AKP’ye Oy Veren Esnaflar Bile Belediye Başkanına Hiç Çekinmeden Veryansın Ediyor!

Bilindiği üzere esnaflar belediye başkanları aleyhinde hiç ulu orta konuşmaz. O kadar ki başkanın kulağına gitme ihtimali olan yerlerde yada Başkana söyleme ihtimali olan insanların yanında bile Belediye ve Başkan aleyhinde konuşmazlar. Çünkü Belediye Başkanı ile arası bozulan esnafı ya zabıta yoklar yada farklı baskı yada tehditlere maruz kalır o esnaf. Kaldı ki sırf Uşak Haber Merkezinin haberlerini yada bizlerin yazılarını beğendi diye geçmişte baskıya maruz kalan pek çok esnaf bize dert yanmıştır. Hatta geçtiğimiz günlerde görüştüğümüz bir kafe tarzı mekan işletmecisi Nurullah Çavuşoğlu'nun Facebookta yazdıklarının altına beğen butonuna bastığının görülmesinin ardından bir grup AKP'li yöneticinin ve bir belediye başkan yardımcısının hep birlikte bizzat mekana ziyarete geldiğini ve o sırada ya sen kendi rahatını tepmek mi istiyorsun? Boşver beğenmeyiver Çavuşoğlu'nun yazdıklarını Nurullah Cahan duyarsa gücenir başına iş olur dediklerini anlatmıştı. Bu tür örnekleri çoğaltabileceğimiz gibi esnafımız pek çok örneğini öteden beri yaşayageldiği için ne söylemek istediğimizi anlamaktadır diye düşünüyoruz. Her neyse eskiden bu ve benzeri sebeplerle esnaf asla iktidar partisinin hele hele iktidarın aleyhinde konuşulması icab eden konularda uzattığımız mikrofonlara asla konuşmazdı. Bizden sorunlarını dile getirmemizi isterlerdi ama sorunlarını dile getirdiğimiz gazetemizi bile vitrinlerinde masalarında tutamazlardı çekindikleri için. Dile getirilmesini istedikleri sorunlarını kendilerinin anlatması daha çok etki yaratır desekte röportaj teklifimize asla olumlu yanıt vermezlerdi. Oysa şimdilerde Nurullah Cahan'ın Belediye yönetiminden bir hayli rahatsız olan esnaf bizi çağırıp kendileri röportaj vermek istiyorlar. Hiç çekinmeden röportaj veriyorlar. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde dükkanlarının önünün otopark haline dönüştürülmesine tepki veren şehir esnafı belediye başkanının icraatlarını açık açık eleştirmişti. O videoda yirmiyi aşkın esnaf konuşmuş, onlarca esnafta konuşanların yanında gözükmekten çekinmemişti. Yine geçtiğimiz haftalarda İsmet Paşa Caddesi Esnafı da belediyeye veryansın ettiği bir röportaj yayımlanmıştı. Esnaf belediyenin esnafı adeta bitirmeye yönelik hareketleri karşısında çaresiz kalınca aynen kendi tabirleri ile yazıyorum "Ölmüş Eşek Kurttan Kokmaz" Atasözünü hatırlatarak konuşma kararı verdiklerini söylüyorlar ve çatır çatır muhalefet ediyorlar. Hatta o kadar ki bazı esnaflar AKP'ye oy verdiklerini belirttikten sonra eleştirilerini dile getiriyorlar. İşte son zamanlarda sıklaşan haberlerimize bir yenisi eklendi. Kurtuluş Mahallesi Çavuşçeşme sokakta rızkını kazanmaya ve halka hizmet sunmaya çalışan esnaf, logar kapaklarından sızan kokudan muzdarip. Haftalardır defalarca belediyeye resmi ve gayri resmi olarak müracaat etmesine rağmen bir sonuç alamayınca çareyi mikrofonlarımıza konuşmakta aradılar ve Uşak Haber Merkezine röportaj verdiler.

02 Mayıs 2016 Pazartesi 04:25
AKP’ye Oy Veren Esnaflar Bile Belediye Başkanına Hiç Çekinmeden Veryansın Ediyor!

Geçtiğimiz günlerde kaleme aldığım "Esnaf, Belediye İlişkisinde Gelinen İbretlik Nokta Halkı Güldürürken Düşündürüyor!" başlıklı haberimde belediye başkanı Nurullah Cahan'ın esnafın ilgisini çekmek için adeta ben geldim diye davul çaldırdığını ama kimsenin umurunda olmadığını belirterek, Cahan'ın şahsında Belediye Esnaf ilişkisinin çivisinden çıkmış bir boyuta ulaştığını belirtmiştim. İsmet Paşa Caddesi esnafından Zübeyde Hanım Fatih, ve Nuri Şeker Caddesi esnafına varıncaya değin, otopark meselesi vb pek çok meseleden dolayı belediyeden ve başkandan memnuniyetsizliklerini dile getirmiştim. OSB ve Karma OSB Esnafını bile çarşıda olmamalarına rağmen bir şekilde izledikleri yanlış politikalar sebebi ile kendilerine küstürmeyi başaran Belediye yönetiminin esnafın tamamına yakını ile arasının kötü olduğunu belirtmiştim.

Haberimizden bir hafta kadar sonra isyan eden Pazar yeri esnafı belediye önünde toplanıp protesto etmişti. Dakikalarca protestolarına müdahale edilmediği gibi umursanmayan pazar yeri esnafı Uşak Haber Merkezi muhabiri Ramazan Güner'e fotoğraf ve röportaj vermeye başladığı anda Başkan tarafından derhal kabul edilmiş ve bir şekilde gönülleri edilerek yollanmıştı. Yani pazar yeri esnafı Uşak Haber Merkezi muhabirleri sayesinde Başkan tarafından adam yerine konulmuş ve işlerini gördürmüştü. Tıpkı geçmişte minibüs esnafının yaşadığı gibi. Her neyse biz tabi ki esnafın sorununu halletme sözü verince iş tatlıya bağlandı diye o gün aldığımız röportajları yayımlamamıştık. Gerçi sorun halloldu mu? Mağduriyet giderildi mi? Bu zaman içinde belli olacak o ayrı konu ama biz verilen sözün takipçisi olacağız. 

Her neyse demem şu ki yol kenarlarının otopark haline gelmesiyle birlikte işleri kesata uğrayan esnaf, zabıtadan bıkan esnaf belediyenin hizmet getirmeyişinden yakınan esnaf artık susmuyor ve uluorta kameralara mikrofonlara konuşuyor. Bunun son örneği ise aşağıda yayımlayacağımız videoda görülmekte. Kurtuluş Mahallesi Çavuşçeşme sokağı esnafı Belediye Başkanına seslerini bir türlü duyuramadıklarından bahisle sitem ettiler. Hatta pek çok esnaf vardı aralarında AK Partiye oy veren ve buna rağmen eleştirmekten geri durmayan.

Uşak Haber Merkezi Haber Editörü Gazeteci Ferhat Karaturp.

İşte Haberimizde Bahsettiğimiz Bir Önceki Ferhat Karaturp İmzalı Esnaf Haberimizin Linki: http://www.usakhabermerkezi.com/guncel/esnaf-belediye-iliskisinde-gelinen-ibretlik-nokta-halki-guldururken-dusunduruyor-h10674.html


OTOPARKLA İLGİLİ KONUŞAN ESNAFTA BUNLARI SÖYLEMİŞTİ!


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 14 yorum mevcut

  • misafir 2 yıl önce yorumlandı

   bence bu parti̇yle alakalı deği̇l belediyecilik anlayışı hiç parti sen böyle hizmet veya şöyle hizmet et demez sorun bence belediyenin kendi içeresinde onlar çalışacak ve onlar düzeltecek ben bur dan bunu diliyorum saygılar.....

  • cahan adisi 2 yıl önce yorumlandı

   belediye de tüm memurlar olarak bunun gibi bi başkan görmemişti ali erdoğanadabsayıldı lakin bunun gibi olmadı sen tam bir şeytansın ekibinde boş davul teneke ondan sesiniz çok çıktı sizin boş tenekeler bırakın artık insanlarla fitnelikle uğraşmayı milletin rızkına bile göz dikecek adilik yapacak kadar aşağılık oldunuz siz mübarek geceler hürmetine kahreylesin Allahım sizleri

  • mehmet gun 2 yıl önce yorumlandı

   huzurkent bolgesindeki çöp ve pis koku huzurumuzu iyice kacirdi kim cozecek bu sorunu marka sehir deniliyor boylemi olacak ornek sehir

  • AbdülBaki kaya 2 yıl önce yorumlandı

   belediye başkanın ve başkan yardımcılarının arabalarını belediyede ve utaşta işe başlatmaları iddiaediliyor doğruysa böyle bir haber yapın lütfen menzilciliri de aldıkları doğrumudur?

  • Bu İl'de İnsana Değer Veren mi Var? Bu Bir Haykırıştır. 2 yıl önce yorumlandı

   araç sayısı hızla artan uşakta yolları genişletmek sürücüler için çözüm olabilir lakin; yayalara çile olmuştur. karşıdan karşıya kazasız belasız geçebilmek için yasinler fatihalar indiriyoruz. araçlar kaldırımda yayalar yollarda. buradan çağrı yapıyorum; vatandaşa hizmet etmek vazifesiyle koltuk işgal eden zatlara. yaya geçitini kullanan bir yaya varsa, geçiş üstünlüğü yayanındır. bu kuralın uygulanmasının denetimini vali bey mi yapar, belediye başkanımı, yoksa emniyet müdürü mü? kim yapacaksa artık birileri yapsın. yeter artık! hakkımın gasp edilmesinden, ve de sürücülerden küfür ve korna işitmekten bıktımmmm. beyler sizleri sahaya, vatandaşın ayağına gitmeye davet ediyorum. bu görev uşakın yönetiminden sorumlu olan vali bey size düşüyor. lütfen bu ilde trafik kurallarının uygulanmasını sağlayınız, yayaların haklarını gasp ettirmeyiniz.

  • hiç 2 yıl önce yorumlandı

   ağaoğlu değil uşak ın tamamı kokuyor yapılan yanlışlıklardan,o sadece burnumuzun duyduğu koku ,bir de duymadığımız kokular,yani üstü kapatılan bütün yolsuzluklar.uşak belediyesi hepsinin hesabını ödesin ve bu güzel şehri yönetmeyi hakeden,hizmet aşkıyla dolu,dürüst bir insan gelsin!!!!

  • hiç 2 yıl önce yorumlandı

   esnaf da şikayetçi yapılanlardan.uşak halkının da ayıkmasını bekliyoruz.sadece reklam yapmayı seven , gösteriş sevdalısı , içi boş başkanlardan uzak tutalım uşak ımızı.bizim şehrimiz aşıklar şehri.adalet tecelli edecek inşaAllah.belediyenin yaptıkları ortaya çıkacak.

  • ağaoğlundaki koku uşak ın tanıtımı için mi 2 yıl önce yorumlandı

   festiva yanında ticaret odası arkasında ağaoğlu tekstilden bir koku geliyor, dillere destan... tüm türkiye uşak`tan geçerken bu kokuyu hafızaya kazıyor.

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366