Cahan ve Menzil Destekli Rektör Adayı, Cinsel İlişki Sırasında Şeyhini Düşünüyormuş!

Geçtiğimiz aylarda Uşak Üniversitesinde gerçekleşen Rektörlük seçimlerinde, Rektör adayı olan ve fakat seçimlerde hezimete uğrayan, Uşak Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Eski Dekanı Rıfat Okudan, bilimsel (akademik) olduğunu iddia ettiği bir makalesinde, cinsel ilişki esnasında Şeyhini düşünenlerin çocuğunun güzel ahlaklı olacağını iddia ediyor. İşte ayrıntılar...

07 Mart 2016 Pazartesi 19:05
Cahan ve Menzil Destekli Rektör Adayı, Cinsel İlişki Sırasında Şeyhini Düşünüyormuş!

Bilindiği gibi Uşak Üniversitesinde yaklaşık bir yıl kadar önce gerçekleşen Rektörlük seçimlerinde üç aday yarışmıştı. Mevcut Rektör Sait Çelik'in kazandğı ve Cumhurbaşkanınca yeniden atandığı seçimlerde, gerek Üniversite çevrelerinde gerekse Uşak'taki siyasi çevrelerde, seçim çalışmalarında uyguladığı yöntemler sebebi ile eleştirilere maruz kalan Rıfat Okudan; o dönem özellikle kendisini destekleyen Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve çevresini kullanarak, mevcut Rektör hakkında olumsuz iftira denilebilecek dedikoduların yayılmasına sebep olmakla eleştirilmiş ve hem Üniversitenin huzurunu bozmakla hem de Akademisyenlerin toplumda itibar kaybına sebep olacak davranışları olması sebebi ile Üniversite çevrelerinde adeta istenmeyen adam ilan edilmişti.

Uşak Üniversitesi'nde İlahiyat Fakültesi Dekanı olarak görev yapan ve seçimlerin hemen akabinde Uşak'tan ayrılmak zorunda kalan ve halen Isparta Süleman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanlığı görevini yürüten Rıfat Okudan, bu günlerde yazdığı bir makale ile bilim dünyasının özellikle de İlahiyat bilimi dünyasının gündeminde.

Prof. Dr. Rıfat Okudan'ın bilimsel çalışma adı altında yazığı bir akademik makalesinde; Cinsel ilişkiye giren bir kişinin Şeyhini düşündüğü takdirde o ilişkiden dünyaya gelecek çocuğun güzel ahlaklı bir çocuk olacağını iddia ettiği ortaya çıktı. 

Dekan Rifat Okudan, İlmi ve Akademik Araştırma Dergisi 10. Sayısında, kaleme aldığı “İnsani bir insiyak olarak Rabıta” başlıklı makalesinde, “cima eden (cinsel ilişkiye giren) bir kişinin, cima sırasında hocasını, şeyhini veya ‘salihleri’ hatırlaması durumunda, doğacak çocuğun bereketli ve güzel ahlaklı doğacağını” iddia etti.

Okudan’ın aynı makalede, cimaya girenin şeyhinin hayalini kurması durumunda dimağının hatta azalarının harekete geçeceği gibi iddialara yer verdiği de görülüyor.

İşte bahse konu makalede cinsel ilişki sırasında şeyhi düşünmenin önemine vurgu yapılan cümlelerin kurulduğu o paragrafın orjinal hali:

“İnsanın güzel işlerdeki gayet ve çalışmaları övülmüş, kötü işlerdeki çalışmaları da zemmedilmiştir. Bundan dolayı fukaha bir adamın yabancı bir kadını düşünerek cima etmesinin haram olduğu görüşündedirler. Buna karşın bazı ulema, bir adamın cima halindeyken Salihleri hatırlamasını güzel görmüşlerdir. Onlara göre, hatırlanan o zatın güzel ahlakının bereketinin doğacak çocuğa sirayet etmesi umulur. Haliyle gördüğü ve sevdiği masivadan dolayı insanın nefsi ve hayali o gayrla meşgul olur, konuşur, zihninin aynasında onu canlandırır. Talebe üstadını, mürid şeyhini, şahıs eşini, ister istemez düşünür; hayalini zamanının büyük bölümünde bununla harcar. Bu durum çoğu zaman insanın dimağını ve hatta azalarını harekete geçirir. Çünkü suretler, insanların nefslerinde bakılanın ahlakının tohumunu eker”


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 89 yorum mevcut

  • özgür 2 yıl önce yorumlandı

   bu tarikar işleri okuma yazma veya üniversite bitirme ile alakası yok mantık ve kur an okumadiklarin dan vede sürekli hazir bilgi bekleyen insanlarin zahmetssiz ce dini bilgi almasi bunun da bilgi kirliliği oluşmasini sağliyor.asil mesele onlarda neyin ne olduğunu biliyorlar asil mesele rantttttttt.

  • Falancı 2 yıl önce yorumlandı

   Allah her şeye kadirdir amin başka söze gerek yok başkanım yolun açık olsun hilal kent ve gulistan kavşağı ve yolu asfalt olsun 2/b gulistan

  • şeyhlerin alayını........... 2 yıl önce yorumlandı

   dini sermaye edip millete üfüren ne kadar şeyh bozuntusu ve onların ayakçısı varsa neyse..........hadi onlar yüzünden günaha girmeyeyim

  • bunların alayı belli 2 yıl önce yorumlandı

   kuran öğretecez diye 45 çocuğa taciz, tecavüz, islamcı genlik vs derken başkanları 24 yıl bu işlerden ceza aldı daha yeni, sözde uyuşturucu ile mücadele veriyoruz derken millete tövbe tövbe çantasında bir dünya malzeme çıkmış, dahası mağdurlara gayri ahlaki şeyler işte dini sermaye olanın sonu bu.

  • adalet er yada geç işler @Adalet 2 yıl önce yorumlandı

   bunların Allah belasını verdi ama bunların haberi yok sadece sen sabret ve seyret hamamoğlanlarının işi çok zor

  • Adalet 2 yıl önce yorumlandı

   ornekevlerive halkkonutlarindan universiteye gidecek araclari tespit icin 12 kisi muracaatta bulundu.ufuk ugur hazretleri bunlardan uc kisiyi secip universiteye gonderdi.adalet icin kura cekilmesi gerekmezmiydi.rabbim bu adaletsizligi yapanları allah belasini versin bilinmeyen dertler versin sürüm sürüm sürünsün çolugundan çocugundan çıksın.bu haksizligi yapanlara dunyada rahat yuzu gostermesin.Allah bu milleti bunlarin adaletine muhtac etmesin.amin

  • beyni yok fikri var 2 yıl önce yorumlandı

   bakıyorum da bazı paçasından cehalet akanlar, din alimliğine soyunmuş. inanan insanlar aklınıza bir şey takılırsa açın okuyun. kutsal kitabımız var kuran var. din hokkabazlarına kanmayın. kitabın neresinde şeyh var mezhep var. bunlar işi ticarete dökmüş. her sakallıyı mümin sanmayın.
   şeyh okuyup üfleyeyim derken sizi bir üfler kendinize gelemezsiniz. din tüccarlarının işi gücü üflemek, bel altı. bir insanın sermayesi din olamaz. sen kimin malını kime satıyorsun, islamın sahibi misin? yüce dinimiz i̇slamın sahibi Allah'tır.

  • cehalet akıyor @Fırat 2 yıl önce yorumlandı

   seni Allah'a havale ediyorum rabbim en iyisini bilir.

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366