Paralel operasyon, doğruları konuşup halkı aydınlatanları susturma operasyonuna dönüşmemeli!

İnanılır gibi değil ama gerçek! Belediyedeki alakalı alakasız 49 memurun paralelci diye fişlenmesinin ve Ak Parti milletvekilinin meydana inmeyen herkesi paralelci ve hain ilan etmesinin ardından yayın hayatı boyunca paralelle mücadele eden, varlık sebebi adeta paralelle mücadele olarak görülen, Son Nokta Gazetesi'nin yani bizlerin çıkarttığı gazetenin de, paralelci gazeteler listesine iliştirilerek kapatıldığı ilan edildi.

28 Temmuz 2016 Perşembe 18:11
Paralel operasyon, doğruları konuşup halkı aydınlatanları susturma operasyonuna dönüşmemeli!

Bu gece öğrendiğimize göre Cumhurbaşkanı ve Bakanlar Kurulu imzalı bir karar ile paralecilerle ilintisi tespit edilen bazı yayın organlarına el konulduğu ilan edildi. Bu gazetelerin isimleri tespit edilirken Uşak Belediye Başkanı'nın 49 personeli paralelci ilan ederken yaptıkları gibi Belediye personeli kaynaklı istihbaratlar (yani dedikodular) mı baz alındı? Bilemiyoruz ancak Uşak Son Nokta Gazetesinin de bu listede isminin olduğunu inanamasakta müşahade ettik. Uşak Haber Merkezi ya da Son Nokta Gazetesi ekibi olarak bizleri bütün Uşak Halkı yakından tanır ve bizi az buçuk tanıyan ya da yayın politikamızdan haberdar olup yazıp söylediklerimizi dinleyen herkes bizim bir numaralı paralel düşmanı olduğumuzu bilir. Bizim paralelle ilintimiz olabileceği ihtimali samimi söylüyoruz şeytanın bile aklına gelmez. Şeytan bile bu iftiranın bizde tutmayacağını bilir ve asla bize böyle bir iftira etmeye tevessül edemez. En azından bizler Uşak Haber Merkezi ve de Son Nokta Gazetesi ekibi olarak böyle düşünmekteyiz. 

Yayın organlarımızı takip eden herkes bilir ki, Uşak Haber Merkezi'nde yayımlanan haber ve köşe yazılarının tamamı ertesi gün Son Nokta Gazetesine konur yani her iki kurumda aynı yayın politikasını takip etmektedir. Herkes Fethullah Gülen CİA Ajanı mı? Başlığı ile yayımlanan Vedat Orhan'ın yazı dizisinden haberdardır. Fethullah Gülen'in ülkemiz için nasıl bir tehdit olduğunu bütün yönleri ile ortaya koyan bu yazı dizisinin dışında Uşak Haber Merkezi ekibi olarak cemaat aleyhinde sonuçlanacak pek çok habere imza attığımız, paralel örgüt ya da cemaatin kadrolaşmasına karşı, gerek Belediyede, gerek Ticaret Odasında gerek Osb'lerde ve gerekse İl Özel İdaresi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü başta olmak üzere bütün Devlet kurumlarında haberlerimiz ve makalalerimizle kanunun bize tanıdığı haklar çerçevesinde mücadele vermişizdir. Bütün CHP tabanı bilir paralelcilerin kumpasından Dilek Yılmaz'ı nasıl çekip çıkarttığımızı. Aynı şekilde Mustafa Kuvvet'in elinden paralelciler UTSO'yu almaya kalkınca paralelcilerin operasyonunu durdurma adına verdiğimiz cesurca mücadeleyi de Uşak kamuoyu muhakkak hatırlayacaktır. Yine Milli Eğitim'de imam olarak adı geçen pek çok ismin yaptıkları usulsüzlükleri ve kadrolaşmaları bizden başka eleştirip gündem eden neredeyse hiç olmamıştır. 17/25 Aralık sonrası bile AKP'nin il ilçe başkanları dahil paralel aleyhinde tek açıklama yapmazken biz, paralelle mücadelenin yeterince verilmediğini belirttiğimiz pek çok makale yayınlamış, hatta paralelle mücadelenin hukuksal boyutunun özellikle yavaş işletiliyor olabileceğine dikkat çekerek ayrıca soruşturmayı yürüten güvenlik güçlerimize ve savcılarımıza her zaman yardımcı olmaya çalışmışızdır ve savcılarımız da güvenlik güçlerimizde bu samimiyetimizin tanığıdırlar.

Biz yayın hayatına girdiğimiz günden bu yana, paralelle mücadele vermedik sadece elbette. Elbette ki iktidar partisi AKP'nin yerelde ve ulusalda ortaya koyduğu yanlış politikalara da eleştiriler getirdik. AKP'nin paralelle olan yakınlığı ve paralelcilerin kadrolaşmasını sağladığı gibi gerekçelerle de pek çok eleştirisel makale ya da haber yayımladık. Pek çok yolsuzluk haberine imza atıp pek çok usulsüz işin iptalini sağladık yaptığımız haberlerle. Ayrıca yaptığımız haberlerin neticesinde pek çok ihale iptal edilmek zorunda kalmıştı. Ali Erdoğan döneminde paralelcilerin aldığı pek çok ihaledeki (özellikle temizlik işleri ve hizmet alımı) şaibelere dikkat çekip, ihalelerin iptalini sağladığımız örneklerde bir hayli fazladır.

Bu haberler ve bu duruşumuz sanırım birilerini rahatsız etmiş olacak ki; hepimizin emeğinin ürünü olan ve yılların birikimi dediğimiz umudumuz dediğimiz gazetemizin sorgusuz sualsiz delile mesnete dahi ihtiyaç duymadan (ki iddia ediyoruz tek delil gösteremezsiniz ve tek bir delil gösterilebilmesi durumunda gazetenin kapatılmasına gerek yok, kendimiz kapatırız) üstelik yargının en ufak bir dahli olmaksızın sadece politikacılarımızın imzası ile kapatıldığını öğrendik. Ne hazin tecelli değil mi? Daha düne kadar parallelcilerle kol kola olanlar, paralelciler aleyhinde 2013'ten sonra bile tek kelime söylemeyip, yargı sürecine zerre katkı sunmayanlar hatta paralelcileri kolladıkları iddia edilenler bugün meydanlarda bayrak sallıyor. Ama paraleli başımıza bela eden siyasilerimiz beş parmaklarında beş kara ortalıkta dolanıp önlerine gelen muhalif sese paralel karası çalıp bırakmaya çalışıyorlar. Karadır bu sen çal tutmasa da izi kalır mantığı ile yapıldığına inandığımız bu davranıştan dileriz ki yargı kararı ile geri dönülür ve bize atılan bu iftira için bizlerden özür dilenir.

Şayet bu karardan dönülmeyecek ve paralelci suçlaması ile gazetemiz elimizden alınacaksa şu bilinmelidir ki; Uşak halkı Uşak'a katkısından başka hiç bir zararının olmadığını bildiği  bu ekibin bütün emeğini ve alın terini tek çırpıda böyle elinden almanıza beklediğiniz gibi sıcak bakmaz. Biz 6 yıla yakındır yola çıktığımız ekip arkadaşlarımızla birlikte, bırakınız paralel gibi vatan hainleri ile birlikte olmayı en küçük bir kanunsuzluğa dahi bulaşmadık. Ömrümüzde bir kez bile karakolluk olmamış, ayrıca hiç bir haberleri yalanlanmamış ve asla yazdıklarından dolayı ceza almamış bir ekibiz. Sadece Altan Budaylıgil isimli şimdi paralel imamı olmaktan yargılanan bir öğretmene paralelin imamı suçlaması getirerek hakaret ettiğimize mahkeme kanaat etmişti ve bizi cezalandırmıştı. O davayı açan savcının ya da kararı veren hakimin şu anki akibeti de aynen tahmine edilebildiği şekilde çıkmıştır. Bunun dışında hakaretten dahi ceza almamış olan, şehrin sporuna, kültürüne, sanatına, sosyal etkinliklerine, sivil toplum örgütlerinin etkinliklerine katkılar sunmuş ve bütün çevrelerde hatta Ak Parti çevrelerinde bile sempati bulmuş, sevilen, Uşak halkının bağrından çıkıp Uşak halkının haklarını aramış pırıl pırıl ve masumiyeti yüzlerinden okunan bir ekibi paralelcilikle suçlamaya kalkmak hangi aklın karıdır bilemiyoruz. Ancak politikacılarımızın verdiği bu yanlış karardan bir an önce dönülmesi ve hakkımızın bize teslim edilmesi temennisiyle tevekkel Allah diyoruz.

Bu arada gerek kötülüklerle, gerek yolsuzluklarla, gerek vatana ihanet eden çetelerle verdiğimiz onurlu mücadelemizi de her şartta sürdüreceğimizin bilinmesini istiyoruz. Uşak Son Nokta Gazetesi, bu ekibin yıllarla ölçülen emeğinin karşılığıdır ve böyle çok ucuz ve basit bir gerekçe ile elimizden alınması çok büyük haksızlıktır ve bu durum bize gerçekten koyar.

Ayrıca bu gazete her zaman söylediğimiz gibi bizim değil Uşak halkının ve Türk Milleti'nindir. Son Nokta Gazetesi'nin ya da Uşak Haber Merkezi'nin kapatılma kararını da, ancak Türk Milleti ya da yüce Türk Adaletinin ışığında kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti Mahkemeleri verebilmelidir. Bizim kimimiz Kamu Yönetimi Mezunu, Kimimiz İnşaat Mühendisi, kimimiz harita mühendisi, kimimiz halkla ilişkiler mezunu başarılı gençler olarak, rızk endişemiz olmadığı gibi yargılanmaktan da korkumuz yok. Buyrun yargılayın bizi paralelci olmayan savcılar ve hakimler nezaretinde paralelciliği bırakın paralel menfaatine tek işimizi işlevimizi ispat edin buna asla imkan yok. Yani bize er geç hukuk hakkımız teslim edecektir zerre kuşku ya da endişe içerisinde değiliz. Lakin halkımızın bunun bir politik linç olduğunu bilmesi ve bizi neyle suçladığınızı duyup, ülkemizin nereye sürüklenmek istendiğine ilişkin fikrinin oluşması için hepimizin imzasıyla bu metni kaleme aldık. Bizler Atatürk'ün ilkelerinden asla zerre taviz vermeyen yaşam biçimleri olan, ağzından yalan söz işittim bile denilemeyecek tertemiz vatan evlatlarıyız ve asla eğilmeyecek asla mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Hakkımızı bize halk teslim etmese Hakk elbbetteki teslim edecektir vesselam.

Uşak halkına, takipçilerimize ve Türk kamuoyuna saygıyla arz ederiz.

Uşak Haber Merkezi ve Son Nokta Gazetesi ekibi...


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 12 yorum mevcut

  • Delican 2 yıl önce yorumlandı

   sizler doğru yoldasınız.daima hakk sizinle olacak ve gazete tekrar basıma geçecektir .uşak halkı ve uşak taki her canlı sizin fetö nün karşısında yer aldığınızı biliyor.bundan eminiz ve destekçiniz olarak yine ve her zaman yanınızdayız.

  • alaattin yaman 2 yıl önce yorumlandı

   valla şeytan bile akledemezdi böyle bir tezgahı

  • Onur sarı 2 yıl önce yorumlandı

   işe bak arkadaş paralelle tanzanya'da gününü gün eden gazetecilere laf yok ama akp'liler bile gülen'e mübarek derken bu gazete onun hainliğini açık etmişti zaten şimdi gelinen noktaya bak ama sakın pes etmeyin uhm biz kimin ne malolduğunu çok iyi biliyoruz arkanızdayız sizi yedirmeyeceğiz

  • SUSTURMA İNTİKAMI 2 yıl önce yorumlandı

   uşak'ta kimse haber yapıp yazamazken uhm yazdı, gelinen noktada geçmişte yazılanların ne kadar isabetli olduğu ortada...uhm ekibini susturmakta ki gaye açık ve net çünkü uhm paralel yapının yerelde ki akp uclarına dokunuyor uşak'ta akp cenahından malum kadro ile bir nevi ilişkileri olanları yazıyor...ne yaparlarsa yapsinlar uhm asla ve asla paralel yapi i̇le bağdaştirilamaz, vatandaş neyi̇n ne olduğunu bi̇li̇yor...uhm bu mücadalen asla vaz geçme

  • Darbe oldumu yoksa 2 yıl önce yorumlandı

   tek parelelci olmayan medyayı kapattıklarına göre ayrıca parelelin sırtagidenlerinin meydanda demokrasi nöbeti tutuyor olması enteresan.bu ekibi nasıl parelele baglayacaklarmerakla bekliyorum

  • Okan 2 yıl önce yorumlandı

   bu ekipte kısa süre de olsa yer alıp ayrılmak zorunda kalan birisi olarak metni okurken gururlandım. bu ekibi ve bu gazeteyi paralelcilikle suçlayabilmek için ya ölçüleriniz şaşmış olmalı, yada aklınız.

  • yuh yani 2 yıl önce yorumlandı

   bütün akpliler cemaatçi iken uhm fetö diyordu.insAllah hukuki yollarla bu hata düzeltilir

  • kenan asır 2 yıl önce yorumlandı

   bu şehir çavuşoğlu kadar vatansever ve idealist birini zor bulur kendisini iyi tanirim çokta zekidir asla yenilmez böyle ayak oyunlarıyla fln.bence hata etmisler.

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366