FETÖ operasyonu her ne hikmetse bir türlü meclise ya da diğer siyasilere uzanmıyor. Sanki bunca iş olup biterken Milletin Meclisinin hiç haberi olmamış! Meclisin haberi olmadan tüm bunların gerçekleşmiş olması mümkün mü sizce? Nasıl olur da bir tane bile FETÖ'cü Milletvekili ya da eski yeni Bakan çıkmaz? Bu FETÖ'ye siyasette hamilik edenler olmasa bu FETÖ bu kadar büyüyebilir miydi hiç? Siyasileri dinlersen samimi söylüyorum hepsi de ağlama dövüvereyim modundalar. Kimisi Meclisteki BYLOCK'çuların listesi elimizde diyor ama açıklamıyor. Her partide isim verilmese de bazı genel başkan yardımcılarının FETÖ'cü olduğu iddiası bazen MİT'te kayıtlı numaraları ile birlikte ilan ediliyor meclis kürsüsünden. Ama kimse isim açıklamıyor nedense...

Oysa herkes buz gibi biliyor kim FETÖ'cü, kim değil. Bugün Uşak'tan bu güne dek seçilmiş hangi Milletvekilleri ya da Belediye Başkanlarının FETÖ'cü çıkabileceğini Uşak halkı buz gibi biliyor ya da tahmin edebiliyorsa, bütün siyasetçilerin kendi seçim bölgelerindeki halkına malum kimin FETÖ'cü olup olmadığı. En azından kimin FETÖ'cü şüphesi barındırdığını kendi seçim bölgelerindeki halk bile biliyor aslında. Meclisin zaten bana sorarsanız tamamı haberdar bu durumdan. Ama kimse cesaret edip açıklayamıyor. Kimse milleti gerçeklerle yüzleştirmeye cüret edemiyor. Ya da bir başka tabirle kimse Kral Çıplak demiyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu; AKP Hükümetinin sözde FETÖ'yle mücadelesine ilişkin bilgiler vermiş dün basına ve FETÖ'nün bitirilemediğini söyleyerek "bildiklerimi bilseniz uyuyamazsınız" demiş. Milletin uykusunu düşünme sen Sayın Soylu, ne varsa söyle çekinmeden. Bırak biraz da bizim uykularımız kaçsın, senin ki kaçıyormuş ya nasıl olsa!  

Soylu ayrıca "FETÖ Soruşturmasının daha yüzeyindeyiz" de demiş. Ne yani, bunca adam cezaevine gitti, halen yüzeydeyse derine inince dışarıda kimse kalmayacak mı demek istiyorsun? Ordunun yarısına yakını içeride, polisin ha keza öyle, yine yargı mensuplarından da hatrı sayılır sayıda kişi cezaevinde ya da görevinden uzaklaştırıldı. İçişleri Bakanı hala diyor ki "yüzeydeyiz!". "Ya soruşturmadan haberi yok ya da FETÖ'den" diyesim geliyor ama neyse. Soylu ilk önce İçişleri Bakanlığı oluru bekleyen soruşturma dosyalarına bir göz atarsa iyi olur kanaatindeyim. Hani FETÖ Soruşturması için olur bekleyen isimler vardır da halen göreve devam eden, Sayın Soylu henüz olur vermediği için hala Fetöcülüğü sürdürmeye çalışan kamu görevlileri olabilir de Soylu'da vebale girer, bıyık bırakacak kadar çok milliyetçi bir isim olarak kendisini uyarmam icab ediyordur diye söylüyorum. Hani İçişleri Bakanı olur vermediği için sorgulanamayan Belediye Başkanı vardır mesela, halen görevDe ya da merkeze çekilmiş olan Vali vardır ya da benzeri üst düzey bürokrat ya da siyasetçi vardır. Sayın Soylu'ya hatırlatalım ki varsa olur bekleyen soruşturma dosyası hazırlıkları bu olurları versin ve FETÖ'den bir an önce temzilenip kurtulalım.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki FETÖ'yü bu ülkenin başına bela edenin AKP İktidarı olduğu herhalde herkesin kabulüdür ve yine herkesin kabulüdür ki AKP 17-25 Aralık'tan bu yana bir üyesini dahi FETÖ'cülük şüphesi nedeniyle ihraç etmemiştir. Dolayısıyla AKP'nin siyaset sahnesinde Fetö ile ciddi bir mücadelesi göze çarpmamıştır fetöye yakınlığı ile bilinen bazı siyasilerin kürsulerden fetö aleyhine yaptığı hamaset tüten konuşmalarının dışında. Ne bir milletvekili ne bir belediye başkanı ne bir belediye meclisi ya da il genel meclisi üyesi; fetö gerekçesiyle ihraç edilmemiştir yani AKP'den. Başka bir deyişle; AKP, FETÖ konusunda sanki sütten çıkmış ak kaşık gibi gösterilmeye çalışılmaktadır ve en yetkili ağızları hiç çekinmeden "AKP'de tek bir FETÖ'cü yoktur" bile diyebilmektedir. Peki diğer partilerde durum çok mu farklı? Sorusuna da malaesef farklı değil diğer partilerinde ciddi bir FETÖ mücadelesi yürüttüğü yok diyebilirim. İlle de MHP'nin tepeden tırnağa FETÖ'cü ile dolu olduğunu düşünüyorum ve Bahçeli'nin bilerek müdahale etmediğini yada bilmezden görmezden gelerek araştırmadığını düşünüyorum.

Şayet AKP'de tek bir FETÖ'cü çıkmadı yalanına ya da masalına siz de benim gibi inanmıyorsanız; ki birazcık aklı ve FETÖ ile ilgili bilgisi olan hiç kimse buna inanmaz inanamaz; o zaman bu yazıyı okuyan ya da okumayan herkesin malumudur ki AKP'nin kesinlikle FETÖ ile bir mücadelesi söz konusu değildir. FETÖ ile vatanını milletini seven bir grup devlet adamı kolluk kuvetleri ve bazı savcı ve hakimlerimiz dışında mücadele eden pek kimse yok diyebiliriz hatta.

Hatta iktidarı ve muhalefeti ile, FETÖ ile mücadele eden hiç bir politikacı görmedim ben şahsen, siz gördünüzse lütfen haber verin ya da yazımın altına yorum olarak atın. Her şeyden önce şunu da belirteyim; FETÖ'cüler eskiden FETÖ'cü, idi şu anda kimse 15 Temmuz sonrası, en azından FETÖ'cülüğe devam edemez. Şu kesinlik kazanmış bir hakikattir ki o örgütte artık ne emir komuta zinciri kaldı ne ast üst bağlantısı; kısaca artık o örgüt dağıldı. Çünkü herkes iradesini kendi eline aldı, artık kimse talimat üzere iş yapmıyor hatta kimse talimat bile almıyor. Gerçi bu Fetullah ile en başından beri mücadele veren kimse olmadı doğru dürüst. DSP de düştü tuzağa DYP yani Çiller de. Ama tanıdığım iki politikacı oldu bu sayede; birisi Prof. Dr. Haydar Baş, her alanda hem de en başından beri gerçekten çok çetin bir mücadele verdiğine bizzat tanığım. Diğeri de Erbakan, her ne kadar çok yakından takip etmiş olmasam da Erbakan'ın da FETÖ tuzağına pek düşmediğini ve Haydar Baş kadar olmasa da kısmen FETÖ'ye karşı mücadele verdiğini ya da mücadele vereni desteklediğini söyleyebiliriz. Gerçi Milli Görüşün Avrupa'daki ayağı da az tezgahına gelmedi bu FETÖ'nün ama yinede ölmüş gitmiş adamın hakkını yemeyelim.

Sizce kim bu saatten sonra ByLock ya da benzeri bir ortak hesap kullanabilir? Dokunulamayanlar dışında. Ya da hangi FETÖ'cü daha önce emir aldığı telefona cevap verebilir mesela? Hangi FETÖ'cü telefonda bu tür işleri konuşabilir bu saatten sonra ya da hangi FETÖ'cü, FETÖ'cülerin düzenlediği bir etkinlik ya da organizasyona katılır? Kısaca nasıl organize hareket etme imkanı bulabilirler sizce bu saatten sonra? Herkes şimdi kendi başını kurtarmanın telaşesine düşmüş durumda ve FETÖ ile geçmiş ilintisini bile yok edebilmenin derdinde. Dünün FETÖ'cülerinin tamamı şimdilerde FETÖ'ye ya da Gülen'e küfretmekle meşgul bulunduğu yerde. Kaldı ki bu, ağzı doluncaya küfreden insanların ben bu kez samimi olabileceklerini bile düşünüyorum.

Çünkü bu insanlar FETÖ ile birlikte olmalarının bedelini ödüyorlar! a) İşlerinden olarak b) Cezaevine girerek ya da henüz girmemişse de her an girme riski yaşayarak c) Toplumdaki itibarlarını tamamen yitirerek! Sonuçta her şekilde FETÖ örgütüne giren insanlar Gülen ya da cemaatinin aklına uyup bilerek ya da bilmeden İsrail ile ortak iş pişirdiklerine pişmanlar ve kendilerini bu yönde yönlendirdiği için cemaate çok öfkeliler.

Sizce FETÖ'cülükten tutuklu bulunan iş adamı Ali Yıldırım hala şu anda cezaevinde Fethullah Gülen'e övgüler methiyeler düzen konuşmalar yapıyor olabilir mi? Kendisiyle başbaşa kaldığında bile küfretmiyor mudur? Kendisini bu yola sürükleyip şimdi cezaevine girmesinin zeminini hazırlayan işlere kendisini sokanlara! Ya da hangi işinden atılan memur memnundur bu durumundan? Ya da hangi eski FETÖ'cüye artık FETÖ'nün talimatlarını yaptırabilirsiniz?

Demem o ki; FETÖ'nün eskiden kullandığı insanlar artık FETÖ ile birlikte hareket etmezler. Kaldı ki söylediğim gibi, zaten FETÖ'nün de artık organize bir biçimde harekete davet edebilecek bir gücü ya da imkanı da kalmadı. "Ama Süleyman Soylu öyle demiyor.; hala birilerinin FETÖ'cülükte ısrar ettiğini iddia ediyor ve halen FETÖ'nün çökertilemediğini iddia ediyor" derseniz, kimse kusura bakmasın ama direk söylüyorum; yalan söylüyor derim size!

Evet, İçişleri Bakanı yalan söylüyor! Çünkü bu söylediğinin gerçek olması eşyanın tabiatına aykırı bir durum ortaya çıkartır. Yani mümkün olmayan bir şeyi mümkün gibi hatta halen yaşanıyor gibi göstermeye çalışıyor. Yukarıda da izah ettiğim sebeplerle artık bu bağlamda örgütlü bir FETÖ'cülük normal şartlarda halk arasında ve Devlet içerisinde neredeyse mümkün değil. Elbette ki siyasiler içerisinde bu birliktelik bir şekilde yürütülüyor olabilir o ayrı bir konu. Ancak siz sistemi çökertmezseniz ve aynı sistemi başka ellere yani mevcut hükümete ve yargıya etki edebilen ellere teslim edersiniz. Sistem artık Pensilvanya'dan değilde Menzilvanya ya da başka bir merkezden yönetilir hale getirilir ve ağır aksak devam ettirilebilir. Ağır aksak diyorum çünkü neticede beli kırılmış bir sistem var elinizde ve cezaevinde olanlara "artık ben yokum" diyenleri de ilave edince az olmuyor paralel sistemi yeniden eski haline getirebilmek için ihtiyaç duyulan insan sayısı. Ayrıca diyelim Milli Eğitim İmamı cezaevinde, yerine bir öğretmen buldunuz ama o cezaevindeki imam kadar iş bilmez. Onun önceki imam noktasına gelebilmesi hayli uzun bir zaman; alır dolayısıyla sistemi ayakta tutmakta hayli güçlük çekersiniz. Çatısı göçmüş bir evin çatısını onarmak hiçte öyle kolay değildir. Çünkü çatısı göçen evin kirişleri kolonları da hasar görmüştür, hem çatıyı daha önce konduran ustadan da yardım alamazsınız ki aynı ölçüleri tutturabilesiniz. Bu yüzden FETÖ'nün METÖ'ye dönüşebilmesi için mümkün olduğu kadar az FETÖ'cüyü Savcılara kaptırarak mümkün olduğu kadar hızlı biçimde yetiştirilen elamanlar ile cezaevindekilerin yeri doldurulmaya çalışılmalı. Tabi ki tüm bunlar içinde zaman kazanılmalı. Örneğin Başkanlık sistemi gibi içi boş ama bambaşka amaçlar güden konular Milletin gündemine atılmalı. Millete Evet dedirtirse FETÖ ya da METÖ ne sakıncası var? Nasıl olsa sistem değişti tekrar seçim yapalım derler ve Erdoğan'ın elinden çok kolay alırlar seçimi ve istedikleri ismi Başkan da seçtirebilirler.

Hülasa göründüğü gibi kolay değildir FETÖ'nün elemanlarından devşirdiğiniz isimlere yenilerini de ilave ederek bir METÖ oluşturmak, zamana ihtiyacınız vardır ve bu nedenle oyalayabildiğiniz kadar oyalarsınız. Soylu da bana göre çaresiz yalan söylüyor. Halen FETÖ'nün FETÖ olarak Pensilivanya'ya bağlı şekilde faaliyet yürütüyor olması ihtimali sizce var mı? Evet neresinden bakarsanız bakın artık bu mümkün değil. Kaldı ki bana sorarsanız Pensilvanya artık tüm plan ve projelerden vazgeçti. Proje derken kastım Pensilivanya'ya halifelik vaad eden BOP projesi elbette. Hatta bana sorarsanız ABD bile BOP'un ham bir hayal olduğunun farkına vardı ve büyük oranda bu projesinden vazgeçti ve rafa kaldırabilmek için uğraşacak. Kısaca demem o ki bu FETÖ'cüler içinden hala FETÖ'cülüğü organize biçimde yürütebilen varsa hala bu, şu demektir; o FETÖ'cüleri hükümetin içinden ya da hükümete dolayısıyla kolluk kuvvetleri ve yargıya etki eden çevrelerden birisi yönetiyordur!

Sayın Soylu, malumunuz olduğu üzere hilal bıyık bırakarak şovvari bir eda ile Efkan Ala'nın yerine getirilmişti. HDP ve FETÖ'ye karşı kararlılıkla mücadele vereceğini kükreyerek beyan eden Soylu, daha sonra HDP'li Diyarbakır Belediye Başkanı'nın alınışını bile üstlenemedi ve Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı bu konuda açıklama yapmıştı. Düşünsenize milliyetçi kesimin sempatisini kazanmak için bulunmaz fırsat olan Diyarbakır Belediye Başkanı'nın hapse atılması kararını Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı veriyor ve o kamuoyuna duyuruyor.

Kimbilir belkide alınması için gereken İçişleri Bakanlığı oluru bile yok; Soylu'nun oluruna bakılmaksızın gerçekleşti bu operasyonlarda. Yani Cumhuriyet Savcılarımızın ve kolluk kuvvetlerimizin yiğitliği neticesinde bu operasyonlar yürüyor. Sizce en küçük bir dahli olsa ve bir çekinceleri olmasa bu arkadaşlar bu tür gözaltıları hamaset kokan konuşmalar ile sahiplenmezler miydi? Ama sahiplenemediler! Tıpkı Güneydoğu'ya gidip PKK'ya karşı yapılan operasyonları sahiplenemedikleri gibi...

Neyse üstüste çok yazı yazdık son günlerde ve izahı güç konular işlediğimizden ister istemez uzun oldu yazıların geneli. Ayrıca hukuki kaygılarla pek çok cümleyi tekrar niteliğinde de kurmak zorunda kaldık ve okuyucuyu bunalttık, farkındayım. Bu yüzden bu yazıyı kısa tutmaya çalışacağım.

Son olarak şunları ilave edeyim. Biz farkındayız, artık AKP'de neredeyse hiç iktidar kalmadığının ama Sayın Soylu ya henüz farkına varmadılar ya da farkında değil gibi davranarak kafa karıştırır nitelikte açıklamalara imza atmaktalar. Yaptığım gözlemelere dayanarak söylüyorum; AKP Hükümeti içinde sadece Numan Kurtulmuş ve Berat Albayrak'tan birer parça ümidim var, devlet adamı gibi davranabilirler belki diye. Başka kimseden umudum kalmadı diyebilirim rahatlıkla. AKP'nin ülkeyi adeta terör ve yolsuzluk bataklığı haline getiren politikalarının ardından ülkeden el çekmek durumunda kaldığının farkındayız. Farkındayız kolluk kuvvetlerimizin ve ille de emniyet mensupları ve askerimizin ve hukuk adamlarımızın işinin hayli zor olduğunun. Hiç değilse gölge edip işlerini bu günde bari zorlaştırmayın lütfen. Lütfen artık bu milletin sizi dinlemeye dahi tahammülünün kalmadığını ve kimsenin ama hiç kimsenin sizin samimiyetinize inanmadığını kabul edin. Lütfen artık bu milleti sizin döneminizde palazlanan FETÖ gibi, PKK gibi, IŞİD gibi belalarla korkutup yıldırarak istediğiniz noktaya taşıyamayacağınızı ve bu milleti hiç bir boyunduruğa razı edemeyeceğinizi kanıksayın. Lütfen artık iktidarı kaybettiğiniz gerçeği ile yüzleşin, iktidara liyakatınızın olmadığı ile yüzleştiğiniz gibi.

Millet iradesine gidin ve millete gerçekleri anlattıktan sonra milletin kararına saygı gösterin. Bu süreçte de zaten zerre yardımızın olmadı FETÖ dahil terör örgütleri ile mücadeleye; hiç değilse zararınız olmasın, bari gölge etmeyin diyor saygılar sunuyorum okuyan herkese...
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
bademçikler 2 yıl önce

rektörü öven bir çok yorum yapanlar nerede? eski müdürcük nerede, diğerleri neden sesiniz çıkmıyor? nasıl olsa kim olduğunuz bulunur.
bir de inşaatçı vardı üniversiteye böyle baskı yapmayın diyen. burada çıkan her habere yorum atardı epeydir sesi çıkmıyor.

Avatar
Abuzer 2 yıl önce

bir kavmin helakini ibretle izliyoruz.

Avatar
eski hemşirelerden 2 yıl önce

çalışan memnuniyeti yapsalar sınıfta kalırlar,başhemşire baş hekimi öalışanlar seçse hiçbiri seçilemez..akp ve sendikayla işi kimin iyiyse onu seçerler.sen işi yapıyon yapmıyonmu ona bakmazlar.işlerde bir şekilde işler.kimse şikayet edemez.yoksa sürgün.yadaişleri olmaz.hastanede haftada 1 i geçtim,ayda bir sorununuz var mı düzeltelim enazından yapılmazsa takdir bile etmezler.nurullah bey böyle ortamlarda iyi yazıyorsun korkuzusca takdir ederim.görüşüne katılsamda katılmasamda helal olsun.

Avatar
hayri dönmez 2 yıl önce

birileri birilerini kollayarak makama gelirler.yoksa çalışarak çabalayarak bir yerlere gelinmez.şimdi bir şey dedin mi nette bile adını soyadını alıyorlar.kendi yakını hasta oldu mu hemen koşarlar.başhekim abdurrahman beyi tanırım,yönetici mönetici olmaz.kim ne derse baş sallar.böyle olunca siyasilerin işine gelir.sağlıkta uşakta ne olmuş hastane içinde nasıl işler işliyo rastgele görürse düzelir.yoksa herkes işini bir şekilde yapıyor.

Avatar
devlet hastanesi iyi ilişkiler götürür 2 yıl önce

bu devlet hastanesi tıp fakültesi oldu hala bir açıklama yapan yok.acaba başhekim ne iş yapıyor hastanede.van milletvekili eniştesi olduğu için hemen başhekim yapmış.ama hastanede ne oluyor bitiyor hangi teknolojik gelişme var hiç duymuyoruz.başka hastaneler gelişirken uşakta baksan personelin suratı dahil 5 karış.amma fotoğraflık oldu mu gez babam gez iş yapıyoz diye.bunu okuyan bürokrat varsa açıklassın bari

Avatar
Memur 2 yıl önce

eyyyyy cavusoglu akp de fetocu olamaz onlar kandirilmis akp de ancak menzilci olur yakindir onlarinda kandirmasi ulke bitmis menfaatcilar yuzunden...cavusoglu yazma bosa anlamazlar okumazlar okusalarda anlamazlar zor. askeri ucretten vergi kesilmeyecek dediler catir catir kestiler 100 lira zam yaptilar otamadik bes cikardilar taseron dediler masAllah raftan inme bilmiyor yaz yaz bitmez...hak ettigimiz gibi yonetiliyoruz

Avatar
Abdullah Ademoglu 2 yıl önce

zavallısiniz. zavallı.

Avatar
asker 2 yıl önce

sor bakalım soylu ya sayın çavuşoğlu (eyyy soyluuu khk karname ile memurluktan attığın belediye müdürü neden ve nasıl senin partinin belediye başkanı tarafından korunup kollanıyor.hala dışarıdan işlere müdale edip taşerondanda mı gözükür.ne fetö mücadelesi bu)