ADD Uşak Şubesi, Geleneksel Cumhuriyet Balosunu Düzenledi!

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Cumhuriyet Balosu'na bir yenisini daha ekleyen Atatürkçü Düşünce Derneği Uşak Şubesi, düzenlediği Cumhuriyet Balosu'nun on ikincisini de yine yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.

19 Aralık 2015 Cumartesi 11:52
ADD Uşak Şubesi, Geleneksel Cumhuriyet Balosunu Düzenledi!

Foto galeriye git Atatürkçü Düşünce Derneği Uşak Şube Başkanlığı tarafından organize edilen ve her sene geleneksel olarak düzenlenen Cumhuriyet Balosu, Çağrı Düğün Salonu’nda gerçekleştirilirken, on ikincisi düzenlenen geceye katılım da bir hayli fazla oldu. Çağrı Düğün salonunda düzenlenen baloya; CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Emre Altınışık, Atatürkçü Düşünce Derneği Uşak Şube Başkanı Arif Güvenir, CHP İl-İLçe yönetimleri ve üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan balo, ADD Uşak Şube Başkanı Arif Güvenir’in yaptığı konuşma ile devam etti.’

’Ülkemiz 13 yıldır uygulanan mezhepsel politikanın sonucu olarak, baskı ve zulümle içte ve dışta, büyük bir kaosa sürüklenmiştir. Bilinmelidir ki bunun asıl nedeni; emperyalizm ve yerli işbirlikçilerinin yıllardır sinsice uyguladıkları, Cumhuriyetimizin kurucu felsefesini oluşturan Kemalizm’e karşı yürüttükleri, ‘’ideolojik kısırlaştırma’’ politikasıdır.İkinci dünya savaşı sonrası oluşan iki kutuplu dünya düzeninde, Atatürkçülüğün anti-emperyalist, anti-kapitalist özelliğini bilen sömürgeci ülkeler, Rusya’nın güneyinde oluşturulan yeşil kuşak projesi çerçevesinde, Atatürk ilkelerini tek tek halkın gözünde kötü göstermeye çalıştılar.

AMAÇLARI ATATÜRKÇÜLÜĞÜ, İDEOLOJİK OLARAK KISIRLAŞTIRMAKTIR!

Yoğun bir propaganda kampanyasıyla, devrimciliği, anarşistlikmiş gibi; laikliği dizsizlikmiş gibi algılattılar. Devletçilik ve halkçılığı, dünyaya egemen kıldıkları neo-liberal politikalarla yok ettiler. Cumhuriyetçiliği ise ılımlı İslam cumhuriyetine dönüştürme gayreti ile sulandırmaya çalışıyorlar. Son yıllarda ki moda da Ulusalcılık oldu. Ulusalcılık deyince akla Atatürkçülük getirilerek, Atatürkçülüğü ırkçılaştırmaya çalıştılar. Hâlbuki ulusalcılık, ilkelerimizden sadece birisidir.  Kimse bizi ırkçılık gibi dar bir çerçeveye sıkıştıramaz. Devrimcilik de Cumhuriyetçilik de halkçılık da ilkelerimizden olmasına rağmen; bizi tarif ederken, halkçı, devrimci, cumhuriyetçi demiyorlar. Amaçları Atatürkçülüğü, ideolojik olarak kısırlaştırmaktır.

GÖKYÜZÜNDEKİ AYIN İLERLEMESİNİ, YERYÜZÜNDEKİ İTİN ULUMASI ENGELLEYEMEZ!

Yerli işbirlikçiler aracılığı ile gerçekleştirilen 12 Mart ve 12 Eylül faşist darbeleri ile Atatürk adı kullanarak halka yaptıkları baskı ve işkencelerle, Atatürkçülüğü halkın gözünde baskı ve işkenceyle anılır hale getirdiler. Kurtuluş savaşı kahramanlarını sürekli kötüleyerek, halkı ortak değerlerinden ve tarihinden koparmaya çalıştılar. Atatürkçülüğü biz şöyle ifade ediyoruz. Atatürkçülük; anti-emperyalist ve anti-kapitalist çizgide, aklı ve bilimi kullanarak sorunları tespit etmek ve yine aklı ve bilimi kullanarak sorunlara çözüm üretmektir. Bu ebedi olarak geçerliliğini yitirmeyecek, evrensel bir tanımdır. Çağdaş, demokratik, laik, sosyal hukuk devletini savunan ve gerçekten tam bağımsız Türkiye’den yana olan biz devrimcileri; yılgınlığa, umutsuzluğa iterek mücadele gücümüzü zayıflatmaya çalışıyorlar. Bu gelip geçici duruma bakıp umutsuzluğa düşmenin gereği yoktur. İnsanoğlu umutsuzluktan umut yaratır. Bilmelidirler ki ‘’ Mustafa Kemaller her zaman 20 yaşındadır’’. Her zaman enerjik, her zaman mücadeleci, her zaman akıl ve bilimin ışığında yürümektedirler. Mevlana Mesnevi de aynen şöyle der. ‘’ Gökyüzündeki ayın ilerlemesini, yeryüzündeki itin uluması engelleyemez’’. Çamur at izi kalır mantığı ile yaptığınız, itibarsızlaştırma çabalarınız boşunadır. Hiç güneşin doğuşunu engelleyebilir misiniz? Ey gafiller! Bizler ‘’akın güneşe akın! Güneşi zapt edeceğiz zaptı yakın!’’ diyen vatanseverleriz. Emperyalizme karşı, 1 Kasım 1968’de, Samsun’dan Ankara’ya ‘’Tam bağımsız Türkiye için, Mustafa Kemal Yürüyüşü’’ düzenleyen Deniz Gezmişleriz. Yurdumuzu düşman işgalinden kurtarmak için yedi düvele meydan okuyarak ‘’ Ya istiklal ya ölüm" diyen Mustafa Kemalleriz’’!

Güvenir'in konuşmasının ardından Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Emre Altınışık ise balo hakkında şu şekilde ifadelere yer verdi.’’ Atatürk’e yakışan bir tavır sergiliyor ve karanlığın karşısında bugün Uşak aydınlığı temsil ediyor. Size genel merkezimiz adına şükranlarımızı sunuyorum. 21 yıl önce kurulmuş bir şube. 1994 yılında Uşak şubemiz açıldı. Yıllar sonra 2003 ya da 2004 yıllarında yine bir genç kardeşimiz şube başkanlığını aldı ve o gün Atatürkçü Düşünce Derneğine çokta yakışan bu yemekleri organize etmeye başladı. Türkiye’nin 484 yerinde şubesi bulunmaktadır. Dünyanın en yaygın ve en çok piyesi bulunan demokratik bir örgüttür. 

ATATÜRK'ÜN BİZE BIRAKTIĞI FİKİR VE DEĞERLERE SAHİP ÇIKMALIYIZ!

Bunu Avrupa’nın en yaygın araştırma merkezleri 10 yıl önce söylediler. Bütün şubelerimizi gezerken her birinden ayrı ayrı inanç alıyoruz. Ama Uşak şubemiz Sayın Arif Beyin katkısıyla farklı bir ivme kazandırdı Uşak’a. Gençlerimizle, halkımızla yaptığı çalışmalar ile Türkiye genelinde yapılan ödev evleri ile gerçekten Atatürkçü Düşünce Derneği’ne yakışan bir çalışma olduğunu görmekten büyük mutluluk duyuyorum. Atatürk’e inananlardanız. Cumhuriyete inananlardanız. Evet biz Orta doğunun bugün neler yaşadığını görüyoruz. Ortadoğudan bir lider kalkıp bize yeni bir Atatürk lazım diyor. Bizim yeni bir Atatürk’ ihtiyacımız yok. Çünkü bizim bir Atatürk’ümüz var. Önemli olan Atatürk’ün bize bıraktığı değerleri, düşünceleri yeniden sahip olabilmek.Bu konuda ki çabalarımız Atatürkçü Düşünce Derneği olarak sürüyor. Tüm Türkiye de sürüyor İnanılmaz derecede çaba harcıyoruz. Ama şunu söylemek istiyorum ki bizim çabalarımızı daha da ileriye götürebilmek için siyasilere ayrı bir görev düşüyor. Siyasiler her ne olursa olsun. Bütün dayatmaların ötesinde Atatürk’e sahip çıkmak ve Atatürk’e yönelmek zorundadırlar. Siyasiler birbirini takip edip AKP çizgisinden hareket siyasilerin ötesine Atatürk çizgisine dönen bir anlayışa yeniden sahiplenmek zorundadırlar. Önümüzdeki süreçte hiç şüphesiz ki Atatürk kazanacak. Biz kazanacağız. "

ADD’ye destek verenlere teşekkür edilirken gece; ADD Ödev Evi öğrencilerinin şiirlerini okuması ile devam etti. Eğlence şeklinde devam eden Cumhuriyet Balosu’nda ödül töreni yapıldı.

Balo gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 11 yorum mevcut

  • umut 2 yıl önce yorumlandı

   yorumları niye yayınlamıyorsunuz.

  • Cahillik yapmayın 2 yıl önce yorumlandı

   yahu adamların içkisinden size ne ? sizin hiç mi günahınız yok araştırsak belki bu insanlardan daha günahkar çıkarsınız. bu insanlar size ne yaptı ? paranızı mı çaldı? size tecavüz mü etti? ışid pkk gibi masum insanları mı öldürdü? nedir bu ülkenin aydınlık ve temiz insanlarından istediğiniz?

  • umut 3 yıl önce yorumlandı

   chp eşittir sarhoş partisi.buyazıyı yayınlamayan uşak haber merkezide chp nin yan versiyonudur.kamuoyuna duyrulur

  • umut @arıza 3 yıl önce yorumlandı

   senin arıza olduğun her halinden belli.Allahtan korkan içki içemez.bunlar Allahtan korkmuyorki kuldan utansınlar.bunların zihniyeti çalsın sazlar oynasın kızlar.umrundamı dünya bunların.ben sarhoşlara oy vermem kardeşim

  • arıza 3 yıl önce yorumlandı

   kim içerse içer, hemen başlamış klavye mücahitleri görevlerine. bu yorumcular sözde özgürlükçüdür he! içen içer, içmeyen içmez kardeşim kime ne? bırakın artık herkesin yaşam tarzına karışmayın!

  • kadri 3 yıl önce yorumlandı

   son şarkiyi söyleyen kiz çok kötü i̇di. keşke halk oyunları ekibinin gösterisini daha uzun tutsaydınız uhm. bu arada özkan yalıma birisi konuşmayı öğretmeli :)

  • umut 3 yıl önce yorumlandı

   siz bu sarhoş kafayla iktidarı rüyanızda bile vgöremezsiniz.dünya değişti sizin zihniyet değişmedi.

  • İslice 3 yıl önce yorumlandı

   özkan yalım galiba konuşma metinlerini karıştırdım.add gecesinde yolsuzluk operasyonu ne alaka!

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366