Paralelci olmadığı halde FETÖ kapsamında görevden uzaklaştırılan memurların durumu ne olacak?

Vedat Orhan’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu ve Son Nokta Gazetesi sahibi Mehmet Ali Kandilli’nin konuk olduğu programda, Son Nokta Gazetesi’nin kapatılmasından Uşak’ta devam eden paralel yapı soruşturmasına; Uşak Belediyesi ve diğer kurumlardaki görevden almalardan Uşak’ta muhalafet partilerin gündemle ilgili sessizliklerine kadar bir çok konu ele alındı.

15 Ağustos 2016 Pazartesi 17:38
Paralelci olmadığı halde FETÖ kapsamında görevden uzaklaştırılan memurların durumu ne olacak?

Uşak Haber Merkezi’nin beğeniyle izlenen ve hem yerel hem ulusal gündemin farklı bakış açılarıyla değerlendirildiği programlara, uzun bir aranın ardından devam edildi. Vedat Orhan’ın sunduğu Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu ve Son Nokta Gazetesi sahibi Mehmet Ali Kandilli’nin konuk olduğu programda paralel yapıya yönelik operasyonlar ve bu süreçte yaşanan gelişmeler ele alındı.

SON NOKTA GAZETESİ SAHİBİ MEHMET ALİ KANDİLLİ İFADESİNİN ALINMASININ ARDINDAN SAVCILIK İFADESİNE GEREK DUYULMAKSIZIN SERBEST BIRAKILDI!

Programın açılışının ardından Vedat Orhan, Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan Son Nokta Gazetesi sahibi Mehmet Ali Kandilli’nin gözaltına alınması ve ifadesinin ardından serbest bırakılması sürecini anlattıktan sonra söz alan Kandilli, gözaltı öncesi ve gözaltı sürecinde yaşananları anlattı. Kandilli aramalardan serbest bırakılmasına kadar geçen sürede hiç bir polis memuru tarafından olumsuz bir durumda bırakılmadığını söyleyip teşekkür ederek; evinde ve ofisinde her yerin didik didik arandığını hatta kendilerinin aramayı gerçekleştiren polislere aranmadık yer kalmaması konusunda yardımcı olduklarını belirterek, emniyette alınan ifadesinden bahsetti. Kandilli ifadesinin alınması esnasında kendisinin ve gazetesinin FETÖ’yle ilintilenebilecek küçücük bir şeyinin dahi olmadığını söyleyerek bu rahatlık içerisinde olduğunu, hatta bu nedenle de kendisine neredeyse sorulacak soru bulunamadığını söyledi. Uşak’ta yürütülen paralel yapı operasyonunda tutuklu, gözaltında bulunan çok sayıda kişinin bulunduğu Hazim Sesli, Beyazıt Sağıroğlu, Altan Buğdaylıgil, Ferhat Erdoğan, Mustafa Ali Gökbudak gibi isimlerin yer aldığı listede tanıdıklarının olup olmadığının sorulduğunu; kendisinin hiç biriyle tanışıklığının olmadığını, sadece Altan Buğdaylıgil’le tanışıklığının olduğunu bunun da yaptıkları bir haberde Buğdaylıgil’e “cemaatin milli eğitim imamı” dedikleri için dava edildiklerinden kaynaklandığını söyledi. Burada söz alan Nurullah Çavuşoğlu, 15 Temmuz sonrası paralel soruşturmada adları geçen, tutuklanan, bu ve benzeri isimler şimdi hem herkesçe hem de adli makamlarca kabul edilen ithamları, 15 Temmuz öncesinde biz yazı ve haberlerimizde kullandığımız için yapılan yargılamaların yeniden yapılması gerektiğini düşündüğünü ifade etti.

PARALELCİLERLE GÖRÜŞECEK HİÇBİR ŞEYİMİZ OLMAMIŞTIR, OLMAYACAK DA!

Kandili’ye paralel isimlerle görüşmelerinin olup olmadığının emniyette sorulmasından bahsetmesinin üzerine; Nurullah Çavuşoğlu gazetecilik hayatına başladıkları dönemde Vedat Orhan’ın Fetullah Gülen ve cemaatle ilgili yazdı dizisinin yankı bulmasının ardından Uşak’ta cemaat mütevellisi olarak kendini tanıtan isimlerin kendilerini ziyarete geldiklerini anlattı. Gelen arasından hoca olduğunu söyleyen kişiye “cemaatin ve Fetullah Gülen’in Dinler Arası Diyalog faaliyeti kapsamında Hristiyan ve Yahudi’lerin cennete gireceği söylemlerinin olduğunu ve bu konuda ne düşündüklerini” sormasının üzerine “Hristiyan ve Yahudi’lerin cennete girip giremeyceğini Allah bilir” gibi bir kaçamak cevap vermesinin ardından kendilerini dinlemediklerini; gelen 7-8 kişilik ekip masanın üzerine kartvzitler bırakması ve reklam çalışması yapabileceklerini söylemesi üzerine  de”bizim yeterince akarımız var, böyle bir çalışmaya ihtiyacımız yok” diyerek gönderiklerini anlattı.

POLİTİKACILARIN HATASINA YARGI MÜSAADE ETMEDİ SON NOKTA GAZETESİ YENİDEN YAYIN HAYATINA DÖNÜYOR!

Çavuşoğlu Son Nokta Gezetesi’nin kapatılması ile ilgili olarak da; kendisinin bu konuda çok rahat ve emin olduğunu, kendisini arayıp soranlara da benzer şekilde telkinde bulunduğunu, muhakkak bu yanlıştan er ya da geç dönüleceğini; gazetenin kapatılma sebebinin hakikaten yanlışlıkla olabileceği gibi gerek siyaset dünyasında gerek kurumlarda halen paralel isimlerin varlığını sürdürmesi nedenyile onlar tarafından kurulan bir kumpas olabileceğini söyledi. Ama ne sebeple olursa olsun, Son Nokta Gazetesi’nin FETÖ’yle ilişkilendirilerek kapatılmasının yanlış olduğunu ve bunun herkesçe malum olduğunu, bu karardan dönülüp Son Nokta Gazetesi’nin yayın hayatına devam edeceğini söyledi. Çavuşoğlu bu noktada gazete denip geçilmemesigerektiğini, bu gazetenin bu noktay gelmesi için türlü zorluklar çekildiğini, ağır şartlarda 18 ay ayakta kalmayı başararak basın ilan hakkını aldığını, bu seviyeye gelen bir gazetenin sadece isim hakkının 400-500 bin lira civarında olduğunu ve gazete kapatılarak maddi anlamda zorluk çekilmesi düşünülmüş de olabilir, dedi.

Son Nokta Gazetesi ile Uşak Haber Merkezi’nin aynı katta bulunan ofisleri kullanması, Son Nokta Gazetesi’nin kapatılması nedeniyle Uşak Haber Merkezi’nin de ofisini kullanamadığını, bunun ne zamana kadar devam edebileceğini soran Vedat Orhan’a Çavuşoğlu, “bu noktada yargının, emniyetin bir artniyeti olmadığını, bazı bürokrat ya da politikacının işgüzar bir tavırla artniyet sergileyerek ofisin halen kapalı olabileceğini; devletin bu artniyetten bu isimleri döndüreceğini söyleyerek Valimiz önümüzdkei günlerde bir karar verecektir ve ofis açılacaktır diye umut ediyorum, dedi.

EMNİYETİ, YARGIYI HALK NEZDİNDE KÜÇÜK DÜŞÜREN DAVRANIŞLAR SERGİLEYEN POLİTİKACILAR ŞIMARIKLIKLARINA SON VERMELİ!

Uşak Belediyesi’nde 49 memurun görevden alınmasının ardından konuşulan iddiaları ve bu iddiaların ardından CHP Uşak Eski Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz ve Ak Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay ile yaptığı görüşmeleri anlatan Vedat Orhan “görevden alınan isimlerin Belediye’ye bakanlıktan ve emniyet istihbarattan geldiği, bakanlık ve emniyet istihbarata bu isimlerin Mehmet Altay tarafından verildiği iddialarının üzerine Altay’la görüştüğünü söyleyerek, Altay’ın böyle bir müdahalesinin olmadığını söylediğini belirtti. Dilek Yılmaz’la da görüşme yaptığını söyleyen Orhan, Yılmaz’ın Belediye Bşakn Yardımcısı Ufuk Uğur’la yaptığı görüşmede Uğur’un bu görevden almaların bakanlık nezdinde gerçekleştiğini söylediğini ifade etti. Orhan, Belediye Başkanı Nurullah Cahan ise Valilik’te yapılan bir toplantıda tamame kurum içi bir istihbarat çalışmasının sonucu olduğunu söylediğini de hatırlattı. Bu açıklamaların ardından Belediye Başkan Yardımcısı Ufuk Uğur’un da yaptığı bir paylaşım sonucu “E.İstihbarat” demesinin emniyet şeklinde yorumlanması sonucu kafaların yeniden karıştığını belirtti.

SUÇA BULAŞMAYANLAR YA DA BAĞI OLMAYANLAR KORKMASIN! DEVLET MUHAKKAK HAKLARINI İADE EDECEKTİR!

Belediye personelinin görevden alınmasında FETÖ’yle ilgisi olmadığı düşünülenlerle alakalı da Son Nokta Gazetesi’nin kapatılması ile benzer bir mantık olabilir. Yani bu kişiler işten atılacağı için değil de kafaları bulandırmak için olabileceğini düşündüğünü söyleyen Çavuşoğlu; “yargı paralel örgüt üyesi suçlamasıyla yargılanmadığı takdirde OHAL kalktıktan sonra dava açma hakkı doğacaktır” dedi. Kendisinin de bu yönde bir istihbari bilgisinin olduğunu söyleyen Çavuşoğlu “İçişleri bakanlığı Valilik’ten rapor istedi, bana göre, mağdur edildiği düşünülen insanlarla ilgili bakanlık önümüzdeki günlerde geri dönüş kararı verecek” dedi.

Yargıdan veya emniyetten herhangi bir talep, girişim olmadan Belediye tarafından, Belediye Başkanı veya konuşulanlara göre milletvekili tarafından kendiliğinden isim belirleme ve görevden almada bulunmasını neden kendilerine iş edindiğini anlayamadığını söyleyen Çavuşoğlu, 17-25 Aralık’tan sonra Belediye Başkanı olmuş ve o günden beri paralel aleyhinde herhangi bir açıklaması olmamış, soruşturmaya yardımcı olmaya dair herhangi bir girişiminiz olmamış; paralelci oldukları bilinen isimlerin meclis üyesi yazılması sürecinde Cahan ile Altay arasında çekişmeler yaşanıyordu, bugün Nurullah Cahan, Mehmet Altay ve Ali Erdoğan’ı aynı noktaya ne getirdi, sorularının bile cevabı ortada yokken, yapmanız gereken yargıya yardımcı olmaktır.

DEVLETİMİZE, EMNİYET GÜÇLERİMİZE VE YARGI MENSUPLARIMIZA OLAN GÜVENİMİZ TAMDIR!

Çavuşoğlu, Bu tür yaşananların yürütülEn paralel soruşturmaya, operasyona olan halk desteğini kırar ve bu tür kafa karışıklığına sebep olan durumlar kasıtlı olarak çıkarılması halkın yargıya, emniyete ve yürütülen FETÖ soruşturmasına olan inancı ve desteği azaltmasın, dedi. Çavuşoğlu, Devletimize, emniyet güçlerimize ve yargı mensuplarımıza olan güvenimiz tamdır, diyerek tüm toplumun da operasyonlara bakışının bu doğrultudan sapmaması gerektiğini söyledi.

PARALEL OPERASYON KAPSAMINDA HAPSE GİREN İNSANLARIN BİLE BU OPERASYONA SEVİNMESİ VE DESTEKLEMESİ GEREKİR!

Yapılan bu operasyon cezaevine girenlerin, ailelerinin bile sevinmesi gereken bir operasyondur diyen Çavuşoğlu, “çünkü bu örgütün içine şantaj ve tehdit yöntemiyle alınan insanlar olduğunu düşünüyorum. Örneğin, kişisel ilişki çerçevesinde yolsuz bir şekilde para kazandırılıyor ya da bir görüntüsü yakalanıyor, buralardan tutturularak insanların örgütün bütün işlerine dahil edilmesi için tehdit ve şantaj ediliyor” şeklinde yakasını kaptıran insaların olduğunu da düşünüyorum, ki ortaya çıkacaktır bunlar da. Netice olarak hem yaptıkları işlerle hem de insanları bu yöntemlerle örgüte dahil edenlerin cezasını çekmesi örgütün çökertilmesinin, millet olarak ülke olarak böyle bir yapıdan kurtulmuş olacağımız için herkes açısından sevindirici olması gerektiğini düşünüyorum, dedi.

TOPYEKÛN TÜRK MİLLETİ OLARAK PARALELİN ÜZERİNE KARARLILIKLA GİTMELİYİZ!

FETÖ soruşturmasının gidişatı ve halk nazarındaki gözlemini dile getiren Çavuşoğlu; savcılarımızın ve polislerimizin titizlikle çalıştığını görüyorum ben bu davada; daha önce paralel örgüte boyun eğmeyen ve kabiliyetli polis, savcı, bürokratlarla paralel yapı çok uğraştı zamanında, buna rağmen bu operasyonlar dolayısıyla örgütle mücadele eden polisler, savcılar çalışmalarını titizlikle yürütüyor. Halk da zaten gerek yargıya gerek polise son derecede güveniyor ve gelişmeleri takip ediyor. Süreç içerisinde kripto paralelciler de dahil hepsi temizlenecektir” dedi.

UŞAK’TA MUHALEFETİN SAÇ YOLDURTAN SESSİZLİĞİ ÖZELLİKLE MAĞDURLARIN TEPKİSİNİ ÇEKİYOR!

15 Temmuz sonrası süreçte ve belediyedeki görev almaların ardından Uşak’taki muhalafet partsinin sessizliğine dikkat çeken Vedat Orhan, CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba’nın herhangi bir açıklaması, beyanatı veya girişiminin olmadığını, MHP Uşak İl Başkanı Muhterem Kuruçay’ın kısmen çalışmaları olduğunu bildiğini, belediyedeki görevden almalarla ilgili Genel Merkezleri ile görüştüklerini fakat genel anlamda sessiz kaldıklarını ve tabanlarının da bu durumdan rahatsızlık duyduklarını dile getirdi. Orhan ayrıca yazdığı “Sizce iki hukuk bürosu arasında kaç benzerlik var? Birinin adı diğerinin soyadı mesela...” köşe yazısının ardından Ali Galip Baltaoğlu’nun yayınlanan bir köşe yazısında “ Bana kripto fetöcü diyerek fetöcü yapamazsınız. 30-40 bin  arasında takipçisi olan  sitelerden haysiyet katliamı yapmakla, başarı kazanacağınızı size kim söylediyse yanlış  söylemiş” şeklindeki ithamına yönelik “ben yazılarımda kimseyi paralelci ilan etmediğim gibi, kripto paralelci ilan ettiğim, kimsenin haysiyeti ile ilgili yorum getirdiğim bir durum yok, buna cevap vermek yerine yazımın altına gelen yorumların okunmasını öneriyorum” dedi.

Your Website Title


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 9 yorum mevcut

  • Adalet Adalet Adalet 2 yıl önce yorumlandı

   suçsuzun şuçludan ayrilmamasi sanki̇ bi̇li̇nçli̇ yapilmiş, belediye başkanı ve ekibi asıl fetö cüleri gizlemek için mi bu yola başvurmuş yoksa fetö ile mücadeleye gölge düşürüp bu mücadeleyi itibarsızlaştırmaya mı çalışmaktadır. sayın başkan iyi düşünmelidir ki o masum insanların itibarıni ,şerefini̇, ekmeğini çalmakla kalmamış olacak hatta bu ülkeye faydalı olacak (doktor,savcı,hakim,) çocuklarının geleceğini ve türk milletinin o çocuklardan faydalanma hakkını da çalmış olacaktır.cehennem ateşinde yanmamak için bu dünyada bin düşünüp bir hareket etmek lazım. başkan bey bakın hadis şerifte ne diyor,,,
   kim bu ümmetin başına amir olarak geçtikten sonra adaletten şaşarsa, Allah onu yüzüstü cehenneme atacaktır.”

  • İnsanlıgı kaybetmeyelim 2 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar iyi günler değil bunlar daha 2 yada 3 yıl öncesine kadar ne kadar güzel bir vatanımız vardı mutluyduk neden şimdi herkes birbirine giriyor neden bu kadar kötüsünüz bakın can'lar yanıyor ateş düştüğü yeri yakıyor bırakın artık o, bu ,şu diye suçlamayı birbirimize düşmeyelim gemi batarsa hepimiz boguluruz iyi düşünelim iyi olsun lütfen biraz insanlıgımıza dönelim .

  • Usaksever 2 yıl önce yorumlandı

   ufuk ugur iyi dinle sayın cumhurbaşkanımız ne acıkladı bugün (suçlunun suçsuzdan ayrılmaması en çok fetönün istediği bir şeydir. çünkü kendi kanlı üyeleri bu korkunç girişime kalkışanalar suçsuzların yanında onların itibarından itibar kazanmaya çalışacaklardır.) oku bunu sen gerizekalı ne yapmaya çalışıyorsun amacın ortada

  • Ak partili Hak yerini elbet bulacak 2 yıl önce yorumlandı

   belediye başkanı nurullah çalan orkestra şefi ali rıza dümen köylü kurnazı hüseyin uğursuz belediye personeli memurlarını araya 5,6fetöcü listeye koyup diğer atürkçü laik hukuk devletine bağlı dürüst memurları yargısız infaz ederek kin garez ve ifita yla neden açığa aldı sorulduğunda emniyetten mitten dosyaları var diye alındı dediler.adama sormazlar mı birader bu listedeki iftiraya uğrayan memurlar neden göz altında ya da tutuklanmadılar cevap basit çoğunun fetöyle ne alakası ne de gönül bağı var şimdi nurullah çalan ve orkestrası fetöcü personeli neden işten atmadı kucuk bir örnek teftiş kurulu mudur ve yardımcı zatlar hala koltuklarında oturuyor.akmdeki fetöcü personel hala görevinde arkası sağlam tabi akp yönetiminde akrabaları var.
   sayın valimiz belediye başkan ve yardımcıları için soruşturma açmalıdır.
   iiftara attıkları memurları en kisa zamanda itibarlarini ve haklarını vererek kamuoyuna açıklayarak görevlerine iade etmelidir.
   uunutmadan belediye personel müdürünü bir araştirsı

  • fatih kara 2 yıl önce yorumlandı

   ne oldu?...kaçtınız....yeraltına gizlendiniz...sizin fetodan ne farkınız var....

  • Yöntem benzerliği @MİLLETİ YANILTMAYIN..! 2 yıl önce yorumlandı

   i̇ftira ile düzmece misyon yüklemelerle vatanseverlerin atatürkçülerin devlet idaresinden tasfiye edilmek istenmesi fetullahçı terör örgütünün en belirgin yöntemleri olduğunu ergenekonda balyozda askeri casusluk davalarında gördük. siz birbirinize ne kadar da çok benziyorsunuz böyle.. ali rıza çümen ufuk uğur nurullah cahan /hiyerarşi böyle belediyede/ ve tafyası attığı iftiraların hesabını tek tek verecek.

  • Mağdur Personel @MİLLETİ YANILTMAYIN..! 2 yıl önce yorumlandı

   bakıyorum da bizleri paralelci ilan edip suçu emniyetin istihabatın üzerine atan ekip boş durmuyor. buradanda üzerimize çamur atmaya kalkışıyor.bizim içimizdeki bir kaç kişi hariç o saydığın kritik noktalarda görev almış hiç kimse yok. belediye başkanı tayfasından olduğun çok belli ve amacın açıkça ortada algıları bizle ilgili olumsuz etkileyip muradına ermek bizi işten atmak yani yazıklar olsun insanların ekmeğiyle oynayanlara. tabi en başta da ufuk uğur ve cahana.bu yprumu yazan ya cahan ya fahri ya seyfullah ya ufuk ya alirıza çümen ya menzilcilerden bir hırsız, yada ufuğun kardeşi selçuk zaten başka kimse kalmadı by başkanı ve tayfasını savunan. ama siz azdınız bana sorarsanız inşAllah zevaliniz yakındır. ailemi huzursuz ettiniz insanlara zulüm yaşatıyorsunuz Allah burnunuzdan getirsin inşAllah. ben şahsen çavuloğluna güveniyorum bir bildiği vardır diye sabrediyorum ve sabredip sizin tıpış tıpış bizi işe çağırışınızı izleyeceğim. sizin derdiniz belli hır çıkarmak ama yemezler.

  • MİLLETİ YANILTMAYIN..! 2 yıl önce yorumlandı

   belediyede görevden alınanların adlarını, nereden nereye geldiklerini, kimin zamanında nerelere yükseldiklerini, hangi ihalelere imza attıklarını, kimlere kolaylık kimlere zorluk çıkardıklarını bir düşünün.
   çok kaba bir tarifle belediyede kıyım; bu insanların cemaatle ne alakası var, demeden önce iyi düşünün tamam kadınların başları kapalı değil, erkekler namaz kılmıyor hatta günahları boynuna içki kullanan vb tercihlerde bulunan hortumculuk yapan gününü gün eden bir sürü insan var aralarında. belediyede kuru/yaş demeden görevden alma ne kadar yanlışsa sizin de genelleme yapıp hepsini masum ilan etmeniz bir o kadar yanlış. bunlar tabi helikopterle tankla millete saldırmadı ama iyi bakın çok iyi bakın her birinin bir misyonu çok iyi planlanmış görevleri vardı. her biri 250 trilyon bütçesi olan belediyede çok kritik noktalardaydı: personel, mali hizmetler, satın alma, bşk. yrd.lıkları, uyumayın milleti uyutmayın...!

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366