KUZEY EGE KALKINMA AJANSI SEKTÖREL ÇALIŞMALAR YAPIYOR


KUZEY EGE KALKINMA AJANSI SEKTÖREL ÇALIŞMALAR YAPIYOR

Kuzey Ege Kalkınma Ajansı, kapsamında bulunan Uşak, Afyonkarahisar, Kütahya ve Manisa illerinde Bölge Planı çalışmalarını sürdürmekte.

02 Mart 2011 Çarşamba 00:00
KUZEY EGE KALKINMA AJANSI SEKTÖREL ÇALIŞMALAR YAPIYOR

 

Söz konusu Bölge Planı, yeni kurulan Kalkınma Ajansımızın ilerleyen dönemlerde bölgede yürüteceği mali ve teknik destek programları ile  kalkınma alanında sağlayacağı diğer tüm hizmetlere temel teşkil edecektir.

Bölge Planı çalışmaları çerçevesinde dört ilimizde 20 Temmuz – 3 Ağustos tarihleri arasında Sanayi, Tarım, Turizm, Toplumsal Yapı, Çevre&Ulaşım alanlarında çalıştaylar düzenlenecektir. dört ilimizde beş ana başlıkta toplam yirmi Çalıştay düzenlenmesi planlanmıştır.  

Çalıştaylar öncesinde ajans uzmanları dört ilimizde saha çalışmaları ve paydaşlarla bireysel mülakatlar gerçekleştirmiştir. Çalıştaylar bugüne kadar yapılan mülakatlardan edinilen bilgilerin, toplanan istatistiki verilerin değerlendirilmesi için önemli bir fırsat sağlayacaktır. Oluşturulan çekirdek gruplarda mevcut çalışmalar interaktif bir ortamda tartışılacaktır. Çalıştaylar dört ilimizden kamu, özel kesim, bilim dünyası, sivil toplum temsilcileri ve vatandaşlarımızın bir araya gelebildiği önemli platformlar olacaktır. Çalıştaylar aynı zamanda Bölge Planının hazırlanmasında katılımcılığa atfedilen önemi gözler önüne sermektedir. Çalıştaylardan elde edilen analiz ve tespitler Bölge Planına dahil edilecektir.

Bölge Planında bölgemizin Vizyonu, Amaç, Hedef ve Stratejileri belirlenerek, kalkınma alanında bölgemizin ve buna bağlı olarak ajansımızın yol haritası çizilecektir. Bölge Planının Eylül ayı içerisinde Devlet Planlama Teşkilatına sunulması planlanmıştır.

Bugüne kadar ajans kapsamındaki illerde 10 çalıştay gerçekleştirilmiş olup önümüzdeki günlerde 10 yeni çalıştay daha yapılacaktır. Buna ilişkin takvim aşağıda gösterilmiştir.

26.07.2010 TARİHİNE KADAR GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇALIŞTAYLAR

 

GÜN

SAAT

AFYONKARAHİSAR

KÜTAHYA

MANİSA

UŞAK

20.07.2010 SALI

(09:30-13:00)

 

 

SOSYAL YAPI  

 

 

 

        

         TARIM

 

(14:00-17:30)

 

 

21.07.2010 ÇARŞAMBA

 (09:30-13:00)

ÇEVRE - ORMAN

 

 

 

(14:00-17:30)

TURİZM

SANAYİ

 

 

22.07.2010 PERŞEMBE

(09:30-13:00)

 

 

 

 

 

     

   TARIM

 

(14:00-17:30)

 

 

 

23.07.2010 CUMA

(09:30-13:00)

         SANAYİ

 ÇEVRE – ORMAN

 

   SOSYAL YAPI

(14:00-17:30)

 

          TURİZM

 Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv