Gülen Cemaati'nin CHP'deki Truvası Ali Erdoğan'ın Belediye Başkanlığı Serüveni ve Yeni Hayali!

05 Ekim 2015, 07:07
Gülen Cemaati'nin CHP'deki Truvası Ali Erdoğan'ın Belediye Başkanlığı Serüveni ve Yeni Hayali!
Nurullah Çavuşoğlu

2009 Yılında Uşak Belediyesinin kaynaklarına cemaatin çöreklenmiş olmasına ve Belediyenin adeta Gülen Cemaati'nin hücre evlerinden yönetilmesine, MHP Uşak İl Başkanı Metin Deniz Savaş ve beraberindekilerin karşı durması üzerine, partisiyle yollarını ayıran ve partisinden ihraç edilmek durumunda kalan, o tarihten itibaren de görevde kaldığı süre boyunca Gülen Cemaati'nin  Belediye kaynaklarına çökmesine göz yuman Ali Erdoğan, Mart 2014 seçimleri ile birlikte başkanlığa veda etmişti. Belediye kaynakları ise Gülen Cemaati'nin elinden alınmış oldu ama ne yazık ki bu kez aynı durum Nurullah Cahan eli ile Menzil Cemaati adı verilen cemaat için geçerli oldu. Bu kez de belediye, AKP tarafından değil, Menzilciler tarafından yönetilmeye başlandı ve belediyenin bütün kaynaklarına Menzilciler olarak bilinen cemaatin çöktüğü iddiaları kamuoyunun gündemine geldi. Gülen'in defalarca yanına ziyarete gittiği bilinen ve Belediye Başkanlığı yaptığı 10 yıl boyunca Atatürk'ü anma törenlerine katılmamak için mazaretler üretmesi ile tanınan Ali Erdoğan seçimlerin hemen akabinde yeniden, Belediyenin kaynaklarına çöreklenmeye alışan paralel yapı ismi verilen cemaat tarafından, önce AKP'den Belediye Başkanı yapılmaya çalışıldı bu tutmayınca da CHP'den aynı ismi bulunmaz hint kumaşı göstermek sureti ile önce Milletvekilliğine aday yapıp  zemini hazırlayarak ve hazım sürecini zamana yayarak, olası ilk yerel seçimde aday yaptırıp, belediyeyi yeniden ele geçirmeyi hedefliyor. En azından yaşananlardan benim anladığım bu. Peki cemaatin bu senaryosu tutar mı? Uşak halkı bir daha cemaatlere belediyeyi teslim etme hatasına düşer mi? Ya da Ali Erdoğan bir daha CHP Belediye Başkanı Adayı olabilir mi? Bunları detaylıca analiz edeceğim. 

Bilindiği üzere Ali Erdoğan 1999-2004 tarihleri arasında Uşak'ta Belediye Başkanlığı vazifesi yürütmüş ve bu ilk belediye başkanlığı döneminde, pek şaibe ile anılmadan, bütün cemaatlere eşit davranmak sureti ile gerçi o dönemde de Gülen cemaati diğerlerine nazaran hafif torpilli idi ama yine de belediyeyi hiç bir cemaatin arka bahçesine haline getirmeden, başarılı diyemesekte "eh idare eder" diyebileceğimiz, en azından Uşak halkının aşırı tepkisine yol açacak bir icraati olmadan, kendisine fazla düşman edinmeden belediye başkanlığını sonlandırmıştı.

2004 Yılında gerçekleşen yerel seçimlerde; seçimleri kaybeden Ali Erdoağan'ın yerine seçilen Mesut Apaydın Gülen Cemaati'ne, oldukça mesafeli yaklaşmış ve zaman zaman su parası ödemeden bedava geçinmeye çalışan cemaatin yurtlarının sularını kesebilecek kadar cesurca davranarak cemaate karşı gerçekten özverili dik bir duruş sergilemişti. Bu sırada 2005 yılıydı galiba; OSB'ye Hazim Sesli'nin ısrarlı davetlerinin ardından maaşlı Müdür olan ve OSB imkanları adeta ayağına serilen Ali Erdoğan, aynı tarihlerde cemaate yakın işadamlarına da Sedir sitesi adını verdiği inşaatından epeyce bir daire satmıştı. Yani Belediye Başkanlığını kaybeden Ali Erdoğan'a, o dönem OSB Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Hazim Sesli aracılığı ile oltayı takan cemaat, gerek OSB imkanlarını seferber ederek gerekse cemaatçi iş adamlarının daire satın alması yolu ile ticari istikrarını kazanmasını sağlayarak oltayı attığı Ali Erdoğan'ı avlamayı başarmıştı diyebiliriz.

2009'da Seçimleri Kazananın MHP Olduğunu Sananlar Yanılmıştı Seçimleri GÜLEN CEMAATİ Kazanmıştı Aslında!

2009 Yılında yeniden MHP tarafından aday gösterilen Ali Erdoğan; ilginç bir şekilde 2004'te resmen küfrettiği Muhammet Gür gibi isimler ile barış imzalayarak, değişik bir seçim stratejisi güttü ve nihayetinde seçimleri kazandı. Tabi ki seçimleri MHP'nin mi yoksa Gülen Cemaati'nin mi kazandığı sorusu bir yıla varmadan cevabını bulmuştu. Yani seçimleri Cemaat kazanmıştı. Çünkü ne belediyeye alınacak işçiye, ne belediyeden iş yapacak taşeron firmaya, ne hangi birimin başına  kimin müdür yapılacağına ne de belediyenin ne şekilde yönetileceğine, beklendiği gibi MHP'ye ya da Meclis üyeleri ile birlikte karar verilmiyor, kararlar Cemaatin hücre evlerinde kapalı kapılar ardında gerçekleşen esrarengiz toplantılarda veriliyor ve bu toplantılara bir kaç Belediye Meclisi üyesi dışında nerede ise hiç bir MHP'li yönetici vs. katılamıyordu. Zamanla bu durum MHP'li yöneticiler ile Ali Erdoğan arasında problemlere sebep olmuş. O dönem bazı Belediye Meclis üyelerinin arabalarının kurşunlanması dahil Uşak'ta bir çok şaibeli olay meydana gelmişti. Nihayetinde bu tartışmaların zirve yaptığı bir dönemde Ali Erdoğan'ın, Pensilvanya'dan emir aldığına emin olan MHP, çareyi Ali Erdoğan'ı partiden ihraç etmekte bulmuştu. O dönem Ali Erdoğan MHP'den koparttığı dört ya da beş meclis üyesi ile birlikte Belediye Başkanlığı'nda kalmayı kah AKP'li kah Osman Nejat Arat aracılığı ile nüfuz ettiği CHP'li Belediye Meclis üyelerinin desteğini bir şekilde alarak başarmıştı. Politik manevralar ve kişilerin zaafını istismar etmek sureti ile kişileri kullanıp daha sonra da bir şekilde sözlerini unutuvermek gibi hususlarda oldukça maharetli olduğu herkesçe bilinen ve "hedefe giden yolda her şey mübahtır" anlayışını benimsediğini özel sohbetlerinde gizlemeyen, zaten ölçüleri olmayan bir cemaatin müntesibi olmasının da avantajlarını çok iyi kullanan Ali Erdoğan bir şekilde beş yılı doldurmayı başarabilmişti. 

Mart 2014 Seçimleri Öncesi Kesinlikle Aday Değilim Diye Kamuoyuna Uluorta Beyanat Veren Ali Erdoğan, Adaylığı Tüm Partilerden Denemiş Ama Hiç Bir Parti Kendisini Aday Göstermeyince Nurullah Cahan'ı Desteklediğini Açıklamıştı!

Mart 2014 Seçimlerinin yaklaştığı günlerde "kesinlikle aday olmayacağım, siyaseti bırakıyorum" şeklinde açıklama yapan Ali Erdoğan'a, o dönemde ben; "eğer böyle diyorsa kesin aday olacak demektir" şeklinde cevap vermiştim hatırlarsanız. Nitekim kesinlikle aday olmayacağını defaatle basın aracılığı ile kamuoyuna bildirmesine rağmen Ali Erdoğan, bu beyanlarının üzerinden bir ay geçmeden, Mehmet Altay ile birlikte gerçekleştirdiği hac farizası sırasında Altay ile işi pişirmiş ve AKP'den adaylığının söz konusu olduğunu daha sonra kamuoyuna duyurmuştu. Ancak Recep Tayyip Erdoğan'ın aday göstermeyeceğini anlayan Ali Erdoğan bu kez sırasıyla önce CHP'yi daha sonra da DSP'yi hatta BBP ve Saadet Partisini denemişti. Gerek DSP'nin gerekse BBP'nin il Başkanlarından bizzat duyduğum adaylık pazarlıklarını buradan yazmam uzun olacağı için girmiyorum bu konuya. Kaldı ki bütün Uşak o dönem Ali Erdoğan'ın bu akıl almaz manevralarını esefle seyretti. Nihayetinde kendisine parti bulamayan Ali Erdoğan, bu kez yine boş durmadı ve seçimlere kısa bir süre kala, Nurullah Cahan lehine açıklamalar yaparak güya kendince Cahan'a destek oldu. Tabi kaç kişi Ali Erdoğan'ın ağzından çıkana itimat ederek oyunun rengini belirlemiştir ya da Nurullah Cahan'a Ali Erdoğan'ın faydası mı yoksa zararı mı olmuştur? Sorusunun cevabı muallak olsa da cemaatin yayın organı gibi faaliyet yürüttüğü bilinen gazete ve televizyonlar o zaman Ali Erdoğan'ın AKP'ye olan bu desteğini ballandıra ballandıra anlatıp bir matahmış gibi kamuoyunun gündemine getirmeyi hiç ihmal etmemişti. Ali Erdoğan'ın hiç adeti olmadığı bir şekilde Nurullah Cahan'a başkanlık vekaleti vermesi bile bir işaret olarak kamuoyuna lanse edilmişti. Sonuç itibarı ile seçimler gerçekleşti ve Nurullah Cahan seçimleri kazanan taraf oldu.

AKP'li Belediye Başkanı Cahan'ın Beceriksizliği, Uşak Halkının Gözünden Tamamen Düşen Ali Erdoğan İçin Bir Umut Kapısı Oldu Adeta!

Nurullah Cahan'ın Belediye Başkanlığı makamını dolduramaması ve beceriksiz bir yönetim anlayışı sergilemesi, her alandaki başarısızlığı, bir çok şaibeli işe imza attığı yönündeki iddiaların kamuoyuna malolması, belediye kaynaklarını belli gruplara aktardığı ve Menzil cemaatine ipleri teslim ettiğine ilişkin iddialar gibi, büyük hatalarından yararlanan Ali Erdoğan, bu durumu kendisine bir fırsat olarak addediyordu. Sanki kendisinin onlarca yolsuzluk dosyasından yargılandığını, Türkçe Olimpiyatları gibi faaliyetlerde direk belediye kasasından devasa bağışlar gerçekleştirdiğini, temizlik işleri dahil pek çok taşeron işini cemaate yakın isimlere verdiğini ve hiçte başarılı denemeyecek kötü bir dönem geçirdiğini Uşak halkı unutmuş gibi, Cahan'ın başarısızlığının Uşak halkında "ölümü gördük, sıtmaya razıyız" anlayışına bürünebileceği düşünü gören Ali Erdoğan yeniden umutlandı. 

Ali Erdoğan Geçtiğimiz Seçimlerde Atatürk Düşmanı AKP Adayına Aleni Destek Olma Cüreti Gösteren Nadir İsimlerdendi!

Her neyse Cahan'ın iş bilmezliği ve beceriksizliğinin yanısıra Menzilcilerin raydan çıkmış gibi davranarak her yerde ulu orta "belediyeyi biz yönetiyoruz" diyor olması, her yerde belediyede dönen şaibeli işlerin konuşulması karşısında ellerini oğuşturan Ali Erdoğan, bu kez de sahneye geçtiğimiz Milletvekili seçimi öncesi yine Mehmet Altay tarafından çıkartıldı. Atatürk'e hakaret ettiği gerekçesi ile pek çok kurum kuruluş ve STK'nın nezaket ziyareti teklifini dahi kabul etmediği AKP 2. Sıra adayı Eyüp Gökhan Özekin'e de övgüler düzmekten geri kalmadığı bir görüşme gerçekleştirmişti Ali Erdoğan ve Mehmet Altay ikilisi. Tabi ki bu arada Eyüp Gökhan Özekin ve Altay'a destek niteliğinde açıklamaları da Ali Erdoğan bey ard arda sıralamıştı. O dönem bu görüntüler internet ortamında yayınlanmıştı ve bu durum bütün Uşak halkının malumuydu. 

Olası Erken Yerel Seçimler İçin Hazırlık Yapan Ali Erdoğan, Yine Önce AKP'yi Sonra CHP'yi Denedi ve AKP Olmasa da CHP'den Rozeti Kaptı!

Cahan'ın belediye başkanlığını bu gidişle sona kadar götüremeyeceğini farkeden Ali Erdoğan, durumdan vazife çıkartarak, hükümetin kurulamaması ile birlikte alınan seçim kararını da bir fırsat görerek önce yine Mehmet Altay aracılığı ile AKP'yi ardından da CHP'yi kendisine mekan edinekoymayı ve ileride de olası ilk yerel seçimde Belediye Başkanı olabilmeyi hedeflemişti. Tabi ki bu hedefinin gereği olarakta muhtemelen Hocası, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile temasa geçmiş ve Ali Erdoğan'a rozet takılmasını ve Milletvekili adayı gösterilerek CHP'deki hazım sürecinin erken başlatılarak yerel seçime dek tamamlanmış olması gerektiğini Kılıçdaroğlu'nun aklına yatırmıştı. Bunun denenmesinde bir behis görmemiş olacak ki Kılıçdaroğlu, Gülen Cemaati'nin bu isteğini kırmayarak önce Özkan Yalım'ı arayıp Ali Erdoğan ile temasa geçmesini istemişti. (Not: Bu durumun böyle olduğunu Özkan Yalım bizzat bana telefonda anlatmış ve Ali Erdoğan'ın adaylığında kendisi dahil Uşak'ta hiç kimsenin hiç bir dahlinin haberinin dahi olmadığını kabul etmiştir.) Netice itibarı ile Uşak'ta Gülen Cemaati'nin operasyonu gerçekleşmiş, İsmet Akın'ın da bir şekilde istifası sağlanarak partinin adayları cemaatin adamı diye hiç çekinmeden söyleyebileceğimiz isimlerden oluşturulmuştu. Özkan Yalım'ın da öteden beri cemaatle özellikle Dilek Yılmaz'a 2011 Milletvekili Seçimlerinde basın tarafından kurulmaya çalışılan ve bizzat şahsım tarafından önlenen kumpasın arkasındaki isim olarak Yılmaz'ın bizzat deşifre ettiği Hazim Sesli ve Ali Yıldırım ile yakın ilişki içerisinde olduğu, Yalım'a ait tırlara TÜPRAG'ın iş vermesinin bizzat cemaat kanallarınca geçmişte halledildiği ve Yalım'ın cemaate yakın yurtlara yüklü bağışlar gerçekleştirdiği de bizzat Yalım tarafından partililere dillendirilmiş ve cemaatten CHP'ye oy gelmesi için bu yardımları yaptığını belirtmişti. Ancak cemaatte Ali Yıldırım ve Hazim Sesli gibi isimler beklendiği gibi CHP'ye değil geçtiğimiz seçimler de MHP'ye destek vermişti. Bu seçimlerde de yine cemaatin yetkili ağızları bizzat bana MHP'ye destek olacaklarını belirtti bunun da bilinmesini istedim.

Ali Erdoğan'ın Asıl Endişesi Nurullah Cahan'dan Sonra Gelebilecek CHP'li Bir Başkanın Eski Defterleri Kurcalayıp Belediye'deki Yolsuzluk İddialarını Araştırması ve Hukuk Yolunu Açması Olmasın?

Peki Ali Erdoğan ve Gülen Cemaati'nin, CHP'yi ve Uşak Belediyesi'ni ele geçirme projesi tuttu mu ya da tutar mı? Bu sorunun cevabını ilerleyen günlerde hep birlikte yaşayarak öğreneceğiz. Lakin Özkan Yalım, Ali Erdoğan ve Halim Uçar'ın adaylığının ilanından sonra CHP'de yaşananlar hiçte cemaatin beklediği cinsten değil. İl Başkanı Ferit Güray'ın, Bülent Horasan'ı dahi aratan tavırlarına ve Özkan Yalım'ın bütün gayretine rağmen CHP'liler onurlu ve dik bir duruş sergileyerek şu ana dek Erdoğan'ın adaylığını sindirmediler, pek sindireceğe de benzemiyorlar. Merkez İlçe Başkanı, eski ilçe başkanları, eski milletvekilleri, milletvekili adayları ya da aday adayları başta olmak üzere CHP'nin ağır topu olarak bilinen pek çok isim bu operasyona oldukça tepkili ve CHP Ali Erdoğan'ın aday gösterilmesi ile beraber olası bir rüzgarı da kaybetti Uşak'ta, en azından şu an için durum böyle görünüyor. Ama Ali Erdoğan'ın Belediye Başkanlığı rüyasında bu kadar ısrar etmesinin sebebi benim kanaatimce sadece cemaatine olan sadakat ve bağlılığı değil. Bunun yanı sıra örneğin Nurullah Cahan'ın yapmadığını yapacak bir Belediye Başkan adayı gösterirse CHP ve bu aday seçilip başkan olursa, Ali Erdoğan'ın da, Nurullah Cahan'ın da, dönemlerinde gerçekleştirilen şaibeli işler için müfettiş çağırırsa, Belediye'deki yolsuzluk iddialarının üzerini örtmez de gerçekten araştırırsa, cemaatlere Özel Kalem vb. bünyelerden aktarılan rakamları Uşak halkı ile paylaşırsa, Ali Erdoğan'ın eşi Aysun Erdoğan'ın Gaziantep'teki Şehir Plancısı aracılığı ile yaptığı işleri incelerse ve Aysun Erdoğan'ın üzerindeki tapuları milletle paylaşırsa ne yaparım, yeniden hakim karşısına çıkar ve bu kez savcıların kızını işe yerleştirmek, yargılayan hakimin eşi ile eşimin beraber tatile gitmesi ve resimler paylaşması vs. gibi şaibeli işlere imza atarak yırtamam endişesi, Ali Erdoğan'a asıl panik atağı yaşatan durum olmasın. Bakalım ilerleyen günlerde süreç nasıl işleyecek gün ola harman ola...YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 46 yorum mevcut

  • beddua 2 yıl önce yorumlandı

   ali erdoğan, aysun uğruna boşadığı kadırısının bedduasını çekiyor bence.....

  • hasan 2 yıl önce yorumlandı

   hayranım şu adamın açık sözlülüğüne, dobralığına dürstlük ve cesaretine. son derecede bilgili birisi, bence sığmıyor uşak'a.

  • VATANDAŞ 2 yıl önce yorumlandı

   vatandaş memleketi̇ kurda kuşa yedi̇rmez bi̇r daha

  • Akıl almıyor bazen 2 yıl önce yorumlandı

   artık bunca tiyatro inanın çokkkk yordu nasıl bir hayat bu artık insanlar kim ne neci ...... devran gidip durur artık zaman ağır

  • Selçuk @1 2 yıl önce yorumlandı

   bu sorulara sence ali erdoğan cevap verebilir mi? her kim sen konuya hakimsin anlaşılan. ama ali erdoğan ın bu sualleri cevaplamayacağını da bilmen gerekti bence.

  • uşaklı 2 yıl önce yorumlandı

   cemaatci chplilere oy yokkkkkkk.

  • milletvekillerine boşuna maaş verilmesin bari 2 yıl önce yorumlandı

   bence meclis falan kalksın ,bari 550 maaştan ,ayrıca emekli maaşı ,danışmanları ,sekreter maaşlarından kurtuluruz.

  • Alinin korkulu rüyası 2 yıl önce yorumlandı

   bu adam bu siteyi kurduğu günden beri alinin korkulu rüyası oldu. olmaya devam ediyor. yazının sonundaki bu kısım çok can alıcı özellikle.,"yeniden hakim karşısına çıkar ve bu kez savcıların kızını işe yerleştirmek, yargılayan hakimin eşi ile eşimin beraber tatile gitmesi ve resimler paylaşması vs. gibi şaibeli işlere imza atarak yırtamam endişesi, ali erdoğan'a asıl panik atağı yaşatan durum olmasın. "

  • 1-2 2 yıl önce yorumlandı

   zor sorular sormuşssun

  • 2 2 yıl önce yorumlandı

   birlik ile her enerji arasında yapılan sözleşmede ise her hangi bir cezai müeyyidenin olduğunu zannetmiyorum.peki akabinde alınan 15 araç işinde her ne kadar araçların sadıkoğlu otomotivden alınsa da bu araçları sadıkoğlu otomotiv kimden aldı? sözleşme bedeli neden yaklaşık maliyetten yüksekti? şimdi ali erdoğana bazı sorularım olacak bunları 1 kasım öncesi cevaplamasını temenni ederim.
   1- taha orhan kimdir? bu kişi her ne kadar mesut apaydın döneminde iş yapmış olsada sizin döneminizde eşinizin okul arkadaşı olması dolayısıyla işler vermeniz etik mi?
   2-mehmet aslantürk kimdir? ne iş yapmıştır?
   3- tamer başbuğ kimdir? th idil mimarlık ortağımıdır? belediyeye iş yapmışmıdır?
   4-yarışma usulü belediye hizmet binası projesinden hazırlatmış olduğunuz projede, belediye hizmet binasının üstten görünümü sahip olduğunuz erdoğan inşaatın logosu ile aynı mı? uşaka kalıcı imza mı atmak istediniz?
   5-döneminizde bazı firmaların almış olduğu yapım işlerinin kırımları neden sadece %2-4 arasıdır.

  • 1 2 yıl önce yorumlandı

   2004 seçim sonrası maddi krizde olan ali erdoğanın sedir evlerinden hazim sesli ve sesliye yakın cemaat mensuplarının 8 daire alarak ali erdoğanı saflarına katmıştır.bu alışverişten sonra hazim sesli,ali erdoğanı osbye de yüklü bir maaş vererek danışman olarak işe almıştır.2009 seçimlerinden sonra ise cemaat belediye çöreklenmeye başlamıştır.ilk icraat olarak temizlik işinden başlamışlardır.temizlik işini hazim seslinin arkadaşı olan mehmet şeref varana ait varan temizliğe işler verilmeye başlandı.ilk ihalede işçi sayısı düşürülerek sanki mesut apaydın döneminden daha ucuz iş yaptırılıyor imajı yaratılmıştır.halbuki gün geçtikçe aylık 600 bin liraya kadar işin bedeli yükseltilmiştir.akabinde hazim sesliye ait olan her enerjiye çokran su hattına 2 adet tribün konulması işini almaya çalışsa da mecliste red edilmiştir.daha sonra her enerjiye uşak belediyesine ait olan çöp tesisinde enerji üretimi işini uşak çevre birliği üzerinden her enerjiye vermiştir.

  • talip 2 yıl önce yorumlandı

   devlet aldı kırmızı kitaba bu gülenciler ve nakşibendileri yakındır ćok yakın iplerinin çekilmesi bu telaş ondan.özkan yalım ali erdoğan gibi insanlar cemaati de satıverir yarın senden benden iyi atatürkçü olurlar. bunların cemaati menfaat cemaati zaten fetullah ta seyda da cübbeli de menfaat cemaatinden

  • eski adliye 2 yıl önce yorumlandı

   bırakın aliyi veliyi kardeşim.şu eski adliye binasının orada tozun toprağın içinde araç park ettiren zihniyete, uşaklıya bunu reva görenlere birşeyler söyleyin..yazık gerçekten yazık..şehrin göbeğinde toz toprak içinde bir otopark..heryere asfalt yapan belediye..........herneyse kalsın gerisi

  • vay anasını 2 yıl önce yorumlandı

   bu paralelin de el atmadığı yok. hakkaten adı gibi paralel bunlar. cumhurbaşkanım bunların üzerine yürümekle iyi yapıyor. facebookta ali erdoğan eskiden ekliydi bende adamın doğru düzgün paylaşımı ve kullanımı yok. bir söz yok bile. ama şimdi latifeler dizmiş chp de chp diye.. paralelden birine verdiler şifreyi herhalde o doldurup döküyor yazıları resimleri.

  • gülenciler hep bizi ağlattı 2 yıl önce yorumlandı

   belediyede chp li işçi ve memurlara kıyım yapan, belediyeyi cemaate peşkeş çeken ali erdoğan'ın bağlı olduğu gülen cemaati değilmiydi kpss de sınav sorularını çalıp bizim çocuklarımızın hakkını yiyen, bu gülenciler değil miydi ergenekon diye bir örgüt uydurup kumpasla tüm atatürkçüleri ve komutanlarımızı cezaevine artıran.deniz baykal ın gizli görüntülerini elde edip servis edenler bunlar değil miydi? bunlar değilmiydi yıllarca atatürk e ata put yada beton kemal diyen. ddefolup gidin partimiz den sizi istemiyoruz.

  • Partili 2 yıl önce yorumlandı

   partili olarak bütün seçmenler zorda olsa gerek böyle bir ortamda

  • ismet erdem 2 yıl önce yorumlandı

   ülkemizin bir sorunuda kifayetsiz muhteris sorunudur

  • Uşaklı 2 yıl önce yorumlandı

   daha iki yıl öncesine kadar yerden yere vurdukları ali erdoğan'ı şimdi efsane başkan diyenleri hayretle izliyorum . siyasetin seviyesi tamamen düştü. önce birileri hain dedi biri efsane sonra roller değişti efsane diyenler. hain demeye hain diyenler efsane demeye. başladı şimdi gelde inan arkadaş

  • gerçekçi @Tekin kaymak 2 yıl önce yorumlandı

   söylediklerin de haklısın tekin bey yanında çalışan gençlerle lüks içinde hayat sürecek parayı, hiç kimsede olmayan bilgiyi ve bu cesareti bir veren var elbet ve bana göre hepsi aynı adres. kimse de bir şey demiyor buna bari chp bir şey yapsa disiplin de bi süreç mesela

  • Yusuf 2 yıl önce yorumlandı

   ülkücüyüm oyumu herkese birden vereceğim yani hiç birine vermeyeceğim yazılar gerçekten çok iyi

  • Chp halk lis 2 yıl önce yorumlandı

   helal sana cavusoglu, ama bu secim senin aday olman gerekirdi

  • yasin akın 2 yıl önce yorumlandı

   ne akpartiye ne chpye ne mhpye nede başka bir partiye oy kullanmayacağım bu seçimde ben eşim ve iki oğlumla kararımızı verdik beni ne zaman temsil ettinizde oy vereyim size mahvettiniz toplumumuzu ötekileştirildik hep birbirimize

  • Banazlı 2 yıl önce yorumlandı

   cemaatciler olduğu sürece chp ye bundan sonra benden oy moy yok.

  • :)) 2 yıl önce yorumlandı

   insanımız elhamdülillah müslümanım derken gerçekten mensubu olduğu islam dinini tanıyor mu? kur-ı kerim diye bir kitap var, yetmiyor onu açıklamak için hz. muhammed (s.a.v) gibi bir peygamber gönderiliyor, yetmiyor mezhepler var ama hala bizim insanımız bunları yetersiz buluyor olacak ki, kime ve neye hizmet ettikleri belli olmayan cemaatler, tarikatlar peşinde koşuyor ve bunlara ciddi manada maddi yardımlar yapıyor. kaldı ki bu cemaat ve tarikatlar hepsi dine hizmet ettiklerini söyledikleri halde, zaman zaman bir birlerini islama hizmet etmemekle suçlamaktadırlar. devletin resmi olarak toplumu dini konularda aydınlatacak kurumu diyanet işlerinde ciddi sıkıntılar var, bu kurum bir an evvel kendilerine çeki düzen vermelidir, bu kurum siyasetten arındırılmalı, mensupları müslümana yakışır, örnek teşkil edecek tutum ve davranışlar sergilemeli. makam, mevki ve dünyevi çıkarlardan uzaklaşıp, önce islamı kendileri yaşayıp sonra, topluma dost doğru anlatmalılar.

  • Çıkarçı halk partisi 2 yıl önce yorumlandı

   öncetürkiye diyor ali erdoğan önce menfaat dersen sana inanmış oluruz.bunu gerçek chpli bilir.eğer seçilirse bütün chpliler akpden özür dilemek zorunda menfaatçi chpdir böyle biline.

  • işhanı 2 yıl önce yorumlandı

   gerçekler zamanla ortaya çıkacak ama bu gerçekleri saklayanlar o zaman ne yapacak partililerin yüzüne nasıl bakacak merak ediyorum.

  • Merkez 2 yıl önce yorumlandı

   yanlış yapan kimse herkes yaptıklarının bedelini
   gün gelir öder.

  • oy moy yok 2 yıl önce yorumlandı

   demokrasi tırıvırıymış.sandık denen aptal şey de millete tescil kutusu.gitmiyorum oy vermeye falan

  • Dım dım yar 2 yıl önce yorumlandı

   nurullah bey geçen videonuzda bu aysun hanımın tapulu parselasyonlarından bahsetmiştiniz bu konularda değinmenizi rica ederim ayrıca taha olayını da sayenizde öğrenmiştik

  • azmi yalçın 2 yıl önce yorumlandı

   ali başkan azmi yalçın ismini iyi tanır ve menfaati için yapamayacağı şey yoktur. önce kullanır işi bitti mi bırakır kenarda. bunun kullanıp attığı pek çok insan arkasından küfrediyor. başkanken canını yaktığı insanlar cabası.

  • Nedret @Tekin kaymak 2 yıl önce yorumlandı

   bizde çok dedik kardeşim de tınlayan yok. okuyor uşak halkı inadına bu herifi. bizim insanımız böyle işte. deveye diken hesabı pek sever esrarengiz adamları. biz ne dersek diyelim uşakta adamın ciddi kitlesi var millet salak gibi okuyor bu adamı ne buluyorsa. ben sizin sorduğunuz soruları çok sordum ama bir cevap alamadım kendim de bulamadım. uzak durmak lazım bu adamdan yazılarından ve sitelerinden.bu adamın aliye de nurullah cahan başkana da düşmanlığının sebebi aynı aslında ama halk anlasa menfaatçi olduğunu keşke.

  • :)) 2 yıl önce yorumlandı

   tüm olup biten her şey tüprag ve türgev e kadar gidip orda tıkanıyor. cemaate karşı hükümetin bir şeyler yaptığını zannetmiyorum, danışıklı dövüş olduğunu düşünüyorum bunların hepsinin, tüprag hatırı sayılır bağışlar yapıyor türgev'e ve karşılığında uşak siyasetine yön veriyorlar. vekil ve belediye başkan adaylarını belirliyorlar. kafama takılan chp tüpragtan bağış almışmıdır? tüprag chp ye de hatırı sayılır bağışlar yapmışmıdır?

  • ayşen 2 yıl önce yorumlandı

   uşakta ve türkiyede siyasetin iyice çivisi çıktı bu sefer oy vermeye dahi gitmeyeceğim yada gidip hepsine de vuracağım mührü. bu ne rezillik arkadaş. kimin eli kimin cebinde kim hangi partili o bile belli değil. sanırsınız mokunda boncuk var afedersiniz. tescilli hırsızları, dolandırıcıları sahtekarları kendine şeyh şüyh hocaefendi edinenleri bize bir matahmış gibi koyup durmayın artık bıktık halkça ve gına geldi bize. her gün şehit cenazeleri geliyor akp yüzünden bizim ülkeye sahip çıkar dediğimiz chp de cemaatçileri vekil yapmak kurtarmak için bizden oy dileniyor yazıklar olsun. mhpyi konuşmaya hacet yok zaten. kendine medarı kalmamış akpliyi bize milletvekili yaptılar.

  • CEMAAT İFLAS EDER Mİ, ALİ NEDEN BU KADAR ISRARCI 2 yıl önce yorumlandı

   15-20 liranıza kıyın da hanefi avcının kitaplarını okuyun. türkiye genelinde yürütülmüş cemaat ihanetinin uşaktaki boyutunu dahi iyi anlarsınız. bu cemaatin namaza falan gittiği yok ancak bu cemaat hiç uyumuyor, mensupları beyinlerini hiç kullanmadığı için intihar komandosu gibi sorgusuz sualsiz çalışıyor. diğerle ise hak bildiği davasına bile sahip çıkmıyor. son paragrafta geçen tapuların yakın çevresinde de olduğu iddia ediliyor, yani belediyeyi yönetmeye mi uşakı tapulamaya mı geliyorlar bilinmez.

  • saygın 2 yıl önce yorumlandı

   valla abi yazılarını hayranlıkla ve hayretler içerisinde okuyoruz. bizim dairede siyaset seni takip ederek çözülüyor artık. ali erdoğan cahanın beceriksizliğinden boşa hevese gelmesin ölümü görüp sıtmaya razı olacak halimiz yok. uşakta bir sürü insan var ondan daha iyi bu işi yapabilecek ve ayrıca yolsuzlukları zaten ortada olan birisine tekrar başkanlık teslim etmek saflıktır. uşak halkını aptal mı sanmış ali bey artık defolup gitsin siyasetin tozlu raflarına.

  • Semih 2 yıl önce yorumlandı

   tiyatrocu siyasetçilerin bu adamdan çekeceği var anlaşılan yazdıklarındada haklı bence

  • Truva mehmet altay 2 yıl önce yorumlandı

   bu yazıda da çok net anlaşılıyor ki cemaatin akp'deki truva atı mehmet altay'dır. ali erdoğan'ın yolsuzluklarına rağmen akp'den aday yapılmaya çalışılması bile ihanet için yeterli iken bizimkiler getirdi adamı tekrar aday yaptı hey Allahım.

  • eser 2 yıl önce yorumlandı

   sen ne yüzsüz adammışsın be ali erdoğan. sana daha iki yıl önce bu chp red vermedi mi arkadaş???? adamlar sırf seni istemiyoruz diye günlerce ankaraýı yol etmedi mi? uşakta seni isteyen yirmi partili çıkmadı. son gün bile kesin adayım diye ankara da kararın açıklanmasını bekliyordun ki, genel merkez de seni veto etti de dımdızlak kaldın ankarada ortalıkta. bunu hırs bu ne arsızlıktir arkadaş. yoksa çavuşoğlu nun dediği gibi chpli bir başkan gelirse benim yolsuzluklarımı döker ortaya beni hapse artırır diye mi bu korkun ve paniğin. uşak baktı senden keşke birileri aday yapsa da görsek bin oy bile katkının olmayacağını. hele ki chp ye zararın oldu ğer şey ortada işte rezilsin sen ya rezil.

  • truvALİ ŞERDOĞAN 2 yıl önce yorumlandı

   pani̇k yok aha bu heri̇f seçi̇lemedi̇gi̇yle kalir beledi̇ye başkan adayi falan yapmazlar bunu hayal görüyor bence

  • chp yemez 2 yıl önce yorumlandı

   bu ucuz ve bayat numaraları chp yemez keşke akp'de ısrar etseydin ali bey çünkü senin gibi politikacıların ait olduğu adres akp'dir. neyse çok problem değil, özkan yalım'ı ve yardakçılarını da alır gidersin akpye artık. giderken unutmayıp, yanında akpye götürmen gereken isimler var mesela selfie çekildiklerin gibi :):):) onlar var diye chpye gelmeyen çok insan böylece chpli olur biz de iktidara gelebiliriz böylece.

  • Yavulu 2 yıl önce yorumlandı

   cin olmadan çarpmaya kalkmayacaksın işte ali bey

  • Metin Deniz Barış 2 yıl önce yorumlandı

   ali erdoğan kendini osb imkanları ve üç beş daire satışı için kendini bir gecede cemaate hazım sesli ali yıldırım ikilisine teslim etmiş davasını partisini bütün değerlerini satmış, kendisine bila bedel cani gönülden destek veren ülkücü camia ya ve oy aldığı uşak halkına ihanet etmiş şeref taşıdığını düşünmediğim bir makyevelist tir. chp bu ve benzeri sebeplerle akıllıca davranıp genel merkezin ve vekilin ısrarla dayatmasına rağmen teslim olmamıştır. doğrusu da budur. bu türden tutarsız omurgasız insanların politikada yeri olmamalıdır.bir ülkücü olarak, konuya tepki veren tüm chplileri ve özellikle de sayın çavuşoğlu nu tebrik ederim. onurlu duruş dedikleri ilkeli siyaset dedikleri bu olsa gerek. gazetecilikte gösterdiği ilkeli duruşu siyasette sürdüren çavuşoğlu uşakta göz dolduran bir yıldız olarak parıldamaktadır ve anlaşılan oki uşak siyasetinde uzun yıllar söz sahibi bir işim olarak kalacaktır. yazı için teşekkür ederim.

  • recep 2 yıl önce yorumlandı

   demek ki neymiş cin ali ile seçimi yani belediyeyi kazansan bile kazanan ciameatçiler olurmuş. demek ki neymiş adamların derdi akp yıkmak değil belediyeyi yeniden ele geçirip yolsuzluğa devam etmekmiş. utanmadan cin ali ile cümbür cemaat gezen sözde chpliler ille de mehmet karakoç ile mustafa güngör beyler okusun bu yazıyı. ha birde geçen sefer olmayınca parti de terbiyesizlik eden top sakallı il genel meclisi üyesi ile nihat ve ali riza beyler de okusun bu yazıyı. hatta tüm siyasiler okusun da ibret alsın. cemaatçilere kaldı memleket hayret yaaaaaaa

  • Deli Çoban 2 yıl önce yorumlandı

   yaziyi okuduğumda adeta tüylerim ürperdi. uşak kimlere nasıl emanet edilmiş arkadaş. bizim gördüklerimizin hepsinin bir perde arkası varmışta haberimiz yokmuş. demek ali erdoğanın adaylığından en ali erdoğanın ne chp il başkanı yada özkan yalımın haberi yokmuş. demek fetullah gülen ile kılıçdaroğlu yukarıda işi pişirmiş bize yemek düşmüş öyle mi? yazıklar olsun bir de bunu ağzı ile itiraf eden özkan yalıma ve yazıklar olsun ali erdoğan ile yanyana chp'ye çalıştığını iddia eden yardakçı tayfaya. partimizi asla cemaate kaptırmayacağız. kemal kılıçdaroğlu ne yapmaya çalışıyorsun. dilek yılmaz neden hiç açıklama yapmıyor acaba?niçin sessizce seyrediyor.

  • truvali:) 2 yıl önce yorumlandı

   truvalı helen diye bir film karakteri vardı yanlış hatırlamıyorsam bu da uşak versiyonu truv"ali"

  • Tekin kaymak 2 yıl önce yorumlandı

   bu herifi hiç anlamıyorum, her konuşmasını izliyor her yazısını okuyorum. ne yalan söyleyeyim beğeniyorum da ama aklımda deli sorular var yanıt bekleyen yardım istiyorum.bi kere bu herif gerçekte ne iş yapar yani finans kaynağı nedir? ikincisi bu herifin eleştirileri yenilir yutulur değilken niçin devlet bu herifi almaz.biz facemizde bunların yarısını yazmaya kalksak içeri tıkarlar. bu adam bu cesareti kimden alıyor.adam valisi'ne belediye başkanına vekiline başbakan hatta cumhurbaşkanı na varana dek hakaret derecesinde sözleri gerek facesinde gerek bu sitede yazıp söylerken üstelik bu sitede okuyucu sayısı bir hayli de çok neden kimse bu adama dur demez. üçüncüsü bu adam bütün partilere giydiriyor peki ne amaçlıyor. çok zeki ve bilgili olduğu kesin amaçsız ve hesapsız is yaptığını sanmam peki amacı ne olabilir? 4.sü parti ayırmaksızin uzaktaki politikacıların hepsini nasıl tanıyabiliyor ve geçmişlerini bile biliyor ve bunca bilgiyi istihbaratı kimden nasıl alıyor? bilenler cevaplayın.

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366