Daha FETÖ bitmeden, birileri METÖ mü kuruyor yoksa? Nedir bu milletin sözde cemaatlerden çektiği!

10 Ağustos 2016, 09:24
Daha FETÖ bitmeden, birileri METÖ mü kuruyor yoksa? Nedir bu milletin sözde cemaatlerden çektiği!
Nurullah Çavuşoğlu
FETÖ Örgütünün çirkin yüzünün net olarak ortaya çıkmasının ardından, bazı cemaat yada grupların el ovuşturarak iktidara yaranma, düne kadar kutsadıkları Fetullah Gülen hainine sövme yarışına girdiklerini gözlemlemekteyiz. Ayrıca bu sözde tarikatların, FETÖ'den boşalan yere aday olduğunu ve tıpkı FETÖ gibi kadrolaşma Devlet imkanlarına çöreklenme derdinde olduklarını üzülerek seyretmekteyiz ve bu durum Türk Milletini ciddi bir endişeye sürüklemekte.

Fethullah Gülen grubunun, hem siyasi kurumlarda hemde Devlet içinde kadrolaştığını ve bunun ileride ciddi bir risk olabileceğini, yıllar önce defaatle söylemiştik. Ancak hiç kimse bizim ikazlarımıza malesef kulak vermemişti. Hatta o dönem, şimdi FETÖ'ye galiz küfürler yağdıranlar hiç üşenmeyip, hakaret dolu mesajlar, yorumlar atarak bizleri FETÖ'ye iftira atmakla hasetlikle vs suçlayabiliyorlardı. Yine o dönem Fetöyü başka Nakşi gruplarda övüyor ve Nakşibendilik yolundaki her cemaat ya birinciliğe ya ikinciliğe Fetullah Gülen'i koyuveriyorlardı Allah'a yakınlıkta. Yani bizim şeyhimiz zamanın sahibi ama Fetullah Hocaefendi bizim şeyhten sonraki kutuptur deyiveren pek çok Nakşibendi müntesibi ile karşılaşmamız mümkündü. Şimdilerde ise FETÖ'ye karşı tepkileri doğru kullanan bazı cemaat yada gruplar, kendileri FETÖ'nün yerini alıp, siyasete ve Devlet kurumlarına sızma yapma derdinde ve aynı FETÖ'nün istikametinde.. Hatta Fetullahçılardan daha da gözü kara giden bu grupların iktidara yakın faaliyetler içinde olması, insanımızı bu konuda ciddi endişeye sevk etmekte. Doğuda PKK yerine İşit'i desteklediği iddia edilen, bazı Bakanlıkları adeta ele geçirmiş olması yetmezmiş gibi belediyeler üzerinde nüfuz edinip, kendi zenginlerini yaratmanın derdine düşen, bazı cemaatlere neden bu kadar taviz verildiği ve şımartıldığı herkesin merak konusu ve malum cemaat yada grupların bir kaç yıl içinde aynı noktaya gelebileceği noktasında halkımızın ciddi endişeleri var.

Cemaatler yada tarikatler adı her neyse, güya dini insanların daha iyi yaşayabilmesi ve dini anlatabilmek ve yayabilmek için kurulmuş illegal yapılar. İllegal diyorum çünkü tarikat diye bir olguyu Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yapısının tanıma şansı olmadığı gibi resmi olarak Devlete bildirilmeyen bir örgüt oluşturmak, şayet oluşturulan örgüt yapısı, sahibi bulunduğu üye sayısı ve araç gereç bakımından suça elverişli ise bu örgütü kuranlar, 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası ile yargılanır ki; bahsettiğimiz örgüt yapısına sahip olan makaleme konu tarikatler yada cemaatler, Devletin algısına göre kesinlikle illegaldir. Türkiye'yi geriye götürmek için dini cahiliye adetlerinden olup bu güne dek yaşattıkları bazı ritüeller ile bezeyip bidatlerle doldurduklarından, bu sözüm ona tarikatlerin tamamına yakınına Devlet  irticai faaliyetleri olan örgütler olarak bakar ve yıllardır bu faaliyetler ile ve bu faaliyeti gösteren örgütler ile sözüm ona mücadele verir yada vermelidir.

Gerçi FETÖ Operasyonu kapsamında gözaltına alınan yada tutuklananların sayısına, kimliğine bulundukları mevki ve makamlara bakıldığında irticayla mücadele adı altında yapılan faaliyetlerin hiçte yeterince yapılmadığını yada mücadele ediyor görünümünde olanların bir kısmının bile bu tarikat yada cemaatlerin genişlemesine yardımcı olup kol kanat gerdiklerini pekala söyleyebiliriz. Konumuz elbette Devletin irticayla yada bu türden örgütlerle mücadele konusunda eksik kaldığı değil. Çünkü bunda suçlanması gereken sadece Ordu yada bürokrasinin üst düzey yetkilileri değil başta siyasiler olmak üzere, bütün bir Millet olarak bu hususta sınıfta kaldığımızı söyleyebiliriz. Düşünsenize Kadir Mısıroğlu denilen bir herif çıkıyor, ben tarihçiyim diyor, uydurduğu tarihi millete anlatıyor. Atatürk'e olmadık hakaretler yağdırırken, İngiliz taşeronluğu yapıyor ve sözüm ona Osmanlı hayranlığı körüklüyor, sözüm ona şeriat çığırtkanlığı yapıyor. Türk Devletinin kurucusuna hakaretler yağdırıyor, ne Devletin Cumhuriyet Savcıları buna müdahale ediyor nede siyasiler buna bir çift söz söylüyor, yetmiyor bu herifin facebook sayfasını da yüzbinlerce insanın beğendiğini görüyoruz. Yani hainlere rağbet eden bir millet haline getirilmişiz haberimiz yok. Daha sonra Uşak halkı, en azından Uşak halkının büyük çoğunluğu, bu herifin eskiden tımarhanede yatmış, dolandırıcılık suçundan sabıkaları olan bir İngiliz Ajanı olduğunu Nurullah Çavuşoğlu'ndan öğreniyor. Ne acı değil mi? Buna benzer pek çok örnek var ülkemizde....

Şimdilerde FETÖ ile mücadeledeyiz milletçe ve milletçe kurtulabilmek için uğraş veriyoruz. Ama diğer yandan siyasilerimizin isimleri, başka başka tarikat şeyhleri ile anılıyor. Ahmet Davutoğlu gidiyor Menzil'deki bir tarikat şeyhiyle fotoğraf veriyor. Ülkenin Cumhurbaşkanı gidiyor artık aklının bile başında olmadığı iddia edilen bir sarıklı sakallıyı ziyaret ediyor. Mitingte Genelkurmay Başkanımız, Cübbeli ismindeki her türlü hokkabazlığı ve yalancılığı meydana çıkmış irtica yanlısı olduğu kesin bilinen birisi ile el sıkışıyor. Uşak Belediye Başkanı ve İl Sağlık Müdürü'nün durumu zaten malumunuz, ikisi de Menzil'deki tarikat ile anılıyor. Menzilin yurdundan satın alınan  kokmuş eti personele yedirildiği İl Sağlık Müdürlüğünde kadrolaşma had safhada biliniyor. Koca İl Sağlık Müdürünün şeyhlerle fotoğrafları ortalıkta geziniyor. Uşak Belediyesinin bütün işlerinin Menzilcilere teslim edildiği bütün Uşak'ta neredeyse herkes tarafından bilinip konuşuluyor. Ramazanda fakirlere dağıtılmak üzere oluşturulan gıda paketlerini bile Menzil  grubunun yurduna indirilirken görüntüleyip yakalıyor gazeteciler. Uşak belediyesi adeta Utaş belediyesine dönüştürülüyor. Yolsuzluk iddiaları almış başını gidiyor ama kimseden çıt çıkmıyor. Hatırlayın lütfen şimdilerde paralel dediğimiz olgunun ilk çıkış tarihlerini, ne kadar da çok benziyor, sanırsın tarih tekerrür ediyor.

Adeta kötü bir taklidi gibi durmuyor mu bu cemaat yada tarikatler Fetullahçıların? Elcevap evet. Aynen söylediğim gibi Fetullahçıların kötü birer taklidi gibi duran bu gruplarla, ilişkisi olan insanların, bu ilişkilerini hiç değilse makamlarında kullanmalarına asla izin verilmemeli. Asla bu grupların kendi çıkarları doğrultusunda mürit edindikleri insanların işgal ettiği makamlarından yada güçlerinden yararlanmasına izin verilmemeli. Sağlık camiası olduğu gibi Menzil'e adeta mecbur ediliyor şeklinde iddialar daha şimdiden almış başını gitmiş durumda. Bu gün Sağlık, yarın eğitim, öbürsü gün Orman derken bu seferde paralelcilerden boşalan yeri acaba Menzilciler yada benzeri cemaatler mi dolduracak? Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demezler mi adama?  
 
Nurculuk, Süleymancılık, Menzil, Mahmut Efendicilik, İsmail ağacılık, mealcilik vs. hepsinin de kökenine bakıyorsunuz hepsi de Nakşibendiliğin değişik türevleri. Hepsi de Arapçı, hepsi de sözde Osmanlıcı, hepsi de Arap hayranlığı körüklüyor. Hepsinde de cahiliye adetlerinden kalma; okunmuş ekmek, okunmuş şeker, cevşen, muska, tevbe vermek, evlenmemek, şifayı doktordan ziyade hocalardan aramak vs. gibi onlarca İslamla ve maneviyatla alakası olmayan bir takım adetleri var. İstisnasız hepsi de Atatürk düşmanı. Ayrıldıkları noktalar ise kimisi güya Kuranı Kerim okumayı önemsiyor ama Onların Kuran okuma biçimi bir acayip, bize hiç benzemiyor. Kimisi zikrullahı önemsiyor ama İslamda yeri olmayan bir biçimde, dillerini damaklarına dayayarak zikrediyorlar Allah'ı. Kimisi güya sadece Kuran mealine önem veriyor ama sünneti yani Ehli Beyt efendilerimizin hayatını tamamen devreden çıkartıyor. Birbirilerine asla laf söylemiyorlar ama Mevlana'ya ve yolunda gidenlere her türlü hakareti hepsi mübah görüyor mesela. Yine hiç bir tarikat ve cemaate girmeyeni müslüman kabul etmiyorlar. Şeyhlerine söz söylesen seni mürted, kafir, (din dışı) ilan ediyorlar hemen. Hepsi ama istisnasız hepsi Muaviye'yi pek seviyorlar, Yezid'e bile Hazret diyebiliyorlar söz söyletmiyorlar. Yavuz Selim'in alevi katliamını kutsuyorlar hepsi. Hepsi de Cumhuriyete ille de laikliğe düşmanlar güya şeriat istiyorlar. Şeriatten anladıkları ise hırsızın kolunu kesmek yada zina yapanı recm etmekten (taşlayarak öldürmek) ibaret. Şeriate dair başkaca bir bilgileri de yok. Ama zinanın suç olmaktan çıkartılmasına domuz etinin serbest bırakılmasına alkış tutuyorlar hiç itirazları olmuyor. Şeriat gelse önce kendilerinin kolunun kesilmesi gerekecek. Yani aslında şeriatın gelmeyeceğini çok iyi biliyorlar ve böyle bir dertleri de yok. Ama şeriat istiyoruz diyerek taraftar toplayabiliyorlar ve bizleri yani laikliği savunanları kafir ilan etmeleri son derece kolay hale geliyor. 

Söz yine uzadı farkındayım, yazılarımızın uzunluğundan dolayı hep azar yiyoruz ama anlayış bekliyorum sizlerden. Yazılarda anlattığımız meramımız kolay anlatılabilir yada anlaşılabilir değil. Ayrıca yanlış anlaşılmalara meydan vermemek için pek çok sözü tekrara mecbur kalıyoruz ilk kez okuyacaklar açısından. Bildiğiniz üzere zaten eksiğimizi kollayan çok ciddi bir kesim var her çevreden, bu ve benzeri pek çok sebepten dolayı, teferruatlı şekilde izah etmek durumunda kalıyoruz, dolayısıyla da yazılarımız uzun olabiliyor. Samimi söylüyorum şu anda yazıyı yazarken bile zihnimdeki ve gönlümdekileri tam olarak dökebildiğimden emin değilim. Lakin kısa kesmek bakımından, son bir kaç cümle ile bitirmek istiyorum. 

Bizim Milletçe ve Devlet'çe, bu sözde tarikat Nakşibendilik ve türevleri ile mücadele vermemiz hem Allah'ın muradıdır hemde Devletimizin bekası için buna mecburuz. Yani müslümanlık adına kaygısı olanlar da, Devleti ve Milleti adına kaygısı olanlarda bu türden oluşumlarla, ne pahasına olursa olsun mücadeleye mecburdur. Hele hele bu cemaat yada tarikatlerin milletin malı olan Devlet kurumlarına çöreklenmelerine kadrolaşmalarına, asla izin vermemeliyiz. Sizce de bu sözde tarikatler; ileride FETÖ olmaya aday değil mi? PKK ile cilveleştiğini gördüğümüz FETÖden kurtulup, İŞİT'le cilveleşen başka bir tarikat gelip ileride başımıza bela olsun mu? Bunu istiyor muyuz? Elimizle yeni bir canavar yaratmayalım yada yaratılmasını seyretmeyelim lütfen....


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 24 yorum mevcut

  • objektif 1 yıl önce yorumlandı

   arkadaş doğru söylüyor bu çağda tahrikatlarda neyin nesi akılcı olmak gerek tek doğru yol atatürkün akılcık yolu dur ..işAllah bütün tahrikatlar temizlenir.. aciz veya üç kağıtçılar ancak tahrikata girer..

  • Nakşibendilik İngiliz Tarikatıdır @Vatansever Genç 1 yıl önce yorumlandı

   adın vatansever kendin sözde tasavvufu pek bi biliyor gözüküyorsun ama ne vatanla ilgin var ne tasavvufla nede imanla. bu adamlar yıllardır anlatıyor bu konuları ve ne tasavvufla bir problemleri var nede evliyalar ile tam tersine tasavvufu öneriyorlar bana sorarsan ama nakşibendiliğin ingilizlerce kurulmuş ve tarih boyu ingiliz çıkarlarına hizmet etmiş bir tarikat olduğunu nurculuk fetullahçılık süleymancılık mealcilik vb tarikatların nakşibendilikten türediğini tarihi seyriyle birlikte ortya akoyuyorlar. sen neyi savunuyorsun asıl ben şahsen onu anlamış değilim. ayrıca sayın çavuşoğlu'nun tasavvuf ve tyasavvuf tarihi bilgisine sizin yetişebileceğinizi de sanmıyorum.çavuşoğlu her zman olduğu gibi iyi niyetle gerçekleri dile getirmiş.

  • Vatansever Genç 1 yıl önce yorumlandı

   Allah ıslah etsin seni tasavvufu bilmediğin apaçık ortada! feto yüzünden diğer cemaatleri de aynı kefeye koymak ne kadar doğru? d demokrasi nöbetlerine gitmediğin de çok belli gitseydin eğer orada vatanın bayrağını seven vatanı içini gözünü kırpmadan canınıverecek binlerce sakallı sarıklı insan görürdn. lutfen şu zor günlerde fitne çıkarıp 1200 yıllık tasavvuf geleneğinden gelen tarikatlarlara iftira atan böyle provakasyonlra gelmeyin. rabbim birliğimizi bütünlüğümzu bozmasın, ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara fırsat vermesin.

  • Abuzer 1 yıl önce yorumlandı

   bence sen her seyi biliyorsun fakat ojektif degilsin.
   konulara idyolojik yaklasiyorsun.

  • Sana ne! 1 yıl önce yorumlandı

   iyice zirvalamissin adam bu nebicim bir düsünce menzil cemati devletine sadik her kim basa geldi ise iyi gecinmistir yillardir ayrica fetö gibi 50 yillik deyil neredeyse 1200 yillik bir tarikat ne kötülükleri görüldü sacma sapan seyler yazacana git bi doktora görün adam cahil seni bizim derdimiz makam mevki deyildir nefsimiz ile savasmaktir bu konuda avucunu yalicaksin iftira atamicaksiniz biz devletimizi seviyoruz ve ölürüzde her karisi icin menzilli diye adam vekil olamazmi bakan olamazmi bal gibide olur bizim farkimiz fetöden dini devletten ayiririz kullanmayiz bence ceneni kapa bida böyle yazilar yazma akillo ol akilli dil uzatma menzile yamulursun cahil akilsiz adam seni

  • YÜCEL ŞEN 1 yıl önce yorumlandı

   menzilcilerden cübbeli nin ağzından devletin ve milletin alehine hangi söz veya beddua yı duydunuz ki bu şekil iftiralar da bulunuyorsunuz. ve memurlar net siz bu saçma sapan haberi delillere dayandırmadan nasıl yayınlıyorsunuz sizin gibi ciddi haber sitelerine yakıştıramadım. ben kalkıp memurlar net şöyledir böyledir diye yazsam uydursam iftira atsam yayınlıyacaksanız ülkede iftiraya uğramayan kimse kalsam. cübbeli nin hakareti yahudilerin zulmünedir. vatan hainliği kesinleşmemiş bu ülke vatandaşına hiçbir lafı yoktur.

  • dede 1 yıl önce yorumlandı

   ıyıde zamanında turkıyenın en dinsiz partısınden aday olan sen degılmıydın?

  • Kudret @hakkı 1 yıl önce yorumlandı

   bence sen bulmulsun bile belanı.. çavuşoğlu belasını 10 yıldır fetullahla uğraşırkende çok aradı ama bulamadı şimdi menzilcilerden mi bulacakmış, haydi oradan sende, o adam senin ve senin gibilerin kuru tehditine pabuç bırakacak olsa çoktan bırakmış olurdu yazmayı zaten. helal olsun sayın çavuşoğlu

  • derya aksoy 1 yıl önce yorumlandı

   2011 yılında bu sitede fetönün gerçek yüzü ile ilgili yazılar yayınlanmıştı ve ben yazı dizisini okuyup kafamdaki soru işaretlerini vedat beyin o yazılarıyla giderdim. o zamanda fetöcüler ve akpliler yorumlarda vedat orhan'a olmadık hakaretlerde bulunmuşlardı aslında vedat beyin ileri görüşüyle ayna tutmuş o yıllar fetöcülere. şuanda nakşibendi ile ilgili bir yazı dizi var merakla okuyorum ve şuanda vedat beye olmadık hakaretler ediliyor bu yorumumu bir kaç sene sonra anlayacaksınız ve keşke diyeceksiniz yol yakınken dönün artık

  • Menzil gülü nakşibendi İhvan kardeşliği 1 yıl önce yorumlandı

   yazıklar olsun sizin haberciliğinize
   toprağın altına girince anlarsınız
   tarikatlara laf etmeyi
   seydaya mahmud efendiye

  • Sag.mem. 1 yıl önce yorumlandı

   su menzilcilerden biktik resmen ya.bide sunlari temizleseler.gına geldi hastanede

  • Alaattin 1 yıl önce yorumlandı

   iste akp bunun icin samimi degil.bana dokunmayan yilan bin yasasin diyor diqerlerini aciga cikarmiyor

  • Sümeyra ÖZDEMİR 1 yıl önce yorumlandı

   bence kim ne derse desin bugüne kadar yazdığı pek çok yazıya katılmadığım nurullah bey son iki yazıdır taşı gediğine oturtmaktadır ve durumu net tespit etmektedir.sütten ağzımızın yanıp yoğurdu üfleyerek yememiz gerektiği böyle bir dönemde çok daha dikkatli olmalıyız. cemaatler sadce din yolunda hizmet etmeliler siyasete bulaşmamalılar. aksi takdirde ilerleyen yıllarda daha fazla canımız yanabilir. doğruya doğru diyemeyceksek ne anlamı var müslümanız dememizin bu yazının ve bir önceki yazısının yüzde seksenine hatta daha fazlasına katılıyorum. siyasi fikirlerimiz uyuşmasa da birliğie ihtiyacımızın olduğunu dillendirdiğimiz şu zor günlerde birliği istiyorsak farklı görüşlerdeki insanların söylediği doğrulara doğru diyebilmeli destek verebilmeliyiz. belli mi olur böylece aramızdaki ihtilaflar giderilir ve tek parti ile de pekala yaşayabiliriz. böylece hizipçilikler ve hak yenmeler azalır. hem tek parti olursak bütün görüşlerin iktidarda olması çok faydalı olabilir. bu da benim düşüncem.

  • uşaklı genç 1 yıl önce yorumlandı

   fetö bitti yerine menzil geldi. ne olacak şimdi. kandırıldım diyecek yani yine sayın recep tayyip erduğan

  • İŞÇİ 1 yıl önce yorumlandı

   yaşşa be sayın çavuşoğlu valla helal olsun yine onikiden vurmuşun. nedir kardeşim cennetimi tapulamış bunlar. hem bunca hırsızlık, yolsuzluk, adam kayırma,devlet malına çöreklenme, iftira dedikodu kumpas vs yapanlar nasıl olacakta cennete gidecek. bunların dünyadaki yeri cezaevi ahiretteki yeri ise cehnnem olmalı bence.

  • musab bin ümeyr 1 yıl önce yorumlandı

   nurculuk, süleymancılık, menzil, mahmut efendicilik, i̇smail ağacılık, mealcilik vs. hepsinin de kökenine bakıyorsunuz hepsi de nakşibendiliğin değişik türevleri. hepsi de arapçı, hepsi de sözde osmanlıcı, hepsi de arap hayranlığı körüklüyor. hepsinde de cahiliye adetlerinden kalma; okunmuş ekmek, okunmuş şeker, cevşen, muska, tevbe vermek, evlenmemek, şifayı doktordan ziyade hocalardan aramak vs. gibi onlarca i̇slamla ve maneviyatla alakası olmayan bir takım adetleri var. i̇stisnasız hepsi de atatürk düşmanı. özellikle bu paragraf okunmalı. hakkaten bu adamların islamla ilgisi yok. dincilikten hem dünyalık hemde rant elde ediyorlar bir yerde din tüccarı bu nakşibendiler.

  • banazlı 1 yıl önce yorumlandı

   Allah ile kulun arasına niye giriyorlar ki herkes ibadetini yapacak ise kendisi yapar bunlara ne gerek var ki.

   zaten sonradan bu gruplar aynı zamanındaki titan zinciri gibi bir hal alıyorlar ve para herşeyin önüne geçiyor sonra olanlar ise malum.

  • Bahriyeli 1 yıl önce yorumlandı

   2002'den beri akpartiye oy verdim pişmanda değilim. ama gerçekten bu cahana oy verdiğime pişmanım. bilseydim reise yada akpartiye değil menzildeki şeyhe vermişim. inanın oy moy vermezdim. menzildekinin haberi yok bu işlerden demeyin sakın yaprak kıprıdasa haberi olur diyenler, kendinizle tezattasınız. zaten ben biliyorum pek çok kez cahanın burada yaptıkları mübarek dediğiniz zata rapor edildi ama kulağını bile çekmedi. neden çünkü oda kendi payını alıyor bence tıpkı fetullah yılanı gibi.akpartililer olarak bu cemaatlere bu kadar yüz vermemiz doğru değil. ben akpartili isem ve iktidarda isek işimi gördürmek için cemaatlere gitmek zorunda olmamalıyım.

  • Ülkücü 1 yıl önce yorumlandı

   bizim bazı aklıevvel ükücülerde ülkücüleri kadrolaştıracaklar diye hayal ediyordu çok gülmüştüm. sanki paralelcileri yerleştiren ve milliyetçiliği ayaklar altına aldım ülkücü fatiha bilemz diyen bu iktidardakiler değilmiş gibi. elbetteki bir insan heö cemaate girip hem siyaset yapabilir yada devlet kadrolarına yerleşebilir ama kesinlikle liyakata bakılmalı ve cemaatlerin kadfrolaşması yönüne gidilmemeli. sayın çavuşoğlu her zaman olduğu gibi haklı bence.cesareti için tebrik ediyorum ayrıca kendisini.

  • akpartili 1 yıl önce yorumlandı

   valla hiç hakaret etmeyelim bence nurullah beye çoğu fikrimiz uyuşmaz ama son yazdığı iki köşe yazısının da altına hiç çekinmeden imzamı atarım. iyi niyetli objektif yaklaşımlar bunları bana göre. evet zaten akparti kurucu il başkanımız nuri aslan yada sonraki dönem il başkanı recep gümüş te böyle düşünüyor biliyorum. talıp gümüsun faceden benzer yaklaşım da paylaşımlarina tanıgım. yne eski il başkanımız mehmet gün de aynı düşüncede olduğunu twetlerle ortaya koymustu menzilin usaktaki oyu beş bin ancak ama belediyeyi onlar yönetiyor kimin işe girecegine onlar karar veriyor biz eşşek miyiz bir cemaate girmedik diye yani. gce gündüz çalış her türlü fedakarlık et akparti yi iktidar et belediye kazan sonra gelsin bir cemaat senin elinden imkanları alsın vatan müdafası da yine sana kalsın.ben bir.akpartili olarak bu tarikat işinin siyasete girmesine karşıyım kendi mecrasında kalıp dini i̇slamai̇slama hizmet etmeliler siyasete ve ticarete bu kadar bulaşmamalılar.

  • Yalçın @hakkı 1 yıl önce yorumlandı

   fetullahcilar da vakti zamanında bu adamlar elestirirken böyle yorum atiyor tehdit yada hakaret ediyorlardı ama şimdi durum ortada. ben bu adamların dinlenmesi kanaatindeyim. bilgili iyi niyetli ve öngörüleri çok güçlü. ne dediler de hep çıktı buda çıkar nakşilik işi hakikaten biraz sıkıntılı gibi.hakaret edecegine düşün.

  • tarikat oyunlarına gelmeyin 1 yıl önce yorumlandı

   40 50 yıldır türkiye , ortadoğu , afrikayı sömürüp kaynaklarını cebine aktaran avrupa ve abd dir.bunu da halkı tarikatlara bölerek yapmaktadır
   ..türkiye ve ortadoğu birleş ayağa kalk bırak şu abd avrupa kuruluşu tarikatleri defolsunlar hepsi de

  • Allah ıslah etsin 1 yıl önce yorumlandı

   kendine cemaat arayan, camiye gitsin,
   kitap arayan kuran'ı okusun
   örnek arayan ise hz muhammed'in hayatına baksın
   saçma sapan din tüccarlarının peşinden koşmasın. din Allah ile kul arasında yaşanır, araya amacı din ticareti olmuş vakıf, dernek vs yi sokmasın. artık insanlar iç huzur bulmak için değil memuriyete girmek, ilerlemek, devletten ihale kapmak, işlerini yürütmek için bu cemaatlerin peşinden koşuyor. ne diyelim Allah ıslah etsin.

  • hakkı 1 yıl önce yorumlandı

   sen belani ariyosun

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366