Uşak Belediyesi İşçi Maaşlarına Yüzde 25 Zam Yaptı!

Uşak Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında bugün işçi maaşlarına yapılacak artış konusunda toplu sözleşme imzalandı.

16 Aralık 2011 Cuma 21:32
Uşak Belediyesi İşçi Maaşlarına Yüzde 25 Zam Yaptı!

Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan’ın makamında gerçekleşen imza törenine Hizmet-İş Sendikası Uşak Şube Müdürü Recep Sorkun ve yöneyim Kurulu üyeleri katıldı.

İmzalanan sözleşmeyle, Uşak Belediyesi’nde çalışan işçilerden en düşük maaş alanlara ilk mali yıl için % 25, en yüksek maaş alanlara %18; tüm işçilere ikinci mali yıl içinse % 9 artış yapılması kararlaştırıldı.

İmza töreninde konuşan Başkan Erdoğan, son 15 yılın en iyi sözleşmesi olduğunu belirterek, sözleşmenin tüm işçilere hayırlı uğurlu olmasını dilediklerini belirtti.

Belediyelerin kentlerin merkezi olduğunu belirterek, “Belediyeler ne kadar iyi hizmet ederse kentler o kadar gelişir” diyen Erdoğan, halka hizmet edecek olan kuruluşun belediye olduğunu söyledi.

Erdoğan, “Bilgimizi topluma olumlu bir eylem olarak aktarmalıyız. Burada hepimiz hizmet etmek için oturuyoruz, burada patron halktır” diye konuştu.

Türkiye’deki devlet yatırımlarının neredeyse %50’sini belediyelerin gerçekleştirdiğini ifade eden Erdoğan ayrıca, “Biz yeniliklere ve yeni fikirlere çok açığız. Yeni fikirler başarı getirir, getirmese bile gelişim açısından çok önemlidir ve mutlaka ödüllendirilir. Biz tüm birimlerde sistemi iyi oturtarak hizmet kalitesini arttırmaya çalışıyoruz” dedi.

Tören Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan ve Hizmet-İş Sendikası Uşak Şube Başkanı Recep Sorkun tarafından sözleşme metni imzalanarak toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi. 


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 36 yorum mevcut

  • Osman 7 yıl önce yorumlandı

   Hiç kimse giden işçiler hakkında atıp sallayamaz. Atan tutan ve sallayan önce kendine bakması lazım. O sallayan kişilerin ismini yaz sana tüm kütüğünü yaptığı işleri hatta yaptığı hovardalıkları bile yazarım. Ben Tüm personelin nelerle ve kimlerle uğraştığını biliyorum.

  • Koop-iş sendikalı 7 yıl önce yorumlandı

   Gidenlerin arkasından sallayanlar atıp tutanlar var. Kimseye fazla güvenmeyin, bugün müdürsün yarın arıtmaya sürgün. Bugün müdürsün yarın atölyede kızakta. Giden 70-80 kişinin kişisel sorunları olabilir, ancak, herhangi bir soruşturma yada devleti zarara uğratma gibi bir suçları yok. Ayrıca kanunun amacı da bu değil. Yani gidenler kötü de kalanlar çok mu iyi, gidenler beceriksiz de kalanlar çok mu başarılı.
   Bu uygulama baştakilerin ne kadar tutarsız ne kadar ince hesapçı olduklarının bir göstergesi. Hizmetle değil personelle uğraşmaya adamış, kendini bir şey sananlar var. Onlar ki yarın bir selama bir güleryüze bile muhtaç kalacaklar.

  • zulüm melekleri...... 7 yıl önce yorumlandı

   yav buyönetimlerin masalını dinleyecek hal kalmadımillette.bakın tayyip erdogana?doguya ve cemaatciler bintane mellemidir mollamıdır nedir atandı.uşak belediyesi karambole getirip halkı uyutna peşinde!!! birdaha!!!! ..HALK HAKKINI ARAAAASIN .nasrettin hocanin esegine dedigi gibi aklı olan göle kacsinnn- yani hakkını almaktan başka careniz yoookkk .

  • Topal 7 yıl önce yorumlandı

   Bu yasa 2007 çıktı. Yani AKP Belediyesi zamanında çıktı ama AKP Belediye Başkanı kimseyi göndermedi. O zaman Başkan Yardımcısı Mustafa Güngör idi. AKP düşmanı arkadaşa duyrulur. Bu işi çıkartan dediğim gibi. isimleri yazanda başkan yardımcısıdır. Sana diyorum . Ben seni çok iyi tanıyorum

  • Seni gidi Topal 7 yıl önce yorumlandı

   Biriside çıkmış "Torba kanununu çıkartan AKP dir asıl suçlu." demiş Kardeşim sen kesinlikle akp düşmanı ve taraf tutan birisin. Bizler gittiğimize üzülmüyoruz. Bizim gitmemizin şerefine der gibi % 45 zamma üzülüyoruz. Hemen akp yi suçla. Suçlu aranacaksa başta Belediye Başkanı Ali Erdoğan ve O YANDAN ÇARKLI..

  • Milli Eğitimli bir dost 7 yıl önce yorumlandı

   Ölenle ölünmez, giden gitmiş kalan kalmış. Zammı alan almış. Şimdi vakit zarara uğrayanların zararlarını en aza indirmek için bir şeyler yapma zamanıdır. HAKİŞ mi TÜRKİŞ mi hangisi size sahip çıkacak, hangisi sizin için masaya oturup en iyi sözleşmeyi imzalayacak, sizi bir hiç uğruna satmayacaksa onu tercih edelim. Belediye bitti nostaljiye gerek yok artık. Peşin peşin üye olmayın olduysanız çıkın, onlar sizin peşinizden koşsun, en iyi sözleşmeyi kim yapabilirse onu 70 kişi hep birlikte destekleyelim.
   Ayrıca: Bizi belediyeden bin türlü katakulleyle uzaklaştıran Ali Erdoğana da içimizden gerekli duaları etmeyi unutmayalım.

  • Ali Cincon 7 yıl önce yorumlandı

   Yapılan zamların işçi göndermekle alakası yoktur..

   Asıl sıkıntı 4 memuru olan bir kasaba belediyesi bile memura sendika ile belediye arasında yapılan Sosyal Denge Sözleşmesi (SDS) ile aylık 400-450 TL para öderken uşak belediye başkanı ali erdoğanın uşak belediye memuruna yaptığı zulumler memurun gözüne batmaktadır. (belediye spor adı altında 2 tl den 5 tl ye çıkan zorunlu bağış mesela)

   Yıllardır işçi sendikası ile rahat rahat sözleşmeler yapılırken memurun toplu sözleşme hakkı varken ve bütün belediyeler bu SDS'yi yapmışken bizim boşkan ağzını açmaktadır.

   SORUN....SORUN...SORUN... uşak belediyesi sadece bir SORUN dan ibaret.

   REZALET

  • Ali Cincon 7 yıl önce yorumlandı

   İşin özü şu:

   Torba yasa kapsamında çıkan "Belediyelerde ihtiyaç fazlası olarak çalışan işçilerin il milli eğitim müdürlüklerine aktarılması hakkında kanun" ile belediyelere ihtiyaç fazlası olan işçiyi gönderebilme imkanı sağlandı. Burada belediye başkanı göndermek istediği kişileri belirler ve valinin başkanılığında toplanan komisyona listeyi gönderir.Sonra komisyon listedeki kişileri göndermede onay makamı olarak karar verir.Yani burada ali erdoğan 78 kişiyi seçmede özgürdür. Çok lazım olmayan kişileri de gönderdi çok lazım olacak olanları da....

   Gelelim maaş konusuna.....

   işçi sendekası ile yıllardır yapılan sözleşme gereği bu sene de sözleşme zamanı geldi çattı.Her 3 yılda bir yapılan toplu iş sözlemesi gereği taraflar zam konusunda uzlaştı ve %25 e varan zamlar kararlaştırıldı.

   Torba yasa ile başkanın istediği kişilerin gitmesi ile Toplu iş sözleşmesi kapsamında yapılan %25 zam aynı zamana denk geldi.

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366