Uşak Üniversitesi Kurum İdari Kurul Toplantısı Yapıldı

Üniversite yönetimi ve yetkili sendika olan Türk Eğitim Sen temsilcilerinin katılımıyla Uşak Üniversitesi İdari Kurul Toplantısı yapıldı.

04 Aralık 2012 Salı 15:03
Uşak Üniversitesi Kurum İdari Kurul Toplantısı Yapıldı

Uşak Üniversitesi idari kurulu Kasım ayı toplantısı gerçekleşitirildi. Kamu görevlilerinin işyeri çalışma koşulları ve kanunların kamu görevlilerine eşit olarak dağıtılması konusunda görüş bildirme görevi olan Kurum İdari Kurul toplantısı yapıldı.

Toplantıya Uşak Üniversitesi adına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Salih Çelebioğlu, Genel Sekreter V. Yrd. Doç. Dr. Adil Karaman ve Genel Sekreter Yardımcısı Kenan Gökçe katılırken, Türk Eğitim Sendikasını temsilen TES Uşak Şube Başkanı Ahmet Gürten, TES Üniversite Temsilcisi Araş. Gör. Dr. Kamil Uygun, TES Şube Yönetim Kurulu Üyesi Sezayi Daşdemir ve TES Şube Yönetim Kurulu Üyesi Sadiye Özdemir katıldı.

Toplantıda görüşülen ve karara bağlanan konularla ilgili tutanaklar tutuldu.


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 11 yorum mevcut

  • Mem 6 yıl önce yorumlandı

   KİK olsa ne olur olmasa ne olur. POZ vermekten başka işe yaramaz. bir saat 2 saat oturup sohbet edip gelmişlerdir. Önemli olan somut kazanımlardır. ACAK, ecek...Çalışanlarla ilgili bir bağlayıcılığı yok.NE YAPTINIZ BU ZAMANA KADAR ??????

  • Türk Eğitim Sen 6 yıl önce yorumlandı

   Koordinasyonu çok güzel sağladığı için Türk Eğitim Sen başarılı

  • mansur ata 6 yıl önce yorumlandı

   Türk Eğitim Sen'in yetkiyi aldığı günden itibaren yürüttüğü sendikacılık takdire şayandır.

  • yürüyen adam 6 yıl önce yorumlandı

   İki sendikanın panoları karşı karşıya. Eğitimbirin panosunda foto var. Fotodaki gözler, Türk Eğitimsenin panosundaki kararlara doğru bakıyor. Eğitimbirlilere tavisye: arkasında durmadığınız tutanakları kaldırmıyorsanız bari fotonuzu kaldırın.Bundan sonra o koridordan geçenler, bu ilginçliği farkedecek.

  • doğrucu davut 6 yıl önce yorumlandı

   Önceki haberlerin altındaki yorumlarda, sizin girdiğiniz kurum idari kurul kararlarına atıfta bulunuyordun.Şimdi Yetkili olan Türk Eğitim Sen sizin zamanınızda alınan kararların akibetini sorduğunda, uygulanmadığını ve uygulanamaz olduğunu öğrendi.
   Alınan duyumlara göre,eğitim birsenin katıldığı toplantıların amacına yönelik yapılmadığı, kararların uygulanmadığı, siz bizim sendikanın arkasında olun biz size sorun getirmeyiz tavrında olduğu ortada.Adil1-Adil2 dayanışması.Ama, Rektör Hoca, objektif yaklaşınca tüm sendikalara eşit mesafede olunca apışıp kaldılar.Eğitim Bir Sen, kendi yönetimindekilerin sorunlarına odaklandı oy kaybetti.Türk Eğitim Sen sorunlarla ilgileniyor üye sayısı artacak.

  • iktisatçılara 6 yıl önce yorumlandı

   Türk eğitim sene üye değilim ama hukuk dışı uygulamalara karşı aldığı kararları takdir ediyorum demiş akademisyenin biri.Sendika bu kararın arkasında durur temennisinde bulunmuş.Kararda görüldüğü üzere senatoda görüşülecek ve hukuki durumu incelenecek.Şu durumda iktisat asistanlarının yapacağı şey, Türk Eğitim Sen e üye olmaktır.Elinizi vicdanınıza koyun sorun kendinize.Eğitimsenbircik yetkili olsa gündeme gelirmiydi sorununuz?Üniversite senatosunun Hukuk dışı uygulamalara dur diyeceği beklenmektedir.Bu mesele yargıya taşınıp üniversitemizin mahkemelik olması hoş olmaz.Eğitimsenbircik üniversiteyi ve üniversitenin değişik birimlerini 3-4 kez mahkemeye verdi.Hepsi de kendi yönetim hatalarını bertaraf etmeye yönelik.Üniversite sorunlarına yönelik kılları kıpırdamadı.Özellikle akademisyen eğitimsenbirler

  • TES 6 yıl önce yorumlandı

   panolarına astıkları ve arkasında duramadıkları kararların üzerine fotoğraf asarak reklamcılık yapmıştı eğitimbirsen.fotoğrafçı foto çekerken bile sorunlara odaklanan bir sendika var şu an. poz veya reklam peşinde değil.Türk eğitim senin yetkiyle girdiği toplantı saatlerce ve birkaç oturumda yapıldı.eğitimbirsen yetkiliyken 25-30dk sürüyordu(çaykahve dahil).uşak üniversitesi akademik ve idari personeli iki sendika arasındaki farkı anlamıştır artık.

  • Abi 6 yıl önce yorumlandı

   Eğitim Bir Sendikasının geçen yıl yetkili iken almış olduğu ama hiç bir maddesinin hayata geçmediği idari kurul kararları halen daha panolarında asılı yahu bunun önünden geçerken hiçmi yüzünüz kızarmıyor insan o panoya bakınca utanır bari o sayfaları kaldırın da milletin içine öyle çıkın

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366