Nimet Teyzenin evi yandı siyasiler gerekli ŞOV'u yaptı ama ardı gelmedi yaşlı kadın adeta sokakta kaldı

Geçtiğimiz günlerde Uşak merkeze bağlı Ovademirler köyünde evdeki topraklama eksikliği ve ceryan kaçağı sebebi ile çıktığı tutanaklardan anlaşılan talihsiz bir ev yangını olayı meydana geldi. Yangın sonrası ne kadar Ak Partili siyasetçi varsa evi yanan Nimet Atar isimli yaşlı ve çaresiz kadının evine akın etti. Başta Ak Parti İl Başkanı Mehmet ÇAKIN ve il Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar olmak üzere Kadın kollarından gençlik kollarına Nimet teyze ile fotoğraf çektirip facesinde paylaşmayan siyasetçi kalmamıştı ve Nimet Teyzeye her türlü yardımda bulunma hatta evini yeniden yapma sözü bile verilmişti ki hiç birisi bunu ceplerinden yapmayacaktı. Sadece Devletin imkanlarını kanunun emrettiği şekilde mağdur kadının ihtiyaçlarını görmek üzere seferber etmeleri yeterliydi ve aslında bu Sosyal yardımları sağlamak son derece kolaydı. Ancak aradan geçen üç haftaya rağmen hiç bir hareketliliğin olmaması ve siyasilerin ilgisizliği Nimet teyzeyi sonunda isyan ettirdi.

22 Ocak 2018 Pazartesi 15:33
Nimet Teyzenin evi yandı siyasiler gerekli ŞOV'u yaptı ama ardı gelmedi yaşlı kadın adeta sokakta kaldı

Foto galeriye git

Bildiğiniz üzere siyaset artık uzun süredir Faceden fotoğraf vermek ve bir takım sözde etkinliklerde boy göstermekten ibaret hale geldi adeta. Hiç bir yerel siyasetçi yok ki halkın sorunlarını dile getiren yada çözüm önerilerini sıraladıkları bir basın açıklaması yapsın. Hiç bir siyasetçi yok ki halkın içine karışıp halktan birisi gibi davranarak halkın sorunlarına eğilsin yada siyasi gücünü kullanarak çözümler üretsin. Varsa yoksa fotoğraf çektirmek ve Facebokta paylaşmak şimdi siyasette moda.

5 Ocak 2018 Tarihinde Ovademirler köyünde torunu ile birlikte ikamet ettiği evinde elektrik kaçağı sebebiyle çıktığı tahmin edilen yangınla birlikte Nimet Atar isimli yaşlı kadının evi tamamen yandığı gibi eşyalarından da hiç bir şey kurtarılamadı. Atar'ın evinde birlikte kaldığı torununun da çeyizlik eşyalarının tümü de maalesef aynı yangında küle döndü. Yangının hemen arkasından siyasetçiler Ovademirler köyüne akın etti. Köye gelip Nimet Teyzeyi bulan Uşak halkının oyları ile belirli makamlarda oturan siyasetçiler geçmiş olsun dileklerinde bulundukları Nimet Teyzeye Devletin Sosyal Yardımlarının tümünden yararlandırma sözü vererek kendisinin önüne düşeceklerini taahhüt ettiler. Ardından Nimet Teyze ile samimi pozlar vererek Facelerinde paylaşan siyasiler Facebook hesaplarında da vaatlerini yada sözlerini tekraren ilan etmekten geri durmadılar. Tabi ki biz ve Uşak'taki bütün takipçileri de kendilerinin bu sözlerinin yerine geleceğini zannederek Minnet duygusu ile teşekkür ettik. Zira Devletin imkanlarının seferber edilmesi siyasilerin ise bu konuda önayak olup vatandaşın zor gününde yanında bulunması görevleri olmakla birlikte memnuniyet verici bir durumdu.

Ancak maalesef beklendiği gibi olmadı aradan 3 Hafta geçmiş olmasına rağmen iki ay içinde evi bile yeniden inşa etme sözü veren siyasiler bir kez dahi uğramadılar yada aramadılar bir toplu iğne dahi yardımda gelmedi. Nimet Teyzenin yakınları ise Uşak Belediyesi başta olmak üzere gittikleri bütün kurumlardan eli boş döndüler. Özellikle reklam ve tanıtım giderlerine ayırdıkları devasa bütçe ile ünlenen ayrıca Menzil yurduna gariban vatandaşlara dağıtılmak üzere kanun gereği Belediye bütçesinden ayrılan yardım paketlerini indirirken Uşak Haber Merkezi ekibi tarafından görüntülenen Uşak Belediyesi yetkililerinin BÜTÇEMİZ KISITLI cevabı vermiş olması hayli üzmüş Nimet teyzemizi. Sosyal Yardımlaşma kurumunun 3bin lira gibi komik bir rakamı Nimet teyzenin hesabına yatırmasının dışında hiç bir yardım alamayan yaşlı kadının duruma isyan etmesinin ardından yakınları Uşak Haber Merkezi yöneticilerine ulaştı. Bunun üzerine harekete geçen Uşak Haber Merkezi ekibi Nimet teyzenin perişanlığını yerinde gözlemledikten sonra konuyu hiç değilse Uşak Valisi başta olmak üzere şehrin insaflı bürokratlarının ve kamuoyunun dikkatine sunmak üzere bu haberi hazırladı.

Ülke olarak zaten zor günler geçirdiğimiz şu günlerde doğal afetler ya da yangın gibi sebeplerle mağduriyeti katlanan vatandaşlarımıza Devletimizin şefkat elinin uzanmasına vesile olması ve işlerinin hızlanmasını sağlaması beklenen hatta asli vazifelerinden birisi de bu olan siyasetçilerin işi şova dökmesi ve de yardım etmeyi bırakın ilk günden sonra bir daha ilgi dahi göstermemesi hayli düşündürücü. Kendisine yetkililere ne söylemek istersin diye sorduğumuz Nimet Atar ise "ne söyleyebilirim evladım Devletimizin yetkilileri bana yardımcı olsunlar çok zor durumdayım bu kış kıyamet günü kendi evim varken çocuklarıma yük olmak zorunda kaldım buda benim ağırıma gidiyor. Herhalde evlatlarım da olmasa sokakta kalacaktım Devlet böyle mi yönetilirmiş dedi. Çocuklarının maddi durumun ya da gelirlerinin de sadece kendilerini geçindirecek derece de olduğunu belirten Nimet teyze Devletin yardımına muhtaç değildim ben hiç bir şeyde beklemiyordum ama bu yangın beni Devletime mecbur etti şimdi de Devletimin bana sırt dönmesi ağırıma gidiyor" şeklinde konuştu. Uşak Haber Merkezi ekibi olarak konunun takipçisi olacağımızın ve bu konuda Nimet Teyzeye yardımcı olunduğu takdirde tekrar haber yaparak yardımcı olan siyasilere ya da Devlet görevlilerine de kamuoyu adına teşekkür edeceğimizi de belirtmek isteriz. Umuyoruz haberimizin ardından bu kış kıyamet gününde Nimet teyzemizin feryadını duyar yetkililer de gereğini yaparlar..YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 5 yorum mevcut

  • mustafa @Gozlemcı 3 hafta önce yorumlandı

   doğruysa dönemin genel sekreteri özellikle bu mazeret izni ile ilgili rahatsız diye biliyorum. sayın vali devletin burada ki en büyük temsilcisi ise konunun doğruluğu ile ilgili bir çalışma yapar, yapması da lazım zaten.

  • uşaklı @Gozlemcı 3 hafta önce yorumlandı

   bu konu eğer doğruysa ve her yerde konuşuluyorsa sayın vali bu işe el atar

  • Gozlemcı 3 hafta önce yorumlandı

   ne yeteneki kızlar var kimmis bu başkanlardan birinin oglunun sevgilisimi yoa her yerde
   konußuluyor zaten.

  • dikilitaşlı emin @makam 4 hafta önce yorumlandı

   benim tezim. bu yaşıma, onca hayat tecrübeme dayanarak çıkardığım sonuç; bazı şeyler yapay gelip geçiyor gündemi az meşgul edip. amma makam, para, şan şöhretse amacın. siyasetin içinde aktif olacaksın veya köylün, akraban, eşin, dostun siyasette söz sahibi olacak. hiç bir oluşumun, düşüncenin veya siyasi fikrin çok fanatik savunucusu olmayacaksın. esnek bir yapıya sahip olacaksın. bugün a dediğine, yarın b dediğinde çok fazla tepki çekmeyecek. o zaman uğruna çabaladığın dünya nimetlerine kavuşabilirsin. bu benim düşüncem, tabi ki farklı düşünceye sahip insanlar olabilir.

  • makam 4 hafta önce yorumlandı

   özel idareye bundan 18 ay önce bir kız öğrenci taşeron üzerinden sözde operatör,(b sınıfı ehliyetinin olup olmadığı beli değilken kepçe kullanıcısı olarak işe alınıp şimdi de devlet kadrosuna alındı mı? acaba bu kız öğrenci kimin gelini? bir memur 3 gün mazeret izni kullanabilir mi? valinin bu işten haberi var mı?
   operatör olunca daha fazla maaş alınıyor mu?

  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366