Otellere kimlik ve evlilik cüzdanı kontrolü zorunluluğu getir, günlük aparta yol ver! Bu nasıl mantık?

Kolay yoldan para kazanma hırsı, denetimsiz otel odası yada bağ evi muamelesi yapabileceği cüzi bir ücret karşılığında bir kaç saat kalabilme şansı yakalamanın ve rahatlıkla kimseye görünmeden eşini aldatabileceğini görmenin dayanılmaz hafifliği, şehir dışına taşınarak adı belli kadınlarla çalışmaya adeta mecbur edilen birahanelerde çalışan kim olduklarını bilemediğimiz Onlarca birahane çalışanı kadını alternatifi ile birleşince şehir afedersiniz ama çapkınlık için çok uygun bir şehir haline getirildi. Elbette ki bir cümle ile özetlemeye çalıştığımız şehrimizin düşürüldüğü yada düşürülmek üzere olduğu bu durumun sebebi tek başına bu cümlenin içinde özetlediğimiz gibi siyasiler yada şehrimizi yönetenler değil. Elbette ki bu sonucu elde etmek kastıyla bu hatalar üstüste işlenmiş olamaz. Ama geldiğimiz nokta da şehrimiz malesef göçmenlerin tercih ettiği çok rahat günlük apart bulabildiğin bir şehir haline getirildi. Göçmenlerin kimisi kadın pazarlayarak geçimini sağlıyor diyorlar kimisinin zaten Devletten çok ciddi oranda kira ve gıda yardımı aldığı söyleniyor ki hoyur hoydur cadde de gündüz gözü mesai saati içinde gezen göçmen sayısının çokluğuna bakılırsa bu söylentiler yada söylenti boyutunu aşıp gün gibi ortaya çıkanlar gerçek olabilir. Otel işletmecilerine kimlik ve evlilik cüzdanı sormak ayrıca mutlaka kayda geçip Devleti özellikle polisi otelinde kimin hangi odada kaldığından haberdar etmek gibi zorunluluklar getiren ve otelleri çok sıklıkla denetleyen yetkililer nedense bahse konu günlük aparta geldi mi? O bizim mevzumuz değil deyiveriyorlar. Vergi dairesi de zaten uğramıyor apartlara kimin ne yaptığı belli değil? Hal böyle olunca apartlar ciddi bir rant aracı haline geldi ve birileri bu iş üzerinden ciddi para kazanıyor. Ya şehrimizin itibarı ya sosyal ahlak ya çocuklarımız gençlerimiz? O'nlar bu durumdan sizce nasıl etkileniyordur. Acaba Atatürk'e dinsiz demeye getirirken cemaatle bir olup dinler arası diyalog fitne çorbası kaynatılırken zinayı suç olmaktan çıkartanlar toplumumuzun geleceği bu noktayı gördükleri için mi zinayı suç olmaktan çıkarttılar diye akla gelmiyor değil.

14 Şubat 2018 Çarşamba 08:14
Otellere kimlik ve evlilik cüzdanı kontrolü zorunluluğu getir, günlük aparta yol ver! Bu nasıl mantık?

Uşak'a son yıllarda çok büyük kötülükler edildi kabul. Kabul hiç bir daire amirimiz Uşak'lı yada Uşak'lının tanıyıp sevdiği birisi olmadı son yıllarda. Mesela bir tane çiftçi ile yada hayvancı ile bir bardak çay içmeden, bir tek köylü ile bile tanışmadan yıllarca şehrimizde sözüm ona görev yapıp giden Tarım Müdürlerimiz oldu, fetö toplantılarında maklube yiyen Milli Eğitim Müdürlerimiz oldu İl Emniyet Müdürlerini kullandığı gazeteciler aracılığı ile sıkıştıran asayiş müdürleri gördük mesela mesela insanlar Aşkımız Uşak'ın yol yapım çalışmaları gibi olsun hiç bitmesin diye şehrimizi tiye aldılar, mesela Atatürk Düşmanı Milletvekili adayı gönderdiniz, mesela ülkücülerine FETÖ'cülerin kumpas kurduğu göz göre göre yıllarca hapis yatırıldığı ve adeta terör örgütü muamelesi ile cezalandırıldığı ender şehirlerden biriyiz, mesela Ali Erdoğan gibi bir basiretsiz ve kabiliyetsizi bile bize bir matahmış gibi ısrarla kakalamaya çalıştınız, mesela şehrimizin belediye başkanları uluorta yolsuzluk ve hırsızlık yaptıkları yetmezmiş gibi eşkiya gibi esnaf dövdürttü gazeteci dövdürttü görevden almadınız mesela bizim çocuklarımızı ısrarla itelerken cemaatin çocuklarına afedersiniz .okunda boncuk var gibi davrandınız yine mesela Uşak'a hep yetim çocuk muamelesi yapıp beş kuruşluk Devlet yardımı yada teşviğini esirgediniz hepsine de eyvallah dedik sineye çektik tamam ama lütfen bu kötülüğü bu şehre yapmayın. Uşak ili çevre il ve ilçelerce rahatlıkla zina yapabildiğin eşini aldatabildiğin göçmenlerin çoğunluklu yaşadığı bir şehir olarak tanınmasın. Lütfen birisi bu zulmü durdursun yoksa alıp başını giden ne idüğü belirsiz apartlar başımıza bela oldu oluyor. Apart sayısı arttıkça garip bir şekilde ucuz kirayı ve ucuz iş gücü vermesi kaydıyla karın tokluğuna işi UTAŞ vs gibi firmalardan bulabilen göçmenlerin tercih edebileceği bir şehir haline getirildik çaktırmadan. Çaktırmadan diyoruz çünkü İsmet Paşa caddesine ne zaman insem etraf bol bol yabancı uyruklu insan kaynıyor. Uşak'lılar olarak yakında azınlık haline geleceğiz. Neden çünkü Uşak ucuz apartın bulunduğu iklim şartları daha yaşanabilir sakin kendi halinde bir şehir. Tabi zenginlerin ve ucuz iş gücü arayanların da bu durum işine gelince çaktırmadan şehri adeta mülteci işgaline uğrattılar. Yemek yemeye gidiyorum garsonların yarısı yabancı uyruklu insanlardan oluşuyor çay getiriyor ocaktan bir çocuk nerelisin diyorum ya Irak diyor ya Suriye, İnşaat ve yol yapım işlerinde zaten Uşak'lı çalışan yok denecek kadar az ve her geçen gün azalmakta. Uşak'ın gerek Devlet dairelerinde gerekse Belediyedeki bütün işlerini yabancı firmalar gelir alır nedense. 

Nedense Uşak'lı firmalar bu işlerden bir şekilde el çektirilir yada batırılır ve meydan yabancı firmalara bırakılır. Her neyse lütfen bunca kötülük ettiğiniz bu şehre hiç değilse bu kötülüğü etmeyin ve bu apart çılgınlığına bir son verin. Adam gidiyor bir apart alıyor sonra da günlük kiraya apart ayarlayıveren ama bir tane bile kendine ait apartı olmayan bir sözde emlakçıya veriyor kiraya iyi parayı apartı, apart en geç  4 senede kendini amorti ediyor kira ile. Ne var böyle yatırıma değil mi? Emlak değerinin gösterdiği artışta cabası olunca bizim apartçının keyfi daha bir yerine geliyor. Peki kardeşim senin o apart kaç yuvayı yıkılma noktasına getirdi hiç düşündün mü? Hiç düşündün mü sana ait apart afedersiniz genelev gibi kullanıldı. Hiç düşündünüz mü siz göbeğinizi kaşırken mahalle aralarındaki apartlar da bile yaygınlaşan zina fiili artık toplumuzu da ayıplanmaktan çıktığı gibi çoluk çocuğun gözünün önünde yapılır oldu. Düşündünüz mü sizin o apart toplumun genel ahlakının bozulmasına vesile olarak kendini amorti et üç yılda. Hiç düşündünüz mü? Bu şehre başka şehir ve de ilçelerden sırf tanıdığı kimse tarafından görünmeden ve kimlik vs sorgulanmadan kalabileceği apart oteller olduğu için bir kaç saatliğine yada bir geceliğine gelen insanlar olmaya başlamışsa sizce bu şehrin bunu duyan yada yaşayan insanlar nazarındaki itibarı ne noktada olabilir. 

Bildiğiniz üzere son zamanlarda mantar türer gibi apart inşaatları ve apartlar türedi bununla birlikte emlakçı yada emlakçı ayakçısı sayısı da bir hayli arttı tabi. Apartlar da bir günlük kira furyası var ki aman ya Rabbi daha ne kadar sürer bilmiyoruz ama şimdilik çok büyük rant var apart işinde. Ama daire işine girerseniz aileye uygun daireler yaparsanız işiniz o kadar kolay değil. Hatta inşaat sektörü bu bağlamda bir çökme tehdidi ile karşı karşıya diyebiliriz. Apartlar işi ayakta ve diri tutuyor. Elbette ki apart işi yapanların hepsi aynı kefeye konamaz ama şu bir hakikat ki şu rotamda bu işleri yapanların neredeyse hepsine de aynı gözle bakılıyor toplumda. Mahalle aralarında bile apartlar yüzünden insanların hiç huzuru kalmadı. Çocuklarımızı sokağa bırakmaya korkar olduk. Hatta yolda bir çocukla karşılaşsak sevimli yanağından kesme almaya yada başını okşamaya korkar olduk. Farkında mısınız? yaşadığımız toplumsal travmanın çocuklarımızda oluşturduğu hasarın. Farkında mısınız? Kendi izin verdiğimiz çoğunluğu siyasiler yada yetkilendirdiklerimiz eliyle oluşturulmuş gayri hukukilik yada gayri ahlakiliklerin çevremizde oluşturduğu endişe ve korkular sebebiyle çocuklarımızı evlerimize kreşlere tıktığımızın. Farkında mısınız? Kendi paranoyalarımız sebebiyle asosyal tipler yetiştirmek üzere olduğumuzun. Farkında mısınız? Çocukluğumuzda yaşayarak öğrendiğimiz değerlerimizi bir bir kaybettiğimizin. Değerlerimizi çok örselettiğimizin farkında mısınız? Sizce çocuklarımızın İstiklal Marşını okurken tüyleri ürperecek kadar milli bilinci var mı? Sizce çocuklarımız ileride takım oyunlarına uyum sağlayabilecek  kadar sosyalleşebiliyor mu? Sokaklar güvenli değilse sebebi ne sizce? Neyse elbette ki maksadımız yabancı düşmanlığı körüklemek değil. Göçmen yada değil kim yaşarsa Uşak'ta huzur içinde güven içinde yaşasın isteriz. Lakin kimsenin bizim şehrimizi kirletmeye çirkinleştirmeye yada kötü olaylarla ismini anmaya andırmaya hakkı yada selahiyeti olmamalıdır. 

Aslında işin önüne geçmek çok kolay. Emniyet sadece ihbarları değerlendireceğini duyursa yeter.Bir haftaya kalmaz günlük apart işini söylediğimiz mantıkla art niyetle yapanlar ifşa olur ve gerekli caydırıcı hukuki işlemler yapılsa bu problem kökünden hallolur. Sadece yetkililerin yapması gereken halkı bu konuda uyarmak ve Devlete bu gayri hukuki ve gayri ahlaki ranta dur demesi için yardım etmeye çağırmak. Ayrıca daha önce üstü kapatılsa da şantaj davaları görmüş Onlarca iş adamının, eşini aldatırken ki uygunsuz görüntülerini elde edilenlerce şantaja maruz kaldığı bilinen bir şehiriz. Ne malum bu günlük apart işini yapanların benzer yöntemlerle elde ettiği yada edeceği uygunsuz görüntüler ile insanlara şantaj vb yöntemler ile istediklerini yaptırmak için dayatma yoluna gitmeyeceği. Yani bu bağlamda da herkesin uyarılması gerekiyor. Adam koysa aparta daha önce kamerayı ve kaydetse sizi, sonunda bir şey çıkmasa bile sadece kaydedenin size ait uygunsuz görüntüleri izlemiş olma ihtimali bile sizi ürkütmez mi? Biz Uşak Haber Merkezi ekibi olarak üzerimize düşeni yapıyor ve ileride olası tehlike ve tehditlere karşı hem sayın yetkilileri hem de sayın Uşak Halkını ve takipçilerimizi uyarıyor ikaz ediyoruz lütfen elbirlik şu günlük apart hatta apart çılgınlığına bir son verelim.YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 13 yorum mevcut

  • Algı Kontrolü 4 ay önce yorumlandı

   otellerde evlilik cüzdanı mecburiyeti diye birşey söz konusu değil lütfen yanlış yönlendirme yapmayalım. ayrıca emniyet birimlerine kayıtlı ruhsatlı olarak çalışan apartların sürekli olarak kontrol altında tutulduğunu belirtelim. kayıtsız müşteri dolayısıyla şu anda kadar uşakta 100 bin tl üzerinde ceza kesildi ve 4 apart mühürlendi. i̇şini doğru yapan,ruhsatlı kayıtlı apart otel olarak işletilen işletmeleri zan altında bırakmayalım. otel fiyatları kişi başı 70 80 tl en düşük olan şehrimizde 4 5 kişilik gruplar halinde 80 100 tl gibi makul ücretlerle kalınan apartlar ülkemizde de bir sektör oluşturmuştur. aynı bina içerinde bir kaç apart daire tutarak dediğiniz malum işler için kullanılan apartları uşak emniyeti gbt büroya şikayet etmeniz halinde anında idari işlemler başlar ve işletenlere 10850 tl para cezası kesilir ve apartı mühürlenir. apart otel olarak işletilen işletmelerin artışının sebebi otel fiyatlarındaki afaki yüksekliktir.bu durumlar gözardı edilmemelidir.

  • büyük bir köy 5 ay önce yorumlandı

   dışarıdan bakan ne görecek ki; büyük bir köy! işte bir tane festiva var bir de yapılışı sıkıntılı karun iş hanı var. her taraf çatı altı kaçak apart.

  • YOL YORGUNU @uhm hayranı 5 ay önce yorumlandı

   u h m nedir anlamadim

  • Çorba yazı 5 ay önce yorumlandı

   haberin başlığına bak birde içeriğine bak. harbiden çorba olmuş bu yazı hemde çok uzun. millet okurken sıkılır. otel fiyatı 100 tl günlük apartta 100 tl. yazıyı yazan kişi acaba bir şehre 5 kişi gitse otele 500 mü verir yoksa aparta 100 mü verir.

  • Sercann ser 5 ay önce yorumlandı

   bir suru konuyu birbirine katmissiniz corba gibi bi yazi olmus. i̇nsanlar disaridan 3-4 kisilik bi aile olarak gelince gunluk aparti tercih ederler neden cunku otellere gore daha ekonomiktir. dediginiz konulara gelince o isler otellerrde olmuyo mu bikac sene once luks otellerdeki olaylar basina yansimisti ki siz daha iyi bilirsiniz gazetecisiz

  • Haberde imla önemli ! 6 ay önce yorumlandı

   ya da ayrı yazılan bir bağlaçtır, bir haber sitesinin yazım kurallarına dikkat etmesi gerekir.

  • çatı altı 6 ay önce yorumlandı

   belediye yapı işleri ne iş yapar? her yer kaçak apartlar ile dolu. çatı altı vs..... lafa gelince uydudan, drondan foto çekiyorlar ;) bırakın bu komediyi, gelin küçükçarşıya kafanızı az yukarı kaldırın bakalım ne göreceksiniz? bu çetmenin yanında ki binaya bir bakın bakalım. imara aykırı bir şey var mı? dükkan imar planına uygun mu?

  • Kötü gelisme 6 ay önce yorumlandı

   usakda cok kötü yapılasma devam ediyor. yollar cok dar park yeri hic yok bahcesi hic yok belediye her yeni bınadan parasını alınca gerisine bakmıyor usakda yasanmaz para ıcın beledıye denetımi konturolü herseyi rafa kaldırmıs

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366