CHP İl ve Merkez İlçe Yönetimi, Güre'de Köylülerin Dertlerini Dinledi!

Göreve seçildiği günden bu yana bir dizi mahalle, köy ve belde ziyaretlerinde bulunarak halkla bir araya gelen CHP İl Başkanı Ali Karaoba ve yönetiminin bu çerçevedeki yeni ziyaret durağı Güre köyü oldu. Güre halkına ziyaretlerin sadece seçimden seçime olmayacağını belirten Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Başkanı Ali Karaoba ‘’ Biz burada sizin sorunlarınızı dinlemeye, bu sorunlara nasıl beraber çözüm buluruz. Bunları tartışmaya geldik arkadaşlar. Gerek sizlerin Türkiye gündemi hakkında neler düşündüğünüzü gerekse köyünüzdeki sorunları çözüme kavuşturma yolunda buradayız’’ ifadelerinde bulundu.

17 Şubat 2016 Çarşamba 12:41
CHP İl ve Merkez İlçe Yönetimi, Güre'de Köylülerin Dertlerini Dinledi!

Kongreler sürecinin hemen ardından oluşturulan yeni yönetim ve teşkilatlanmalarla çalışmalarına başlayan Cumhuriyet Halk Partisi İl ve Merkez İlçe teşkilatları halkla buluşmak adına gerçekleştirdikleri ziyaretlerini devam ettirirken CHP İl örgütünün yeni durağı da merkeze bağlı Güre Köyü oldu.

Ziyaretle ilgili olarak halk nazarında siyasi partilerin sadece seçimden seçime halkı hatırladığı yönünde bir algı olduğunu ancak CHP İl yönetimi olarak bu algıyı kırarak seçim dışında da halkı ziyaret edeceklerini belirten Ali Karaoba Güreli vatandaşlara da; Sizleri dinlemek, ne gibi sorunlarınız var bunları tartışmak ve sorunlarına çözümler üretebilmek için buraya geldik" şeklinde konuştu.

Sohbet havasında geçen ziyarette köy sakinlerinin fikirlerini de alan CHP heyeti; işsizlik, terör sorunu, köylülerin yüksek maliyetle ürün yetiştirme sorunu, ve parti içi sıkıntılar hakkında görüşlerini aldılar.

YÜKSEK MALİYETLER ÜRETİCİNİN BELİNİ BÜKÜYOR!

Mazot, gübre, yem gibi üreticinin olmazsa olmazları arasında geçen ürünlerin maliyetli oluşundan ve yetiştirdikleri ürünleri de yok pahasına sattıklarından dert yanan köylüler tarım ve hayvancılığın bitme noktasına geldiğini ifade ederken; CHP İl Başkanı Ali Karaoba da partinin bu konudaki çalışmalarına değinerek ekonomide, tarımda ve hayavacılık alanında yapılacak yeni düzenlemelerle bu sorunların aşılabileceğini belirtti.

ADAM 15 SENEDİR CEKETİNİ ASIYOR, BU MİLLETEN OY ALIYOR!

Muhalefet partisi olmasına rağmen CHP'nin muhalefet konusunda zayıf kalmasına da serzenişte bulunan bir köylü; Partinin içindeki işler gönüllü yapılacak. Oy kullanmaya başladığımız günden beri oy kullanıyoruz. Karınca kadar yol katetmiyoruz. Adam 15 senedir çeketini asıyor askıya çeketi oy ile doluyor. Bizim oylarımız denize dökülüyor. Ya sizin Ankara ile bir kopukluğunuz var ya da Ankara sizinle tam olarak görüşmüyor. Bu durumda halka yansıyor" ifadelerini kullandı. Bir köylü de köylerinin hizmetsiz bırakılmasından dert yanarken; "Doğuya sürekli yardım yapılıyor. Maddi ve manevi olarak destek var. Sürekli oradaki halka bir hizmet veriliyor. İktidarda kim olursa olsun. Muhalefet olsun olmasın fark etmiyor. Hizmet yapılmaya devam ediyor. Bizim Ege bölgesinden çıkarılan milletvekillerinden bir tane hizmet yok. Belediye başkanı ve muhtar başarılı olursa hemen hizmet oluyor. 15 senedir. Buradaki belediye başkanı bile bir hizmet veremedi" şeklinde konuştu.

SORUNLAR SADECE CHP'NİN SORUNU DEĞİL, ALİM TUNÇ DA MEHMET ALTAY DA BU SORUNLARLA MÜCADELE ETMELİDİR!

Şikayetleri dinledikten sonra köylülere konuyla ilgili açıklama yapan Karaoba; "
Buradan giden milletvekilleri hangi partinin olursa olsun, burayı teşvik etmediği sürece buraya yatırım yapmadığı sürece ilerleyemiyor. Burası teşvikte 3. Bölge, nedeni ise birkaç kişinin zengin olması, vergiyi fazla vermesinden dolayı olmuyor. Mesela Afyon'da fazlasıyla termal otel var, burada da yeni yapıldı. O nasıl bilen yok. Hem de burada daha fazla sıcak su çıkmasına rağmen yatırım yapılmıyor. Ama buranın milletvekilleri buraya teşvik kaydırmadığı sürece sadece belediyenin yapacağı bir şey değil yani. Burada sorun sadece CHP’nin değil, MHP çıkarsın ya da AKP çıkarsın onlarda yapsın. Mesela Alim Tunç buranın milletvekili. Burada 6 aydır Bypass ameliyatı yapılmakta. Peki Medical'de kaç yıldır var. Tam 8 yıldır bulunuyor. Devlet bu kadar mı fakir? Devlet hastanesini kalkıp şehrin en dışına koymakta yanlış.  İnsanların ulaşımı zorlaştı. Dolmuş parası vs. Ama ne oldu birilerinin cebine para girdi. Çünkü oradan arazi kapattılar. Mesela hastanemiz dörtyolda olsa daha iyi olabilirdi. Şimdi mesela eczaneye gittiğinizde katkı payı ödüyorsunuz. Mesela özel hastaneye gidince sanıyorsunuz ki özel hastane alıyor. Hayır devlet o parayı bizden alıyor. Bununla mücadele edecek kim. İşte Alim Tunç’tur, Mehmet Altay’dır. Bütün milletvekilleridir." diye konuştu.

BAŞKAN CAHAN SEVGİLİLER GÜNÜNDE SEVGİ YOLU YAPACAĞINA, İŞYERİNİN ÖNÜNDEKİ PATLAYAN SU BORUSUNU ONARSIN!

Karaoba'ya cevaben de köylüler "biz genelde facebook üzerinden bir paylaşım yaparsa o zaman görüyoruz. Uşağımızın ne sorunu var, belediyelerimizde ne gibi sorunlar oluyor. Bunlara bakılmıyor. Parti gütmek önemli değil. Bu AKP milletvekili de olsa aynı MHP’de olsa aynı CHP’de olsa aynı değişen bir yok." şeklinde ifadelerde bulunurken; CHP İl Başkanı Karaoba ise; Belediye başkanı Tiritoğlu parkına sevgililer günü için sevgi yolu yaptı. Onu yapacağına gelip sizin kahvehanenizin önündeki patlayan su borusunu yapsın. Bazı şeyleri doğru harcamak lazım. Şimdi yol kenarlarından park ücreti alıyorlar. Ev yaparken zaten herkesten otopark pası aldılar. Bu otopark paraları bir hesapta kalıyor ve kimse harcayamıyor. Yol kenarlarına otopark yaptılar. 5 dakikaya kadar serbest. Normal otoparklarda günlüğü 3 liraya geliyor. Burada 15 lira. Böyle bir şey yok ki. Bütün araçları Utaş’a devrediliyor. Yakında utaş belediyeden daha zengin hale gelecek. Bu hangi partili olursa olsun bunu yapan haksızlık. Bu senin cebindende çıkıyor benim cebimden de. Gelecek kişi sadece hizmet edecek. Başka türlü olmaz." diye cevap verdi.

Karşılıklı fikir alışverişinin ardından CHP yönetimi ve üyeleri Güre ziyaretini sonlandırdı.YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 10 yorum mevcut

  • güreli 2 yıl önce yorumlandı

   gürenin su parasını uşak belediyesimi topluyor toplayan yapsın o patlak çeşmeyi evet aynen böyle sevgi yolu yapacağına bu kadar şehidin içinde lanet terör örgütlerine karşı verilen bu savaşın ortasında ne sevgisi aşkı ne günü desek bende kabul edeceğim gerçek politika ve ozaman insanlar ikna oluyor söylediğim gibi su parasını toplayan muhtarlık veya özel idare ne iş yapar bozuk çeşmeyi yaptır muhtarla özel idare müdürüyle başlayıp kendi belediyesine bu iktidar yaptı aynen söyledi uyardı haklı olduğunuz otopark ücreti gibi iktidar böyle geliyor gibi sanki adamlar kendi belediyesini böyle uyarırken gereğini yaparken geride kalmamalı söylemler sanki

  • güreli 2 yıl önce yorumlandı

   medical park uşağa geleli vAllahide billahide 8 yıl olmadı lütfen gerçekçi olalım

  • uşaklı 2 yıl önce yorumlandı

   6 aydır baybas ameliyatı yapılıyor Allah razı olsun ben uşakta utom diye bir yer vardı pttnin hemen arkasında şehrin ortasındaydı yemin ederim şahsım bi filim çektirmek için buzağılı ineğimi sattım keşke ozamanda 8 tl lik muyene farkıyla birbuçukliralık dolmuş parasıyla olsaydı buzağılı ineği olmayan ege üniversitesinden bir yıl sonrasına gün alıp geliyordu ssk hastanesi belliydi söylemeye bile gerek yok ssk müdürü kimdi hatırlayamadım ama söylem değişmiş taktir eder teşekkür ederim daha güzel olabilirdi evet güzel bir söylem daha güzel olabilirdi şehir dışı denilen yer toki kentsel dönüşümünden sonra şehrin taaaaaa merkezi ha şu doğru tarım arazisi görülen bu yerler yerine karaağaç gediz toki tarafına dağlık arazi üzerine yapılsa bu bölgede canlanırdı falan tanımam ama ismail beyin dediği gibi halk içi ve gerçekçi eleştiriler birbuçuk liralık dolmuş parasından muhalefet olmaz ha bu arada gözüm kalan ineğimin parasını verdiğim bu utomun ortaklarını söylemeyeyim ayıp olmasın

  • güreli 2 yıl önce yorumlandı

   il yönetiminin hemen üzerindeki resimde devlet bahçeli beyin kucağındaki çocuk kahvecinin torun galiba

  • uşaklı 2 yıl önce yorumlandı

   sayın devlet bey derki akp karşıtı olmakla ülkeye sahip çıkmak farklıdır der sayın aza azalığa oy veren yüreğim kırıldı benim siyasetle işim olmaz ama cümledeki eksik var gibi bu köyler şehirler bombayla silahla doldu sorgulayalım eleştirelim ama cümle bu şehirlerdeki pkk ve benzeri terör örgütülerinin eline nasıl geçti olsa hoş olurdu gibi tekraren siyasetten anlamam işimde olmaz ana haber bültenlerinden anladığım yanılmıyorsam yanılıyorsam özür dilerim sayın baykal hendekçi arkadaşlar cümlesine ek olarak bu cümle eksikliklerinden dolayı bayrak açmış durumda gibi grnyr belki dediğim gibi eksik söyleyende bayrak açanda bakış açımız gibi konuşmuyordur hata yorumlamadadır bunada özür suriyeli mazlum müslümana 250 liralık evi 900tly kiraya vermek 18 yaş altı olsa kızını karısını kuma etmek kayıtsız günlük 10tl ye çalıştırmakta bizim misafirperlik özeleştirimiz olsun basındaki rusyanın yanında olurum haberleri durdurulan tırlar saldıran 11devlet türkiyem gibi bayırbucak düşmüyor neden acep

  • uşaklı 2 yıl önce yorumlandı

   gamber ortak aday dönemi bitti geride kalmışın ramazan ağa bende emekliyim suriyeli müslümana para kesilmedi henüz benim maaşımdan

  • güreli 2 yıl önce yorumlandı

   üst profilde devlet bahçeli beyin resmi hoş durmuş la kamber hendeklemişin torunun reklamını bedava yaptırmışın tebrikler

  • güreli 2 yıl önce yorumlandı

   kahveci kamber galiba adamlara devlet bahçeli beyin kucağındaki torunun reklamını bedava yaptırmışsın tebrik ederim

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366