Prof. Dr. Haydar Baş Antalya 6. Uluslararası Ehlibeyt Sempozyumu'nda Birlik Çağrısı Yaptı ile ilgili haberler

Prof. Dr. Haydar Baş Antalya 6. Uluslararası Ehlibeyt Sempozyumu'nda Birlik Çağrısı Yaptı


Dini-milli birlik ve bütünlüğümüze yönelik tehditlerin bertaraf edilmesi ve ortadan kaldrılması adına bir çok esere ve farklı çalışmalara imza atan Prof. Dr. Haydar Baş bir kez daha milli ve dini bütünlüğümüz açışından önem arz eden bir çalışmaya önderlik etti.

İcmal Dergisi Gençliği'nin Haçlı Kuşatmasına Karşı Ehl-i Beyt Etrafında Birlik konulu 6. Uluslararası Ehl-i Beyt Sempozyumu Prof. Dr. Haydar Baş'ın onur konuğu olarak katılımıyla Elmalı-Tekkeköy'deki Abdal Musa Kültür Merkezi'nde gerçekleşti.

Antalya'nın Elmalı İlçesi'nde bulunan Abdal Musa Türbesi'nin dibine kurulan alanı Türkiye'nin dört bir yanından gelen binlerce Ehlibeyt sevdalısı doldurdu. Programa Uşak'tan Bağımsız Türkiye Partisi İl Teşkilatı da katıldı.

Farklı konuşmacıların sunumlarıyla başlayan  ve Ehl-i Beyt'in anlatıdığı program sunumların tamamlanmasının ardından Nefes grubunun ilahileriyle devam etti. Salonu dolduran katılımcılar da ilahilere eşlik etti.

Ehl-i Beyt'i Nasibi Olan Anlar!

Sempozyumun kapanış konuşmasını yapan Prof. Dr. Haydar Baş konuşmasına katılımcıları selamlayarak başladı. Prof. Dr. Baş daha sonra Ehl-i Beyt hakkında bilgiler içeren bir konuşma yaptı. Ehl-i Beyt'in İslam alemindeki önemine ve İmam Ali Efedimiz başta olmak üzere tüm Ehl-i Beyt'in tarih boyu gördüğü haksızlıklara da değinen Prof. Dr. Baş, Ehl-i Beyt'i ancak nasibi olanların anlayabileceğini kaydetti. 

Hacı Bektaş'lar Anadolu Coğrafyasını Baştan Başa Gezip Türk'leştirdi

Hacı Bektaşi Veli'ler Abdal Musa'lar Anadolu'yu karış karış gezerek Keldanisini Yezdanisini, Çerkezini, Kürdünü, Lazını ayırmaksızın İslama davet ettiler ve İslamlaştırdılar. Müslüman olanlar ise Irkı ne olursa olsun ben Türk oğlu Türk'üm dedi. İşte Soykırım yapıldı diyenlerin kastettiği soykırım budur. Onlar yani Haçlı Hristiyan alemi bunu hazmedemediği için yani Anadolu coğrafyasının İslam olmasını hazmedemediğinden bu türden iftiralara tevessül etmektedir. İşte biz formulü bulduk diyerek Dinler Arası Diyalog faaliyetlerine girşimişlerdir ve bu yolla Anadolu coğrafyasında yaşayanları Hristiyanlaştırmayı hedeflemektedirler. Bu uğurda bir çok önemli ismi de kendilerine alet etmeyi malesef başarmışlardır. Ama göreceksiniz bu Millet bu oyuna da gelmeyecek ve oyunu bozarak birliği Ehli Beyt'in şahsında bularak Ehli Beyt Sevdasında cem olacaktır diyen Prof Baş; salonu dolduran binlerce kişiden birliğe maya olma sözünü de almayaı ihmal etmedi.

Şii, Caferi, Alevi Sünnisi İle Bu Millet Birdir Müslümanlar Birdir ve de Kardeştir

Konuşmasının sonunda kendisinin bir Sünni olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Haydar Baş; Ali'yi sevmek Alevilikse ben Aleviyim, Ehli Beyt'i sevmek Rafizilikse de Rafiziyim diyerek, Alevisi ile Sünnisi ile, Caferisi Şiası ile bu millet birdir ve de kardeştir. Bu birliği bozmaya çalışanlar bu yönde faaliyet gösterenler çatlasalar da patlasalarda bu böyle deavm edecektir. O'nların oyunu bozuldu ve hep bozulacak şeklinde değerlendirmede bulundu.


EHL-İ BEYT SEMPOZYUMU 09.12.2012 PRF. HAYDAR BAŞ ile kanki5
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.