoğan idi. Müslümanların Cenabı Allah'tan başka hiç kimseye yakıştıramadığı "Cenap" sıfatını Papaya yakıştıran Fethullah Gülen, Papa'ya emrinizdeyiz derken, O'na alkış tutan ve bu faaliyetlerin her alanda gerçekleşmesi için maddi-manevi Devlet kasasından destek olan AKP idi. Dinlerarası Diyalog faaliyetleri kapsamında 40 bin kilise açıldı, binlerce gencimizin imanını çaldılar ve hristiyanlaştırdılar. Yani Fethullah Gülen ile AKP ittifakı öncelikle imanımızı çalmaya kalktı ve Allah indinde tek din olan İslam'ı adeta Yahudi ve Hristiyanlıkla ile eşdeğer gibi göstererek, dinimizin yüceliğini elimizden almaya kalktılar, çalmaya kalktılar. Gülen, "Üç Büyük dinden ortak bir din çıkartmalıyız" diye fetvalar verirken, aynı ağızla üç büyük dinin varlığından bahseden Recep Tayyip Erdoğan idi, Abdullah Gül idi. İnancımızı, mukaddesatımızı, değer yargılarımızı çaldılar.

AKP İktidarı sonradan düzmece diye itiraf ettiği Ergenekon soruşturmasını açıp Paşalarımızı cezaevine atarken, Erdoğan'a gaz verip, Ergenekon Terör Örgütü (ETÖ) haberleri ile açtığı haberlerini ETÖ ile kapatan televizyonlar, Cemaatin televizyonları idi. Ergenekon, Ayışığı, Yakamoz vs. ardı arkası gelmeyen bir çok sözde operasyon ile; yüzlerce aydınımız ve PKK ile mücadelede en ön saflarda vuruşmuş bir çok komutanımızın itibarını çaldılar, özgürlüklerini çaldılar, ailelerinin, çocuklarının psikolojisini alt üst edip huzurlarını çaldılar. Askerimizin devlete olan güvenini çaldılar. AKP ve Cemaat bunları birlikte başardılar. Cemaatin savcısı olarak takdim edilen ve şimdilerde her ne hikmetse koca Türk Devleti'nin elinden kaçırdığı "Zekeriya Öz'ün yürüttüğü soruşturmanın Savcısıyım" diyen Recep Tayyip Erdoğan idi, güzel günler göreceğiz diyen de Abdullah Gül idi. Yani bizim hukuka olan inancımızı çalarken, Ordumuzun itibarını ve suçladıkları insanların hayatlarını çalarken de Cemaat ile AKP birlikte idiler.

Gülen Cemaati ya da Paralel Örgüt; Atatürk ile ilgili olumsuz bir takım uydurma lakırdıları fısıltı gazeteleri aracılığı ile yayıp, Haşa Atatürk'e Deccal diyebilecek kadar ileriye giderken de AKP kadroları; cemaatçi sözde yazar, çizer ve aydınları alkışlamakla meşgul idi. Aynı dönemde AKP iki ayyaş diyerek Atatürk ve İsmet Paşa'ya hakaret eden Erdoğan'ı alkışlamakla meşguldü. Sevr'in tahakkuku için elinden geleni yaptığını düşündüğüm Gülen ve cemaati alttan alta Lozan Barış Anlaşması ile ilgili asılsız yalanları milletin kulağına fıslarken, Lozan'da 100 Yıl madenlerin açılmayacağı yalanını söyleyen sözde tarihçi, tescilli meczup Kadir Mısırlıoğlu'na itibar gösterenler, Abdullah Gül ile Recep Tayyip Erdoğan idi. Yani Atatürk ile bu milletin arasını açmak, Milletin içindeki Atatürk sevgisini çalmak isterken de AKP İle Cemaat el ele idi, birlikte idiler.

Paralel Örgüt ya da cemaatin; CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal ve bazı MHP Genel Başkan Yardımcıları başta olmak üzere, pek çok siyasetçinin ya da iş dünyasının etkin isminin, özel hayatına ilişkin görüntüler elde edip, AKit başta olmak üzere, sözde dinci bazı yayın organları vasıtası ile Türkiye'ye mal ettiği iddia edilirken ve yalanlanmazken, paralel örgütün bu hizmetinden en çok yararlanan AKP idi ve bu kasetleri diline dolayanlar, Abdullah Gül ile Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere AKP kadroları idi. Yani Paralel örgüt ahlak anlayışımızı elimizden çalarken AKP ile kolkola idiler. Çünkü bizim dinimizde ve ahlak anlayışımızda düşman da olsa hiç kimsenin yatak odasına kamera yerleştirme olmadığı gibi, kamuyu ilgilendirmedikçe başkalarının özel kabahatlerini uluorta ortaya koymakta yoktu. Bu anlayışımızı çaldılar hiç birimiz farkında olmadan, ama çalarken birlikte idiler. 

Rahip Sampdoria, Hrant Dink ve Danıştay cinayetleri gibi faili bulunsa da azmettiricilerinin ısrarla bulunamadığı cinayetlerin, arkasındaki gizem perdesinde cemaatin olduğu iddiaları kafaları karıştırırken cemaatin arkasında duranlar ve konu ile ilişkisi yoktur diyenler, dosyaları Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan alarak adeta soruşturmanın dondurulmasını sağlayanlar da AKP kadroları idi. Hrant Dink cinayetinde kullanılan isimlerden olan Yasin Hayal'in babası soruşturmayı yürüten savcıya "oğlumu devlet olduğunu iddia eden cemaatçi polisler kullandı" dediğini fakat savcının "sen bunu dillendirme, seni öldürürler" dediğini ve dosyaya bu ifadesini koymadığını basına açıkça deklare etmişti. İlginçtir o zaman Trabzon'da görev alan ve Hrant Dink soruşturmasına bir şekilde cemaati karıştırmayan aynı savcı, İzmir Özel Yetkili Savcısı iken, Uşak'ta telefon dinlemeleri gerçekleştirmişti. Ardından açtığı dava geçtiğimiz günlerde sonuçlanan ve Ali Erdoğan'ın hafif denilebilecek bir ceza aldığı ama Ülkü Ocakları Başkanı ve beraberindeki gençlerin ağır cezalara çarptırıldığı soruşturmanın Özel Yetkili Savcısı da aynı savcı idi. Danıştay cinayetini işlediği bilinen Alparslan Arslan'ın cinayet öncesi Nurcu bir şeyh ile bağlantıya geçtiği, önce Yeni Çağ Gazetesi'nde gündem edilmiş, daha sonra ne hikmetse bu konu örtbast edilmişti. Sonuç itibarı ile pek çok faili meçhul ya da karanlık olayın arkasında cemaat anılırken o cemaati koruyup, kollayan ya da güç verenler Recep Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül başta olmak üzere, AKP kadroları idi. Yani gazetecilere, yargı mensuplarına gözdağı verildiği süreçte, iktidar partisi AKP idi ve cemaat ile kolkola idiler, bir olup cesaretimizi çaldılar.

AKP İktidarı, Kürt kökenli vatandaşlarımızın zerre miskalde fayda görmediği, ama PKK'nın güçlenerek çıktığı açılım sürecini başlattığı sırada, Bölücü başı bebek katili APO'yu İmralı'da muhatap alırken, OSLO'da güya Devlet adına görüşmeler gerçekleştirirken, açılım sürecinin en önemli destekçisi de bugünün Paralel Çete olarak anılan kadroları yani Gülencilerdi. Samanyolu TV ve Zaman Gazetesi başta olmak üzere, cemaate yakın yayın organlarının tamamı, açılım sürecini öve öve bitiremezdi. Açılım sürecinin sonuçlarını şimdi hem cemaat hem de AKP kadroları anlatmakta ve sürecin sonunda PKK'nın ciddi bir güç bulduğunu itiraf etmekteler. Sanki açılım sürecini yapan HDP (cemaat)-AKP ittifakı değilmiş gibi, sanki açılım sürecini bu millet istemiş gibi, durmadan süreci eleştirip duranlar yine AKP kadroları ve Gülenciler. Yani binlerce yıllık Kürt-Türk kardeşliğine gölge düşüren açılım sürecini AKP başlatırken de yaparken de, Gülen cemaati ile yanyana idiler, birlik içerisinde birliğimiz çalan projeye imza attılar.

Gülen Cemaati Devlet kadrolarını ele geçirirken, bizler bunun çok tehlikeli olduğunu dillendirdiğimizde, bizi din düşmanı ilan eden AKP'lilerdi. KPSS sorularını çalarak, gençlerimizin geleceğini Paralel Örgüt çalarken buna göz yuman, hatta alkış tutup savunanda yine Abdullah Gül ve Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere AKP kadroları idi. Yani Cemaat sınav sorularını çalarken de AKP ile cemaat bir idi ve yanyana idi.

Gülen cemaatinin kadroları; belediyeler başta olmak üzere, Devlete ait pek çok kurumda yolsuzluklar yapma pahasına, kurumların yaptırdıkları işleri alırlarken ve cemaatçi iş adamlarını Devletin sırtında zengin ederken, onlara "işçi çalıştırıyorlar, hayırsever işadamlarıdır" deyip itibar eden, başta Recep Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül olmak üzere AKP kadroları idi. Yani Devletimizin malını "Devletin malı deniz, yemeyen keriz" mantığı ile cemaat kadroları iç ederken de AKP ile Cemaat ya da paralelciler kolkola idi, elele idi. 

Tıpkı 100 yıl önce; Said Nursi ile İskilipli Atıf'ın, Şeyhülislam Mustafa Sabri Efendi'nin İngilizle bir olup, Anadolu'yu işgale hazırlarken bir olduğu gibi, Atatürk'e ve silah arkadaşlarına "katli vaciptir" fetvasının altına imzayı birlikte attıkları gibi, okunmuş ekmek ve okunmuş şeker yedirdikleri halkı cennete gideceklerine birlikte ikna ettikleri gibi, bugün de Menzil'deki zat Gülen aleyhinde tek kelime etmemiştir. Hatta bizden sonra Fethullah Efendi gelir demiştir. Gülen'de yine Menzil'deki ya da İstanbuldaki Nakşi şeyhi aleyhinde tek beyanda bulunmamıştır ve her ne kadar ayrı gibi gözükseler de hep birliktedirler ve emin olun kavga ediyor gibi gözükseler de birliktedirler. Sakın oyuna gelmeyin.

Son günlerde Uşak'ta gerçekleştirilen sözde paralel operasyona bir de bu perspektiften bakın istedim. Gerçi Uşak halkı bu oyuna pek gelmemiş gibi görünüyor. Cemaat, Adliye önünde istediği şovu gerçekleştiremedi, yani sanıkların yakın akrabaları dışında hiç kimseyi Adliye önüne getiremedi. Cemaatin planına göre Uşak halkı AKP'nin mağdur ettiği bu sözde hayırsever işadamlarına destek olacaktı ve muhalefet partileri sahiplenecekti. Tabi ki bu sahiplenmenin önderliğini de plana göre cemaatçi milletvekili adayları Ali Erdoğan, Özkan Yalım, Durmuş Yılmaz ve Gökhan Özoğul gerçekleştirecekti. Evet, adaylar üzerlerine düşeni fazlası ile yaptılar. Adliye önüne geldiler, hatta yetinmeyip şov yaptılar, sanıkları nerede ise masum kahramanlar, yiğitler ilan ettiler ama yalnızdılar. Ne Gökhan Özoğul ya da Durmuş Yılmaz MHP'lileri, ne de Özkan Yalım ya da Ali Erdoğan CHP'lileri adliyeye önüne getirmeye muvaffak olamadı, yani operasyon halka mal edilemedi. Halk bu operasyonun doğruluğuna inanmadı. Nasıl inansın ki; cemaatin hangi yolsuzluğunu AKP kadrolarından ayırabilirsiniz ki? Madem bir operasyon var cemaatçi işadamlarına, neden Mustafa Kalem ve Hazim Sesli başta olmak üzere pek çok cemaatçi işadamının adının geçtiği Orman Yolsuzluğu bu dosyanın içinde yok? Niçin UTSO meselesi bu dosyaya dahil değil? UTSO kasasından Hazim Sesli'nin döneminde cemaate aktarılan paraların hesabı niçin sorulmuyor? Niçin cemaate gırtlağına kadar batmış eski Belediye Başkanı Ali Erdoğan dosyaya dahil edilmedi? Niçin özellikle 2009-2014 arası Belediye-Cemaat ilişkileri gündem edilmiyor dosyada? Örneğin; bu tarihler arasında kentin çöpünü toplama ve temizliğini gerçekleştirenler kimler? Kendilerine imtiyaz sağlandı mı? Ya da Belediye kasasından milletin su paralarından toplanan gelirler, cemaatin kasasına aktarıldı mı? Tabi ki yine paralel yapılanmanın en yoğun gerçekletirildiği, en önemli ayaklarından birisi olan Üniversite ve Milli Eğitim ayağı neden yok? Kaldı ki madem paralelcilerle Erdoğan arasında bir mücadele var, niçin Sait Çelik'i Rektör olarak atadı? Niçin Alim Tunç ve Mehmet Altay gibi tescilli cemaatçiler AKP'nin milletvekili adayı? Niçin AKP İl Başkanlığı görevi yine tescilli cemaatçi olan Servet Kuş'a verildi. Bir avuç cemaatçiye ülkeyi teslim eden iktidar ve muhalefet neyi amaçlıyor? Oyu 3 bin dahi olmayan bir cemaate 300 bin insanın geleceğini teslim etmeye çalışanlar neyi hedefliyorlar acaba? Soruların ardı arkası kesilmez. Tıpkı cemaat ile AKP'nin birlikte iken bizden çaldıklarının listesinin uzayıp gideceği gibi, ayrı gözükürken çalmak istedikleri ya da çalmayı planladıklarının da ardı arkası kesilmez aman dikkat diyor, bir sonraki yazımda görüşmek ümidi ile hepinizi Allah'a emanet ediyorum.YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 62 yorum mevcut

  • kalemi olan yazıyo 2 yıl önce yorumlandı

   sayın çavuşoğlu kim senden ne çaldı ???akp senden ne çaldı yada cemaat senden ne çaldı ??bunu açıklarmısın bence sen taraflı bir habercisin milletin kafasını bulandırmaktan başka bişey yaptığınız yok??boş boş yazıyosun

  • Üniversitedeki FETÖ Tipleri Konuşsanıza @üniversitede f tipi kalmamış ;)))))) 2 yıl önce yorumlandı

   konuşsana hakkıcım neden suskunsun, hani sen idari bilimler fakültesinin ağasıydın, fethullahın gözdesiydin, faysal denen arkadaşın patronuydun, bütün kadrolar senden sorulurdu, istediğine kadro verdirdin sizden olmayanları süründürdün, o kadar doçentin kanına girdin, ne oldu konuşsana hakkı konuş yavrucum konuş da fetöcülerin ciğeri kaç kuruş edermiş görelim...

  • ASLINI İNKAR EDEN ! ! ! ! ! 2 yıl önce yorumlandı

   bahçeli gerçek kimliğini neden söyleyemiyor ben türk alevisiyim bu kesimin sorunları şunlardır bunları masaya yatıralım diyemiyor bu memlekette herkez artık kimliğini serbestçe açıklarken bu hareket neden illuminati taktiği uyguluyor bu sayede gerçek tabanını kazanır ve sosyal ama vatansever bir hareket olur tabanıda kendini ifade edebileceği zemini bulur aşırı hareketlerin tuzağına düşmez her alevi dhkp c vb hareketleri tasvip etmiyor saygılar

  • üniversitede f tipi kalmamış ;)))))) 2 yıl önce yorumlandı

   nereden nereye zamanında f tipiyim diye ortada gezenler koltuk, unvan sahibi olanlar (ki bunlara 2 koyun vermem kaybederler) şimdi bir korku salmış sesleri çıkmıyor. kocabaş zaten yeminler etti lakin onu da bir korku salmış yıldırım çarpmış sanki. telefon ile görüşmeyi kesmişti ama evlerde buluştuğu duyulacak diye aklı gidiyormuş, öyle diyorlar.

  • 15 bin kişi havadan mı para alıyor @Bilal 2 yıl önce yorumlandı

   o 15 bin kişi havadan mı para alıyor? sanki bir lütuf da bulunmuşlar. 15 bin kişi olmasaydı o servet nasıl yapılacaktı? ama senin dediğin başka yerden gelir var göstermelik 15 bin kişi çalıştırılıyor imasında bulunuyorsan o ayrı. savcılar araştırıyor ne varsa çıkar ortaya.

  • şekerci @nuri 2 yıl önce yorumlandı

   bana bak nuri haddini bileceksin. biz ne nurullah çavuşoğlundan nede uhm yazarlarından herhangi birinden hiç yalan haber işitmedik. her söylediklerinin aslı çıktı. kaldı ki bu yazıda bahsedileneleri bilmek için gazeteci olmaya lüzum yok. bunları herkes biliyor zaten hepsi de doğru ve malesef çok müslüman arkadaşların eli ile yapıldı bunlar.

  • ali yıldırım ile......... 2 yıl önce yorumlandı

   ali yıldırım ile rektör hocanın sürekli olarak bir arkadaşlarının evinde bir araya geldikleri iddiası doğru mudur? bunun hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilir mi? eğer doğruysa birisi sayın cumhurbaşkanımıza sağlam yalan söylemiş zeybek oynamış yok değilse sorun yok.aslı nedir bunun ?

  • Hayrettin @nuri 2 yıl önce yorumlandı

   nurullah bey söylemiş söyleyecegini bunları savcı isterse suç duyurusu kabul edebilir. tabi ki isterse yani gerçekten cemaat soruşturması yapiyorsa bunu yapar.adam zaten dilerse çagirsın beni savcı tanık yada mağdur sıfatı ile konuşayım demişti ilk gün.kaldi ki bunları nurullah beyin söylemesine lüzum da yok. tüm uşak biliyor alinin belediyenin parasını türkçe olimpiyatlari ve benzeri etkinliklerde cemaate aktardığını. hanımın utso için mustafa kuvveti nasıl karşısına aldığını da bilmeyen yok. yani nurullah bey sallamıyor sallayan ve gerçekleri saklamaya çalışan sizsiniz ve soruşturma yürüten savcılar.

  • salih 2 yıl önce yorumlandı

   hayal dünyasında yaşayıp bir baltaya sap olamamış nurullah'tan inciler.. ya biraz beyin..

  • nuri 2 yıl önce yorumlandı

   nurullah bey utso,orman yolsuzluğu filan diye bir şeyler sallamışsın..elinde bilgi belge varsa cumhuriyet savcılığına versene..niçin bekliyorsun? suçu bilip adaleti bilgilendirmemek de suçtur..yoksa iftira atmış oluyorsun dünyada hukuk önünde ve mahşerde iftiranın hesabı sorulur

  • esat 2 yıl önce yorumlandı

   cemaat ve akp bizden çok şeyimizi çaldı nurullah bey her dediğin çıktı yıllardır bu mahkeme tiyatro diyorsan inanırım tiyatrodur.

  • FERHAT 2 yıl önce yorumlandı

   yaziniz mukemmel olmuş. serkan arican i 20 yildir tanirim çevresi̇ne saygili,dürüst yardimci olan mükemmel bi̇ri̇di̇r. dört yil önce cemaat akp bi̇rli̇kteli̇ği̇nden büyük bi̇r komplo i̇le başina tezgah örüldü ama Allah doğrunun yanindadir her zaman.

  • ersun 2 yıl önce yorumlandı

   dilek yılmaz a iftira atan tuzak kuran hazım sesli değil miydi? bizim vekil ne diye savunur bu adamları bir chp li olarak kınıyorum.

  • Bilal @devrimci 2 yıl önce yorumlandı

   sbye yatırım gelmesini kim önlemiş..bu insanların yaptığı altyapı sayesinde ora 15bin kişi çalışıyor..bilip bilmeden konuşmasanıziyi olur..en azından yiğidi öldür hakkı'nı ver..adamlarlehirden daha temiz herşeyiyle mükemmel bir osb yaptılar

  • Alaattin 2 yıl önce yorumlandı

   iki kardes!! arasinda post kavgasi cikti hepsi bu..

  • yesevi 2 yıl önce yorumlandı

   kurtarıcımiza atatürk yerine ataput diyen deccal diyen o.bayrak dediğin bir bez parçasıdır diyen o. vatan dayak yemedigim yerdir dayak yemedigim için amerikadayım diyen o. islam yanlış anlaşılan bir din olmuştur bunda suçlanacak olanlar müslümanlardır diyen o.

  • kadri 2 yıl önce yorumlandı

   sayın çavuşoğlu biz bu işin tiyatro olduğuna geçen ki konuşmani dinledigimizde karar vermiştik. tekrara lüzum yoktu ama yazı gerçekten okunmaya değer. bilgi kokan kültür kokan adamlık kokan bir yazı.

  • uşaklı @:)) 2 yıl önce yorumlandı

   24 kasımda kimin mahkemesi var

  • halk 2 yıl önce yorumlandı

   enfes bir yazı son derece mükemmel

  • :)) 2 yıl önce yorumlandı

   ah 2800 lira maaş alıp da, yıllardır tüm aldığı maaşa hiç dokunmasa bile sahip olduğu mal varlığına sahip olamayacak islamın yüz karası, din taciri seni. sen ve sana destek olan, şuan ardında duruyormuş gibi görünen o akp'li siyasiler ve devletin maaşını alıp gariban vatandaşa haksızlık ve zulüm eden bürokratlar, mahkeme süreci başladığında, tüm deliller, 24 kasımda ki mahkemeye sunulduğunda göreceğim sizi.

  • kuvvacı @anti paralel 2 yıl önce yorumlandı

   ilk bakışta elestirinizde haklı gibi olsanız da çavuşoğlu bunların halk nazarında itibarlarıni kaybettiklerini sadece gürültü çıkartma algı oluşturma konusunda usta olduklarını vurguluyor. bu yazida da belirtmiş üç bin oyu bile olmayan bir gruba kenti yönetmelerine izin mi vereceğiz demiş. kabul etmek zor olsada şu bir hakikat üç partide adaylarını gülen cemaatinden belirledi. bir avuç insan ama lobi faaliyetleri sayesinde önemli mevkilerdeler.

  • :)) @anti paralel 2 yıl önce yorumlandı

   yazdıklarınıza katılmakla beraber, belki de birileri bilinçli bir şekilde öyle bir algı oluşturmaya çabalıyor. siyasetin, bürokrasinin, hatta devletin adalet, emniyet teşkilatının cemaatin tehdit'i ve kıskacı altında olduğunu, bu yapıyla mücadele edildiğini ve edilmesi gerektiği gündem de tutulmaya çalışılıyor. işid içinde benzer şeylerden söz edilebilir. dünyanın tüm süper güçleri aylardır o kadar bombalar yağdırdıkları halde, hala sonuç alamadıkları gibi.

  • rekfeto 2 yıl önce yorumlandı

   bugun terör örgütü mensubu iddiasıyla hazım sesli, ali yıldırım hapise atılıyorsa o zaman bu iki işadamının üniversite işbirlikleride ortaya çıkarılsın ki inandırıcı olsun rektör danışmanı gözaltına alındı bırakıldı peki ya diğer akademsiyenler onlara niye öpücük yok

  • anti paralel 2 yıl önce yorumlandı

   paralel safsatası ne hale geldi ali erdoğan, özkan yalım, durmuş yılmaz ve gökhan özoğul rektör akp nin ilk iki sıra adayı il başkanı hakimler savcılar cemaatçi ise o zaman bu asdamlar neden tutuklu uşak basınına bakın nerdeyse uşakta cemaatçi olmayan kimse yok ne cemaatmiş be vurdukça güçleniyor cemaati bu kadar büyüten işte bu komplo teorileri herkesi paralel ilan ederek paralele güç katarsiniz sadece ! vatandaş der ki helal olsun cemaate tüm adaylar cemaatten ne büyük güçmüş bu cemaat al bu mantığa göre siz de paralelsiniz arkadaş adliye önüne ailelerden bile gelmeyenler vardı cemaat öyle adliye önüne toplamak istese bu adamların işçilerini toplasa kuru gürültüsü yeterdi uşak küçük yer bu adamlar terörist değil ama işte pohpohlama yüzünden herkes bir dönem güçlününün yanına gidip cemaatçi oldu bu adamlarda bu güce güvenip kendilerini bir şey sandı olan biten bu şimdi çekirdek kadro hariç herkes cemaatle bağını kesti ama bu kadar büyütürseniz millet gene cemaati çok güçlü sanacak:)

  • muhammet akbulut 2 yıl önce yorumlandı

   çok mantıklı şeyler yazıdakiler. elbette cemaate operasyon varsa doğruysa bu soruşturma belediyedeki yolsuzlukları da araştırılmalı, üniversite ve milli eğitimdeki yapılanmalarda sorgulanmalı.

  • ayna adayı 2 yıl önce yorumlandı

   nurullah bey hala gelmediniz kahve içmeye sohbetin tadı kaldı damağımızda doruk'tan bekleniyorsunuz, lütfen uğrayın bir müsait zamanda kahve içmeye. bu arada yazı her zamanki gibi müthiş tespitlerle bezenmiş.

  • devrimci 2 yıl önce yorumlandı

   uşak osb ye yatırımcı gelmesini önleyenler sanayiye sendika girmesine müsade etmeyenler hep bu ciameat tayfası değil mi? ağzına sağlık sayın çavuşoğlu hiç lafını esirgememişsin yine. en ilginci de uşaklı ülkücülere de cemaatin tuzak kurduğu inadına bulunman.

  • Ümit Acar 2 yıl önce yorumlandı

   sayın çavuşoğlu yazdıklarında çok haklısın ne siyasetin tadını bıraktılar, ne millettin ağzında tat bıraktılar. kaçtı her şeyin keyfi.onların olsun yerin dibine batası siyasi makamları.şehitlermize üzülüyorum ben.

  • Sadık Aygün @fatih kara 2 yıl önce yorumlandı

   höst haddini bil uhm ve nurullah çavuşoğlu'nu bütün uşak biliyor artık ve kimseden para koparmak maksatlı haber yapmadıklarının herkes farkında ve senin çamur atmana dahi izin vermez uşak halkı haddini bili fatih kara. ayrıca akparti adaylarının cemaatçi olduğunu akpartililer ve adaylar kendileri bile inkar etmiyor. sana ne oluyor.ayrıca alim tunç seslinin adamı altayın da resimleri bile ortada sen daha neyin kafasındasın.

  • chpyi özkan yalım götüremez @Nurullah sen çok bildiğini sanıyorsun 2 yıl önce yorumlandı

   mhpyi yada mhplileri bilmem ama nurullah çavuşoğlu doğru söylüyor. özkan chplileri asla adliyeye götüremez asla cemaati savunmaz chpliler. kaldı ki seçim çalışmalarına bile gitmiyorlar özkanla sen kalktın istese getirirlerdi diyorsun. istediler ama giden olmadı kardeşim. chpliler asla cemaatçileri savunmaz savunamaz.

  • fatih kara 2 yıl önce yorumlandı

   ne oldu..tüprag ile ilgili yaptığın haberden sonra bizi haber yapmayın diye para aldınmı?..dönme nurullah...

  • fatih kara 2 yıl önce yorumlandı

   ne oldu size demeç vermiyor ve reklamdan para kazanamıyorsunuz diye ak parti adaylarına cemaatçi demek ancak senin gibi dönek adama yakışırdı.yakışanı yapmışsın dönme nurullah...

  • Selma Çankal @:)) 2 yıl önce yorumlandı

   ne sandıniz ya elbette ki 2009 da da cemaat aliye verdi oyu akpyi es geçti ve bunu da gizlemedi.

  • yakışıyor mu sana çavuşoğlu? 2 yıl önce yorumlandı

   düşene birde sen vur bu sizin gibi adilane anlayışa sahip, bilgili ve kültürlü bir insana hiç yakışmıyor nurullah bey. sizi yakından tanırım en az on kez sohbetinize ortak oldum. iyi niyet ve samimiyetinizden kuşkum yok. pek çok konuda haklısınız ama cemaatin tepede yaptıklarını uşaklı işadamlarına fatura etmenizi size yakıştıramadım. bu insanlar kentine faydalı insanlardı bence.

  • gedizli selahattin 2 yıl önce yorumlandı

   başlık iddialı ama yazılanları okuyunca hiçte mantıksız değil. valla olabilir ha. bunlar muhalefete sızmak için hepsi bir oyun olabilir. mhp genel başkan yardımcılarının özel kasetlerini piyasaya süren cemaat şimdi mhpden aday çıkartıyor ne garip.

  • cemaat ge akp bizden hep çaldı 2 yıl önce yorumlandı

   şu satırlar çok önemli.uşak halkı bu oyuna pek gelmemiş gibi görünüyor. cemaat, adliye önünde istediği şovu gerçekleştiremedi, yani sanıkların yakın akrabaları dışında hiç kimseyi adliye önüne getiremedi. cemaatin planına göre uşak halkı akp'nin mağdur ettiği bu sözde hayırsever işadamlarına destek olacaktı ve muhalefet partileri sahiplenecekti. tabi ki bu sahiplenmenin önderliğini de plana göree cemaatçi milletvekili adayları ali erdoğan, özkan yalım, durmuş yılmaz ve gökhan özoğul gerçekleştirecekti. evet, adaylar üzerlerine düşeni fazlası ile yaptılar. adliye önüne geldiler, hatta yetinmeyip şov yaptılar, sanıkları nerede ise masum kahramanlar, yiğitler ilan ettiler ama yalnızdılar. ne gökhan özoğul ya da durmuş yılmaz mhp'lileri, ne de özkan yalım ya da ali erdoğan chp'lileri adliyeye önüne getimeye muvaffak olamadı, yani operasyon halka mal edilemedi. halk bu operasyonun doğruluğuna inanmadı. nasıl inansın ki; cemaatin hangi yolsuzluğunu akp kadrolarından ayırabilirsiniz ki.

  • Yeşim Kadıoğlu 2 yıl önce yorumlandı

   kavga var mıdır? yok mudur bilmem ama yazıda anlatılan bunca rezilliği birlikte yapan bu insanların sokağa dahi çıkamaması gerekmez mi arkadaşlar. asıl dikkat edilmesin gereken nokta burası değil mi sizede? rezil herifler yüzsüz insanlar da aynı zamanda.

  • :)) @Nurullah sen çok bildiğini sanıyorsun 2 yıl önce yorumlandı

   nurullah çavuşoğlu değilim belirtmemde fayda var. birazcık beyin jimnastiği yaparsak, 2009 yılında fetö terör örgütü olarak kabul edilmemişken ve cemaat hala akp saflarındayken niçin hüseyin gülerce uşakta arkadaşlarımız yerel seçimlerde akp'ye oy vermemiştir demiştir? 2011 genel seçimlerinde, hazim sesli niçin akp'den vekil adayı olmuştur?

  • Recep 2 yıl önce yorumlandı

   dün etö diye chplileri ve askerleri cezaevine dolduranlar bu gün partimiz den aday oluyorlar hiç olacak iş mi bu? kılıçdaroğlu nedenini olup biteni görmez işitmez.

  • şeyse demek ki :) 2 yıl önce yorumlandı

   en köşedeki resimlerde bulunan güzel insanları yargıladıkları davadan haketmedikleri cezayı verenler asıl suçlulara hadi yine yırttınız dercesine kıytırık cezalar verdiler. türkçe olimpiyatlarına yardım fetö örgürüneyardımsa eğer ali erdoğan neden alınmadı hala gözaltına o dönem ali beyde belediye bütçesinden para aktarmamışmıydı aslında bu devede kulak kalırda o da ayrı bir konu her enerjiyimi desem, temayı mı desem, a mı desem b mi desem sen söyle ali bey ne desem :)

  • Seymen ağa 2 yıl önce yorumlandı

   gülen ile erdoğan kavgası muhalefet partilerini ale geçirmek üzere tertiplenmiş bir kavgadır ama bu iki grubun kumpasları ile daha önce suçlanan ülkücü camia ve atatürk'çüler müsade etmez buna. mhp ülkuculerindir cemaat asla ele geçiremez. durmuş bey abdullah gül partiyi kurunca gider onun yanına gökhan zaten gelmedi ki gitsin. partimiz yöne bize kalır ülkücüler olarak biz sahipleniriz.

  • CHP'li 2 yıl önce yorumlandı

   özkan ali ferit üçlüsü lütfen partimizden defolup gidin daha fazla hırsızları savunan bir parti haline getirmeyin partimizi.bizim partimiz atatürkün partisidir hırsızı yolszu yakalayıp içeri tıkar savunmaz savunamaz. sizin arkadaşınızsa içerdekiler girin beraber yatın çok seviyorsanız. ama pari kimliklerinizi kullanarak bu herifleri savunamazsınız partimizi bu tiyatro da figüran edemezsiniz defolup gidin partimizden.

  • Hayko 2 yıl önce yorumlandı

   ali yıldırım osbnin ali erdoğan belediyenin parasını nasıl peşkeş çekmişse cemaate, nasıl doldurmuşsa keselerini versinler hesabını. hazim sesli'yi gerçekten yargılasalar yıllarca çıkamaz zaten. ama yargılar gibi yapıp aslında gerçek suçlarından yargılamıyorlar.az ceza ile yırtabilecekleri şekilde ayarlıyorlar iddianameyi. nurullah beyin geçen konuşmasında dediği gibi yani.

  • uşak 2 yıl önce yorumlandı

   gerçekleri anlatan güzel bir yazı olmuş.umarım insanlar okur ve bilgilenir.

  • Osman Aydın 2 yıl önce yorumlandı

   on numara bir yazı biraz uzun ama gerçekten ne olup bittiğini anlamak isteyenenin iyi ki okumuşum diyeceği bir yazı olmuş yine harcanıyorsun bence çavuşoğlu çok ciddiyim.ulusal çapta yazılar bunlar eline yüreğine bilgine sağlık.

  • Kurtoğlu 2 yıl önce yorumlandı

   verdiğin destek ve gösterdiğin incelik ve adamlık için teşekkür ederim güzel dost. bu adamlığına acayip tavım senin vAllahi. yine gözümü yaşarttın, genel başkan il başkanı vekili hepsi susarken senden bu sahiplenmeyi görmek beni duygulandırdı. bi acı kahveye beklerim gitmeden :)(sabır eri)

  • Uşaklı @Orman Deyip Geçme Çavuşoğlu 2 yıl önce yorumlandı

   vay anasını demek ali ile nurullah cahanda anlaştı ha.bende diyorum bu nurullah cahan bu ali erdoğana neden hesap sormadı neden yolsuzluklarını ortaya çıkarmadı. siyaset bitmiş arkadaş, alayının deyip sallıceksin oyu hepsine, yada sandığa mandığa gitmeyeceksin aslında.

  • Ülkücü 2 yıl önce yorumlandı

   ülkücülere dava açan savcının aynı zamanda hrant dink cinayeti soruşturmasına bakan ve cemaati kollayan savcı olması tesadüf olamaz. o zaman buz gibi bizim ülkü ocakları başkanımız serkanı da cemaatçiler yemiş. vay anasını be.

  • Atatürk'çü Hasan Hoca. 2 yıl önce yorumlandı

   tarih tekerrür ediyor diyorsun yani çavuşoğlu, atatürk ile kavgalarını şimdide onun izinde gidenler ruhunu yaşayıp yaşatanlara karşı veriyorlar diyorsun yani.iskilipli atıf mustafa sabri, said nursi bir yine diyorsun yani. iskilipli atıfın yerinde akp mustafa sabrinin yerinde menzildeki zat said nursinin yerinde ise fetullah gülen var diyorsun yani öyle mi? o halde sonuç belli bunlar yine kaybeder. atatürkün dirisi onları yendi ölüsü de bunları yener.:)

  • !!!!! 2 yıl önce yorumlandı

   20 nisan 2012'de her enerji çöplükten dolayı ceza yedi mi? bu cezayı birlik mi ödedi? ilçe ve belde belediyeleri araştırsın.

  • İSMET ERDEM 2 yıl önce yorumlandı

   hirsizlik eden erkek ve kadinin cezasi ( el- mai̇de 5/38) de buyurulur .

  • Orman Deyip Geçme Çavuşoğlu 2 yıl önce yorumlandı

   çavuşoğlu orman deyip geçme cemaatin oradan akla hayale zarar paraları sömürdüğünü yaz. tarihinin en büyük yolsuzluğu olduğunu yaz. cemaatin mütevellisinden isimlerin o yolsuzluk soruşturmasında adının geçtiğini yaz. kemal develinin kim olduğunu yaz, mustafa kalemin kim olduğunu yaz,akpnin o dosyayı ört bast etmek için nasıl çırpındığını yaz dosyanın hala savcılık aşamasından mahkeme aşamasına getirilemediğini yaz.bu konuyu dilek yılmazın soru önergesi olarak mecliste gündem ettiğini yaz. korkma yaz siyasi hesap yapma yaz hepsini bildiklerinin kırıntıları ile oyalama milleti. bildiklerinin hepsini de yaz.cemaat ile akpnin nurullah cahan ile ali erdoğanın alinin evinde daha iki ay önce uzlaştığını da yaz. hazim sesli ile özkan ilişkisini tüprag hazim sesli özkan üçgenini de yaz. niçin yazmıyorsun.

  • İSMET ERDEM 2 yıl önce yorumlandı

   şeri̇at i̇steyene, hirsizlik yaptiğinda : şeri̇at hükümleri̇ne göre yargilanmayi kabul edi̇yormusun ? di̇ye sorulmali. sadece domuz eti̇ yememekle olmaz

  • Kudret Aslan 2 yıl önce yorumlandı

   bu millet hazim seslinin de ne mal olduğunu bilir.ali erdoğanında, onlara sahip çıkanında ne mal olduğunu bilir. ülkücülerin davasına gelmeyen milletvekili adaylarımız bahse konu ciameat olunca aslan kesilmişler. öve öve bitirememişler. helal olsun çavuşoğlu'na. o olmasa millete adamları birde hayır sever diye takdim edecekler ya. adamlar hayır işleri için toplananı çalmak suçundan yargılanıyor beyler. zekat ve himmet adı altında toplanan milletin paralarını iç etmek suçundan yani hırsızlıktan yargılanıyor ne hayır severi ne yiğidi. özellikle seni izledim hadini aşmışsın konuşman da gökhan bey.

  • Okuyucu 2 yıl önce yorumlandı

   gülen,"üç büyük dinden ortak bir din çıkartmalıyız" diye fetvalar verirken,aynı ağızla üç büyük dinin varlığından bahseden tayyip erdoğan ve abdullah gül idi. i̇nancımızı, mukaddesatımızı, değer yargılarımızı çaldılar. binlerce yıllık kürt-türk kardeşliğine gölge düşüren açılım sürecini akp başlatırken de yaparken de, gülen cemaati ile yanyana idiler, birlik içerisinde birliğimizi çalan projeye imza attılar. devletimizin malını "devletin malı deniz, yemeyen keriz" mantığı ile cemaat kadroları iç ederken de akp ile cemaat ya da paralelciler kolkola idi, elele idi.cemaat sınav sorularını çalarken de akp ile cemaat bir idi ve yanyana idi.gazetecilere, yargı mensuplarına gözdağı verildiği süreçte, iktidar partisi akp idi ve cemaat ile kolkola idiler, bir olup cesaretimizi çaldılar.atatürk ile bu milletin arasını açmak, milletin içindeki atatürk sevgisini çalmak isterken de akp i̇le cemaat el ele idi, birlikte idiler. menzil'deki zat gülen aleyhinde tek kelime etmemiştir.ayrılık nerede sahi

  • :)) 2 yıl önce yorumlandı

   100 yılı aşkın zamandır bölgemizde ve türkiye'de oynanmak istenen oyunun farkında olup, figüran olarak kullanılmak istenmeyenler. sözde uçak ve helikopter kazalarına veya evlerinin önünde arabasına bombalar yerleştirilerek canlarıyla vatanseverliğinin bedelini ödedi. ellerinde kullanabilecekleri bir tek, fetö ve pkk var, yeni figüran bulamadıkları için farklı senaryolarla vizyona girmeye çalışıyorlar.

  • Nurullah sen çok bildiğini sanıyorsun 2 yıl önce yorumlandı

   nurullahcığım sen herşeyi bildiğini sanıyorsun ama bu olayları detaylarıyla bilenler sana gülüyorlar..meydanı boş buldun yazıyorsun çiziyorsun..yazmaya devam et...meydan sonra tekrar dolar merak etme..ha bunları yayınlamaya cesaret eder misin bilmiyorum ama ben sana özetleyeyim, oku bilgilen biraz. ne özkan yalımın ne gökhan özoğulun ne de durmuş yılmazın cemaatle hiçbir ilgisi yok. hatta ali erdoğanın da. ama bu insanlar ülkedeki yozlaşmaya adaletsizliğe karşı işadamlarına hayırseverlere yapılanlara karşı tepkilerini koyuyorlar. seçim çalışmalarına ekiplerle gidiyorlar ama adliyeye yanlız geliyorlar, isteseler getiremezler mi partilileri, ama istemiyorlar sadece tepkilerini gösterip gidiyorlar.. ama sana göre herkes bir oyunun parçası..acaba bu attığın iftiralar nedeniyle öbür dünyayı hiç düşünmez misin? utso demişsin orman demişsin bişeyler gevelemişsin..elinde bilgi belge varsa cumhuriyet savcılığına versene..neyi bekliyorsun? suçu bilip adaleti bilgilendirmemek de suçtur..

  • Arif Gürel 2 yıl önce yorumlandı

   nurullah abi çok doğru söylemişsin şimdi bunları bilirken ortada bir oyun varken kime güvenipte oy verelim en iyisi 1 kasımda sıcak yataktan çıkmamak oy kullanmamak

  • .... 2 yıl önce yorumlandı

   mehmet şeref varana'a çöp işleri,sadıkoğlu otomativden araç alımları. bu dosyaları savcılık incelerse çağdaş otomativden hatice hanım ve murat bey ile çiftçioğlu otomotivden seyfet kartufan beyde dinlenirse bazı konular açığa çıkar.ayrıca ali yıldırım yerine meclis üyesi olan mustafa gündüzde araştırılma ve soruşturması yapılsın derim.

  • Güler 2 yıl önce yorumlandı

   tekrar tekrar okudum doyamadım kalemine sağlık nurullah bey gerçekten bravo sizi kutluyorum.

  • ümran 2 yıl önce yorumlandı

   onlar zenginlik ve lüks içinde yaşamayı sürdürür üç beş ay sonra çıkarlar aynı şekilde devam eder olan biz garibanlara olur. ama Allahtan azaldı bunların yalakaliği peşimde koşanlar.gariban vatandaşta uyanıyor heralde. sandığa gitmemeliyiz milletçe bunlar aklını başına alsın ve defolup gitsinler. bizden olanlara yer açılsın artık.

  • Hasan Ali Keskin 2 yıl önce yorumlandı

   babam her zaman itin harharına girilmez oğlum bırak yesinler birbirlerini der. o hesap diyorsun yani nurullah bey, bizim bozkurltara sahip çıktığın için teşekkürler. inan hepsi de tertemiz insanlardır. aramıza giren ite güvenmekten başka hiç bir suç işlemedi. bizim aramıza giren it şimdi size sızma peşinde aman dikkat edin dalatır sizi de.bizim boz kurt yavrularını yaralattı.

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366