Fethullah Gülen'in Yahudi Lobileriyle İşi Ne?

26 Eylül 2011, 11:23
Fethullah Gülen'in Yahudi Lobileriyle İşi Ne?
Geçtiğimiz haftalarda başladığımız Fethullah Gülen CIA ajanı mı başlıklı yazı dizisinde Fethullah Gülen’in Papa ile ilişkisini, Gülen’in Papa’ya yazdığı mektubu ve Papalığın başlattığı Dinlerarası Diyalog misyonunun bir parçası olmayı kabul ettiğini kaleme almıştık.

Zaman Tarikat Zamanı Değil, Hakikat Zamanıdır, Sözü Neyi Hedefliyor?
Bu hafta ise Türkiye’de bulunan birçok dini grup ile gizli bir kavga içinde olan (Gülen grubu, zaman tarikat zamanı değil, hakikat zamanıdır sözü ile tüm tarikatları yalanlayıp, tarikat şeyhleri ve bağlılarını batıl ilan etmiştir) Fethullah Gülen her ne hikmetse misyonunun tahakkuk edişini görmeyi arzu ettiği Papalık başta olmak üzere bütün gayrımüslim gruplarla çok yakın ilişkiler içerisindedir.

Fethullah Gülen'in İlişki İçerisnde Oldukları Batıl Din Temsilcilerinden Bazıları:
Papalık, Amerika’da varlık gösteren ve tüm dünyayı etkisi altına alan Evangelist akımı, İngiltere’de bulunan Lordlar Kamarası, Alman Vakıfları, Ermeni Patriği, Rum Ortodoks Patriği, Süryani Katolik Patriği, Dünya Kiliseler Birliği, Katolik Kardinal O’Connor, Amerikan Yahudi Örgütleri Başkanları gibi buradan ismini saymakla bitiremeyeceğimiz, dinimize göre batıl sayılan birçok dini grupla çok yakın ilişki içerisinde olan Gülen’in Yahudi Lobileriyele olan ilişkilerini belgesiyle ortaya koyacağım.

28 Şubat, Fethullah Gülen, Çevik Bir!
28 Şubat süreciyle sürekli sözde bir kavganın içindeymiş gibi görünen ve fakat yazı dizimizin ilerleyen bölümlerinde belgeleriyle ilişkilerini ve bu süreçten nasıl büyüyerek çıktığını sorgulayacağımız Gülen, 28 Şubat süreci öncesi başörtüsüne “fürüat” yani teferruattaki bir meseledir, şeklinde adeta fetva yayınlayarak, kanaatimce, surda gedik açılmasına sebep olmuştu. Aynı Gülen, sürecin başlamasından sonra 28 Şubat’ın en önemli ismi olan Çevik Bir’e bir mektup yazarak hem Mustafa Kemal Atatürk’ü hem de 28 Şubat sürecini övmüş, daha sonra Çevik Bir’i ziyarete giden bir heyet ziyaret sırasında bilgilendirdikleri Çevik Bir’in kendilerini dinledikten sonra “biz diyalogsuzluğun kurbanı olmuşuz” dediğini söyledikleri o dönem basına yansımıştı. 

Amerika'da Faaliyet Gösteren Yahudi Lobilerinin İlginç Ziyareti
Bir tesadüf müdür bilemem ama tam da 28 Şubat’tan bir yıl sonra AYOBK (Amerikan Yahudi Örgütleri Başkanları Konferansı) adına bir heyet  Mart 1998’de gerçekleştirdiği Türkiye ziyaretinde Fethullah Gülen’i de unutmadılar. O dönem bazı çevrelerce 28 Şuabt’tan memnun olan Yahudi Lobilerinin bu sürecin mimarı ve hayata geçirilmesi sırasında rol alan isimlere teşekkür maksatlı bu ziyaretin gerçekleştirildiği konuşulmuştu.

10 Mart 1998 tarihli Zaman Gazetesi’nde Yahudi Lobilerinin ziyaretini 28 Şubat 1997’de başlayan o malum sürecin teşekkürü niteliğinde olduğu iddialarını neredeyse doğrulayan bir haber yayımlandı.
Zaman Gazetesi İstanbul Muhabiri Selçuk Gültaşlı’nın haberine göre AYOBK, Türkiye’de bir dizi ziyarette bulunmuş, “hocaefendi”de bu ziyaretlerden nasibini  alan isimler arasında yer almış.

Yahudi Heyeti 28 Şubat Sürecinin Tüm Ayaklarını Ziyaret Mi Etti?
Habere göre, heyetin ziyaret ettikleri isimler arasında, 28 Şubat sürecinde Cumhurbaşkanı Demirel tarafından sürpriz bir şekilde hükümeti kurmakla görevlendirilen dönemin Başbakanı Mesut Yılmaz, “Genelkurmay Başkanı atlanarak” 28 Şubat sürecinin mimarı olarak bilinen dönemin  Genelkurmay 2. Başkanı Çevik Bir, dönemin  TBMM Başkanı Hikmet Çetin (Bilderberg üyesi aynı zamanda Amerika’nın taşeronluğunu üstlenmek üzere Afganistan’a gittiği iddia edilen isim), dönemin Dışişleri Bakanı İsmail Cem ve 28 Şubat sürecinden büyüyerek çıkan tek dini grubun lideri olduğu iddia edilen Fethullah Gülen vardı.

Yine habere göre ABD'nin en etkin lobisine sahip 55 Yahudi örgütünü temsilen Türkiye'de bulunan 59 kişilik AYOBK Heyeti Fethullah Gülen’e ziyaret sırasında 2000 yıllık bir testi hediye etti.           


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 27 yorum mevcut

  • kadir demir 5 yıl önce yorumlandı

   2 sene önce yazılan yazıyı bugun okudum tebrikler çok güzel tespitler.

  • anlayana yazan. 7 yıl önce yorumlandı

   neyani fettosu savunan bizler degilizki gelsin isteyelim onusavunan destekleyen sensin anlayana yazan.bizdiyoruzki eger türkiyeyi türkhalkini seviyorsa buyursungelsin .

  • anlayana yazana.. 7 yıl önce yorumlandı

   anlayana yazan nediyorsunyinesen,fettosusavunan sensin anlayanayazan.milletneden amerikayagitsin fettosugörmeye.fettos türkmilletini seviyor sayiyorsa ogelecek türkiyeye..türkhalki gerzekmide fettosu görmeye gidecek amerikaya.

  • anlayana 7 yıl önce yorumlandı

   simdi cıkıp gelse ülkeyi karıstıracak olan yıne sızsınız bılader ülke de kaos yaratmak isteyenler amacına ulaşır da size ne faydası olacak bunun gelmesının ben onu anlamıyorum cok merak edıyosan görmeyı cek git amerikada agzının payını versın madem !!!

  • elmalidereli anlayana yazana. 7 yıl önce yorumlandı

   arkadas it ürürdiyorsun buarada itde senoluyorsun degilmi.vatanini milletiniseven türkmilleti itolamayacagina göre itsensin..anlayana yazan.kisi..yav senin savundugun fettos neden amerikada madem haa nedeeen.gelsin türkmilletini seviyorsa.türkmilleti acisindanda -itürür kervanyürür.yani itlerin yüzünden türkiyecumhuriyetini yiktiracagimizimi saniyorsunsen ..anlayanayazan kisii.

  • anlayana 7 yıl önce yorumlandı

   arkadaslar bu bilgisiz insnalarla tartışmaya değmez bi ispatları yok kıytırık adamların yazdıklarıyla bir yere gelmeye çalısıyorlar o kdar...
   siz ne dersenız deyin "İT ÜRÜR KERVAN YÜRÜR"...

  • yasin 7 yıl önce yorumlandı

   kardes sende bılıyosun benım ne demek ıstedıgımı herseyı bıraktında sımdı yazdıgım yanlısamı takıldın :-) demek o kadar caresızsınız yazık ya,aslında CEMİL TEK kullanıcısının yazdıgından sızın ne kadar egtımsız oldugunuzu anlamam lazım ama bız yınede sıze deger verıyoruz bak :-) sız her ne kadar bataklıkta yasayıp camur atmaya devam etsenızde....

  • haşim 7 yıl önce yorumlandı

   fırata cevaben yazan arkadaşında ifade ettiği gbi:
   (bi insan kendini böyle tongaya düşürür!)


   "....bızım fethullah hocanın yahudı yanlısı oldugundan asla suphemız yok "

  • yasin 7 yıl önce yorumlandı

   yok kardes nıye kufur olarak algılayayımkı senın kullandıgın kelıme ve verdıgın ornek senın karakterını gosterır buda zaten fethullah hocayla neden ugrastıgınızın cevabıdır :-)..bu vedat kım usagın uyduruk bı yazarı,adamın ınterntten bulma haberlerı ekledıgını hepınız bılıyosunuz..bızım fethullah hocanın yahudı yanlısı oldugundan asla suphemız yok cunku elınızde bunu kanıtlayan belgenız yok ve takılmıssınız uyduruk bı yazarın pesıne hepınızı saldım cayıra mevlam kayıra rıfat kardes :-)) cayırda otlaman ıcın demedım yanlıs anlama rıfat kardes :-)) saygılar..

  • sitkisiyrildiya cevap. 7 yıl önce yorumlandı

   olurmu böyle peki.sitki arkadas,usagiyönetecegim halkahizmetedecegimdiye gelenbiri pekinasil personeliyle bile konusmaz onlarin hepside ali dahil milletin vergilerini aliyorlar aylik ücret olarak.dünyanin hicbir yerinde personeline konusmama büyüklenme hakki yoktur. kimsenin.cünki hepsinin ayligini halk ödüyor onlarin birbirine muhatap olmayacagiz diye burun kivirmasinin cezesini halk cekiyor hizmetsizlik olarak sitki defolup gitsinle rozaman..özellikle ..elmalidereyi sömürmenin hesabini mahkemede versinler...digersemtlerde hizmette siniryok peki bizim semti kimler mahvetti hesabini versin sorumlulari bulunsun cezasini ceksin.....lafabak yav personeliyle muhatap olmuyormus ali ama milletin sirtindan ayligini alip milletin vergilerinden harvurup harman savurma yetkisini nerden aliyor.milletle personeliyle uyumlu olmayan defolup gitsin madem acisin halkimi cekecek onun hizmetsizlik olarak.sitki siyrildi.

  • Sıtkı Sıyrıldı 7 yıl önce yorumlandı

   Eleştiri yapılmasına tahammül edemeyenler var aramızda. Sanırsın ki dünyanın tek doğrusu onlar, körükörüne savunurlar adamlarını: Aliyi, Veliyi... Sen eleştirirken hatta hakaret ederken, ulanlı filan konuşurken iyi, Sn. Yazar, yazıp yayınlarken kötü. En azından senin hakaretlerine bile yayın fırsatı veriyor. Ali, kendi personeliyle bile görüşmüyor, onlara konuşma fırsatı vermiyor, ondan sonra çıkmış beyfendi, hanfendi fetva veriyor. Bu kadar toleranssız olmayın, yarın sizin de o makam ve mevkileri boşaltacağınız günler gelecek...

  • Hasan Can 7 yıl önce yorumlandı

   yazı dizisini okudum. öncelikle şunu sormak istiyorum. bu adam papya mı çalışıyor yoksa yahudilere mi? hristiyanlığımı yaymak istiyor yahudiliği mi? önce bunun bi kararını ver. sorduğun sorularla ilgili araştırırsan internette yterince cevap vermişler ordan okuyabilirsin.
   ortaya çıkan sonuç TAMAMEN ÇAMUR AT İZİ KALSIN.... kafa karıştırmaya çalışmaktan başka bir şey değil.

  • okur 7 yıl önce yorumlandı

   bu yazı dizisi beni son derece aydınlattı açıkçası bu linkleri koyup bizzat zaman gazetesinden okumasam inanmazdım bunlara ama söyleyecek söz bulamıyorum.. Yazıklar olsun...

  • kenan ünvir 7 yıl önce yorumlandı

   fetoş neden amerikada kalıyor neden türkiye ye gelemiyor gelirse ne olur vatikanın yanından ayrılırsa kurtlar kapar bir ata sözü ile açıklayacağım sürüden ayrılanı kurtlar kaparmış başta fetoş ve türkiye ayağındakiler de rte,gül,çiçek den adamlarda amerikanın emri altında çalışan kuklalar bu kuklalarda sürüden ayrılamaz çünkü amerikadan emir alıyorlar

  • Dindar 7 yıl önce yorumlandı

   bu cemaatçilerin kafa neden basmaz neden tartışmaya girmez küçükleri abim ablam bilir büyükleri Allah affetsin kör müsünüz arkadaşlar adan amerikada almış eline kumandayı size yön veriyor

  • kenan ünvir 7 yıl önce yorumlandı

   bakın şimdi fetoşun gerçek kimliğini açıklıyorum size fetoş aslında ermeni fetoş aslında hıristiyan papazın öğrencilerinden dir
   siz fetoşçularla sesleniyorum fetoşun adının baş harfinde ki m fetoş un adı neden m.fethullah gülen bunu açıklayın

  • fetoş diyenlere gelsin 7 yıl önce yorumlandı

   vedat kardesm böyle eleştiriler yaparak bir yere gelecegını sanıyorsan yanılıyorsun...karaktersiz bir kaç insanın yorumlarına aldanıp gaza gelerek başkalarının yaptıgı haberlerıde burda sanki kendı arastırma haberlerın gibi paylasman da senn nasıl bır gazetecılık anlayısı ıcerısınde oldugunu gösterıyor. yorum yazan arkadaslarda agzına gelenı söyleyerek aslında kendılerını ne derece aşagılık bir duruma soktuklarının farkında degıller.neymiş Ali Erdoğan beslenıyomus falan fılan ulan daha düne gelesiye Ali erdoganı baskan yapalım dıyen kimdi size soruyorum kimdi ?? şimdi Ali başkan dedıklerınızı yapmayınca bi anda adamı da yerden yere vurur oldunuz iki yüzlü sahtekarlar... ama artık o eskı devırler gerıde kaldı Allahın izniyle ülkenin gelişimine de kımsenın engel olmasına ızın vermeyecegız.Ha bide aklı sıra milliyetçilik yapmaya calısan insanlar hoca efendının yaptıgı hızmetı milliyetcılık adına destekleyecegınıze elestırı yapıyorsunuz ya sizden ne milliyetçi olur ne de Başbuğun ülküdaşı!

  • rıfat 7 yıl önce yorumlandı

   hem adama nerden biliyosun diyosun hem de adam hakkında bilmeden iftira ediyosun yasin kardeş komik bu :) bide belgen varmı demişsin yav :)) eğer kastettiğin fetullah gülenin yahudi olduğuna dair bi belge falansa; yıllaar önce bilirmisin bilmem selim edes engin dalana mahkemede rüşvetin belgesi mi olur p..k diye sormuştu bu da o hesap olmasın :) (sakın küfretti bana falan deme ha misaldi o) saygılar...

  • bomba32.com 7 yıl önce yorumlandı

   ısparta yakın vilayetlerimizden operasyon başlamış neredeyse 30 kişi belediye ihaleleriyle ilgili ifade veriyor hakim karşısında. Ne alakası var demeyin, uşakta cemaatin ön ayak olduğu ve seçtirttiği kişinin başkanlık yaptığı belediyenin de durumu pek parlak değil. ey cemaat ve önde gelenleri kimi niçin koruduğunuza dikkat edin, bugün arkasında durduğunuz kişilerin yarın da mahkemei kübrada durabilecek misiniz. isteyenler ibret almak için bomba32.com a bir göz atsın...

  • ali bağcı 7 yıl önce yorumlandı

   bunların hepsi ve daha fazlası zaman gazetsinde yayınlandı.Gerçek Müslüman zaman gazetesini dikkatlice okusa zaten bir daha o gazeteyi eline almaz?

  • şahin kuş 7 yıl önce yorumlandı

   kardeşim iftira deyip sıvışmaya çalışmayın fotoğrafı ile haberi ile üstelik zaman gazetesinin ikrarı ile vermiş adamlar bravo deyip tebrik edeceğinize yada hocanızı tövbeye çağıracağınıza iftira diyorsunuz..

  • mihrimah 7 yıl önce yorumlandı

   Bazıları oturduğu yerden her şeyi eleştirir, bazıları senin adını bile bilmediğin bir ülkede şu an senin bayrağını göndere çekmektedir.
   Eleştirirsin vatan, millet, sakarya diye ama ülken için bırak yakutistanda bir öğretmen maaşıyla çalışmayı veya tüm ailenden ayrı kalmayı, en ufak bir menfaatinden bile vazgeçemezsin.. bırak adam neymiş amerikadaymış bana ne ondan ben insanları değil fikirleri ve o fikirden doğan aksiyonu konuşurum

  • yasin 7 yıl önce yorumlandı

   sen bunları neye dayanarak yazıyosun,elınde belgen varmı,delilin varmı..gözunle gordunmu dıye zaten sormuyorum senın gıbılerın gozlerı gunduzlerı caddede kızlarda,gecelerıde alemlerde dansozlerde olur,onun ıcın senın bu sekılde bı camur atmanı gayet dogal karsılıyorum

  • Gerçek Nurcu 7 yıl önce yorumlandı

   Bağımsız ve sorumsuz belediye başkanı Ali Erdoğan gibi adamlar böyle bir hareketten beslendikçe, böyle bir hareket böyle insanları desteklediği sürece, adı fetullah veya başka bir şey olsun bu topluluk ve onun önde gelenleri itibar görmeyecektir.
   Güzel iş yapsalar da kötü niyetli ve kişisel menfaatı öne çıkan (Ali Erdoğan gibi) kişiler yüzünden maddi ve manevi destek bulamayacaklar. Seçimler sırasındaki saman alevi gibi destek NURun parlamasına yetmeyecektir...

  • cemiltek. 7 yıl önce yorumlandı

   kardesim anlamakmi istemiyorsunuz nerde sizin güvendiginiz fethullah hocaniz amerikada ee.türk dostuysa gelsin türkiyede yasasiiinn.

  • cemil tek 7 yıl önce yorumlandı

   YILLARDIR GÜLEN CEMAATİNE TAŞ ATMAYAN KALMADI.. HER TV KANALI HER GAZETE HER MEDYA GRUBU BİR YERDEN BULAŞTI AMA HER SÖYLENEN YALAN ÇIKTI, İFTİRA ÇIKTI.. PİŞİRMEYE ÇALIŞTIĞINIZ YEMEK ÇOKTAN SOĞUDU.. CEMAATTEN BİRİLERİNE KIZIP YILLAR ÖNCE YALAN OLDUĞU ORTAYA ÇIKMIŞ KONULARI SAĞDAN SOLDAN AŞIRIP YAZMAK HABERCİLİK DEĞİL..

  • uyuyun uyuyun bakalim. 7 yıl önce yorumlandı

   uyuyuntürkmilleti iyice uyuyun.digergüclerin taserohu fethulleh efendei elinde silahla vatanini koruyanlarin kafasina sikmaya basladiginda anlarsiniz ama cookk gec cook ,size önerim siyah pelerinli adami izleyin film.nediyor ingiliz dinibütünhocaya allahdiyorsun ama cokgec seni allahbile kurtaramaz.kaynatilmis kazandaki suda boguyor.iste fettoscular vatanini korumazsaniz sonunda sizin olacaginizda böyle olacak.digergücler vatanini satanlari sonunda birbir keserler bunlar vatanlarina bile ihanetetti bizene hayiriolur bunlarindiye.ama sonucta gercekten vatanini koruyanlara zarariniz dokunur.sizingibilerive güvendiginiz digergücleri defetmek imhaetmek icin cok askerve sivil kisinin canida yanar.ama sonucta imhaedilirsiniz.türkiye cumhuriyetinin gücleri tarafindan.. yada simdilik güvendiginiz güclertarafindan .dünyanin hicbiryerinde vatanina ihanetedene güvenmezler kullanirlar imhaederler..sonuc ATATÜRKÜNDEDIGIGIBI TÜRKIYE CUMHURIYETI ILELEBET VAROLACAKTIR NEMUTLUTÜRKÜMDIYENE-

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366