Uşak Belediyesi'ne Müdür aranıyor, müracatlar şahsen UTAŞ'a yapılacak! ile ilgili haberler

Uşak Belediyesi'ne Müdür aranıyor, müracatlar şahsen UTAŞ'a yapılacak!

150 Trilyon liranın üzerinde bir borç batağına saplandığı ve her geçen gün borcunun katlanarak arttığı bilinen, ayrıca hemen her gün yeni bir yolsuzluk yada usulsüzlük iddiası ile Uşak kamuoyunun gündemine gelen Uşak Belediyesi, personelin imza atmaya korktuğu ve akçeli işlerde adının anılmasını istemediği için olsa gerek müdür bulma konusunda çok ciddi sancılar yaşamakta.Geçen günlerde Mali hizmetler müdürü iken otopark paralarının başka yerlerde kullanılmasına imza atmayan Alim Özcan Mali hizmetler müdürlüğünden alınmıştı. Geçtiğimiz günlerde ise Belediye Başkan Yardımcısı olarak atanan Temizlik İşleri Müdürü İsmail Ünal başkan yardımcısı olmasına rağmen aynı zamanda temizlik işleri müdürlüğü görevini de sürdürmekte. Ünal'ın şimdi de Mali Hizmetler Müdürlüğü görevi yürüteceği konuşuluyor. Yani başkan yardımcısı aynı zamanda iki ayrı birimde müdürlük yapıyor üç koltukta bir kişi oturuyor anlayacağınız. Bu gün istifa ettiğini öğrendiğimiz Mali Hizmetler Müdürü istifa dilekçesi kabul olmayınca dilekçesini iadeli taahhütlü belediyeye gönderdiği iddia ediliyor.

Hatırlayacağınız üzere Park Bahçe İşleri Müdürülüğü sırasında Diyarbakır menşeili Tamçiz sosyal hizmetler firmasına adrese teslim ihale hazırlığını biz haberleştirince iptal eden müdür de yine Mehmet Ali Demir idi. Kısa süre sonra Müdür değişiminin ardından bahse konu firmanın ortak girişimle 36 Milyon lira karşılığında çöp toplama işini almasını sağlayan ihaleyi gerçekleştiren İsmail Ünal'a Belediye Başkan Yardımcılığının kapılarını bu ihalenin araladığı belediye kulislerinde konuşulmakta. Düşünün geçtiğimiz günlerde Norveç'e kendi cebinden tatil turu düzenleyen meşhur İmar Müdürü Zafer Satı'nın o tatilde iken bile yerine vekalet edecek kimse bulunamadığı için İmar Müdürlüğü'ne de vekaleten Başkan Yardımcısı Ufuk Uğur bakıyor. Bu arada Fen İşleri Müdürü Mustafa Dayıoğlu'nun FETÖ suçlaması sebebiyle KHK ile görevden ihraç edilmesinin ardından resmiyette Fen İşleri Müdürlüğüne Hande Sağlam'ın getirildiği ve fakat işleri halen Mustafa Dayıoğlu'nun gayri resmi olarak takip ettiği iddiaları da kafaları hayli karıştırmakta. Yani FETÖ'cü suçlaması sebebiyle Devletin Memuriyetten attığı bir ismin gayri resmi olarak işine devam ettirilmesi de kamuoyunun gündemine sık getirilen bir konu.

Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Nurullah Furuncu da aynı zamanda itfaiye müdürlüğü görevini yürütmekte. Yani iki makama birden oturmakta olduğu biliniyor. Mesut Apaydın ve Ali Erdoğan döneminde hiç bir sorumluluk verilmeye layık görülmeyen Yusuf Görgülü'de yine Kültür Müdürlüğü görevini yürütürken geçtiğimiz günlerde istifa eden Özel Kalem Müdürünün de yerine bakıyor. Yani önceki iki belediye başkanının hiç bir sorumluluk vermediği Görgülü şimdi iki müdürlük birden yürütüyor.Ayrıca Mesut Apaydın'ın sınıf arkadaşı İrfan Özkaya ise hem Veteriner işleri müdürü hem de Etüd proje müdürü görevini yapıyor.Yine bu kişiye Mesut Apaydın hiç bir görev vermemişti. Destek Hizmetleri Müdürü Abuzer Akgün'ün istifa sebebinin de yine akçeli işlere imza atmak istemeyişi olarak kulislerde konuşulan bir başka iddia. Ulaşım hizmetleri Müdürü Kemal Yiğit ise bildiğimiz kadarıyla Ortaokul mezunu.Yani bir çok üniversite mezununun başında Ortaokul mezunu Müdürlük yapmakta.

Fen İşlerinin yaptığı işlerinde hakedişini düzenleyip imza atacak Mimar yada Mühendis bulunamadığı için Fettah Erdoğan'ın getirdiği Uşak'lı olmayan sözleşmeli Mimar yada Mühendislerce hakedişinin yapılıp imzalandığı yönündeki iddialar da Belediye de gelinen noktayı ortaya koymakta. Düşünün Belediyede kadrolu pek çok Mimar ve Mühendis var ama hiç birisi hakediş yapmaya yada imza atmaya yanaşmıyor. Bu nedenle mecburen sözleşmelilere bu işler yaptırılabiliyor. Yani bırakın Müdürlük yaptıracak personeli Uşak Belediyesi artık kontrol mühendisliği yaptıracak personel bulmakta bile zorlanıyor.

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan'ın pek çok müdürlüğe vekaleten Müdür yada Başkan Yardımcısı atamasının sebepleri arasında kendi grubuna yakın isimlere 5393 Sayılı Belediye kanunundan yararlanarak 6 Ay başkan yardımcılığı yaptırdıktan sonra asil müdürlük kadrosu sağlamak olduğu da konuşuluyor. Böylece Cahan kendisinden sonraki dönemde de etkisi altında müdürlerin varlığını sürdürmesini sağlamayı amaçlıyor. Malum asil müdür kadrosu kazanan insanlar başka görevlerde çalıştırılamıyor.Bu arada İsmail Ünal ve Nurullah Furuncu'nun asil müdürlüğe atandıktan sonra Yusuf Görgülü'nün Belediye Başkan yardımcısı olarak atanacağı konuşulmakta.

Geçtiğimiz aylarda Park Bahçe Müdürlüğü, Emlak İstimlak Müdürlüğü ve Destek Hizmetler Müdürlüğü gibi bazı müdürlükler lağvedilerek Müdür krizine çözüm aranmıştı ancak görünen o ki Müdürlük sayısını azaltmakta krizi çözemedi. Yukarıda verdiğimiz örneklerdeki gibi pek çok müdür iki hatta üç müdürlüğe birden bakıyor. Bu sebeple olacak sanıyoruz Uşak Belediyesinin resmi internet sitesindeki Müdürlükler linki kaldırıldı. Belediyedeki işlerin en başından beri iyi gitmediği ve her işin sarpa sardığı bütün Uşak kamuoyunun malumu ve bu yönetimin bu durumu kısa vadede toparlayabilmesi de pek mümkün görünmüyor. Ancak muhalefetin yok denilecek kadar az olması Cahan ve ekibinin işini hayli kolaylaştırıyor gibi görünmekte. Bekleyip göreceğiz bakalım Uşak halkının beklediği ilahi adalet tecelli edecek mi? Yoksa Uşak halkına bu zulüm 2019'a kadar reva görülmeye devam mı edecek?

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Seyma 2 yıl önce

müracaat utaş a mı yoksa menzil tarikatına yapılsa daha mı yararlı olur?

Avatar
Yalan değil gerçek 2 yıl önce

özel kalem müd.seyfullah istifa etti nasılsa hüseyin ufuk kardeşini özel kalem müd.yapar önce sonra boşalan mûdürlûkleri doldurur siz rahat olun belediye mûdûrsûz kalmaz.kardeşine bile kabul ettirebilirse olmadı ulaşîm mûdûrû var çok tecrûbeli bilgileri sınırsız müdürlükten istifa eden onun emri altına veriliyor.müdûrlûk nasıl yapılır öğrenmeleri için onu atarlar boş kalan müdûrlüklere olur biter.

Avatar
Egeli 2 yıl önce

belediye çöktü resmen talan ediliyor ama dönüp bakan yok.tam bir rezillik hepsinin ustüne foto şipşak başkanın kendini beğenmiş şımarık tavırlarla milletle dalga geçmesi beni çileden çıkarıyor.geçen oğlumun karne töreninde karşılaştık bana bi fotoğraf cektirelim dedi olmaz dedim neden diye soruyor utanmadan gerek yok dedim yüzüme yüzüme bakıyor koruması. sevmiyirum kardeşim zorla mı dedim gittiler.

Avatar
Kadrşinas 2 yıl önce

bende belediye personeli olsam bunların zamanında müdürlük yamak istemem. kim girer onca riskin altına deli mi millet? herkes sövecek yetmeyecek savcılar öpebilir riski ile yaşayacaksın her an. ne gerek var.

Avatar
Ceylan 2 yıl önce

yüreğinize sağlık nurllah bey yine 10 numara bir yazı eksiği var fazlası yok.yorumlarla eksikler tamamlanacaktır umuyorum.belediye personelininde söyliyecek çok sözleri vardır eminim ama korktukları için birşey söyliyemezler.korku imparatorluğu ne kadar sürer bilemiyoruz.mevlam görelim neyler,neylerse güzel eyler.

Avatar
Şafakli 2 yıl önce

söylenecek çok şey yazılacak çok şeyler var varda duyan dinleyen yoooooook bir tek şunu yazip soruyoruuuuum khk ile atılan mustafa dayıoğlu hala hala hala niye belediyede gölge mudurluk yapıyor demek ki siz ankara'yı tanimiyorsunuz demek ki siz kanunu tanimiyorsunuz hem fetö ile mücadele edeceğiizzz hemde fötöden atılan mustafa dayıoğlu na sahip çıkacağız bunu mücadele mustafa dayıoğlu na kimmmmm koruyoooor madem fetö cu niye belediye de hala gölge müdür yardımcısı bunları kimse görmüyor muuuuu

Avatar
Kürşad 2 yıl önce

bunda şaşılacak birşey yok belediye meclisi ak parti adayları 100 den fazla idi içlerinde ne mühendisler ne profesyonel yöneticiler vardı. hatta n.cahan ve u.uğur gibilerini onlarcasını cebindenden çıkaracak insanlar vardı cahan ve basiri ekibi bilerek belediye devletle alakasız liyakatsiz insanları bilerek kasten böyle seçtiler liyakatli kişiler problem çıkarır diye şimdi dikensiz tarlada istediği gibi yiyip içiyorlar ülkemiz fetöden kurtuluyor inşaAllah bir gün bu menzilcilerdende kurtulur iyi bayramlar

Avatar
Unili 2 yıl önce

e.korkmazdan niye bahsetmediniz. götürdü götürdü gitti. şimdi saklanacak delik arıyor.unutulmasi lazim. ee kendince zeki adam.