İftira ve Karalamalar İle Bir Yere Varamaz Bizi Yolumuzdan Döndüremezsiniz.

Geçtiğimiz gece Killik Restoran'da basit bir kavgaya karışan Ali Erdoğan; Emniyet'te verdiği ifade de, ne Erkan Cuhadar'dan, nede Nurullah Çavuşoğlu'ndan şikayetçi olmamasına, hatta ifadesinde isimlerimiz bile geçmemesine rağmen sözde bir gazeteciye niçin yalan beyanda bulunarak, kamuoyunu hakkımızda olumsuz yönlendirmeye kalktı? İşte bu sorunun cevabı ve İşte Ali Erdoğan'ın karıştığı kavga olayının detayları.

04 Nisan 2016 Pazartesi 02:14
İftira ve Karalamalar İle Bir Yere Varamaz Bizi Yolumuzdan Döndüremezsiniz.

Edindiğimiz bilgiye göre geçtiğimiz gece Killik Restorant'da Erkan Cuhadar ve Ağabeyi Ergün Çuhadar yemek yediği esnada, Ali Erdoğan'da Restoranta geliyor. Yani Ali Erdoğan varken Erkan Cuhadar'lar restoranta gelmiş değil. Ali Erdoğan sonradan gelmiş. Hatta Ali Erdoğan masadakiler ile selamlaşarak, yanlarından geçiyor ve başka bir masaya oturuyor.Bir müddet sonra şu an Emniyet tarafından kimlikleri tespit edilerek yakalanan ve halen emniyet müdürlüğünde ifadeleri alınan şahıslar ile, Ali Erdoğan arasında, bizim henüz bilmediğimiz bir sebepten dolayı kavga çıkıyor ve o esnada Restorantda bir arbede yaşanıyor. Yani Erkan Çuhadar ve beraberindekiler ile Ali Erdoğan arasında çıkmış bir kavga da değil. Tamamen Erkan Cuhadar'ın masasından bağımsız iki masa önce tartışıyor, iş bu tartışmanın ardından kavgaya yumruklaşmaya dönüşüyor. Yani Ali Erdoğan öyle  iddia edildiği gibi özel bir saldırıya uğramıyor. Önce tartışma yaşanıyor şahıslardan biriyle Ali Erdoğan ağız dalaşı diye tabir edilen bir şekilde, dakikalarca yüksek sesle Münakaşa ediyor, daha sonra  is  kavgaya dönüşmeden Ali Bey masasından kalkıyor ve taraflar bu esnada birbirine giriyor. Hatta tam bu sırada Ali Erdoğan; Ergün yetiş diye sesleniyor ve kavgayı gören Ergün Cuhadar ve Erkan Cuhadar; kavga edenleri ayırmak üzere kendi masalarından kalkıyor. Ama bu sırada kavga fazla uzamadan sonlandırılıyor. Kavganın taraflarında ciddi bir yaralanma olmadığı gibi, taraflarında yüzünde gözünde hasar dahi oluşmuyor. Kaldı ki Emniyet öncesi hastaneye götürülen tarafların doktor raporlarına bakıldığında da kayda değer bir durumun olmadığı ortaya çıkıyor.

Her neyse kavga sonrası kavgayı eden taraflar Killik Restorantdan ayrılıyor doğal olarak ve ortalık sakinleşince Erkan Cuhadar ve beraberindeki arkadaşlar Restorantta kalarak yemeklerini yemeye devam ediyorlar. Emniyet Müdürlüğüne giderek saldırıya uğradığını beyan eden Ali Erdoğan saldıranları tanımadığını ancak şikayetçi olduğunu bildiriyor. Saldırıyı gerçekleştirenlerin kimliklerini, Killik Restoranta geldikleri arabanın plakası ve verilen eşgaller neticesinde belirleyen Uşak Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafların ifadelerini alıyor. Ali Erdoğan başta da belirttiğimiz gibi ifadesinde, Erkan Cuhadar'ın isminden bile bahsetmezken, sadece Ergün Cuhadar'ın da orada olduğunu ve olaya tanık olduğunu söyleyerek tanık olarak ifadesinin alınmasını istiyor. Yani ne aranan var nede bahsi geçen isimlerin olayla bir ilgisi var. Tamamen spontene gelişen bir olay sırasında sadece üstelik Killik Restorant gibi bir mekanda üstelik saldırıya uğrayan kişiden önce bulunmaktan başka hiç bir suçu olmayan insanların isimlerini, sanki olaya karışmış hatta bizzat fiili işleyenlermiş gibi gösterilmesinin ne anlama geldiğini ve aslında neyin amaçlandığını da izah edeceğiz. Ancak buraya kadar yaşananlara bile bakıldığında yapılmaya çalışanın bulanık suda balık avlamak yada asıl amaçlananın, krizi fırsata çevirip, politik rakip olarak gördüğü Nurullah Çavuşoğlu'na ve Uşak Haber Merkezi kurumuna zarar vermeye çalışmak olduğu çok aşikar.

Ali Erdoğan bahsi geçen internet sitelerine haberdeki gibi beyanda bulundu mu? Elbette ki bundan emin değiliz. Kendisinin teyitini de almadık. Kaldı ki bahsi geçen haber sitesinin, sitemizin başarısını çekemediği için her fırsatta bize saldırıp, bir yerlere hedef gösterme gayretleri öteden beri Uşak kamuoyunun malumudur. Kaldı ki Uşak kamuoyu bahsi geçen haber sitesinin sahibinin nasıl bir insan olduğunu ve hangi maksatlarla haber yaptığını gayet iyi bilmektedir.

Haberi okumamızın hemen ardından Uşak Haber Merkezi ve Son Nokta Gazetesine ait ofiste birlikte oturduğumuz Nurullah Çavuşoğlu ve Erkan Cuhadar ile birlikte ben site editörü Ferhat Karaturp olarak, üçümüz birlikte Emniyet Müdürlüğüne gittik. Bizi kapıda karşılayan Asayiş Komiseri niye geldiniz? Diye sordu. Bizde aranıyormuşuz haberlerde öyle okuduk deyince güldü. Sizin adınız bile geçmiyor kardeşim konunun muhatapları burada şu anda ve biz ifadelerini alıyoruz dedi. Zaten sizle ilgisi olsa telefon açar çağırırdık sizi de dedi. Emniyet Müdürlüğünden edindiğimiz bilgiye göre Ali Erdoğan'ın ifadesinde Erkan Cuhadar'ın adı bile geçmezken, Ergün Cuhadar'ın tanık olarak dinlenmesini talep ettiğini öğrendik. Ayrıca Ali Erdoğan ifadesinde kendisine saldıranlardan kurtaran kişinin Ergün Cuhadar olduğunu da belirtmiş. Düşünün olayla neredeyse hiç ilginiz yok, üstelik kavgayı ayırıp saldırıya uğrayanı kurtarmışsınız, saldırıya uğrayan kişi Emniyet ifadelerinde bunları aynen aktarıyor. Ama aynı isim gazetecilere yalan yanlış beyan veriyor. Gazeteciler de mal bulmuş mağribi gibi işin aslını astarını resmi makamlardan sorup öğrenmeden, üstelik Aranıyorlar diye başlık atarak haber yapıyor. Haberin içeriğinde konuyla ilgisi olmayan bir çok mevzu var ve CHP'de politika yaptığı bilinen ve son günlerde yıldızı parlayan, sitemizin eski editörü Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu'nun da adı konuya karıştırılıyor. Peki Ali Erdoğan Emniyette bile söylemediği yalanları ve iftiraları niçin böyle sözde gazetecilere beyan olarak verdi dersiniz.

Bunun yanıtı aslında çok açık. İlk baştan beri Ali Erdoğan'a eleştirisel haberler yapan sitemiz eski editörü ve Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu'nun politika sahnesindeki başarısını gölgelemek. Aynı zamanda da sitemizin kurumsal kimliğine zarar vermek amacı güdüldüğü çok açık. Ben Uşak Haber Merkezi Editörü Ferhat Karaturp olarak kurumumuz adına Nurullah Çavuşoğlu ve Erkan Cuhadar ise kendi şahısları adına yarın sabah itibarı ile hem haberi yapan sözde gazetecilerden hemde bu haberin yapılmasında emeği geçen herkesten hukuki haklarımızı kullanarak şikayetçi olacağız. Sitemizde çalışan hiç bir personelimiz bunca yıldır tek adli olaya karışmamış, ayrıca kimseden reklam dahi istememiş sadece kendi işini yapmıştır. O kadar ki geçmişte Nurullah Çavuşoğlu benim ekibimden herhangi birisi birinden borç para istediyse bile ben bu işi bırakırım demişti.Bu yapılan söze haberde anlatıldığı gibi dileriz; Ali Erdoğan'ın sitemizi ve şahsımızı hedef alan açıklamaları olmamıştır. Dileriz bu haber öncesi haberi yapanlar Ali Erdoğan yada eşi Aysun Erdoğan ile bir temasa geçmemiş ve kafalarına göre sırf bizlere düşmanlıklarından kafalarına göre yazmıştır. Zira şayet Ali Erdoğan karakolda bile söylemediklerini basın mensuplarına açıklama diye yapıp, böyle iftiralar ile işi fırsatçılığa dökmüşse bu siyaseten affedilir gibi bir suç değildir. Kirli siyaset ile kumpaslar ile yalan dolan iftira ile mücadele verdiğimiz şu günlerde Ali Erdoğan'ın böyle bir davranış içinde bulunmuş olması kesinlikle kabul edilemez diyor, takdiri kamuoyunun ve Uşak halkının vicdanına bırakıyoruz. En yakın zamanda konuyla ilgili Nurullah Çavuşoğlu'nu konuk aldığım bir program yaparak daha detaylı açıklamalarda bulunacağız.

UŞAK HABER MERKEZİ EKİBİ ADINA
Uşak Haber Merkezi Editörü Ferhat KARATURP

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 7 yorum mevcut

  • paralel yapının unsurları 2 yıl önce yorumlandı

   paralel yapının unsurları hala başrollerde oynayıp gündemde kalabiliyor. yargıtaydan dönen dosyaların yeniden yerel mahkemelerde görülmesini dört gözle bekliyoruz. ak paralel kara paralel ortaya çıksın. cumhurbaşkanı canla başla uğraşıyor, uşakta hala paralel başrolde..

  • hakiki uşaklı 2 yıl önce yorumlandı

   ali erdoğanın çalmadığı kapı kalmadı en sonunda chp ye geçti omurgası olmayan bir siyasetçi kesinlikle kendi laf dalaşına girmiştir.uşakta nasıl geziyor hala hayret

  • İŞÇİ 2 yıl önce yorumlandı

   cin ali işte, her zaman ortalığı karıştırır sonrada mağdurları oynar. cemaatindeki herkes aynı. geçen fethullah gülenciler, akitçiler ve ihh ile birlikte gazeteciler yazarlar vakfı ve bünyesindeki cemaatçi olduğu bilinen derneklerle birlikte 45 çocuğa livata suçu işlenen ensar vakfına sahip çıktı.oysa ensarcılara sorarsanız da bu işi paralelciler ensarcıların arasına soktukları bir adama yaptırdı ve tezgahladı. kimin eli kimin cebinde belli değil anlayacağınız o cenahta. onunda böyle çamur at izi kalsın nevinden açıklamalar yapması gayet doğal. yazık çok yazık.

  • Aydın Erduru 2 yıl önce yorumlandı

   bence gereksiz bir haber olmuş, ali erdogan dan duymuş gibi yazmıştır birileri kafasında kurup. yksa ali erdogan sizi suclayacak olsa zaten emniyette suclardi. emniyette suçlaması olmadığını ögrenmenize rağmen habercinin iftirasi olduğu apaçık ortada olan bir konuyu üstelik teyit bile ettirmeden ali erdogana mal edip iftiracılıkla suclamanizı doğru bulmadım ferhat bey ve nurullah bey. bu arada ali erdoğan a geçmiş olsun diyorum. bakıyirum siz haberde bir geçmiş olsun bile dememişsiniz ben diyeyim.

  • Fırsatçılar sizi 2 yıl önce yorumlandı

   ben diğer haberi duymamıştım yorumlardan haberi kimin yaptığı da ortaya çıkınca buna gerek bile kalmadı. ali erdoğanda kazım şende zaten çavuşoğluna düşman ve sebepleri belli. bu olayı fırsata çevirmek istemiş. insan utanır kavga ettiğini gazetecilere duyurup tüm uşaka rezil olmaktan ama bunlarda bu düşünce yok.gündeme gelelim de nasıl gelirsek gelelim diye düşünüyorlar. insan kendisinin içkili gazinodaki kavgasını habercilere haber yaptırırmı? haberciye söyledikleri mi yalan yoksa habercimi uydurdu orası muallak ama ali erdoğan bu iftiraları attı ve emniyetteki ifadesinin ve gerçeklerin aksine basıncıya beyanat verdiyse çok ayıp etmiş.böyle siyasette böyle gazetecilikte olmaz olsun derim.

  • Editör Ferhat Karaturp'a 2 yıl önce yorumlandı

   bence sizin bu haberi yapmanızda binevi iş güzarlık tamam kazımı tüm uşak biliyor sizinle düşmanlığı ve size sık sık çamur attiğı da bir gerçek ama ciddiye alan mı var? Allah aşkına. kaldı ki en iyi ihtimalle hafif yaralanma ve cezası para cezası olan bir olayı haberleştirmeye ne lüzum var onuda anlamadım. bize ne ali erdoğan içkili bir mekanda kavga etmiş yada darp edilmişse. bu konunun halkla ilgisi ne? ayrıca ali erdoğan sizden şikayetçi olmamış eminim kazıma da yazdıklarını ali erdoğan söylememiştir. kendisine geçmiş olsun diyelim yinede. lütfen siz milletin gündeminmi yakalayın şehitleri yazın, ülkenin gidişatını ve şehrimizin gidişatını yazın.

  • İsmail Yalçın 2 yıl önce yorumlandı

   ben uşakta yıllardır yeni sanayide çalışırım ve nurullah çavuşoğlu nu sadece şahsen tanımakla birlikte sitesini ve yazdıklarını takip ederim adam hiç kibarlığını bozmadan edebini bozmadan eleştiri getirir bende bu yönünü ayrıca takdir ederim.ak partiye oy versem bile nurullah çavuşoğlu na böyle bir iftira edilmesine tepki gösteririm. paralelcilerin son umudu ali ile kendini gazeteci sananlar bir araya gelip bu duzmece haberi yazmış. zzaten o sitede okuduğum da bile inanmamıştım. haklı çıktım sağolasın çavuşoğlu kardeşim sen bulaşma bunlara doğru yoldasin.

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366