Belediyenin 2016 Bütçe Tasarısı Mecliste Oylandı!

1 Kasım seçimlerinin ardından Uşak Belediye Meclisi'ni bütçe gelir gider cetveli programı telaşı sarmıştı. Her yıl Kasım ayında bütçe görüşmelerinin gerçekleştiği ve bir sonraki yılın plan-bütçe programının belirlendiği Uşak Belediye Meclisi'nde haftanın son gün oturumunda, hazırlanan Bütçe gelir ve gider cetveli oylandı.

21 Kasım 2015 Cumartesi 12:07
Belediyenin 2016 Bütçe Tasarısı Mecliste Oylandı!

Her yıl Kasım ayında bir sonraki yıl Belediye birimlerinin yapacağı harcamaların, belediye gelirlerinin ne düzeyde olacağının ve harç tarifelerinin bir sonraki yıl nasıl olacağının belirlendiği Uşak Belediye Meclisi'nde, meclis üyelerinin oyuna sunulan tasarı CHP ve MHP'li üyelerinin ret oyuna karşılık Ak Partili üyelerinin kabul oyları ile meclisten geçti.

Uşak Belediyesi'nin 2016 yılı için gelir ve gider cetveli açısından tahminin bütçesinin 239 milyon 700 bin olarak belirlendiği tasarıda; Özel Kalem Müdürlüğü'ne 3 milyon 871 bin, İnsan Kaynakları Müdürlüğü'ne 3 milyon 779 bin, Bilgi İşlem Müdürlüğü'ne 3 milyon 880 bin, Teftiş Kurulu Müdürlüğü'ne 351 bin, Etüt Proje Müdürlüğü'ne 814 bin, Hukuk İşleri Müdürlüğü'ne 801 bin, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne 5 milyon 772 bin, Fen İŞleri Müdürlüğü'ne 80 milyon 68 bin, İmar ve Şehiricilik Müdürlüğü'ne 10 milyon 381 bin, İtfaiye Müdürlüğü'ne 5 milyon 271 bin, Mali Hizmetler Müdürlüğü'ne 33 milyon 946 bin, Par ve Bahçeler Müdürlüğü'ne 13 milyon 785 bin, Veteriner İŞleri Müdürlüğü'ne 2 milyon 403 bin, Temizlik İŞleri Müdürlüğü'ne 18 milyon 720 bin, Yazı İşleri Müdürlüğü'ne 897 bin, Zabıta Müdürlüğü'ne 4 milyon 516 bin, Su ve Kanalizasyon İŞleri Müdürlüğü'ne 30 milyon 555 bin, Mezarlıklar Müdürlüğü'ne 2 milyon 157 bin, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'ne 5 Milyon 770 bin, UlaşımMüdürlüğü'ne 2 milyon 956 bin, İşletme ve İştirakler Müdürlüğü'ne 4 milyon 501 bin, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'ne 2 milyon 889 bin, Spor İŞleri Müdürlüğü'ne 2 milyon 161 bin, Muhtarlıklar İşleri Müdürlüğü'ne de 298 bin tahmini bütçe ayrıldı.

Yine 2016 yılında planlanan gelir cetvelinde ise; Vergi Gelirleri'nin 30 milyon 446 bin, Teşebbüs ve Mülkiyet Gelirlerinin 68 milyon 642 bin, Alınan Bağış, Yardım ve Özel Gelirlerin 2 milyon 311 bin, Diğer Gelirlerin 123 milyon 400 bin, Sermaye Gelirlerinin 15 milyon, Red ve İadelerin de 99 bin şeklinde olması tahmin edildi.

Ayır ayrı ve üyeler bazında yapılan oylama neticesinde 2016 Bütçe Gelir ve Gider Tasarısı CHP ve MHP'li Meclis Üyelerinin 14 ret oyuna karşılık AK Partili üyelerin 18 Kabul oyu ile meclisten geçti.

NOT: Bütçe Gelir ve Gider programı ile ilgili önümüzdeki günlerde Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu ile yapacağımız değerlendirmeyi de kamuoyu ile paylaşacağız.



YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 4 yorum mevcut

  • Ne yapalım? 3 yıl önce yorumlandı

   i̇l genel meclisi ve kadın kolları başkanı ilknur ertuğrulun oğlu fatih ertuğrul belediyede özel kalemde çalışıyor ? bizler girmek için ne yapmalıyız? partiden menzilden torpilimiz yoksa ??

  • uşak 3 yıl önce yorumlandı

   belediye, ak parti, memleket her şey kötü, utaşa menzil parti yiyiciler maşAllah çok belediye dolu yiyici adaletsiz yalancılarla ...il genel meclisi üyeleri kadın kolları doldu yiyicilerle kendileri yetmiyor çevresi de yiyor :)))))))))))))

  • Kentpark n'oldu? 3 yıl önce yorumlandı

   kentpark prestij projesiydi falan kimse hiç bahsetmiyor nedense. yapılacak mı, yapılamayacak mı bir şey diyen yok. veysel eroülu orman dairesi yerleşkesini yıktıracak mı ondan haber versinler, milleti oyalamasınlar. bu hızla giderse, iki seneye kalmaz trafik sorunu istanbulu geçecek.

   projenin kapsamı nedir, ne zaman hangi yıkım gerçekleşecek bilmiyoruz. oy isterken iyiydi.

  • .... 3 yıl önce yorumlandı

   acaba kaç milyon lirası utaşa gidecek.yüce Allaha nasıl hesap vereceksiniz kabul oyu verenler ve menzilciler.

  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366