Uşak Üniversitesi ve UOSB, Eskişehir OSB'yi Ziyaret Etti ile ilgili haberler

Uşak Üniversitesi ve UOSB, Eskişehir OSB'yi Ziyaret Etti

İmzalanan işbirliği prtokolü kapsamında Eskişehir Organize Sanayi Bölgesine bir gezi düzenleyen Uşak Üniversitesi ve Uşak OSB hayeti, Eskişehi OSB'de faaliyet gösteren firmalar ve çalışmları hakkında bilgiler aldılar.

Geziye Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yıldırım, Uşak İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Bulut, İşkur İl Müdür Yardımcısı Emin Gahraman, Şeker Fabrikası Müdürü Ekrem Meydanlı, Uşak OSB Yönetim Kurulu Üyeleri Fahri Polat, Süha Uçar ve Uşak Üniversitesi Öğretim Görevlileri katıldı.

İlk olarak Eskişehir Sanayi Odası Organize Sanayi Bölgesi ziyaret eden Uşak heyetini, Eskişehir Sanayi Odası OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve ATAP A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Kadıoğlu, ATAP A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeleri İsmail Kunduracı, Mehmet Çengelli, ATAP A.Ş. Genel Müdürü Fazıl Aydınmakina ve Eskişehir Sanayi Odası Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Ali İhsan Karamanlı karşıladı.


Eskişehir OSB hakkında bir bilgilendirme yapan Eskişehir OSB Başkan Vekili İsmail Kadıoğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek katılımcılara teşekkür etti. Kadıoğlu karşılıklı paylaşımın önemine değinerek, bu gibi ziyaretlerin birlikte hareket edebilme yeteneğini arttıracağını söyledi. İsmail Kadıoğlu’ndan sonra söz alan ATAP A.Ş. Genel Müdürü Fazıl AYydınmakina; Eskişehir OSB'de yer alan Teknoloji Geliştirme Bölgesi ve Anadolu Teknoloji Araştırma Parkı San. ve Tic. A.Ş. hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Fazıl Aydınmakina, teknoloji geliştirme bölgelerinin kuruluş kanunu ve kuruluş amaçlarının yanı sıra KOBİ'lere ve yeni girişimcilere sağladığı avantajları anlatarak ATAP A.Ş'de yer alan firmalar hakkında bilgi verdi.

Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yıldırım ise, gösterilen ilgi için Eskişehir OSB Yönetimi’ ne ve ATAP A.Ş. Yönetimi'ne teşekkür ederek teknoparkların ve teknoloji geliştirme bölgelerinin önemine değindi. Eskişehir Teknoloji Geliştirme Bölgesinde girişimciliğin farklı bir boyutunu gördüklerini belirten Yıldırım, üniversite öğretim görevlilerinin bu bölgede AR- GE faaliyetlerini yürüterek bilgiyi paraya dönüştürmelerinin çok önemli olduğunu söyledi. Üniversite – Sanayi İşbirliğinde en önemli sorunun karşılıklı olarak ihtiyaçların ve çözümlerin belirlenememesi olduğunu sözlerine ekleyen UOSB Yönetim Kurulu Başkanı, Eskişehir’ de bu sorunun çözüldüğünü belirtti. Uşak İlinde yürütülen işbirliği için güzel bir örnek olan Eskişehir Teknoloji Geliştirme Merkezinin bu noktada büyük önem taşıdığını belirten Ali Yıldırım, yıllardır birbirinden kopuk olan üniversitelerin ve sanayinin birlikte çalışmayı öğrenmesinin önemine değindi.
Uşak Heyeti, Eskişehir Teknoloji Geliştirme Merkezinde faaliyet gösteren çeşitli firmaları ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, bu firmaların öğretim görevlileri tarafından kurulmuş olmasının kendisini sevindirdiğini belirterek, geleceği ancak bu şekilde inşa edebileceğimizi söyledi. Rektör Çelik, bu bölgede AR- GE faaliyetlerinin yürütülmesinin yanı sıra bu faaliyetlerin paraya dönüşerek ticari bir unsur hale gelmesinin ülke ekonomisine sağladığı katkıların altını çizdi.

Uşak Heyeti teknoloji geliştirme bölgesinde faaliyette bulunan Fosfortek, Bortek Bor Teknolojileri, Ark Games, ACD Bilgi İşlem ve Meta Soft firmalarında çeşitli incelemelerde bulunduktan sonra, Eskişehir OSB’ de faaliyet gösteren Sarar Giyim Tekstil A.Ş. firmasının showroom ve fabrika binasını ziyaret etti. 
Sarar Ziyaretinin ardından, Anadolu Üniversitesi kampüsüne geçen Uşak Heyeti, burada Anadolu Üniversitesi Teknoparkında incelemelerde bulundu. Burada yürütülen faaliyetler hakkında bilgi alan heyete, ATAP A.Ş. Genel Müdürü Fazıl Aydınmakina eşlik etti. Anadolu Teknoparkında Düşyeri Çizgi Film Stüdyosu, Seramik Araştırma Merkezi, Bade Bio firmaları ziyaret edildi. Buradaki incelemelerin ardından Uşak Heyeti, Ekoloji Enerji Geri Dönüşüm ve bertaraf firmasını ziyaret etti. Ekoloji Firmasının yürütmekte olduğu çalışmalar hakkında bilgi alan ve tesisi gezen Uşak Heyeti, katı atıkların bertarafı konusunda yürüttükleri başarılı çalışmalardan dolayı firma yönetimini tebrik ederek başarılarının devamını diledi.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.