Daha dün paralelcileri “hayırsever işadamı“ diye yargılanmaktan korumaya çalışanlar...

06 Ağustos 2016, 15:15
Daha dün paralelcileri “hayırsever işadamı“ diye yargılanmaktan korumaya çalışanlar...

Şöyle bir bakıyorum da, meğer paralelciler dediğimiz tayfayı, hiç kimse sevmiyormuş ve herkes iktidarı uyarmışmış güya bu konuda. Erbakan, Muhsin Yazıcıoğlu, Kılıçdaroğlu, Bahçeli hepsi güya iktidarı uyarmışmış. Peki gerçek bu mu? Hayır kesinlikle hayır. 17/25 Aralık sonrası bile savunan ya da savunulmasına göz yuman MHP ve CHP lideri başta olmak üzere kimsenin konuşmaya hakkı yok. Konuşmaya hakkı olan tek siyasi parti lideri Prof. Dr. Haydar Baş'tır.

Bilindiği üzere 15 Temmuz gecesi, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un ifadesiyle terör eylemi, politikacıların ifadesiyle darbe girişimi ya da kalkışma olarak nitelendirilen son derece üzücü ve vahim olaylar yaşadı Türkiye. Yıllardır ülkemize, dinimize ve milletimize ihanet içerisinde olduklarını anlatmaya çalıştığımız bizzat bendenizin kaleme aldığı ve 20'ye yakın makaleden oluşan gerek yazılı basın kuruluşlarımız olan, Uşak Son Nokta Gazetesi ve Gündem Gazetesi'nde ve gerekse internet üzerinden yayın yapan Uşak Haber Merkezi'nde yayımlanan "Fethullah Gülen CİA AJANI" başlıklı yazı dizimde sene 2011'de bütün çıplaklığı ile ortaya koyduğum bu ihanet şebekesinin, kentimizdeki faaliyetlerini de tek tek deşifre ettiğimiz pek çok haberi Uşak kamuoyunun ilgi ve beğenisine sunmuştuk. O dönem adını Alperen koyanlar da, adını tarikat ya da cemaat ehli koyanlar da, bize karşı bu hainler şebekesini savunmaktan geri durmamışlardı. 17/25 Aralık sonrası bile bütün partiler adaylarını yine cemaate yakın olduğu iddia edilen isimlerden oluşturmuşlar ve biz bunu da belirterek eleştirilerimizi dile getirmiştik.

AK Parti'de Hazim Sesli'nin sahibi bulunduğu fabrikanın doktorluğunu yapmış ve 2002'de Ekrem Sesli'nin referansıyla aday yapıldığı hiç çekinmeden söylenegelmiş CAİmete çok yakın bir isim olan Alim Tunç ve yakın arkadaşı ve ortağı Mehmet Gün'ün İl Başkanlığı dönemlerinde şimdilerde kaçak olduğu bilinen o dönem CİAmetin en önemli savunucusu olarak bildiğimiz ve defalarca mahkemelik olduğumuz defalarca bizlere hakaretine tanık olduğumuz Çakmak Hukuk Bürosunun sahibi Avukat Uğur Çakmak'ın evinde yönetim yazdığı bilinen ve ayrıca geçtiğimiz seçimlerden az önce Fethullah Gülen ile yanyana resimleri yayınlanan Mehmet Altay'ı aday yapılmıştı hatırlarsanız. Yine MHP'de ise, Yahudi çıkarlarını korumak üzere kurulmuş ve paralel gruba çok yakın olduğu bilinen siyonist örgüt CFR yöneticisi olarak bilinen Durmuş Yılmaz aday gösterilmiş 2. sıraya ise yine cemaate çok yakın bir isim olarak bilinen Gökhan Özoğul atanmıştı. Ayrıca yine MHP'nin aday adayların Öztan Hastanesi sahibi Arif Öztan'ın, son günlerde dükkanını kiraya vererek kilise açılacağı yönünde haberler çıkan, hatta nerdeyse kilisenin açılacağını kendi ilan eder gibi bir açıklaması olması; dükkan gibi bir yerde kilise olmayacağı açıkken; FETÖ'nün dinlerarası diyalog projelerine benzer nitelikte olan bu gelişmenin, Uşak'ı germeye yönelik olduğu da haberin duyulmasının ardından gelen duyumlar arasında... CHP'de ise yine öteden beri adı Gülen Cemaati ile yakın isimlerden birisi olarak anılan Özkan Yalım ön seçimle 1. sıraya oturmuştu. Kasım seçimlerinde ise CHP'yi 1. sıradaki kesmemiş olacak ki yine paralelle çok yakın ilişkiler içinde olduğu ve defalarca Pensilivanya'ya gittiği bilinen Ali Erdoğan 2. sıraya, yine cemaate yakınlığı ile bilinen bir isimde 3. sıraya atanmıştı. 

Uşak Haber Merkezi ekibi olarak 17/25 Aralıktan sonra bile bunların yaşanmasına isyan etmiş ve paralelle mücadelenin bir tiyatro olduğunu iddia ederek yaşanan süreci sürekli olarak eleştirmiştik. Bahsi geçen CHP ve MHP'li adaylar Hazim Sesli ve Ali Yıldırım başta olmak üzere paralel örgütün işadamı ayağı yargılanırken Adliye'ye gitmiş ve bahse konu kişileri hayrısever işadamları diyerek savunmuşlar ve hiç sıkılmadan basın açıklamaları bile yapmışlardı. Düşünün Bahçeli sizce Durmuş Yılmaz'ın ya da Gökhan Özoğlu'un paralelle yakınlığını bilmiyor muydu? Ya da bu iki ismin paralelcileri Adliye koridorlarına gidip hiç utanmadan savunduğundan haberdar değil miydi sanki? Elcevap muhakkak haberdardı. Kaldı ki bizzat MHP İl Başkanı bizim sitemizi Genel Merkezin çok yakından ve sürekli takip ettiğini bildiğini deklare etmişti. Demekki MHP hiç haberdar olmadıysa bizim aracılığımız ile gerek Durmuş beyin gerekse Özoğul'un paralel lehine açıklamalar yapan isimler olduğunu ve Durmuş Beyin CFR Üyesi olduğunu biliyordu. Kaldı ki Durmuş Beyin bizim haberimiz üzerine dönemin MHP Merkez İlçe Başkanı Muhterem Kuruçay aracılığı ile yaptığı açıklama hayli manidardı. Durmuş Bey CFR'ye Devlet görevlisi olarak gidip üye olmuştu. Üstelik Abdullah Gül'ün isteği üzerine, Durmuş Beyin bahsettiği Devlet sanırım bahsi geçen Paralel Devlet olsa gerek diye düşünüyorum. CHP'deki durumda yine aynıydı. Özkan Yalım'da paralelcileri savunan açıklamalar yapmaktan geri durmadığı gibi yargılanan işadamlarına neredeyse kefil olduğunu belirten açıklamalar da bulunuyordu.

Ak Parti'nin vekil adayları ise çok enteresandır sessizdiler ve paralel aleyhinde tek beyanları bile olmuyordu. Haziran ayındaki ilk seçimlerde Ak Parti'nin 2. sıraya koyduğu Atatürk düşmanı adayın kimliğine de bir göz atalım dilerseniz. Eyüp Gökhan Özekin... Atatürk hakkında deli saçması diyebileceğimiz açıklamalara imza atan Özekin kendisini Alperen olarak vasıflandırıyordu. Ayrıca Alperen Ocakları Genel Başkanlığı yaptığını ve kendisini Muhsin Yazıcıoğlu'nun yetiştirdiğini de her fırsatta vurguluyorlardı. Düşünsenize Muhsin Yazıcıoğlu'nun tezgahından geçen kimseler Gülen'in beslendiği yegane kaynak olan Said Nursi'yi öve öve bitiremezken, Atatürk'e olmadık hakaretleri ağzına alabiliyordu. Gerçi kendisine Uşak halkı ve Nurullah Çavuşoğlu gerekli dersleri vermişti ve kendisi vekil seçilemeden gitmiş ve 1 Kasım seçimlerinde aday gösterilmemişti zaten. Ne Mehmet Altay ne Gökhan Özekin, ne Alim Tunç ne de Hüseyin Keskin'in paralel aleyhinde tek cümle beyanları bile yoktur. Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve İl Başkanları Basri Yıldırım ve Servet Kuş'ta yine aynı şekilde tek cümle ile bile ne Gülen ne de paralalciler aleyhinde tek cümle eleştiride bulunmamışlardı. Ayrıca bu isimlerin yargı sürecine en küçük bir katkıda bulunmadıklarını da belirtmek isterim.

Gelelim liderlere... Kılıçdaroğlu bırakınız Gülen ya da cemaatini veya paralelcileri eleştirmeyi onları CHP'ye yerleştirebilmek için ne mümkünse yapmış bir isimdir ve bunu bütün CHP tabanı bilmektedir. Halen CHP'de Milletvekili olan Selin Sayek Böke, Eren Erdem gibi isimler başta olmak üzere pek çok isimde meclis çatısı altındaki Gülen sempatizanlığı olduğu iddia edilen isimler değil mi? Elcevap evet. Bahçeli'ye gelince Meral Akşener'i paralelci olmakla suçlayan Bahçeli, madem paralelci idi Akşener niçin yıllarca onu MHP'den vekil yaptı? Ya da İstanbul Milletvekili Celal Adan'ı ve Semih Yalçın'ı Genel Başkan yardımcısı yapan Sayın Bahçeli değil mi? Bu iki ismin cemaate yakınlığı herkesin malumu iken Bahçeli bu gerçekleri bilmiyor muydu? veya Ekmeleddin İhsanoğlu'nu aday yapmaktaki mantığı neydi acaba?

Yine son günlerde Erbakan'ın sanki çok önceden iktidarı Gülen'le ilgili uyardığına ilişkin bazı iddialar sosyal paylaşım sitelerindeki yalan yanlış sözler üzerinden empoze edilmekte. Başbakanlığı döneminde İsrail ile yaptığı gizli anlaşmalar ile tandığımız ve Milli Görüşün Avrupa teşkilatlarında Dinler Arası Diyalog faaliyetlerine katkı sunulmasını sağladığını bildiğimiz Erbakan'ın da yine Gülen'le ya da paralelle sağlığında ciddi bir mücadelesi asla bahse konu bile olmamıştır. Yetiştirdiklerinin arasından Atatürk düşmanı Said Nursi hayranı isimlerin çıktığını üzülerek müşahade ettiğimiz BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da yine pek çok beyanı vardır internette Gülen'i öven...

Siyasiler arasında hakkını teslim etmemiz gereken tek isim ise, Nurullah Çavuşoğlu'nun Ehli Beyt Gemisinin bu devirdeki Kaptanı diye tarif ettiği Bağımsız Türkiye Partisinin Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'tır. Haydar Baş sene 1997'lerden beri Fetö ile ciddi bir mücadele içerisine girmiş ve Fetö'nün özellikle Ak Parti iktidarından yararlanarak savaş açtığı tek siyasi isimdir. Hatta Fetullahla mücadelenin simge ismi ve önderidir diyebiliriz. Ben de şahsen yazı dizimde Prof. Baş'ın Dini ve Milli Bütünlüğümüze Yönelik Tehditler isimli eseri başta olmak üzere pek çok kitabından ve makalesinden yararlandığımı göğsümü gere gere söyleyebilirim. Sayın Baş bu uğurda son derece idealist bir biçimde ölçüleri asla şaşırmadan adam gibi mücadele vermiştir. Onun dışında hiç kimsenin bu paralel vakadan kahramanlık aparmaya hakkı yoktur vesselam...          


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 27 yorum mevcut

  • muharrem coşkun @Aslan Bey 1 yıl önce yorumlandı

   fetullahın ne haltlar yediğini 10 yılda anca anlayabiliyorsak haydar başı çözmemizde 10 yıllar alabilir. zaten haydar başın gizemi senin yazında gizli. fetullah güleni devlet başkanları gibi ağırlayan cia ve vatikannın derdi neyse haydar başı devlet başkkanı gibi ağırlayan rusyanın derdide aynı. her emperyalist devlet islam dünyasında işine yarar bir hoca arıyor. bunlar kendini mehdi zanneden hırslı insanlar. çok kullanışlılar. ben çok uzun sürmez haydar başında neyin içinde olduğunun çıkacağını tahmin ediyorum.

  • CENGO 1 yıl önce yorumlandı

   h.sesliye methiyeler düzen ak partili belediye meclis üyeleri yediğiniz maklubeler tırmalayacak günün birinde. pensilvanyaya ziyarete giden ak partili vekil son anda meydana cikabildi.ya bastıbacak kuyumcu inşaatçiya ne demeli. yada fetoyu satan fayansci genel müdüre.ah reis ah kimlere nereleriteslim ediverdin.ama genede seninleyiz.yedirmedik yedirmeceğiz Allahin izni ile

  • cengo 1 yıl önce yorumlandı

   pensilvanyaya gien ak partili vekil. seslinin fabrika doktoru ak partili vekil ak partili belediye meclis üyeleri ak partili milli eğitim müdür yrdları umpaşın başkanı foto ve düğün salonu sahibi ak partililer hepsi aldanmışlar ya biz halkı aldatdıklarının hesabı ve hakkı aldatdıklarını sandıkları

  • Aslan Bey @muharrem coşkun 1 yıl önce yorumlandı

   yayınlamasalar hakikaten iyiymiş ama hep söylüyorum çavuşoğluna şeffaflık ve demokrasi işini biraz abartıyorlar yayınlamışlar. sen prof. dr. haydar başın türk milletine ait hangi sırrını rusyaya verdiğine tanık oldun yada tanık olan var mı böyle bir olaya? elvette ki hayır. zaten böyle bir şeye rastlamanız mümkün değil. haydar baş rusyaya elini öptürmüş bir liderdir. rusya haydar başı sadece çin devlet başkanını ağırladığı duma meclisinde bir devlet başkanı ağırlar gibi ağırlamıştır ve kendisine ait tezi dinleyip uygulayarak borçlarından kurtulmuş ve dünya devi haline gelmiştir. ayrıca bunu sık sık kendileri bizzat devlet yetkililerinin ağzı ile itiraf etmişlerdir. ayrıca haydar baş pek çok rus bilim adamını ve devlet yöneticisini müslüman etmiş ve bu imanlarını ilan etmiştir. hatta jurnovskiyidi galiba bir rus parlementer ve siyasi parti genel başkanıda ne mutlu türküm diyene demiş ve bu konuşması meltem tvde ve pek çok rus televizyonunda canlı verilmiştir.sen durma kara çal. rezilsin

  • adam @Serkan öCan 1 yıl önce yorumlandı

   vedat orhan senin yazdığın yazının altına yorumla delillerin linkini koymuş o kadar ukalasın ki onu bile görmemişsin. ayrıca yazı harika olmuş bence.

  • muharrem coşkun 1 yıl önce yorumlandı

   yayınlamayacağından eminim haydar başın müridi ama söyleyeyim nasılki abd cia ajanı bir hocayı istemiyorsak rus kgb ajanlarını da istemiyoruz.

  • Serkan öCan 1 yıl önce yorumlandı

   tarih bilincinden yoksul insanların,tarihi yorumlamasına bir acayip,
   b
   azı şeyleri bildiğini sanıyorsun
   ama karalamanın ötesinde bir şey olmamış bu yazı,
   güya erbakanin i̇srai̇lle olan (!) gizli anlaşmalarından bahsetmişsin ya bir tanesine delil gösterir misiniz? görelim tarafsız yazarlık seviyenizi,
   önce araştır sonra ağzına al erbakan hocamı,
   kendisine yapılan darbe i̇srail ve abd öncelikli dış mihraklarca yapılmıştır...bu mu erbakan hocamın gizli anlaşmaları?bu ne tezatlık
   mesnetsiz bol keseden sallamışsın,
   tabi yersek !

  • Vedat Orhan @orhan kaçar 1 yıl önce yorumlandı

   böyle gözü kapalı, ezbere konuşanları bi seviyorum bi seviyorum :) bu konuyla ilgili de bir yazı hazırlıyorum ama şimdilik bunlarla yetinin bakının bakalım; baktıktan sonra şerefsizin kim olduğunu konuşmak üzere beklerim ;)
   http://www.derinmillet.org/foto/milli-gorus-ve-dinler-arasi-diyalog

   http://www.guncelmeydan.com/pano/belgelerle-dincilerin-siyonizm-israil-ile-isbirligi-t18226.html

   http://www.milligorusportal.com/showthread.php?t=31624

  • ercan 1 yıl önce yorumlandı

   valla bu türkeş ile muhsin e her sefer ucuz kahramanlıklar çıkartıyorlar öyle tav oluyorum ki sormayin. hele muhsin adam resmen hain pek çok vakada ihaneti ortada ama kahraman muamelesi görüyor ne ilginç millet olduk.

  • Yasin 1 yıl önce yorumlandı

   17 aralıktan sonra tek cümle fetö aleyhinde beyanı olmayan cahan kuş basri altay alim tunç ve diğerleri zamanı geriye çevirebilseler emin ol çok ağır sözler sarfederlerdi. yine özkan yalım durmuş yılmaz gökhan özoğulda mümkün olsa adliye önündeki açıklamalarını bugün yalarlardı ama nafile. tarih hepsini de düştü kayıtlara dik duran uhm'ye helal olsun her zamanki gibi yine haklı çıktınız.

  • Alaattin 1 yıl önce yorumlandı

   bu gulen cemaatinin onunde bir tek haydar bas durdu bir tek o karsi cikti gercekleri anlatti.malesef devlet ve millet haydar basi dinlemedi ve bugun bu hallere dustuk.bu fitne grubu haydar basa demedikleri kalmadi aynen ataturke attiklari iftira gibi haydar basida karaladilar.

  • orhan kaçar 1 yıl önce yorumlandı

   bir yazı kaleme almışsın fakat yalan yanlış iftiralarla dolu erbakan hocanın israil ile yaptığı anlaşmalar ve avrupadaki teşkilatlarının diyalogcu olduğunu belgeleriyle burada açıklamazsan yalancı nın ta kendisisin

  • irem 1 yıl önce yorumlandı

   yazıyı okuyunca doğruya dogru demek gerekir diye düşündüm. dogrular bunlar malesef türkeş bahçeli baykal kılıçdaroğlu erbakan muhsin ecevit kim varsa hepsi fetullah konusunda sınıfta kaldı. butun liderler abd den destek alabilmek için fetö yu şımartti.fetö hain kabul ama ya onu şımartip tepemize çılartanlar. hele hele de akp kadroları ne?

  • birisi @Yasemin 1 yıl önce yorumlandı

   yaşar akyay milli eğitim de paraleli örgütleyen adamdı mehmet gerik mustafa ali gokbudak birde bilsem denilen yerde çalışanlar ile kamu sen başkanını almazlarsa paraleli çökertemezler. paralelciler eğitim bir şe de ramazan vardı bi tane daha çok var gerçi yaz yaz bitmez.

  • Ertuğrul Bey 1 yıl önce yorumlandı

   vedat orhan yazdıkların bu site kurulduğundan beri çok ilgi gördü ve cok can acıttı yine canı acıyacak çok siyasi isim var yazında. gercek gerektir acıda olsa... gerçeklerin dile gelmesinden rahatsız olan canı acıyan kim varsa canı cehenneme....

  • Beytul 1 yıl önce yorumlandı

   uşak akp'de siyasetçilerin fetö mücadesin de neden arka planda kaldıklarını bu yazıyı okuyunca anladım hepsi iç içe girmiş

  • DAYI 1 yıl önce yorumlandı

   sevgili vedat bey son aylarda hatta son yıllarda okuduğum ve tamamen katıldığım en güzel ve doģru tesbitler kaleminize yüreģinize sağlık herzaman olduğu gibi 12 den vurmak diye ben buna derim bu arada fetö ile ilgili uyarı ve ikazları yıllardır 1 tek prf.dr.haydar baş yapmıştıŕ hakkını teslim etmekgerek kafama takılan 1 soru dahasayın belediye başkanı akpli nurullah cahan ve akpli milletvekili mehmetaltay beyefendi lerin çocukları fetönün okulu olan üftadekoleji'nde okumuyorlarmıydı nezamanaldılar o çocukların kayıtları araştırırsanız halkbilsin kim fétöcüymüş

  • Koray 1 yıl önce yorumlandı

   ne yazikki bu feto konusunda bu zamana kadar herkez sustu hatta bircogu alenen destekledi.

  • Murat 1 yıl önce yorumlandı

   evet bu feto konusunda haydar hocanin hakkini teslim etmek gerekiyor.

  • Yasemin 1 yıl önce yorumlandı

   akp'de mart yerel seçimlerinde belediye meclisine yerleştirilen paralelcileri yazmamışsınız vedat bey. mehmet altay paralelcileri yerleştirmeye çalışıyor diye bas bas bağıran nurullah cahan'ın neden o gün bu gündür supus olduğunu yazmamışsın. mehmet emin akyay (kardeşi milli eğtim müdür yardımcısı yaşar akyay) ikisi nasıl paralelcilere yıllarca hizmet etmiştir. yine demirhindiler ve hasan erdoğanı es geçmeyelim lütfen. akın demirin ortağı fetöcü diye kapatılan bizim yuva derneğinin başkanı değilmi? mhp'de paralel bağlantısı net ortada olan belediye meclis üyeleri okul sahipleri ve akıl sahipleri kimler? chp'de mustafa güngör ali erdoğan ekibinde değilmi? daha kaç isim sayarım size. chpde ali erdoğanın aday yapılması için kıçını yırtan paralelcileri de yazıp hatırlatacakmısınız? mhpde meral abla diyen paralelcileri ülkücülere kumpasa ortak olan ali kurt ve mehmet çetini yazmayacakmısınız hala? yoksa sizdemi korktunuz vedat bey?

  • Ayhan Aydın 1 yıl önce yorumlandı

   haydar baş atatürkle ilgili de övgü dolu sözleri ile tanınan bir isimdir. 20 yılı aşkındır chpye destek olmuş atatürk'e hakkını teslim etmiş tek ilahiyatçı hoca olarak medyadan tanıdığım haydar baş ayrıca her söylediği çıkan isim olarakta bilinmekte olup dinci değil gerçekten dindar birisidir ve aslında chp ile birlikte olabilmek için pek çok kez uğraş vermiştir. ancak kılıçdaroğlu fetö ile birlikte olmayı yeğleyerek hem partisine hemde atatürke ihanet etmiştir. bu ilaveyi yapmasam olmazdı kardeşim.

  • Hak Yemeyelim @ümit 1 yıl önce yorumlandı

   bu darbe işine ve sonra yaşananlara tiyatro diyen sadece ülkücü yazar murat ide değil, yılmaz özdil ve bekir coşkunda inanmadıklarını açıktan beyan ederek yazdılar. hatta yılmaz özdil sözcü gazetesinin kıvırdığını ve akpnin istediği gibi yayınlar yaptığını da yazdı. ne hazin tecelliki medya ve politika dünyasının tamamına yakınını satın aldı akp. hepsi birliktetler ve eleştirir gibi yaparken bile onların değirmenine su taşımadanlar. illede kılıçdaroğlu ve bahçeli bu ihanetlerinin bedelini ağır öderler inşAllah.millet her şeyin farkında.

  • Kadrişinas 1 yıl önce yorumlandı

   arif öztan durmuş yılmaz gökhan özoğul muhammet gür daha kimler kimler bahçelinin paralelciliklerini bile bile öne çıkardığı isimler. muhsin yazıcıoğlu denen her devrin adamı için söylediklerinize kesinlikle katılıyorum. akpnin atatürk düşmanı aday yolladığını(gökhan özekin) uşak halkı asla unutmaz unutamaz. ayrıca kilise açtırdım diyerek şov yapan öztan derhal mhpden istifa etmeli.haydar hoca konusunda haklısınız o adam baştan beri söylüyordu tüm bunları hakikaten.

  • ümit 1 yıl önce yorumlandı

   bence darbe girişimi falan yok vedat bey sadece tiyatro murat ide var ülkücü yazar onun bir yazısı var begütürkte yayınlanan okuyun onu vede okutun. amaç paralelcilerle birlikte akpli olmayan bütün unsurları temizlemek. sizin ve 98'den beri zaman gazetesinin girdiği dükkandan alışveriş etmem diyen yakın dostum gazeteci çavuşoğlunun yazılarının çıktığı son nokta gazetesinin kapatılmaya kalkışılmış olması da bu sebepten. her şey ortada aslında. belediyede suçsuz günahsız bir çok isim işinden olma tehditi ile karşı karşıya ama helal olsun hiç birisi de eğilmedi. hiç biriside başkan ile selfi çekilmedi meydanda. bir avuç paralelciden başka kimse inmedi caddedeki debdebeli şenliğe. ayrıca o debdebelerde harcanan paralarda bu milletin parası belediyenin bütçesi har vurulup harman savruluyor lütfen bu konuya da dikkat çekin derim.

  • Haydar 1 yıl önce yorumlandı

   btp lideri prof haydar bas ve bu tarihi olayi konusunu biraz daha acip gundem ederseniz iyi olur zira bu bir makaleyle deqil ciltler dolussu kitapla anlatilabilecek kadar genis bir konudur.

  • Aslan Bey 1 yıl önce yorumlandı

   halkı nasıl olsa balık hafızalı diye aptal yerine koymaya çalışanlara kapak niteliğinde harika bir yazı kaleme almışsın vedat bey seni tebrik ederim. evet kesinlikle bütün siyasi partilerde lideriz diye arzı endam edenler birlikte hareket etmektedirler ve danışıklı dövüş etmektedirler. ancak halk artık herşeyin farkında halk artık uyandı. meydanlara halkı ne kadar davet etselerde kimsenin inmek istemeyişinden ve meydanların boş kalışından da bu durum anlaşılmaktadır. bunlar Allahı unutup hesap yapmışlar ama Allah plan yapıcıların en üstünüdür. bakalım Allahın planı ne? bakalım atatürkün gizledikleri vasiyeti açıklandığında bunları halkın elinden kim kurtaracak? atatürke ve onun kurduğu devlete onun milletine ihanet içerisinde olanlar yine atatürkün kurduğu devletin mahkemeleri önünde hesap verecekler göreceksiniz. hepsi rezili rüsvay olacaklar sağlıklarında ahiretteki rezillikleri ayrı konu zaten. kalemine sağlık vedat bey baştan beri dik durdunuz eğilmediniz ve siz kazandınız.

  • Delican 1 yıl önce yorumlandı

   herşeyi 20 yıl önceden söyleyen ve bu milleti uyaran hatta tek tek muftuluklere gidip ikazlarda bulunan haydarbaş ve ekibidir.sizin de yazdığınız gibi hiç kimse kendine pay çıkarmasın.bu milletin ve devlet adamlarının haydar baş a özür borcu vardır.

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366