Belediye Başkanı dalga geçer gibi bu görüntülere rağmen Uşak'ı Türkiye'nin Paris'i ilan etti

Böyle olur AKP'li başkanın Paris'i diyesi geliyor insanın. Malumunuz olduğu üzere AKP'li Belediye Başkanı Nurullah Cahan öteden beri gerek UTAŞ ve Uşak Belediyesi bünyesindeki yolsuzluklar ve talan iddiaları sebebiyle gerekse Belediyecilik hizmetlerinin sürekli bir aksama içerisinde olması ve halkın sürekli Belediye yönetiminin beceriksizliği ve despotça tutumları sonucu mağdur olması sebebiyle Uşak halkının eleştiri bombardımanına tabi tutuluyor.

09 Şubat 2017 Perşembe 21:59
Belediye Başkanı dalga geçer gibi bu görüntülere rağmen Uşak'ı Türkiye'nin Paris'i ilan etti

Gerek sosyal paylaşım sitelerinde gerekse çarşıda pazarda her yerde insanlar uluorta Nurullah Cahan ve ekibine ağır eleştiriler hatta hakaret diyebileceğimiz paylaşımlar yapmakta. Ancak Belediye Başkanı Cahan tüm bu eleştirileri duymazdan gelerek hem yolsuzluk iddialarını yanıtsız bırakırken tam gaz devam ediyor hem de sanki çok büyük hizmetler vermiş gibi sürekli kendisini övücü paylaşımlar yapıyor. 

Bildiğiniz üzere şehrimizin üzerinden milyonlarca dolar para kazandığı halde şehrimize doğru dürüst faydasının dokunmadığı bilinen Altın madeni firmasına başkan ve belediye meclisi tarafından verilen tavizler neticesinde çevre yoluna inadına eder gibi Altın Madeni firmasının bağışladığı para ile yapılan battı çıktılar ve afaki ücretler ödendiği için eleştirilere maruz kalan ve şehrin nerdeyse her yerine dikilen meşhur Laleli direklerin dışında göze çarpan bir hizmeti olmayan Nurullah Cahan, geçtiğimiz gün yaptığı bir paylaşımda bu battı çıktının resmini paylaşarak Uşak'ı Türkiye'nin Paris'i ilan ediverdi.

Oldukça komik bulduğumuz bu paylaşım sonrası şu Paris'i bir dolaşalım dedik.Acab geçen yıl çektiğimiz o rezil görüntüleri giderdiler ve şehri Paris'e döndürdüler de bizim mi haberimiz yok acaba dedik? Dolaştık bütün şehri Aman ya Rabbi geçen yıl nasılsa hala aynı her yer. Hatta geçtiğimiz yıla oranla çok daha berbat bir halde. Çekelim de millete görsün şu Paris'i diye düşündük ve şehrin içler acısını halini sizlerle paylaşma kararı aldık.Şehre şu ana kadar 1 metrekare yeşil alan kazandırmayan Cahan ve ekibi şehri çamur deryasına döndürmüş.

Bildiğiniz üzere UTAŞ bünyesinde oluşturulan mafyavari çete ile sağı solu tehdit eden, gazetecileri dağa kaldırıp işkence eden, belediye personelini çağırıp makamlarında döven, aleyhte konuşan politikacıları tartaklayan bu ekip için zaman zaman şehri TEKSAS'a döndürdüler esprisi yapılıyor halk arasında, zaman zaman da şehri köye çevirdiler diyor insanımız.

Şehrin otopark sorunun gitgide büyümesi trafik yoğunluğunun afaki bir şekilde artması, her gün bir başka yolsuzluk haberinin ortaya çıkması gibi sebeplerle zaten canı burnunda olan Uşak'lı vatandaş üstüne üstük dalga geçer gibi Paris benzetmesi yapılmasına elbette isyan etti ve Cahan'ı topa tuttu. Cahan'ın kendi sayfasında yaptığı paylaşımın altına onlarca vatandaş yorum atarak bu dalga geçer bir uslupla yapılan paylaşımı ve Cahan'ı eleştirdi. Gerçi olumsuz yorumları anında kaldırıyorlar malumunuz Cahan'ın ekibi artistik fotoğraf çekme, fotomontaj yapma ve sosyal paylaşım sitelerini takip etme hususunda bir hayli ustalar.

Şehrin Dikilitaş Mahallesinden, Karaağaç Mahallesinden, Işık Mahallesinden Bozkurt Mahallesine, Elmalıdere Mahallesinden, Aybey'e, Esentepe'den, Ünalan yada Cumhuriyet Mahallesine hemen her mahallesinde belediye yönetiminin sebep olduğu rezil görüntüler var ve insanlar artık canından bezmiş durumda adeta veryansın ediyor. Her gün telefonlarımız susmuyor ve insanımız artık bizi eleştirir oldu yeterince eleştirmediğimiz gerekçesi ile. Düşünün artık insanımızın geldiği ruh halini. 

Belediyenin borcu içinden çıkılması mümkün olmayan rakamlara ulaşmış ki 150 Milyon (Trilyon) gibi rakamlar konuşuluyor. Ortada yapılmış doğru dürüst bir çay bahçesi yada çocuk oyun parkı bile yok. Peki paralar ne oldu? İşte bu sorunun cevabını öğrenmemiz mümkün değil. Çünkü belediyedeki müdürlerden birinin ağzından aynen aktarıyoruz. "Ben şu kadar yıldır belediyede çalışıyorum böyle bir dönem hiç görmedim. Mesut Apaydın'da Ak Partili idi ve Ak Partinin iktidarı döneminde belediye başkanlığı yaptı ama bir çok soruşturma geçirdi çok kez müfettişler geldi gittİ. Ama bu adamlar seçileli o kadar yolsuzluk oldu, o kadar usulsüzlük oldu ki bu adamlar geleli Belediye'de usulune uygun yapılan tek iş yok. Ne ihalaleler ne doğrudan teminler hiç birisinde usül kaide kalmadı. Ama üç yıldır tek müfettiş gelmedi. Zaten Savcılık falan hak getire. Yani bu adamları tepeden serbest bırakmışlar arkadaş, adamlar kendilerine kesinlikle hesap sorulmayacağı konusunda çok eminler." Bu ifadeler aynıyla bir belediye personeline ait. Düşünün artık Belediye'de kimse kimse ile konuşamaz oldu. Her taraf gammaz dolu, dedikodu fitne aldı başını yürüdü. Personeli birbirine düşürdüler ve belediye çalışanlarının çoğu birbirine küs hale geldi. Esnafa zaten mikrofon uzatın da Belediye deyin sadece sonra dinleyin insanların nasıl feryat ettiğini. 

Cahan ve ekibinin mağdur ettiği insanların sayısı samimi söylüyoruz artık binlerle ifade edilecek düzeye geldi. Düşünün Sigorta Evleri civarındaki yüzlerce aile evlerinin bulunduğu mevki durduk yere sırf Cahan ve ekibinin bu bölgede ince hesapları var diye riskli alana sayıldı. Yüzlerce insan mağdur. Pazar yeri kaldırıldı hem pazar esnafı hem çevre esnafı mağdur. Belediye Personeline FETÖ iftirası edildi Onlarca insan mağdur. Pek çok Belediye çalışanını hiç suçu yokken işten attılar pek çoğunu zorla emekli ettiler, Onlarca insan mağdur. Belediye'den alışverişi sadece Menzil'e yakın esnaf yada tüccarlar aracılığı ile yapar oldular. Daha önce Belediye'ye iş yapan yada hizmet veren esnaf mağdur. Dükkanlarının önü otoparka dönüştürülen yüzlerce esnaf mağdur. Evlerinin önü aylarca kazık kalan mahalle sakinleri mağdur. Bizim artık hepsinin de milyoner olduğu konuşulan Belediye Başkanı ve ekibi dalga geçer gibi şehri Türkiye'nin Paris'i ilan ediyorlar. Bir sade vatandaşın Cahan'ın paylaşımının altına attığı bir yorumda söylediği gibi sahi siz neyin kafasını yaşıyorsunuz? Bu soruyu sormamak elde değil. Her neyse biz sözü uzatmayalım nasıl olsa Uşak halkının malumu aslında yazdıklarımız. Sizleri Türkiye'nin Paris'i olan şehrimizin iç acısı görüntüleriyle başbaşa bırakıyoruz.


Your Website Title


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 29 yorum mevcut

  • uşaklı ömer 4 ay önce yorumlandı

   rahmetli denizli valisi recep yazicioğlu denizli'ye tayini çıktığında ilk içraatı vali konağındaki ışıkların hepsini tasarruf ışığı ile değiştirmek olmuştu.bu şerefsizler lale figürlü lamba takmayı ve özellikle stadyumun önünü gece kulübü gibi aydınlatmayı gelişmişlik olarak lanse ediyorlar.uyanın millet bunlar insanların gözünün içine baka baka yalan söylüyorlar.daha önceki şerefsizin biri ataparka gözetleme kulesi dikti defoldu gitti.bunlarda ışık dikip defolup gidecekler.

  • UŞAK 1 yıl önce yorumlandı

   töööbee uzayda mi yaşiyo bu insanciklar yawwwww. gayet ilerliyoruz. ben memnunum :)

  • oktay duman 1 yıl önce yorumlandı

   kendi poster harcamalarını şehre yatırsaydı şehir hakikaten paris olurdu aslında film yıldızı olacakmış ama avukat olmuş....

  • Xfaktoriyel 1 yıl önce yorumlandı

   bende arabanın amortisörlerinin fotosunu koyacam. hele on düzen esofmanli şevket hocada ki aysel kızımız gibi feveran ediyor. şehirde lale devrimi yaşanıyor bilmem ama tamirciler bu yollardan dolayı lale devri yaşıyorlar. çoğu yazlık bile aldı , hepsi başkana gece gündüz dua ediyor.

  • paris ağladı 1 yıl önce yorumlandı

   paris ağlıyor suan:(( ya dunyanin en zevksiz ve varoş direklerini diktiginiz sehri parisle kiyasliyorsunuz, bu nasıl bir kendini bilmezlik nasıl bi cahil ozguvenidir??? gerçi ne bekliyoruz ki, adamlar ne bir yurtdışı görmüş, ne bir medeniyet görmüş, bi görgü, bir kültür yok, okumamış hayatını cemaatlerde üçkağıtçılık ögrenip at gözlükleriyle geçirmiş, iki cumleyi bir araya getiremeyen kisiler. ne anlasın kültürden estetikten. suç güzel sehrimizi bunun gibi cahillere emanet etmiş olan bizlerde, usaklilar olarak biz de güzellikleri haketmiyo muyuz? guzel bir sehirde refah icinde yasamayi, etrafimiza bakip icimizin acilmasini haketmiyor muyuz?? bu cahiller tarafindan yonetilmek midir bizim hakkimiz? sadece biraz vizyon lütfen kendiniz görmemişsiniz de bari bir bilene danışın...

  • TÜRKİ YE BU YÜZDEN KAYBEDİYOR... @xxxx 1 yıl önce yorumlandı

   kardeşim dünya uzaya çikiyor siz hale yol yapıyor diyorsunuz... 2017 yilinda asfalt atmayi marifet mi saniyorsunuz .. işsizlik var kültrel sanatsal hiçbir eğitim yok... hirsizlik var üreten fabrikalar tezgahlar tarlalar yokk... kadilar çaputtan yorgan gibi dolaşiyor dişarda örtünmekten hanim efendi gibi giyinen kadin yok.. erkekler pis sakallariyla sapik gibi yerlere tüküre tüküre dolaşiyor ... kisacasi medeniyette yok... türkiye irana afganistana dönüştürülüyor ... kariniza acimiyorsaniz kiz evletlariniza aciyin ilerde ..sira sanaa gelecek..başka türkiye yok..yollari yerindibine batsin ..

  • canos 1 yıl önce yorumlandı

   birisi şu nurullah ve tabak ali yi durdursun uşak sorkun köyüne dönmek üzere..

  • Deniz 1 yıl önce yorumlandı

   beter olun böyle bir şehre revadir yakında olumsuz yorum yapan hatta sokakta konuşanı bile içeri atacaklar o zaman aklınız başınıza gelecek, o zaman da içeride dertleşirsiniz

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366