Uşak Üniversitesi Kurum İdari Kurul Toplantısı Yapıldı ile ilgili haberler

Uşak Üniversitesi Kurum İdari Kurul Toplantısı Yapıldı

Uşak Üniversitesi idari kurulu Kasım ayı toplantısı gerçekleşitirildi. Kamu görevlilerinin işyeri çalışma koşulları ve kanunların kamu görevlilerine eşit olarak dağıtılması konusunda görüş bildirme görevi olan Kurum İdari Kurul toplantısı yapıldı.

Toplantıya Uşak Üniversitesi adına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Salih Çelebioğlu, Genel Sekreter V. Yrd. Doç. Dr. Adil Karaman ve Genel Sekreter Yardımcısı Kenan Gökçe katılırken, Türk Eğitim Sendikasını temsilen TES Uşak Şube Başkanı Ahmet Gürten, TES Üniversite Temsilcisi Araş. Gör. Dr. Kamil Uygun, TES Şube Yönetim Kurulu Üyesi Sezayi Daşdemir ve TES Şube Yönetim Kurulu Üyesi Sadiye Özdemir katıldı.

Toplantıda görüşülen ve karara bağlanan konularla ilgili tutanaklar tutuldu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
TES 6 yıl önce

eğitimbirsencilere kapak olsun

Avatar
Akademisyen 6 yıl önce

Ben Türk Eğitim Sen'e üye değilim ama İktisat Fakültesindeki Araştırma Görevlilerine yapılan hukuk dışı işlemlere karşı alınan kararı takdir ediyorum.Umarım sendika bu kararının arkasında durur takipçisi olur.

Avatar
antieğitimbirsen 6 yıl önce

üniversitenin kurumsallaşması için sadece TÜRK EĞİTİM SEN çalışıyor. bireysel istekler ön planda değil. eğitimbirsen ise fakülte sekreteri, bölüm başkanı veya bazı makamlar için yalan vaatlerle üye topluyordu. vaatler gerçekleşmeyince istifalar başladı.

Avatar
Abi 6 yıl önce

Eğitim Bir Sendikasının geçen yıl yetkili iken almış olduğu ama hiç bir maddesinin hayata geçmediği idari kurul kararları halen daha panolarında asılı yahu bunun önünden geçerken hiçmi yüzünüz kızarmıyor insan o panoya bakınca utanır bari o sayfaları kaldırın da milletin içine öyle çıkın

Avatar
TES 6 yıl önce

panolarına astıkları ve arkasında duramadıkları kararların üzerine fotoğraf asarak reklamcılık yapmıştı eğitimbirsen.fotoğrafçı foto çekerken bile sorunlara odaklanan bir sendika var şu an. poz veya reklam peşinde değil.Türk eğitim senin yetkiyle girdiği toplantı saatlerce ve birkaç oturumda yapıldı.eğitimbirsen yetkiliyken 25-30dk sürüyordu(çaykahve dahil).uşak üniversitesi akademik ve idari personeli iki sendika arasındaki farkı anlamıştır artık.

Avatar
iktisatçılara 6 yıl önce

Türk eğitim sene üye değilim ama hukuk dışı uygulamalara karşı aldığı kararları takdir ediyorum demiş akademisyenin biri.Sendika bu kararın arkasında durur temennisinde bulunmuş.Kararda görüldüğü üzere senatoda görüşülecek ve hukuki durumu incelenecek.Şu durumda iktisat asistanlarının yapacağı şey, Türk Eğitim Sen e üye olmaktır.Elinizi vicdanınıza koyun sorun kendinize.Eğitimsenbircik yetkili olsa gündeme gelirmiydi sorununuz?Üniversite senatosunun Hukuk dışı uygulamalara dur diyeceği beklenmektedir.Bu mesele yargıya taşınıp üniversitemizin mahkemelik olması hoş olmaz.Eğitimsenbircik üniversiteyi ve üniversitenin değişik birimlerini 3-4 kez mahkemeye verdi.Hepsi de kendi yönetim hatalarını bertaraf etmeye yönelik.Üniversite sorunlarına yönelik kılları kıpırdamadı.Özellikle akademisyen eğitimsenbirler

Avatar
doğrucu davut 6 yıl önce

Önceki haberlerin altındaki yorumlarda, sizin girdiğiniz kurum idari kurul kararlarına atıfta bulunuyordun.Şimdi Yetkili olan Türk Eğitim Sen sizin zamanınızda alınan kararların akibetini sorduğunda, uygulanmadığını ve uygulanamaz olduğunu öğrendi.
Alınan duyumlara göre,eğitim birsenin katıldığı toplantıların amacına yönelik yapılmadığı, kararların uygulanmadığı, siz bizim sendikanın arkasında olun biz size sorun getirmeyiz tavrında olduğu ortada.Adil1-Adil2 dayanışması.Ama, Rektör Hoca, objektif yaklaşınca tüm sendikalara eşit mesafede olunca apışıp kaldılar.Eğitim Bir Sen, kendi yönetimindekilerin sorunlarına odaklandı oy kaybetti.Türk Eğitim Sen sorunlarla ilgileniyor üye sayısı artacak.

Avatar
yürüyen adam 6 yıl önce

İki sendikanın panoları karşı karşıya. Eğitimbirin panosunda foto var. Fotodaki gözler, Türk Eğitimsenin panosundaki kararlara doğru bakıyor. Eğitimbirlilere tavisye: arkasında durmadığınız tutanakları kaldırmıyorsanız bari fotonuzu kaldırın.Bundan sonra o koridordan geçenler, bu ilginçliği farkedecek.