Devlet kadrolarının yarısı paralelci çıktıysa; acaba politikanın ne kadarı paralelcidir?

06 Eylül 2016, 21:10
Devlet kadrolarının yarısı paralelci çıktıysa; acaba politikanın ne kadarı paralelcidir?
Ali Erdoğan paralelci mi? Son kararı mahkeme verecek; ama görünen o ki elcevap evet. Peki bu durum yeni mi ortaya çıktı? Hukuk önünde evet ama kamuoyu nezdinde kesinlikle hayır! Peki Ali Erdoğan'ın paralelci olduğunu bile bile, onu Ak Parti'ye yamamaya çalışan Ak Parti'liler gerçekten Ak Parti'li miydi yoksa paralelci miydi? Ya da CHP ve MHP İçerisinde Ali Erdoğan'ı aday yapmak için girişimleri olduğu bilinen isimler gerçekten CHP'li ya da MHP'li miydi? Yoksa onlar arasında da kripto ya da açık paralelci var mıydı? Devlet kadrolarında bu kadar paralelci çıktığına göre hükümet edenler, yani siyasiler bunu kendilerine nasıl izah edebiliyor acaba?

Bildiğiniz üzere paralel soruşturma kapsamında binlerce hakim, savcı binlerce polis ya da öğretmen, yüzlerce üst düzey bürokrat görevlerinden uzaklaştırıldı ve görünen o ki hemen hepsi yargılanacak ve çoğu cezaevine gidecek. Gerek bu yazımda, gerek diğer yazılarımda, Uşak Haber Merkezi olarak yaptığımız haberlerde ve yazar arkadaşlarımızın köşe yazılarında, kimseyi paralelci ilan etmek gibi tavrımız, derdimiz olmadığı ve bırakın köşe yazısı ya da haberi, insanları mahkeme kararı olmadan paralelci olarak ilan eden yorumları bile onaylamak da aşırı hassasiyet gösterdiğimizi; insanları yargılama ve suçunu tespit ederek cezalarını verme işinin emniyet ve yargı mensuplarında olduğunun bilincinde hareket ettiğimizi tekrar ifade etmek isterim.

Peki her meslek gurubunda FETÖ'cü çıkıyor da politikayı meslek haline getirmişlerde ve gazeteci camiasında niçin paralelci çıkmıyor? Ya da gazeteci ve politikacı camiasından isimler neden hakim huzuruna çıkarılmıyor? FETÖ'ye yönelik soruşturmanın iddianamesinde Uşak'ta gazetecilik yapan bir çok ismin de adının geçtiğini; kimilerinin de örgütün medya sorumlusu olarak şüpheli sıfatı taşıdığını biliyoruz. Yine ulusal basında da, tüm Türkiye'ye yayın yapan televizyonlarda çıkıp konuşan, tartışma programlarına konuk olan, Gülen'i öve öve bitiremeyen konuşmalar yapan; ulusal gazetelerde yapılan haberlerde ve köşe yazılarında Gülen'i ve hareketini yere göğe sığdıramayanları tüm Türkiye biliyor zaten. Ayrıca; "12 yıldır ne söylediniz de yapmadık" diyen Ak Parti hükümetinde politika üreten bakanlar, milletvekilleri, belediye başkanları, İl Genel Meclisi üyeleri ya da belediye meclis üyeleri nezdinde, parti yöneticileri nezdinde niçin yeterli sayıda insan hakim huzuruna çıkarılmış değil? İnsanımızın kafasını belki de en çok meşgul eden sorular bunlar, paralel soruşturmaya ilişkin. Yoksa hiç kimsenin paralel soruşturmanın yürütülmesine ve hainlerin cezalandırılmasına herhangi bir itirazı yok. Herkesin ama herkesin ortak endişesi, soruşturmaya siyasetin etki etmesi ve asıl paralel işinin başı olarak düşünülen bazı siyasetçilerin ve üst düzey bürokratların cezasız kalması, dolayısıyla da adaletin layıkı ile tecelli etmemesi.. Kiminle konuşsanız sorusu aynı; "paralel operasyon tamam da siyasetçilere neden sıra gelmiyor" "niçin hala paralelciliği çok açık ortada olan siyasetçiler görevlerinin başında ve sanki soruşturmayı kendileri yürütüyor havası vermeye çalışıp etrafa korku salmalarına izin veriliyor" "niçin hiç bir ilde belediye başkanı, il başkanı ya da milletvekilleri nezdinde gözaltılar gerçekleşmiyor?

Ben öncelikle şunu söylemeliyim; şahsım adına bu soruşturmada kendi meslektaşlarını bile kayırmadan cezaevine gitmelerini sağlayacak soruşturmayı yürüten emniyet güçlerimiz ve savcılarımızın asla ayrım yapmaksızın bu soruşturmayı sonuna dek yürütecekleri ve politika sahnesinden de pek çok isme gerekli hukuki işlemi, sırası geldiğinde yapacaklarından zerre kuşku duymuyorum. Ancak öğretmenden, hemşireden daha ziyade üst düzey bürokrat ve politikacılara öncelik verilmesi gerektiğine yönelik fikre katılmakta olduğumu da belirtmek isterim. Zira siyasette ve üst düzey bürokraside icracı makamlarda halen görev yapan kişilerin paralelci olduklarını ve her an her türlü ihanet oyununa ortak olmaya devam edebilecekleri yönündeki endişem benimde ağır basmakta. Fakat her ne kadar endişe de etsek; Nurullah Çavuşoğlu ile ettiğimiz sohbetlerde dediği gibi; "devletin işine pek burun sokmamak gerek, devlet ne zaman ne yapacağını bilir" mantığından hareketle de, içimiz ve gönlümüz rahattır. Madem eli kanlı, sinsi ve hain planları dış güçler lehine devreye koyabilen bir büyük çete ile karşı karşıyayız, o halde öncelikle icracı makamları işgal edenlerin işgal ettikleri makamlardan el çektirilmesi ve soruşturmanın gidişini etkileyemeyecek hale getirilmeleri gerekmektedir. 

Bu bağlamda örneğin; Ankara'da paralelci hakim aracılığı ile Ali Erdoğan'ın Uşak'tan aday yapılması kararına vardığını öğrendiğimiz Kemal Kılıçdaroğlu mutlaka CHP Genel Başkanlığı görevinden istifa etmeli. Çünkü kendisinin önerdiği pek çok isim paralelci çıkmış bir genel başkan güvenilirliğini yitirmiştir. Elbette ki parti meclisine ya da milletvekilliği, belediye başkanlığı gibi makamlara önerdiği isimlerin paralelci çıkması kendisini paralelci ilan etmek için gerekçe değildir. Ancak bu durum Kılıçdaroğlu'nun üzerinde ciddi bir şaibe oluşması için yeterli gerekçedir diye düşünmekteyim ve Kılıçdaroğlu'nun acilen istifa etmesi gerektiğini düşünmekteyim. Tabii ki Kılıçdaroğlu ile birlikte bu işi pişiren Gürsel Tekin'in ve Uşak'taki uzantıları Özkan Yalım, Sivaslı Belediye Başkanı Nihat Sazlıgöl ve Ulubey Belediye Başkanı Ali Rıza Ada'nın da, birlikte hareket ettikleri parti yöneticilerinin ve il genel meclisi ve belediye meclisi üyelerinin de acilen istifa etmesi gerekmektedir. En azından aklın yolu budur diye düşünmekteyim. Ya da siyasi etiğin gereği budur. Yine paralel soruşturmayı yürüten savcılarımıza meydan okurcasına adliye önünde paralelcilerin mahkemesi görüldüğü sırada açıklama yaparak, paralelcileri kahramanlar olarak göstermeye kalkışan, hayırsever işadamları yargılanıyor diye soruşturmayı sulandırmaya kalkan Durmuş Yılmaz'ı ve Gökhan Özoğul'u Uşak'a milletvekili adayı olarak gönderen Bahçeli'nin ve Bahçeli'nin bu kararına hiç itiraz etmeden; Yılmaz ve Özoğul ile birlikte adliye önünde poz veren sözde MHP'li yöneticilerin de istifa etmesi gerektiğini düşünüyorum. Alpay Özgür'ün kellesini alan teşkilatın da Meral Akşener'in peşine takılıp Durmuş Yılmaz'la birlikte MHP tarihine gömüldüğü gerçeğini de göz önüne alırsak sanırım Özgür'e de iadei itibar edilmesi gerektiğini düşündüğümü söylememde bir mahsur yoktur.

Ali Erdoğan ile 17-25 Aralık sonrası, el sıkıştığı bilinen ve paralel aleyhinde basına yansımış tek kelime beyanları bulunmayan Nurullah Cahan ve Mehmet Altay'ın da acilen görevlerinden istifa etmesi gerekmektedir. Ayrıca Ali Erdoğan'a yakınlığı ile bilinen eski ve mevcut Belediye Meclisi ve İl Genel üyelerinin varlığı, Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi'nin meşruiyetini zora soktuğu Yine Alim Tunç ve Mehmet Nacar başta olmak üzere İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi üyelerinin durumu da bana göre hiçte farklı değildir ve Ak Parti'lisi MHP'lisi CHP'lisi pek çoğunun hatta belki de tamamının istifasını vermesi gerekir. Bu bağlamda CHP İl Genel Meclisi Grup Başkanvekili Nadi Sancar, Meral Akşener'e yakınlığı ve desteği bilinen MHP eski il başkanı Ali Kurt ve MHP İl Genel Meclisi üyesi Kürşat Ceylan; adı UMPAŞ'ta yolsuzluk iddialarına karışmış olan eski İl Genel Meclisi Başkanı Ali İhsan Uzun ve halen UMPAŞ'ın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten ve Bülent Arınç'la samimiyeti bilinen Hilmi Alper; Ak Parti Uşak İl Başkanlığı döneminde, halen paralel yapılanmaya yönelik soruşturmada yargılanan Avukat Uğur Çakmak'la birlikte Dolunay Sitesi'ndeki evinde il yönetimini yazıkları o zamanlarda sık sık konuşulan Mehmet Gün; Mesut Apaydın'ın Belediye Başkanlığı döneminde Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmüş olan ve isimleri çokca paralel yapıya yakın isimlerle anılan Muhammet Bakır Mutlu ve Uğur Özköse gibi isimler üzerlerindeki şaibeler sürmekte ve kamuoyunda sık sık konuşulmakta... Yine kiracıları bile paralelci çıkan İl Özel İdaresinin Genel Sekreteri Servet Ecemiş ve Uşak Üniversitesi Rektörü Sait Çelik'te bu bağlamda bana göre samimiyetlerinden emin olunamayacak isimlerdir ve muhakkak istifa etmeliler. Ayrıca Rektör Çelik'le birlikte Pensilvanya'ya gittiği o dönemden beri konuşulan Halis Aslan'ın da soruşturmanın gelinen bu noktasında yaşananlarla ilgili neler düşündüğünü de merak ediyorum açıkçası... Bu söylediklerim, devlet terbiyesinin ya da siyasi etik ve politik ahlakın gereğidir ama siyasi etik ve politik ahlak mı koydu paralelciler derseniz size, paralelcilerden kurtulamazsınız derim. Çünkü bizlerin halk olarak ortaya koyacağı tepki ve duruş muhakkak onları gereğini yapmaya mecbur edebilir. Aksi takdirde dön baba dön; FETÖ gider METÖ gelir, bazıları FETÖ'den kurtulan paralel yapı elemanlarına yenileri ilave edilerek METÖ kurulur, olur biter.

Bizim milletçe kahramanlığı yalnızca güvenlik güçlerimizden ve savcılarımızdan beklememiz bana göre hiç uygun olmayan bir davranıştır ve hepimiz madem ki paralelden kurtulmak derdindeyiz, hepimiz sesimizi yükseltmeliyiz ve savcılarımızın, polislerimizin elini güçlendirmeliyiz. Hepimiz paralelcilere ve paralelciler ile iş pişirdiğinden şüphe ettiğimiz siyasetçi ya da bürokratlardan istifa etmelerini istemeli ve asla yüz vermemeliyiz. Eleştirilerimizi yüzlerine karşı ya da sosyal medya üzerinden dile getirmeye devam etmeliyiz. Bildiklerimizi, emin olduklarımızı savcılarımıza, emniyet güçlerimize ihbar olarak bildirmeliyiz. Aksi takdirde birileri gelip bizi paralelcilerden kurtaracak diye daha çok bekleriz.          


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 37 yorum mevcut

  • Refah 1 yıl önce yorumlandı

   zor temizlenir mehmet demirhindi rusya'da okula para yatırıyor ama ifadesi alınıp bırakılıyor.nasıl temizlensinki zeki ercelde yanında ama hemen üstü kapatılıyor bu okullara kim götürdü sizi niye istifa etmiyorsunuz.

  • Memur 1 yıl önce yorumlandı

   hala görevde olan var

  • nası yanii??? 1 yıl önce yorumlandı

   ali erdoğanı chp ye önerenler fetöcü değil mi peki...

  • VAYYY @uşaklı 1 yıl önce yorumlandı

   bu bir suç duyurusudur bence

  • Deli Dumrul 1 yıl önce yorumlandı

   sayın orhan zaman zaman yazdıklarınızı okumaya çalışıyorum ve yazdıklarınızın bir çoğuna katılıyorum
   yazınızda bahsettiğiniz bir çok isim uşak bürokrasisinde haksız yere tayinlerede el atmadılarmı

  • ahi 1 yıl önce yorumlandı

   üniversitelerde çaycı hasan, odacı kamil açıkta fetullahçı rektörler işbaşında

  • Mehmet aslan 1 yıl önce yorumlandı

   ne kadar ikiyüzlü yavşak varsa
   dün fetöcü olan bugün değilim diyen kim varsa topunun g... koysunlar.

  • erdal 1 yıl önce yorumlandı

   başlıktaki soruna yanıt veriyorum sayın yazar uşak ta öne gelen ne kadar siyasetçi varsa bildiğin yüzde seksen i hatta daha fazlası paralel. uşak zaten bu yüzden paralelin en güçlü oldugu şehir. i̇lceler de aynı şekilde.

  • yabancı 1 yıl önce yorumlandı

   fetoculara tuvaletten sonra taharetlenmeyi unutturan siyasiler hakim karşısına çıkıp başta akp olmak üzere bütün partilerden temizlenmedikce bu feto operasyonları milleti tatmin edemez.hizmetli,memur,öğretmen 3.4. sınıf kadrolar.1.2. sınıf fetocular nerede?nerede bu yapının siyasi ayağı?karısı abla olan ilbaşkanları,feto ile poz verenler neredeler?

  • utaşçı kemal 1 yıl önce yorumlandı

   utaşçı kemal ve mhpnin mehur dört memuru neden hala işinin başındalar anlamak mümkün değil. belediye utaş bünysinden durmuş yılmazın yakın akrabalarından iş makinaları alıp trilyonlarca lira kazandırıyor diyorlar

  • ayça 1 yıl önce yorumlandı

   hilmi alper, cemal doğan, iskender doğan, mehmet altay, ali ihsan uzun, mehmet nacar, mehmet atasorkun, uğur özköse, bakır mutlu,şimdide metöcüler yani nurullah cahan ve tayfası, say say bitmez kardeş bunlar hakim karşısına çıkmadanda bu milletin bu paralelin biteceğine aklı kesmez.

  • kenan 1 yıl önce yorumlandı

   ilgenel meclis üyesi hüseyin gürpınara sormak lazım evinde fetö için yaptığı toplantıları.bu partide il başkanın eşi ablaysa eski il başkanıda eynen daha ne anlatalım onlarla paralel temizlemeye çalışıyoruz.cemal doğan oğlu tam göbeği̇nde akpartili olunca mağdur oluyor.mutlu altuneri̇n okullarda ortakliği çikiyor ama il başkani ilçe başkan yardimcilari devreye giriyor .nasil temizleyelimki bu fetöcüleri.iskender dogana sorun fetonun hangi programlarina sponsor oldu koca dugun salonunda bu programin sponsoru diye sigorta firmasinin adini yazdirdi.

  • uşaklı 1 yıl önce yorumlandı

   30 mart 2014 ve öncesi seçimlerde,belediye başkanı,meclis üyesi,ilgenel meclisi üyesi aday adayları adaylık başvuru üçretlerini hep parti tarafından bankasya ya yatırtılmıştır.duyrulur.

  • SEÇMEN OY'UNU FETÖYE Mİ VERDİ? 1 yıl önce yorumlandı

   Seçmen, siyasi iktidarı, FETÖ'ye değil AKP'ye vermemiş miydi? AKP ise iktidarı, 17-25 Aralık operasyonuna kadar FETÖ ile paylaşmamış mıydı? AKP, yargıyı, orduyu, emniyeti ve eğitimi FETÖ'ye teslim etmemiş miydi? Bu durumda asıl sorumlu kim oluyor?

  • kalemine kuvvet 1 yıl önce yorumlandı

   bu yazı milletin duygularına tercüman oldu helal olsun kardeşim.

  • İNSANLARI HAKSIZ YERE İŞİNDEN ATIYORLAR.DURDURUN ARTIK BU VİCDANSIZLIĞI 1 yıl önce yorumlandı

   toplumda vicdan kalmamış.fetöye sempati duymak yıllardır ,siyaseten köşe kapmak,tayin yaptırmak için moda değil miydi.ben çok insanın sırf sürülmemek için ,işine ket konulmasın diye fetöyle iyi geçindiğini düşünüyorum,yoksa bu insanları örgüte üye terörist diye görmek kadar hukuksuz bir şey olamaz.ben bu insanlarında ülkesinimilletini sevdiğini düşünüyorum.siyaseten modaya uymuş sömürülmüş olabilirler.peki devlet olarak bu yapıları tehlikeli ilan ettin mi ,vatandaşini ülkeni korudun mu?hayir,o zaman mesele fetöcüleri kendine biat ettirmek ve topluma korku salmak

  • gerçek chpli @ULUBEYLİ 1 yıl önce yorumlandı

   valla ne dilek ne i̇smet ne özkan chp nin yeni gözdesi nurullah çavuşoğlu herkesin dilinde o var son günlerde. herkes takdir ediyor adamı üstelik hem chp yi toparlar güvenilir biri olarak hem sağdan ve knear mahalleden ciddi oy kazandırır chp ye bence chp sayın çavuşoğlu na göz kırpıyor sadece gerisi zaten fasarya çıktı yalan mı ulubeyli kardeşim.

  • amaç fetö bahenesiyle korku salmak muhalefeti yok etmek 1 yıl önce yorumlandı

   ülkenin yarısını hain ilan ettiler ,kardeşim ben bu fetö mücadelesi darbe falan inanmıyorum.kaç bin kişi işinden atıldı,yazıklar olsun kayıp giden hayatları sönen hayatları nasıl onaracaksınız.insanları terörist diye suçlamak bu kadar kolay mı işinden etmek bu kadar kolay mı,dahası vebalı gibi görmek. fetöcü ,kopyacı deyip deyip yerine aldıkları kişiler çok berbat.darbe falan hikaye ,amaç fetö adıyla muhalefeti yok etmek korku salmak.

  • Abuzer 1 yıl önce yorumlandı

   memleket göz önünde parcalaniyor. siz ise kasedinizden olmayan örgütle savasiyorsunuz.
   oda yetmiyormus gibi her gün anayasal suc isliyorsunuz.

  • yıldız 1 yıl önce yorumlandı

   yazdığınız bu isimler politika sahnesinden çekilirse uşak zaten güllük gülistanlık olur.
   ama politika sahnesinde ahlak anlayışı pek olmadığı için bu isimlerin hiç bir tanesi ben bu işi yapmıştım en azından o zaman kandırılmıştım diyerek bırakın istifa etmeyi bir özür bile dilemezler vedat bey.
   hem bu konuda o kadar gariplikler varki sanık olması gereken adam mağdur ya da tanık durumunda umarım bu durumları hukuk adamları ayırırlar ve gerçekten bu işi yapan insanlar cezasını çekerler.

  • atanan suçlu tamam ama ya atayanlar 1 yıl önce yorumlandı

   devlet kadroları özellikle uşakta işgal edilmiş nasıl olmusta bu memleket paralelin merkezi olmuş hayret.madem durum bu yani paralelin en güçlü olduğu il uşak son yirmi yılın siyasetçilerinin tamamı hemde meclis üyeleri parti yöneticisi dahil tamamı yargı önüne çıkıp aklanmalı yada paralel devlet kurmaya yardım etmişse cezalandırılmalı bence.

  • Ayaz ağa 1 yıl önce yorumlandı

   akparti yargının işine bu kadar burnunu sokarsa işte alınacak sonuçta bu olur. yazari ve haber merkezî sitesini cesaretle doğruları dile getirdiği için tebrik ederim.uşak halkı sizi sevdi çocuklar dogrulari yılmadan dile getirmeye devam.

  • evet neden uşak @Merkez Uşak Neden? 1 yıl önce yorumlandı

   uşak çok yobaz bi yer değil neden burada örgütleniyorlar ?

  • börteçine 1 yıl önce yorumlandı

   bir zamanların bakır mutlu yalakaları şimdilerde zafer arpacı yardakçıları ali kurt, mehmet çetin, kürşat ceylan muhakkak yargılanmalı öyle dolaşmalı uşak sokaklarında tabi yargılandıktan sonra dolaşabilirlerse. çünkü yüzde yüz eminim ki hepsi ülkücü camiaya ihanet içindeler ve bu gerçekler yargı önünde ispat edilince sokakta gezecek yüzü bulamazlar bulsalarda ülkücüler müsade edermi bilmem.

  • Merkez Uşak Neden? 1 yıl önce yorumlandı

   paralelciler uşakı merkez etmiş menzilcilerin merkezide uşak acaba neden? neden paralelciler uşakı seçti menzilcilerin sebebi ile paralelcilerin sebebi aynı mı? acaba çavuşoğlunun dediği gibi menzilciler ile paralelciler arasında gizli bir anlaşma mı var? uşak dediğin egede küçük bir şehirken ve bir çok büyük ve dini yönü daha güçlü şehir varken neden uşakı merkez seçmiş olabilirler. paralelin en güçlü olduğu ilin uşak olması bir tesadüf mü yoksa bilmediğimiz özel bir sebep mi var? en çok bu soruların cevabını merak ediyorum. bende siyasetçilerin yargılanmamasından rahatsızım ayrıca. milli eğitim müdürü yada yardımcılarından paralelci yokmu yani hiç? yada diğer kurumlarda müdür yada yardımcı düzeyinde kimse yokmu? hepsi emniyet savcılık ve orduda mı bu üst düzey paralel örgüt üyelerinin. neden hemşireler sağlık memurları bile görevlerinden alınıp işsiz bırakılırken siyasilere dokunlmasın olacak iş değil. sabrımız taşıyor.şöyle bakınca zaten chpsi mhpsi akpsi komple paralelci dolmuş.

  • ULUBEYLİ @chpli 1 yıl önce yorumlandı

   ali rıza ada ve sivaslı belediye başkanı kurtuluş günü etkinliklerini bile iptal edecek kadar ileri gtti. özkan desen zaten akpnin içindeki paralelcilerin dümen suyunda. dilek yılmazda durumdan vazife çıkartıp yeniden siyasete dönem hevesinde ve trollerine sürekli buralardan saldırtmakla meşgul senin gibi. ama chpliler artık gaza gelecek çağı çoktan geçti be kardeşim. ne özkanı istiyoıruz ne dileki ama hakkı yenen ismet akına bir şans daha verilmeli diyor chp. dilek yılmazı gördük milletvekilliğinde fetullaha karşı durmak ne büyük matahmış örgüte katkısı ne vekilken hizipçilikten ve kavga çıkarmaktan başka hiç. dilek hanım paralelle mücadele etmiş doğru ama dilek hanımın partide mücadele etmediği kimse mi kaldı? herkes kötü bir tek dilek ve kocası iyi öyle mi? chpli artık kavgacı tipler istemiyor. illede kavgacı olacaksnız içimizde değil akpye karşıda bir kavga verin bakalım. hainler temizlenmeli tamam ama hizipçilerde gitmeli artık yada geri gelmemeli.dilek zaten gitti partiden.

  • Paralelci kim varsa canı cehenneme 1 yıl önce yorumlandı

   atatürkümüze hakaret edenler bunlar baykala ve mhp genel başkan yardımcılarına kumpas kuranlar bunlar.kpss sınavsorularini çalıp genclerimizin geleceğini çalanlar bunlar darbeyle ülkeyi kan gölüne çevirenler bunlar. devleti soyup soğana çeviren hırsızlar bunlar ohalde biz bunlardan kurtulmak için neyi bekliyoruz Allahaşkına. i̇slam dinini istismar et üstunden rant edin sonra odine ihanet et vatanına bayrağına milletine ihanet et sonrada elini kolunu salla gez yok öyle yağma. herkes ama herkes yüce türk adaleti önünde hesap vermeye hemde tıpış tıpış gelecek. en başta daiktidarı muhalefeti bütün partilerdeki siyasetçiler hemhukuka hemhalka hesap verecek vedefolup gidecekler. zalimler için yaşasın cehennem.

  • engeller aşılır be kuzum @sorun akp'dir. 1 yıl önce yorumlandı

   sorun madem akpli vekiller yada yöneticiler o halde önce hala bugün bile paralelciye kefil olanlar yada referans olanlar içeri tıkılır olur biter. bu saatten sonra kimsenin gözünün yaşına bakılmamalı. bunların ülkeye3 ettikleri ihanet bu kadar meydanda iken bu zengindi bunun siyasi makamı vardı bunun seveni çoktu bunun partiye hizmeti emeği çoktu gibi safsatalara milletin karnı tok arkadaş. biz yıllarca reisin hatırına sabrettik herşeye artık reisde bunların yok edilmesine emir vermişken duran savcı yada hakim veya polisin samimiyetinden kuşku ederim. ne demekmiş referans olmak arkladaş hırsız bunlar hain bunlar şantajcı bunlar, paralel devlet kuran bunlar amerikan uşaklığı yapan bunlar ama akpartiliyse laf yok olmaz öyle şey arkadaş. madem paralel temizlik yapılıyor önce siyasetten başlanacak. hemde en tepeden en aşağıya kadar hepsi temizlenecek ki adalet yerini bulsun.demirhindi ali cezaevinde mehmet hala meclisüyesi olacak iş mi bu? engeller aşılmak içindir sen merak etme bitecekler

  • Özgür'ce 1 yıl önce yorumlandı

   öncelikle yazınız için ve cesaretiniz için kutlarım sizi. yazdıklarınızda çok haklısınız. insanın zoruna gidiyor paralelciliğini kesin bildiğimiz insanların hala makamlarda oturup bize hava atması. yetmezmiş gibi sağa sola çamur atmaları birbirlerini paralelcilikle suçlamaları. chpde mhpde akpde durum aynı. mesut apaydın beni paralelcilikle suçlayamazsınız diyor demekki suçlayanlar var peki kim yada kimler? belediyedeki recep sorkun ben paralelle baştan beri mücadele ettim ben paralel değilim die bağırıyor demekki suçlayan var peki kim? özkan yalım kim oluyorda belediyeden çıkartılan personelin geri başlatılmasını sağladığını söylüyor. o değilmiydi ali erdoğanı chpye kabul ettirmeye çalışan. ali yıldırımın karısı konuştu diyorlar cahanın servet kuşun basrinin karısıda bizimleydi dedi diyorlar ve herkes biliyor birlikte olduklarını neden işlem yapılmmıyor onlara. rektöre neden dokunlmadı, durmuş yılmazın damadı hala belediyeye iş makinası satoyorsa belediye demi paralelci. köleoğlu kim?

  • Şimek 1 yıl önce yorumlandı

   mehmet şimşek erdoğanın yanında poz verirken bizim bu paralel soruşturmaya inanmamızı beklemek safdilliktir. uşakta mehmet altay nurullah cahan özkan yalım durmuş yılmaz gibi isimlerde paralelcilik olup olmadığına bakılmadıkça ankarada başbakanın cumhurbaşkanının yanında yakınında paralelci bilinen milletvekili ve bakanlar poz verdikçe pişkin pişkin bizim bu operasyonun ciddiyetine inanmamız mümkün değildir. tamam madem paralelcilerden kurtulunacak madem öğretmenler polisler savcılar doktorlar hemşireler hatta hademeler bile cezaevine atılacak yada işinden atılacak sorgusuz sualsiz neden politikacılara dokunulmuyor. baroda en az 40 avukat sayarım paralelci, yine mühendisler arasında da hiçte azımsanmayacak sayıda imar rantçısı paralelci var.ya osbdeki ve karma osbdeki büyükbaş işadamları neden alınmıyor.zaten ömer yeşil ortada yok. taf yapının sahibi ferat kaçtı ortada yok.sen paralelcilerden temizliyoruz ülkeyi diye bas bas bağır. kim inanır bu operasyona buna bizim kadir bile inanmaz

  • sulandı işler 1 yıl önce yorumlandı

   uşakta süreç sulandı kelle paça çorbasına döndü, rektör oturacak memuru bank asyada hesabı var diye gidecek, hazım sesli,ali yıldırım hapiste onlarla iş tutan akpli yokmu şimdi, vekiller keza facia uşakta simitçinin ağzına düşmüşler işleri güçleri ona buna referans olmak beyler bayanlar vatanını seven devlet adamları gelin memur,ebe,öğretmenden biraz yukarı çıkın birazda şu kelli façalı adamları görelimki diyelim hakikaten iş yapıyorsunuz.

  • sorun akp'dir. 1 yıl önce yorumlandı

   fetö mücadelesi yol haritası duvara tosladı çünkü en büyük engel akp'dir., önce kendi içini temzileyecek uşak'ta bal gibi emniyete, bürokrata baskı vardır. uşak iline bakalım memur-öğretmen-hemşire üçgeninde gidip geliyor. üniversitenin hali ortada ama rektörü siyesetçiler koruyor. torpili olan kurtaracak olmayan ise yanacak adalet bumu?burdan soruyorum alim tunç, mehmet altay çıkın kamuoyuna kimseyi korumuyoruz, kimseye baskı yapmıyoruz diye bir açıklama yapın. varmısınız?

  • Milleti uyutmayın 1 yıl önce yorumlandı

   yukarıda bahs edilen isimlere dokunan yok bulmuşlar hemşire öğretmen top gibi oynuyorlar, flash flash operasyon nah operasyon hadi gidinde yukarıda adı geçenlere dokununda bizde diyelim hakikaten fetö ile mücadele var milletle oynamayın ya

  • chpli 1 yıl önce yorumlandı

   chp de aynı ekip görevini yürütüyor tam gaz.kimler vardı bedi beşkaza, emre, avukat tevfik hepsi duruyo.hatta eski il başkanı bozuntusu ferit bile eke aldı tek başına il başkanlığını ali karaoba kendi gidemedigi yere feriti yolluyormuş :). belediye başkanları zaten yeni değil ezelden beri chp den çok cemaate hizmet veriyor ve bunları bütün chp biliyor ama bilmezden geliyor. dilek yılmazı beğenmeyenler şimdi ne alemdeler. dilek hanım örgütü ihmal etmişmiş uşaka hizmet getirmemişmış genre merkezle ters düşmüş ali erdoganin adaylığını önlemişmiş iyiki de önlemiş gerçi bu konularda uhm nin ve çavuşoğlunun da hakkı yenmemeli ama chp de paralelci yada onlara çanak tutan kim varsa temizlenmeli. dilek yılmaza savaş açmışlardı zamanında fetullahcı yapıya karşı çıktığı için bedelini ödemeliler. ali karaoba çok silik çıktı ve örgütü elinden kaptırdı kimse takmıyor artık zaten onunda konuştuğu yada konuşacağı yok. susmak için il başkanı olmuş belliki.

  • Ertuğrul Gazi torunu 1 yıl önce yorumlandı

   valla ben bir akpartili olarak yazının tamamına katılıyor hatta eksik buluyorum.kesinlikle paralelcilerin tamamı alınmalı milletvekillerinin ve belediye yönetiminin bazı isimlere referans olup kayırdıgı hatta bazı isimlerin göreve iadesinin sağlandığı cezaevinden salındığı falanda konuşuluyor. böyle soruşturma mı olur kardeşim siyaset temizlenmedikçe devleti paralelden temizleyemezsiniz. paralelci olduğu bütün uşak tarafından bilinenler elini kolunu sallayıp geziyor neden? mesut apaydin talip gümüş gibi akpartililerin facede yazdıklarını görmüyor mu emniyet savcılık yukarsı. altay da güneşte tunçta bana göre paralelcileri kolladi kolluyor.

  • Alaattin 1 yıl önce yorumlandı

   akp gnl.bsk.yarc.si hayati yazici akpde paralelci barinamaz demis yani icimiz rahat olsun endiseye mahal yok.

  • karakuyulu 1 yıl önce yorumlandı

   ha şöyle vedat kardeşim ağzına sağlık. bir tane politikacı yok paralelden alınan varsa yoksa gariban memurlara yükleniliyor. gariban derken hainlerin gariban da olsa hapse tıkılmasını istiyoruz tabi ama zenginlerden heleki vekillerden bakanlardan kimse yokmu bu paraleciler içinde. servet kuş mesela ben adım gibi eminim onun paralel bağlantısından savcılar mı bilmiyor? altay cahan özekin bunlar ali erdogan ile el sıkışırken 17.25 aralık yasanmış ve ali erdigan in paralelciligi kesinlesmişti. il genel ve belediye meclisi üyelerinin tamamına yakınında paralelci şüphesi varken nasıl bunlar hala uşakı yönetebiliyor. utso osb karma osb valilik, özel idare, belediye,sağlık halen büyük oranda paralelcilerin etkisinde değilmi sanki? demekki şu an hala uşakı büyük ölçüde paralel yönetiyor.i̇nanılir gibi değil yazdıklarım ama gerçek. ssayın çavuşoğlu na kalsa her şey yolunda sıkıntı yok. ben kesinlikle sen gibi düşünüyorum vedat bey sen yaz bakma çavuşoğlu na.sahı karakuyu muhtari noldu bizim.

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366