Uşak Belediyesi'ne Müdür aranıyor, müracatlar şahsen UTAŞ'a yapılacak!


Uşak Belediyesi'ne Müdür aranıyor, müracatlar şahsen UTAŞ'a yapılacak!

Uşak Belediyesinde Nurullah Cahan başkan seçildiği günden bu yana müdür krizi yaşanıyor. Malumunuz olduğu üzere pek çok müdürlük Müdür kadrosuna atanacak kimse bulunamadığı için kapatılarak lağvedilmişti. Gün geçmiyor ki bir müdür istifa etsin geçtiğimiz günlerde özel kalem müdürü istifa etmiş,bu hafta da hem İşletme iştirakler müdürü Mehmet Ali Demir'in istifa ettiği Hem de Mali hizmetler müdürünün istifa ettiği ancak kabul edilmeyince noter aracılığı ile istifasını yolladığı bilgisine erişildi. Ergün Kırdinli'nin istifasının ardından boşalan ve muhakkak Belediye Meclisi Üyelerinden birisinin atanması gereken Başkan Yardımcılığı makamı o tarihten bu yana halen boş. Yani meclis üyelerinden hiç birisinin bu makama atanamadığı biliniyor. Bunun yanısıra pek çok müdür de birden fazla müdürlüğe vekaleten de olsa bakmakta. Yani Belediye Müdür yapacak kimse bulamıyor.

23 Haziran 2017 Cuma 23:06
Uşak Belediyesi'ne Müdür aranıyor, müracatlar şahsen UTAŞ'a yapılacak!

150 Trilyon liranın üzerinde bir borç batağına saplandığı ve her geçen gün borcunun katlanarak arttığı bilinen, ayrıca hemen her gün yeni bir yolsuzluk yada usulsüzlük iddiası ile Uşak kamuoyunun gündemine gelen Uşak Belediyesi, personelin imza atmaya korktuğu ve akçeli işlerde adının anılmasını istemediği için olsa gerek müdür bulma konusunda çok ciddi sancılar yaşamakta.Geçen günlerde Mali hizmetler müdürü iken otopark paralarının başka yerlerde kullanılmasına imza atmayan Alim Özcan Mali hizmetler müdürlüğünden alınmıştı. Geçtiğimiz günlerde ise Belediye Başkan Yardımcısı olarak atanan Temizlik İşleri Müdürü İsmail Ünal başkan yardımcısı olmasına rağmen aynı zamanda temizlik işleri müdürlüğü görevini de sürdürmekte. Ünal'ın şimdi de Mali Hizmetler Müdürlüğü görevi yürüteceği konuşuluyor. Yani başkan yardımcısı aynı zamanda iki ayrı birimde müdürlük yapıyor üç koltukta bir kişi oturuyor anlayacağınız. Bu gün istifa ettiğini öğrendiğimiz Mali Hizmetler Müdürü istifa dilekçesi kabul olmayınca dilekçesini iadeli taahhütlü belediyeye gönderdiği iddia ediliyor.

Hatırlayacağınız üzere Park Bahçe İşleri Müdürülüğü sırasında Diyarbakır menşeili Tamçiz sosyal hizmetler firmasına adrese teslim ihale hazırlığını biz haberleştirince iptal eden müdür de yine Mehmet Ali Demir idi. Kısa süre sonra Müdür değişiminin ardından bahse konu firmanın ortak girişimle 36 Milyon lira karşılığında çöp toplama işini almasını sağlayan ihaleyi gerçekleştiren İsmail Ünal'a Belediye Başkan Yardımcılığının kapılarını bu ihalenin araladığı belediye kulislerinde konuşulmakta. Düşünün geçtiğimiz günlerde Norveç'e kendi cebinden tatil turu düzenleyen meşhur İmar Müdürü Zafer Satı'nın o tatilde iken bile yerine vekalet edecek kimse bulunamadığı için İmar Müdürlüğü'ne de vekaleten Başkan Yardımcısı Ufuk Uğur bakıyor. Bu arada Fen İşleri Müdürü Mustafa Dayıoğlu'nun FETÖ suçlaması sebebiyle KHK ile görevden ihraç edilmesinin ardından resmiyette Fen İşleri Müdürlüğüne Hande Sağlam'ın getirildiği ve fakat işleri halen Mustafa Dayıoğlu'nun gayri resmi olarak takip ettiği iddiaları da kafaları hayli karıştırmakta. Yani FETÖ'cü suçlaması sebebiyle Devletin Memuriyetten attığı bir ismin gayri resmi olarak işine devam ettirilmesi de kamuoyunun gündemine sık getirilen bir konu.

Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Nurullah Furuncu da aynı zamanda itfaiye müdürlüğü görevini yürütmekte. Yani iki makama birden oturmakta olduğu biliniyor. Mesut Apaydın ve Ali Erdoğan döneminde hiç bir sorumluluk verilmeye layık görülmeyen Yusuf Görgülü'de yine Kültür Müdürlüğü görevini yürütürken geçtiğimiz günlerde istifa eden Özel Kalem Müdürünün de yerine bakıyor. Yani önceki iki belediye başkanının hiç bir sorumluluk vermediği Görgülü şimdi iki müdürlük birden yürütüyor.Ayrıca Mesut Apaydın'ın sınıf arkadaşı İrfan Özkaya ise hem Veteriner işleri müdürü hem de Etüd proje müdürü görevini yapıyor.Yine bu kişiye Mesut Apaydın hiç bir görev vermemişti. Destek Hizmetleri Müdürü Abuzer Akgün'ün istifa sebebinin de yine akçeli işlere imza atmak istemeyişi olarak kulislerde konuşulan bir başka iddia. Ulaşım hizmetleri Müdürü Kemal Yiğit ise bildiğimiz kadarıyla Ortaokul mezunu.Yani bir çok üniversite mezununun başında Ortaokul mezunu Müdürlük yapmakta.

Fen İşlerinin yaptığı işlerinde hakedişini düzenleyip imza atacak Mimar yada Mühendis bulunamadığı için Fettah Erdoğan'ın getirdiği Uşak'lı olmayan sözleşmeli Mimar yada Mühendislerce hakedişinin yapılıp imzalandığı yönündeki iddialar da Belediye de gelinen noktayı ortaya koymakta. Düşünün Belediyede kadrolu pek çok Mimar ve Mühendis var ama hiç birisi hakediş yapmaya yada imza atmaya yanaşmıyor. Bu nedenle mecburen sözleşmelilere bu işler yaptırılabiliyor. Yani bırakın Müdürlük yaptıracak personeli Uşak Belediyesi artık kontrol mühendisliği yaptıracak personel bulmakta bile zorlanıyor.

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan'ın pek çok müdürlüğe vekaleten Müdür yada Başkan Yardımcısı atamasının sebepleri arasında kendi grubuna yakın isimlere 5393 Sayılı Belediye kanunundan yararlanarak 6 Ay başkan yardımcılığı yaptırdıktan sonra asil müdürlük kadrosu sağlamak olduğu da konuşuluyor. Böylece Cahan kendisinden sonraki dönemde de etkisi altında müdürlerin varlığını sürdürmesini sağlamayı amaçlıyor. Malum asil müdür kadrosu kazanan insanlar başka görevlerde çalıştırılamıyor.Bu arada İsmail Ünal ve Nurullah Furuncu'nun asil müdürlüğe atandıktan sonra Yusuf Görgülü'nün Belediye Başkan yardımcısı olarak atanacağı konuşulmakta.

Geçtiğimiz aylarda Park Bahçe Müdürlüğü, Emlak İstimlak Müdürlüğü ve Destek Hizmetler Müdürlüğü gibi bazı müdürlükler lağvedilerek Müdür krizine çözüm aranmıştı ancak görünen o ki Müdürlük sayısını azaltmakta krizi çözemedi. Yukarıda verdiğimiz örneklerdeki gibi pek çok müdür iki hatta üç müdürlüğe birden bakıyor. Bu sebeple olacak sanıyoruz Uşak Belediyesinin resmi internet sitesindeki Müdürlükler linki kaldırıldı. Belediyedeki işlerin en başından beri iyi gitmediği ve her işin sarpa sardığı bütün Uşak kamuoyunun malumu ve bu yönetimin bu durumu kısa vadede toparlayabilmesi de pek mümkün görünmüyor. Ancak muhalefetin yok denilecek kadar az olması Cahan ve ekibinin işini hayli kolaylaştırıyor gibi görünmekte. Bekleyip göreceğiz bakalım Uşak halkının beklediği ilahi adalet tecelli edecek mi? Yoksa Uşak halkına bu zulüm 2019'a kadar reva görülmeye devam mı edecek?YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 25 yorum mevcut

  • doğrusu. @Konu Dışı 1 yıl önce yorumlandı

   adı gecen malatyalılar yapı kop başkanı n.ö öğretmen olup.il milli eğtim müd bildirmesi gerekirdi.bu cevrede okul yapılsa iyi olurdu.satılan kişiye hanği şartlar altında yapıldı.kreş ve ana okulu yapılacakmış . satan kop ve satış komisyonu alan kişinin güvenlik soruşturması yaptırdımı.?..inşAllah yeni gelen valimiz bu konuyla ilğilenir kamulaştırır.cevremize güzel bir okul yapılır.

  • Konu Dışı 1 yıl önce yorumlandı

   uşak merkez cumhuriyet mahallesi malatyalılar yapı kooperatifinde bulunan 3100 m2 okul alanımız kooperatif üyelerimizin çoğunlumuzun haberi olmadan değerinden daha düşük özel okul veya kreş yapılmak kadiylayapılmıştır. oysa ki bizim çoçuklarımız paralı okula ekonomik yönden okuma sanşları yoktur ilgililerin duyarlı olmasına saygılarımla arz ederim.

  • abdullah oğuzhan 1 yıl önce yorumlandı

   sizden olsa dayınızın oğlu amcanızın kızı doldururdunuz

  • Karışmayın karıştırmayın artık @Seyma 1 yıl önce yorumlandı

   sizin vasfın ne kim olduğunu söyle yetkini bildir uygunsa müracatı sana yapsınlar.menzille tarikatla bu işleri karıştırmayın.(rica ediyorum)

  • Armağan 1 yıl önce yorumlandı

   ayrıca otopark parasını bozan alim özcan'dır. akpartililere para ödemek için eylül'de otopark parasını harcadı. onun üzerine aldılar görevden. başkan dedi ki para partililere değil benim dediğim kişilere ödenecek :)

  • Armağan 1 yıl önce yorumlandı

   i̇stisnai kadroluk için fahri ve selçuk'un bakanlıktan onayı bekleniyor. geldiğinde selçuk mali hizmetler müdürü olacak. işte o zaman herkes şaşırcak. neden mi? kendi müdürlük yapan hüseyin başkan kardeşine devretmiş olacak. zaten onay geciktiği için kemal'i müdür yapmak zorunda kaldılar.

  • Ceylan 1 yıl önce yorumlandı

   sahi ne zaman kurtulacak uşak bu zalimlerin zulmünden yokmu bir Allahın kulu kurtarsın uşak halkını iki yüzlülerden.facedeki paylaşımlarına bakıyorum birde yaptıklarına Allah .............versin diyorum.

  • utanmak lazım @barajın altında kalmış 1 yıl önce yorumlandı

   ilk sırada ki aday 96,47 nasıl almış helal olsun. yılların hocaları aynı sınavda kalınca yani ;)))

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv