Ülkemizin, Dünyada ve Türkiye'de Geldiği Nokta AKP'nin Ne Kadar Büyük Bir Hata Olduğunu Göz Önüne Sermektedir.

Türkiye olarak yapayalnız kaldığımız dünya ülkelerinin neredeyse tamamından veto yediğimiz ve dünya siyasetinden tamamen soyutlandığımız aynı anda komşularımızın ve Müslüman ülkelerinin tamamı ile problemli hale geldiğimiz aklı selim düşünen herkesin malumudur. Tüm bu sıkıntı ve sorunların sebebi ise AKP Politikalarıdır, özellikle BOP ve Avrupa Birliği hayalidir diyen Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu konuğu olduğu "Gündeme Dair" programında yine değişik bakış açıları ve ufuklar sunacak değerlendirme ve açıklamalarda bulundu.

22 Mart 2016 Salı 04:55
Ülkemizin, Dünyada ve Türkiye'de Geldiği Nokta AKP'nin Ne Kadar Büyük Bir Hata Olduğunu Göz Önüne Sermektedir.

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ..

Gündeme Dair programına katılarak programın yapımcısı ve sunucusu, aynı zamanda sitemizin haber editörü vazifesini de yürüten Gazeteci Ferhat Karaturp'un sorularını yanıtlayan Gazeteci ve köşe yazarı Nurullah Çavuşoğlu yine her zaman olduğu gibi çarpıcı saptamalar ve değerlendirmelerde bulunurken, Uşak politikası kulislerine ilişkin de oldukça ilginç bilgiler verdi. 

AKP Uşak İl ve Merkez İlçe teşkilatlarında yaşanan sıkıntılardan CHP ve MHP'deki paralelciler olarak adlandırılan grubun ve cemaatlerin sebep oldukları rahatsızlığa varıncaya değin, pek çok konuya değinen Çavuşoğlu, politikanın ilerideki seyrine dair öngörülerini de paylaştı. Karaturp'un Türkiye'nin dış politikadaki getirildiği itibarsız noktayı anımsatarak yapayalnız bir ülke haline geldik, Nurullah Bey sizin bu konudaki düşünceniz nedir? Sorusuna yanıt veren Çavuşoğlu; ABD ve İsrail'in İngiliz'in planlarına taşeronluk yapıp kendi planınızı yapmazsanız alacağınız netice budur diyerek girdiği konuya, Türk'üm diyemeyenlerin, Türklüğün hiç faydasını görmedim diyenlerin Türk'leri yönetmeye kalkması halinde yaşanacak hazin son budur diyerek, Türk'lerin Ehli Beyt eliyle Maveraun Nehir denilen bölgede İslam'la şereflendiğini hatırlatarak, Türk'ler Emevi baskısına boyun eğmemiş ve müslümanlığı kabulo etmemiş ama 12 İmam'dan birisi olan İmam Naki Hazretleri ile tanışıp İslam'ı O'ndan dinleyip anlayınca Müslümanlığı kabul etmiş bir millettir. Ayrıca Ehli Beyt'e ve İslam'a Anadolu'nun kapılarını açmış bir Millettir, Asakirullah ünvanının sahibi olmuşlardır. Ne zaman ki Ehli Beyt'i terketmiştir işte o vakit zifiri karanlıklara sürüklenmiş yok edilme tehditi ile karşı karşıya gelmişlerdir. Bu ruhu bu mayayı Ahmet Yesvi'ler Hacı Bektaşi Veli'ler çalmıştır, Hacı Bayramı Veliler, Akşemseddinler devamını sağlamışlardır. İşte Osmanlı bu ruhu kaybettiği Ehli Beyt'e sırtını dönüp Emevi anlayışı ile Nakşibedi anlayışı ile birlikte hareket ettiği için çökme noktasına gelmiştir. Tam bu esnada bu ruhu bu mayayı bilen Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu Millete önderlik etmiş ve yeniden Ehli Beyt yoluna Milleti getirerek Türkiye Cumhuriyeti Devletini kurmuştur. Ancak yıllar içinde Ehli Beyt anlayışı unutturulan Türk Milleti yeniden Emevi arabi anlayış ile karşılaştırılıpğ yeniden uyutularak yok edilmek istenmektedir. Bu gün yaşadığımız kader biz Ehli Beyt'e ve Atatürk'e sırt döndük diyedir dedi.

Bir Osmanlı Paşası olması hasebi ile her Osmanlı Paşasının ortak özelliği olan Hafızlık yani Kuranı Kerimi ezbere okuyabilme özelliğini üzerinde taşıyor olmasına rağmen ve Ehli beyt'i öven pek çok konuşması olmasına rağmen Atatürk'e dinsiz denilmesine göz yummuş hatta bu iftirayı edenlere İktidar yolunu açmışp bir Milletin nasıl bir kaderle karşılaşmasını bekliyordunuz ki? Sorusunu soran Çavuşoğlu, düşünün ki bir Millet kendisini yok edilmek üzere iken kurtarıp yeniden Millet olma Ulus olma Devlet kurma şuurunu yaşatan kahramanına iftira edenleri baş tacı ediyor, bunun adı nankörlük değil de nedir? Bu nankörlüğü ettikten sonra nasıl olurda olumlu sonuçlar bekleyebilirsiniz ki, şeklinde serzenişte bulunan Çavuşoğlu, ilginç hikayelere de yer verdiği konuşmasında, Recep Tayyip Erdoğan'ın Fetullah Gülen'e niçin Hasan Sabbah benzetmesi yaptığını ifade ederek, Sabbah varsa Mevlana da vardır ama Mevlana'yı Ehli Beyt'e yüz çevirenler Ehli Beyt'e savaş açanlara kucak açanlar göremez diyerek ülkeyi yönetenlere de göndermelerde bulundu.

Uşak politikasına ilişkin de ilginç değerlendirmelerde bulunan Çavuşoğlu politika sahnesi artık aktör bulmakta zorlanıyor. Cemaatin çocuklarını da millet istemiyor dolayısı ile neredeyse tıkanma noktasına geldi dediği konuşmasında, Milletin gözünde ne Abdullah Gül var ne Recep Tayyip Erdoğan, Ne Bahçeli nede Kılıçdaroğlu var millet gerçekten kendini temsil edebilecek bir lide bulmayınca politikaya ilgide göstermeyeceğe benziyor diyerek sözlerini tamamlarken sosyal mesajlar vermekten de geri kalmadı.
ULUSALA POLİTİK GELİŞMELERE BAKTIĞIMIZDA AKP'NİN BÜYÜK BİR HATA O

ULUSALA POLİTİK GELİŞMELERE BAKTIĞIMIZDA AKP'NİN BÜYÜK BİR HATA OIDUĞU ÇOK NET ORTAYA ÇIKMIŞTIR.YERELDEN ULUSALA POLİTİK GELİŞMELERE BAKTIĞIMIZDA AKP'NİN BÜYÜK BİR HATA OlDUĞU ÇOK NET ORTAYA ÇIkMIŞTIR! "HALK POLİTİKACILARA SADECE GÜLÜYOR!" "OY VERMEKTEN BAŞKA SUÇU OLMAYANLARA AKP HÜKÜMETİNİN YANLIŞLARI SEBEBİYLE HAKARET ETME HAKKIMIZ OLAMAZ!" AKP UŞAK'TA ARTIK YÖNETİM KURULU TOPLANTILARI BİLE GERÇEKLEŞTİREMİYOR VE HALK DESTEĞİNİ TAMAMEN YİTİRDİ! TÜRKİYE OLARAK YAPAYALNIZ KALDIĞIMIZ DÜNYA ÜLKELERİNİN NEREDEYSE TAMAMINDAN VETO YEDİĞİMİZ VE DÜNYA SİYASETİNDEN TAMAMEN SOYUTLANDIĞIMIZ AYNI ANDA KOMŞULARIMIZIN VE MÜSLÜMAN ÜLKELERİNİN TAMAMI İLE PROBLEMLİ HALE GELDİĞİMİZ AKLI SELİM DÜŞÜNEN HERKESİN MALUMUDUR. TÜM BU SIKINTI VE SORUNLARIN SEBEBİ İSE AKP POLİTİKALARIDIR, ÖZELLİKLE BOP VE AVRUPA BİRLİĞİ HAYALİDİR DİYEN GAZETECİ NURULLAH ÇAVUŞOĞLU KONUĞU OLDUĞU "GÜNDEME DAİR" PROGRAMINDA YİNE DEĞİŞİK BAKIŞ AÇILARI VE UFUKLAR SUNACAK DEĞERLENDİRME VE AÇIKLAMALARDA BULUNDU.

Uşak Haber Merkezi tarafından gönderildi 21 Mart 2016 Pazartesi


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 1 yorum mevcut

  • NEVRUZ 2 yıl önce yorumlandı

   tüm i̇llerde vali̇li̇k ve üni̇versi̇teler nevruz kutlamalarini i̇ptal etti̇, dün 8 bugün 3 şehi̇t verdi̇k ama uşak üni̇versi̇tesi̇ şuanda kutlama spor salonunda şölen yapiyor vur davulcu çatlasin patlasin

  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366