MHP İl Başkanı Kuruçay; Cemaatin Partimizdeki Uzantıları Yalan Haberlerle Algı Oluşturmaya Çalışıyor Ama Başaramadılar!

Geçtiğimiz günlerde cemaat ile birlikte hareket ettiği ve partiyi karıştırmaya yönelik davranışlar içerisinde olduğu gibi gerekçeler ile görevinden alınan İl Başkanı ve çevresinde oluşturduğu bir grup cemaat sempatizanının, Akşener'e destek olduğu bilinen bazı sözde haber sitelerinde çıkan MHP İl yönetiminin istifa ettiğine yönelik yalan haberleri sosyal paylaşım siteleri üzerinden yayarak, yönetim oluşturamaması için ellerinden geleni yaptıkları halde her çevreden isimleri bünyesinde barındıran kaliteli denilebilecek bir yönetim kurulu oluşturarak İl başkanlığını perçinleyen Muhterem Kuruçay'a bel altı tabir edebileceğimiz haksız mesnetsiz iftira nitelikli karalama haberler üzerinden eleştiriler yöneltilmişti. Bu gün Parti binasında yönetim kurulu üyelerini de arkasına alarak bir basın açıklaması yapan Muhterem Kuruçay yaşanan süreci de anlatarak iddiaları yanıtladı.

12 Mart 2016 Cumartesi 00:54
MHP İl Başkanı Kuruçay; Cemaatin Partimizdeki Uzantıları Yalan Haberlerle Algı Oluşturmaya Çalışıyor Ama Başaramadılar!

 Bilindiği üzere Milliyetçi Hareket Partisi son günlerde sancılı bir süreç geçirmekte. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli' nin Gülen cemaati yada paralel yapı olarak adlandırılan grupla  birlikte hareket etmekle suçladığı ayrıca paralel yapı yararına hareket ederek Milliyetçi Hareket Partisine zarar verdiği yönünde eleştirilerde bulunduğu verilmiş bir kongre kararı bulunmamasına ve kongre süreci olmamasına rağmen her yerde Genel Başkan Adayı vasfıyla çalışmalar ortaya koyan Meral Akşener ve başka bazı isimlerin ortaya koyduğu faaliyetler MHP'nin sıkıntılı bir süreç yaşmasına sebep olmakta.

Uşak'ta bu sancılı süreçten nasibini alan illerden birisi doğal olarak. Her ne kadar diğer illere nazaran Genel Başkan Adayları taraftar bulmakta zorlansa ve Genel Başkan adaylarını destekleyen kişilerin sayısı diğer illere oranla Uşak'ta çok çok aşağıda olsa da, MHP içerisinde öteden beri kah cemaat ile kah AKP ile kah başka parti yada gruplarla ismi anılanların çoğunluğunu oluşturduğu bir grup Meral Akşener taraftarı algı operasyonları yapmak ve sosyal paylaşım sitelerini iyi kullanmak sureti ile güçlüymüş izlenimi vermek sureti ile hiç değilse kafaları karıştırmayı kısmen de olsa başarabiliyor diyebiliriz. Konunun geçmişini siz okuyucularımıza hatırlatacak olursak; ismi tarikat şeyhleri ile anılan ve Milliyetçi kimliğinden daha ziyade tarikatlere bağlılığını ön plana çıkarttığı gerekçesi ile sıklıkla eleştirilere maruz kalan Ali Kurt, MHP Genel Merkezince cemaat ile birikte hareket ettiği tespit edilmesinin ardından palas palandıras görevinden alındı. Hemen akabinde de o sırada MHP Merkez İlçe Başkanı görevini yürüten Mhuterem Kuruçay'ı İl Yönetimini oluşturması için görevlendirmiş, yani Ali Kurt'un yerine il başkanı olarak atamıştı. Genel Merkezin verdiği vazife üzerine kolları sıvayan yeni İl Başkanı Kuruçay bir yönetim oluşturarak, MHP'nin köşe taşları ile istişare halinde her çevreden isme yer vermek sureti ile oluşturduğu ve MHP Genel Merkezine onaylattığı yeni yönetimi gerekli resmi işlemleri gerçekleştirerek resmen oluşturmuştu.

Muhterem Kuruçay'ın yönetim oluşturmak için faaliyet gösterdiği esnada, yönetime girme ihtimali olanları yada Kuruçay'ın teklif götürdüğü isimleri, arayarak yönetime girmemesi yönünde telkinde bulunanların varlığı biliniyor konuşuluyordu. Yönetim kuruluna girmeyin şeklinde psikolojik baskı uygulamak, Kuruçay'ın yönetimine girenlerle ilgili sosyal paylaşım sitelerinde aşağılar ifadeler kullanarak yönetim oluşturulmaması için ellerinden geleni yaptığı bilinen bu grup son olarak geçtiğimiz günlerde bazı sözde haber sitelerine servis ettikleri haberlerle belki de son algı operasyonunu gerçekleştirmek istemişlerdi. Yönetim kurulu üyeliği söz konusu olmuş ancak, yönetime değişik sebeplerden dolayı dahil olmamış bazı isimleri sanki yönetime girmişte istifa etmiş gibi gösteren, hatta halen yönetimde olduğu halde istifası söz konusu dahi olmamasına rağmen istifa ettiği söylenen isimlerin de habersiz şekilde adlarını karıştırdıkları bahse konu haberin yalan olduğunu elbette ki, konuyu yakınen takip edenlerin dışında hiç kimse bilmiyordu. Yani aslında yapılan bu algı operasyonu oldukça şeytani bir zeka ile tasarlanmıştı ve Kuruçay ve MHP'nin politik geleceği açısından riskli bir davranıştı diyebiliriz. 

Yaşanan süreci bu güne kadar son derece müsamahakar şekilde atlatmayı başaran, son derece sabırlı ve itidalli davranışları ile takdir toplayan Muhterem Kuruçay'ın bahse konu tamamen yalan ve uydurmadan ibaret dediği haber sessizliğini bozmasına sebep oldu ve İl Başkanı olarak atandığı günden bu yana ilk kez basın karşısına çıkan Kuruçay konuya açıklık getirdiği açıklamasında ağır eleştirilere de yer verdi. Gerek partisini gerek kendi şahsını yada yönetimini eleştirenlere herhangi bir serzenişinin olmadığının sıklıkla altını çizen Kuruçay; operasyonel niyetler ile hakaret ve iftira içerikli eleştiriler getirerek sosyal paylaşım siteleri üzerinden agı yaratmaya çabası içinde olduğunu söylediği bir gruba seslenerek, bu türden iftira yada karalamalara son vermelerini isterken, kendi partisinin tabanını ise bu hususlarda itidalli ve sağ duyulu davranmaları gerektiği konusunda uyardı. Milliyetçi Hareket Partililerin bu türden çıkan haberlere kulak asmaması ve endişe içine girmemesi için bu açıklamayı yapmak zorunda kaldığını belirten Kuruçay; MHP'nin hiç bir cemaat yada tarikate teslim edilmeyeceğinin ve yoluna devam edeceğinin de altını çizdi.

İşte Kuruçay'ın açıklamasının ana başlıkları: Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı tarafından geçtiğimiz ayın 23'ünde kurucu il başkanı olarak atandım. Ancak GDO'lu sebze meyveler misali dışı başka içi başka bazı kendilerini ülkücü olarak vasıflandıran arkadaşlar zaman zaman asparagas haberler aracılığı ile algı oluşturmaya çalışmakta. Bu arkadaşlar zaten politik hayatlarını da yalan ve iftira üzerine kurmuş insanlardır. Bu iftirayı dillendiren arkadaşların siyasi geçmişine bakıldığında bu bahsettiğim kırılgan çizgileri görebilirsiniz. Bahsi geçen haber tamamen yalan üzerine kurulmuş ve iftiralarla doludur. Kesinlikle yönetim kurulu üyelerimizden herhangi birisinin istifası söz konusu dahi değildir. Haberde istifa etmiş gibi gösterilen isimler zaten değişik sebepler ile yönetimde bulunmaktan imtina etmiş isimlerdir. Yani zaten yönetim kurulu üyesi değildir. Düşünün yönetim kurulu üyesi dahi olmayan birisi nasıl olurda istifa edebilir. Ayrıca isimler arasında yönetimde bulunan bir arkadaşımızında istifası söz konusu bile değildir.Ne İl Yönetiminden nede Merkez İlçe yönetiminden herhangi bir istifa sözkonusu olmadığı gibi hukuki haklarımızı arayarak dava açacağız.

Oluşturmak İçin 21 Kişinin yeterli olduğu yönetim kurulu listemi 35 değerli arkadaşımın isimlerinden oluşturmuş olmama rağmen, yani normalde olması gerekenin çok üstünde isimle mümkün olduğu kadar geniş katılımlı bir yönetim oluşturmama rağmen bu şekilde yalan haber yapılmış olması ise ayrıca mandiardır. Bu insanların artık ne Ülkücü camia nede Uşak üzerinde herhangi bir inandırıclığı ve etkileri kalmamış adeta maskeleri düşmüştür. Bizim gerek genel merkezimizin gerekse oluşturduğumuz yeni yönetimlerin eksiklerini yada varsa yanlışlarını ortaya koymak sureti ile samimi bir şekilde eleştiren insanlara hiç bir sözümüz yoktur ve bu söyleyeceklerim kesinlikle bizi eleştiren herkesi hedef almayıp, sadece Ülkücü üzerinden geçinip Ülkücü gibi geçinen ama yalanlarla iftiralarla siyaset yapmayı alışkanlık haline getiren malum bir grup arkadaşa hitaben söylüyorum. Bu arkadaşlar dışında bizi eleştirenler lütfen üzerine alınmasın.

Miliyetçi Hareket Partisi yönetimini yıpratmak maksatlı yalan haber yapanlar ve bu haberleri sosyal paylaşım siteleri üzerinden yayarak algı oluşturmaya çalışan arkadaşlara sesleniyorum. Bu yaptıklarınızın hem siyasi hem de hukuki olarak hesabı mutlaka sorulacaktır. Sizler tarikat şeyhlerinden emir almadan adım atamayan çocuğuna isim dahi veremeyen kiralık beyinlersiniz. Hiç kimse ülkücü hareketin yöneticilerine hakaret etme hakkına sahip değildir. Hiç kimse MHP Liderine sosyal paylaşım erkekliği yaparak hakaret etmesin. Eleştiriler hakarete taşmamalıdır. Sayıları zaten çok az olan bu arkadaşlar kahvede masa masa gezen kimseler gibi, Genel Başkan adayı, adayı gezdiler partimizi karıştırmaya çalıştılar. Ama lunu bilsinler ki başarılı olamayacaksınız.

(İngiliz Kraliyet Ailesince kurdurulduğu bilinen sözde tarikat yada cemaat anlayışlarının müntesipleri olarak tanınan isimleri kastederek) İngiliz Kraliyet ailesinin maşaları ile Yahudi Lobilerinin Türkiye'deki taşeronlarına hizmet eden zihniyetlere, Türk Milliyetçileri gereken cevabı mutlaka verecektir ve emin bir şekilde dimdik birlik içerisinde yoluna devam edecektir. Bu teşkilatın Uşak'ta kurulmaması için ellerinden geleni yapanlar şunu bilsinler ki; Bu teşkilata asla kilit vurulmaz ve bu dava yürür diyerek sözlerini noktalayan Kuruçay; konuşmasının sonunda bu sözlerini yalnız malum grup için sarfettiğinin ve kendilerini samimice eleştiren kimselere herhangi bir kırgınlıklarının dahi olmadığının altını çizerek ve Uşak Kamuoyuna ve MHP'li iradeye saygılarını sunarak sözlerini noktaladı.
MHP İl Başkanı Kuruçay; Cemaatin Partimizdeki Uzantıları Yalan Ha

MHP İl Başkanı Kuruçay; Cemaatin Partimizdeki Uzantıları Yalan Haberlerle Algı Oluşturmaya Çalışıyor Ama Başaramadılar.Geçtiğimiz günlerde cemaat ile birlikte hareket ettiği ve partiyi karıştırmaya yönelik davranışlar içerisinde olduğu gibi gerekçeler ile görevinden alınan İl Başkanı ve çevresinde oluşturduğu bir grup cemaat sempatizanının, Akşener'e destek olduğu bilinen bazı sözde haber sitelerinde çıkan MHP İl yönetiminin istifa ettiğine yönelik yalan haberleri sosyal paylaşım siteleri üzerinden yayarak, yönetim oluşturamaması için ellerinden geleni yaptıkları halde her çevreden isimleri bünyesinde barındıran kaliteli denilebilecek bir yönetim kurulu oluşturarak İl başkanlığını perçinleyen Muhterem Kuruçay'a bel altı tabir edebileceğimiz haksız mesnetsiz iftira nitelikli karalama haberler üzerinden eleştiriler yöneltilmişti. Bu gün Parti binasında yönetim kurulu üyelerini de arkasına alarak bir basın açıklaması yapan Muhterem Kuruçay yaşanan süreci de anlatarak iddiaları yanıtladı.

Uşak Haber Merkezi tarafından gönderildi 11 Mart 2016 Cuma


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 20 yorum mevcut

  • ali okan 2 yıl önce yorumlandı

   syn başkan ve yeni yönetimi.sizleri tebrik etmiyorum. ben 1979 yılında şehit edilen. mhp ilçe bşknı haşım yıldırımın yeğeni olarak yıllarca. bu kutsal davaya emek verdim. bütün emeklerim helal olsun. bizler yıllarca çile çektik. hiç bir başarı ğöremedik. bundan sonrada. başarılar ğörmek istiyoruz.ğüneş balçıkla sıvanmaz. artık yeter.

  • ali okan 2 yıl önce yorumlandı

   sayın başkanım. siz bu bu partinin başına başkan. olasınız diye bir deleğe olarak. sizi desteklemiştim. bama ne yazık ki. yanlış yapmışım. şimdi çok pişmanım. bizler ne para, ne iş, nede şöhret istiyoruz. sadece ve başarı istiyoruz.

  • güreli 2 yıl önce yorumlandı

   yanındayız başkanım bu dava cemaate teslim olmamalı

  • Çok komik 2 yıl önce yorumlandı

   baskan sen hangi alemde yasiyorsun 1997 yılından buyana bahçeli kaç seçim kazandı cemaat dediğiniz hocanın desteklediği ecevit hükumetine kim girdi bahçeli'nin yaptıkları ile konuştukları arasında çok fark var rahşan ecevit'in eli kanlılarla mı hükümet kuracağız dediğini duya duya neden gidip dsp ile hükümet kurdu bahçeli

  • vatansever 2 yıl önce yorumlandı

   sayın başkan cemati memati bırak 2003 den beri 9 seçim kaybedilmiş buna bir çözüm üretin sizde modaya uymayın

  • Murat 2 yıl önce yorumlandı

   millete dik durustan bahseden, kendini tarihci sanan yazar, sen bir aynaya bak önce egilmedigin kim kaldı, hayatinda ne zaman dik durdun. her secim ayri birini destekledin firsatci herifin birisin, biraz olsun bir insanda utanma olur ne yazik ki yok. kim seni kaale aliyor bir bak, beynin sulanmış millete su zaman geldi bu zaman geldi demenin ne anlami var. sen sovmuyormuydun milletvekili adaylarina, durmus ne zaman ulkucu olmus diyordun, diger adaylara ve aday olamayanlara soylediklerini demeye dilim varmiyor.insan ayni camia icinde bulundugu arkadaslarina bunlari soylermi, gerci biz kime ne anlatiyoruz. sen her lafi edersin birde utanmadan yolda gorsen selamlasirsin, milletin herseyine laf ediyor bi kendine bak birde milletin olmadik seylerine laf ediyorsun, sabirlari tasirma eden bulur. birgun bir konusmaya baslar birisi girecek delik ararsin, doker etegindeki taslari ozaman vah dersin.

  • Akil tutulması 2 yıl önce yorumlandı

   başkanın aciklamalarindan mhp nin akp nin vagonu olduğunun kanıtıdır. cünkü akp lilerin her sıkıştıklarında paralel yapi cemaat arkasina sığınmaları şimdi bahçeli ve ekibi başlamış şimdi soruyorum başkan'a ali kurt mu paralelci kürşad ceylan mı pkk nın siyasal kanadı hdp nin yarisi kadar vekil çıkar tbmm başkan vekilliğine senin ada'mın değil de hdp nin olsun sonra sen çık biz başarılıyız de sonrada sana muhalif olanlara paralelci de bu parti şefkat çetin semih yalçın'ın oyuncağı değil bir düşün bakalım muhterem mehmet metiner gibi milliyetçi düşmanı devlet bahçeli'ye neden sahip çıkıyor bi düşün akp lobisini bırak sen paralel faiz i̇ngiliz lobilerini bunlara bak

  • Ali 2 yıl önce yorumlandı

   utanmadan çıkmış tehditler savuruyor, hesap soracakmışta, bilmem neymişte. bahçeli ve ekibi olduğu sürece teşkilat dibe doğru gider. sizde kendinizi avutursunuz. saati 12 eylül 1980 de durmuş insanlarla bu iş yürümez.

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366