Newjoy'dan Uşak'ta Karlı Yatırım Fırsatı

Kaliteli, uzun ömürlü ve çevreci üretim anlayışı ile 4 yılda bebek ve genç mobilyasında lider markalar arasına girmeyi başaran Newjoy, kısa zamanda yurtiçinde 35 ilde 62 mağazaya ulaştı. Üretim gücü ve özgün tasarımları ile bebek ve genç mobilyası üretiminde uzmanlaşan Newjoy, güçlü ve karlılığı yüksek franchising sistemi ile Uşaklı yatırımcısına kazançlı fırsatlar sunuyor.

30 Mayıs 2016 Pazartesi 23:51
Newjoy'dan Uşak'ta Karlı Yatırım Fırsatı

Teknolojik altyapısı ve ürün çeşitliliği ile bebek ve genç mobilyası sektörünün iddialı oyuncularından Newjoy, üretimde kalite anlayışı ve ürün çeşitliği, anne ve gençlerin ortak zevkine hitap eden tasarımları, teknoloji ile entegre satış ve mağaza yönetimi ile hızlı bir büyüme gerçekleştiriyor. Gelecek nesillere sağlıklı uyku ve keyifli yaşam alanları oluşturan marka tüketicisine yurtiçinde 35 ilde 62 konsept mağaza ile ulaşıyor. Newjoy, sektörün henüz doyuma ulaşmadığı Uşak’ta, kendi işinin sahibi olmak isteyen yatırımcılara yüksek kar sağlıyor. Son yılların en hızlı büyüyen markası Newjoy, nüfusunun %35’ini çocuk ve gençlerin oluşturduğu Uşak’ta, yeni ve özel koleksiyonlarını konsept mağazalarda satışa sunuyor.

5 yıllık süreçte hedef Türkiye’de 150 mağaza

2016 yılında yurt içi mağaza sayısını 45 ilde 85 mağazaya ulaştırmayı hedefleyen Newjoy yaklaşık 30 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. 2016 yılında üretiminin yüzde 50'sini ihracat payı olarak belirleyen markanın, yurt dışında mağazalaşma hedefinin yanı sıra 5 yıllık süreçte Türkiye'de mağaza sayısını 150'ye ulaştırmak bulunuyor.
Teknolojik alt yapısı, geniş ürün-fiyat alternatifleri, verilen yatırım danışmalıkları ve karlılıklar ile yatırımcısı ile kol kola büyüyen Newjoy'un Uşaklı yatırımcısından beklentisi, perakende tecrübesi ve markayı temsil edebilecek yeteneğe ve bilgi birikimine sahip olması... Markanın yatırımcısına verdiği destekler arasında ise ulusal tanıtımların yanında, bölge koruması, lokal tutundurma çalışmaları, pazarlama aksiyonları, eğitim ve dekorasyon destekleri geliyor. Ortalama 300-500 m² aralığında bir Newjoy mağazası için gereken yatırım miktarı 100 ila 200  bin TL arasında değişiyor. Bu yatırımı yapan girişimcinin elde ettiği aylık ciro ise 80.000 TL ile 200.000 TL arasında.

Bilinçli tüketici sektörde markalaşma sürecini hızlandırıyor.

Mobilya satışlarının yüzde 28'inin markalı mobilyalardan oluştuğu düşünüldüğünde bu pazarın henüz doyuma ulaşmadığı ortaya çıkıyor. Bu bağlamda mobilya sektörü Türkiye’de sürekli gelişim gösteren ve talep artışının yüksek olduğu ve yatırımcısına kar getiren sektörlerden biri... Son yıllarda tüketici bir sorun olduğunda hemen ulaşabileceği, sorunlarını giderebileceği, satış sonrası servis hizmetlerinden faydalanabileceği ve kampanyaları ile konsept mağazalara sahip markaları tercih ediyor. Bu durum markalı mobilya pazarına olan talebi her geçen gün artırıyor. Newjoy Yönetim Kurulu Başkanı Birol Öner markalı mobilya pazarının her geçen gün büyüdüğünü, bu sektörde franchising veren zincir markalarla yürüyen yatırımcıların her daim kazanacağını ifade ederken sözlerine "Newjoy gibi markaya yatırım yapan, üretim gücü ve tasarım kabiliyeti güçlü zincir mobilya markaları bayilik sistemi ile yaygınlaşarak müşteri memnuniyeti esasına bağlı olarak tüketicisine ulaşıyor. Toplam mobilya pazarı içerisinde %8’lik bir paya sahip olduğu ön görülen bebek ve genç  mobilyası pazarının, önümüzdeki 5 yıl içerisinde tüketici alışkanlıklarının paralelinde, kendi segmentinde daha da büyüyerek, mobilya pazarındaki payını her geçen gün daha da artıracağı öngörülmektedir." diyor. Yeni nesil anne ve gençlerin tüketim alışkanlıklarını iyi gözlemleyerek ve onların özellikle teknoloji ile olan bağlarını doğru konumlandırarak başarılı bir satış ve mağaza yönetim sistemi geliştirdiklerini ifade eden Öner " ismimiz hem yeniliği hem de eğlenceyi vurgulayan anlamları içeriyor. Uluslararası kullanıma açık bir ismi özellikle tercih ettik. Hedefimiz en başından bu yana dünya markası olmaktı. Bu açıdan dünya ile entegre sistemler ve ürün/mağaza yönetimleri geliştiriyoruz. Uzun yıllara dayalı perakendecilik deneyimimizi mağaza yönetimlerinde doğru kullanıyoruz. Tüketiciler mağazaya girdiklerinde android uygulamalar ile ürün seçimlerini tablet üzerinden yapabiliyor, fiyatları anında görerek bütçesini ayarlayabiliyor. Ürünlerin tümünü ayrı ayrı satabildiğimiz ve tüketici eksiklerini isterse sonra tamamlayabildiği için kombinasyonlarını istediği gibi yapabiliyor. Mağaza ve satış yönetiminde geliştirdiğimiz bir diğer yenilik ise özellikle yalnız gelip karar veremeyen tüketicilerimiz için. Beğendiği tüm ürünleri fotoğrafları ile anında tekliflendirerek mail atabiliyoruz. Böylece hem sonra ne bakmıştım diye düşünmüyor hem de eşine veya çocuğuna tercihini aktarabiliyor. Bütün bu yenilikler, kalite ve uzmanlaştığımız alanda sunduğumuz ürün çeşitliğimiz bizim kısa zamanda ciddi bir büyüme gerçekleştirmemizi sağladı." şeklinde konuştu.

Bebek ve genç mobilyasında uzman marka...

Newjoy kaliteli, uzun ömürlü ve güvenli üretim anlayışı ve uzmanlaştığı alanda dünya markası olma hedefiyle hareket ediyor. Marka yeni nesillere özgün ve özel yaşam alanları sunmak amacıyla tasarım odaklı üretim yaparken sadece yurtiçinde değil dünyada da marka olma amacıyla emin adımlarla ilerliyor. 30 yılı aşan parkende deneyimi ve 13 yıllık mobilya üretim tecrübesine sahip olan marka, bugüne kadar Türkiye'de ve dünyada 1 milyondan fazla eve girerek tüketicilerinin beğenisini  kazanıyor. Newjoy, çocukların birey olarak farklı zevkleri, bakış açıları ve hayal dünyaları olduğundan yola çıkarak sadece onlara özel mobilya ve aksesuarları özel bir konseptle yine onların alışveriş zevklerine özel mağazalarda eğlenceli bir tarz ile satışa sunuyor.

Newjoy, 40 dönüm açık, 17 dönüm kapalı alanda üretim gerçekleştiren marka, modern makine parkuru, yalın üretim sistemi ile kaliteli ve fonksiyonel  ürünler üretiyor. Üretimde ve özellikle son kontrol proseslerinde kadın  çalışanlar çoğunluğu  oluşturmaktadır. Anne hassasiyeti ile üretilen mobilyalar son kontrolden geçerek gençlere ulaşmaktadır. Newjoy 450 çalışanıyla günlük 400 modül, aylık 10 bin modül üretim gerçekleştirmektedir.


Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366