Eleştiriye Tahammülsüzlük, Kin ve Nefret Atapark'ı Bu Hale Getirdi!

AKP'nin kendilerini eleştirenlere, doğruları, gerçekleri dile getirenlere olan tahammülsüzlüğü ve bununla beraber ortaya çıkan kin ve nefreti, yıllarca süren çalışmalar neticesinde bir sosyal yaşam alanı haline dönüştürülen ve Uşak halkının yaz gecelerinde vazgeçilmez ve ayrıca alternatifsiz eğlence mekanı olan Atapark Kafeterya'yı bakın ne hale getirdi. Atapark Kafeterya işletmecilerine yakın bazı basın kuruluşlarında AKP Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve ekibinin bir çok şaibeli işe imza attığının dile getirilmesinin ardından Cahan ve ekibi, Ata Park işletmesine karşı, Vali'nin de desteğini alarak hukuk tanımaz, ahlak tanımaz, insafsız bir mücadele içerisine girdi. Bedelini sadece işletme sahipleri değil, aynı zamanda Uşak halkı ödüyor elbette.

20 Haziran 2015 Cumartesi 18:02
Eleştiriye Tahammülsüzlük, Kin ve Nefret Atapark'ı Bu Hale Getirdi!


AKP'nin iktidara geldiği tarihten bu yana özellikle basın yayın kuruluşlarının gördükleri baskılar sürekli kamuoyunun gündemine gelmekte. Yolsuzluk iddialarını ya da usulsüzlükleri dile getiren kamuoyu adına yapılan bir takım yanlışların düzeltilmesi adına eleştiri vazifesini yürüten basın kuruluşları sürekli baskılara ya da zulme maruz kaldığı şeklinde şikayetler dile getirmekte.

Bilindiği üzere Uşak Haber Merkezi ve Son Nokta Gazetesi de kurulduğu günden beri parti ya da kişi gözetmeksizin her türlü usulsüzlük ve yolsuzluğa karşı dimdik mücadele vermiş kuruluşlardır. Bu bağlamda AKP'li Belediye Başkanı Nurullah Cahan'ın seçildikten bir müddet sonra, Uşak Belediyesi bünyesinde gerçekleştirilen bazı ihale ve icraatlerde usulsuzlük olduğuna ilişkin iddiaları da kamuoyu ile paylaşmıştık. Bizim haberlerimizin hemen ardından Uşak Belediyesi, kurumlarımıza yakınlığı ile bilinen isimlerce işletilen Atapark Kafeteryanın sözleşmesini fesh ettiklerini bizzat Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ'ın açıklaması ile kamuoyuna duyurmuşlardı. Hukuki olmayan bir biçimde sözleşmeyi fesh etmek istemeleri üzerine Atapark işletmesi sahipleri konuyu Bölge İdare Mahkemesine taşımış ve hukuki haklarını geri almışlardı. Mahkeme Uşak Belediyesi'ni haksız bulmuş ve sözleşmeyi bu şekilde  feshedemeyeceklerine, bu uygulamanın haksız olduğuna karar vermişti. Önce mahkeme kararına rağmen kafeterayayı boşaltacaklarını ve Valilik emri ve emniyet güçleri aracılığı ile tahliye işlemi gerçekleştireceklerini bildiren Belediye yetkilileri, daha sonra geri adım atmışlar ve tahliyeyi gerçekleştirememişlerdi. Belediyenin hukuk tanımaz tavırları ve baskıları o gün bu gündür devam etmekteydi.

Nihayet Uşak Belediyesi geçtiğimiz günlerde Atapark'a onlarca polis eşliğinde gelerek, yapılan onca emeği ve yeşili katledercesine, kafeteryanın etrafını adeta talan ettiler. Zabıta ekiplerinin, "burada taş üzerinde taş bırakmamak üzere görevlendirildik" şeklinde beyanları eşliğinde iş makinalarını çay bahçesinin içerisine sokarak adeta sürülmüş bir tarla haline dönüştürdükten sonra çekip giden belediye ekiplerinin polis nezaretinde kafeteryaya gelmiş olması da oldukça manidardı. Zira asla bir mukavemetle karşılaşılmayacağını bile bile onlarca polis nezaretinde kafeteryaya gelişin asıl amacı, bizlerle ilgili halk nezdinde farklı algılar uyandırabilmekti. Ancak Uşak halkı kimin ne olduğunu çok iyi bilmektedir; biz asla tahriklere kapılmayacağız ve asla hukukun bize çizdiği sınırı aşmadan hukuk mücadelemizi sürdüreceğiz. İsmi halk arasında Borulu Park olarak zikredilen ve tinercilerin adeta kol gezdiği bir mezbele durumunda iken ismini ATA PARK olarak marka değeri haline getiren, bu güne dek kirasını düzenli şekilde ödeyen Belediyenin nerede ise tek kiracısı pozisyonunda bulunan bu işletmeyi yok etmek istemekteki mantığı kim nasıl izah edebilir bilemiyoruz. Hadi diyelim işletmeciye kininiz malum sebepten, işletmecilere yakın basın kuruluşlarınının sizi eleştirmesine tahammül edemeyişinizden, kaldı ki seçimlerdeki oy kaybından da Uşak Haber Merkezi'ni sorumlu tuttuğunuzu yakın çevrenizden işitmekteyiz. Hadi diyelim işletmeciye seçimlerde oy kaybettiren haberlerden ve şahsınıza yönelik eleştirilerden veya yolsuzluk iddialarını dile getirip kamuoyu ile paylaşmasından dolayı kin ve nefret içerisindesiniz. Peki ATA PARK'A olan kininize sebep nedir acaba Sayın Başkan? Niçin Atapark'a siz geleli tek çivi çakılmadı, niçin Atapark'taki çocuk oyun grupları kaldırıldı, niçin Ata Kulenin ışıkları yanmıyor ve nihayet niçin Atapark Kafeterya'yı iş makinaları aracaılığı ile bu hale getirdininiz? İsminin ATA Olması mı sizi rahatsız etti yoksa? Acaba sizin de mi Atatürk'e ve O'nun ismini taşıyan her yere bir düşmanlığınız söz konusu?

Bu arada bizi gerek telefonla arayarak, gerekse bizzat gelerek manevi desteklerini esirgemeyen siyaset adamlarına ve halkımıza gösterdikleri ilgilden dolayı teşekkür ederiz. Hukuki mücadelemizin süreceğinden ve asla yılmayıp susmayacağımızdan hiç kimsenin zerre kuşkusu olmasın.

Uşak Haber Merkezi Ekibi


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 76 yorum mevcut

  • mağdur 3 yıl önce yorumlandı

   adam yazmış cumhurbaşkanı görmüyor mu diye? bunlar aynı zihniyet amca sen hangi dünyada yaşıyosun? ne zaman anlayacaksınız bu akp li yöneticilerin iyi niyetli insanlar olmadığını kandırıldık amca uyan artık.bu arada kimse de menzile çamur atmasın.belli ki bu adamlar orayı çıkarları için kullanıyorlar

  • Goca @goca usaklı 3 yıl önce yorumlandı

   haklısın goca uşaklısın, aklın o kadar. tam uşaklının faydalanacağı vakit sen yık yak. senin aklın yetmez. türkiye'nin heryerinde asfalt özellikle ana yollarda gece atılır. ama belediye çalışıyo görünmek için gündüz trafiğin yoğun olduğu vakitlerde çalışma yapıyo. anlayışınız bu kadar. goca uşaklı...

  • adalet 3 yıl önce yorumlandı

   mhp yapar akp bozar sahtekarlar yaziklar olsun

  • goca usaklı 3 yıl önce yorumlandı

   yahu gelın bakam ya..yaw yıkılıyosa yerıne bısı yapalarr demi..bu kadar sıkıntı yaratmann ya..bosuna calısmıyo o ıs makınası bosuna verılmıyo oncaa para..yıkılan yer her zaman bısı yapılr...bı eskı evı neden yıkarsın yenısını yapmak ıcın demı lee..onun ıcın emmim baskana bısı demen le..hızmet hızmettır demekki vardır bı dusuncesı ..hadın hayırlı ramazanlar hayırlı ıftarlar..bosverınnnn

  • baki 3 yıl önce yorumlandı

   vali̇ni̇n çapi, basri̇ni̇n çapi,nurullahin çapi, uşak halki görsün

  • İşletme @@işletme ;))) utaşşşşşş 3 yıl önce yorumlandı

   kişi kendinden bilir işi canım benim

  • @işletme ;))) utaşşşşşş 3 yıl önce yorumlandı

   en namuslu sözler en namussuz insanların ağzında

  • İşletme 3 yıl önce yorumlandı

   bugün çavuşlar gider astsubaylar gelir bu işletme gider yenisi gelir sıkıntı yok utaş bile en az onlar kadar iyi işletir.

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366