Uşak Halkı; Belediye dedin mi gerginleşiyor ve hiç istenmeyen hadiseler yaşanabiliyor!


Uşak Halkı; Belediye dedin mi gerginleşiyor ve hiç istenmeyen hadiseler yaşanabiliyor!

Son zamanlarda neredeyse her gün belediye yada Utaş çalışanları kaynaklı bir hadise meydana geliyor ve şiddet olayları ile vatandaş karşı karşıya geliyor. Yine şiddet ve yine belediye diye manşet attık ama olayların oluş sebebini de kendimizce izah ederek belediye personeline de haksızca yüklenilmesini önlemek maksatlı bir metin hazırlayacağız. Zira Belediye Başkanı ve yönetimine karşı halkın genelinde oluşan öfkeyi de değerlendirerek tüm faturanın da belediye personeline kesilmesi riskini görmezden gelemeyiz. Belediye Başkanı ve ekibinin despotça tutumları ve dikta rejimi özentisi tavır ve davranışlarını daha önce de gündem edip eleştirmiştik ama bunun tm belediye personeline mal edilmesinin de şehrimize bir şey kazandırmayacağının da altını çizmek istiyoruz.

02 Ağustos 2017 Çarşamba 20:18
Uşak Halkı; Belediye dedin mi gerginleşiyor ve hiç istenmeyen hadiseler yaşanabiliyor!

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve ekibinin gerek Belediye kadrosuna, gerek esnafa ve gerekse sade vatandaşa karşı tutunduğu küstah tavırlar ve despotça uygulamaları şehirde herkesi adeta burnundan solur hale getirdi. Pazar yerlerinin ve günlerinin değişmesi ayrıca ekmekleri ile oynanmak için çevrilen dalavereler sebebiyle pazar esnafı bunalmış durumda. Minibüs esnafının denetimlerden azade edilmesi ve kafalarına göre takılmalarının sağlanması şehir içi ulaşım için sözde Belediye denetimli hat minibüslerinden yararlananların canını burnuna getirmiş durumda. Cahan ve ekibinin uyguladığı mobinge maruz kalarak FETÖcü iftiraları, sürgün tehditleri yaşayan hatta dayak vb baskılara maruz kalan belediye personeli de bir hayli bunalmış durumda. Ayrıca dükkanlarının önü hukuksuz bir şekilde yada hukuk arkasından dolaşılarak otopark haline getirilen ve belediye yönetiminin kendilerinden olmayan esnafa uyguladığı türlü baskılardan ve kendilerinden olana gösterilen imtiyazdan bunalan esnafında canı burnunda. İşlerin kesat olması ise işin cabası. Yine hemen her gün belediye yönetiminin sebep olduğu bir adli vaka ile karşı karşıya kalıp siyasi baskıya maruz kalan emniyet ve adliye personelinin de canı belediye bahse konu oldu mu hayli sıkkın diyebiliriz. Tüm bu yaşananların üzerine Belediyedeki malum bir gün gazeteci bir gün belediye personeli bir gün tekel bayi bir gün başka birisini döverek sindirmeye kalkışınca ortam hepten gergin bir hal aldı şehrimizde. Kime belediyeden bahsetseniz hemen tuhaf refleksler veriyor. Borç batağında olduğu bilinen ve gün geçtikçe daha çok borca sürüklenen Belediyenin bütçesinin Cahan'ın siyasi şovları için har vurup harman savurmasına ve usulsüz va kanunsuzca yandaşlara peşkeş çekilmesine karşı da çok ciddi tepki oluşmuş durumda. Dolayısıyla her gün vatandaş ile belediye yada UTAŞ Personelinin tartıştığını yada kavga ettiğini duyuyoruz. Evinin önünde asfalt atma çalışması yapılan yada oturduğu evin sokağı kazılıp günlerce kazık şekilde kalan vatandaşta çalışandan alıyor öfkesini, esnafta yine aynı şekilde. Zira derdini anlatmak için yetkililere yaklaşman bile mümkün değil. Çünkü malum belediye başkanı ve ekibi burunlarından kıl aldırmıyorlar ve hep şımarık ve küstah tavırlarıyla dikkat çekiyorlar. Bu bağlamda işi en zor olanlar ise halk ile her gün yüzyüze kalmak zorunda kalan personel. Örneğin ne pazarcı, ne esnaf; zabıta yada benzeri belediye personelini görmek bile istemiyor. İş gerçekten çığırından çıktı şehirde.

Bu günde bahsettiğimiz türden yeni bir örnek ve bir gerginlik İsmet Paşa Caddesinde herkesin gözü önünde yaşandı. Görgü tanıklarının ifadelerine göre; Caddede ayağındaki tekerlekli patenle kayan 18 Yaşlarındaki genç; caddede karşılaştıkları zabıtanın yavaş gitmesi için kendisini ikaz etmesi üzerine zabıtaya belediye olduktan sonra hepiniz aynısınız alayınız ... 'sınız şeklinde çıkıştı. Karşılıklı küfürleşmelerin ardından başlayan tartışmanın neticesinde de zabıtalar 18 yaşındaki gence şiddet uygulayarak yani yumruk ve tekmelerle etkisiz hale getirdiler. Olay daha sonra yoldan geçen vatandaşlarca sakinleştirilip bastırılarak karakola intikal ettirildi. Karakol tutanaklarında gencin küfrettiği yönündeki iddiaları kabul etmediği de görüldü. Gencin zabıtalardan şikayetçi olduğu ve adli işlemlerin başlatıldığı bilgisine erişildi. 

Son günlerde üstüste gelen belediye ve Utaş kaynaklı şiddet haberlerinin ve hukusuzlukların bir an önce sonunun gelmesi temennisiyle Uşak Haber Merkezi ekibi olarak taraflara geçmiş olsun diyoruz.


Uşak Haber Merkezi paylaştı: 2 Ağustos 2017 Çarşamba


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 9 yorum mevcut

  • Kamil 1 yıl önce yorumlandı

   nurullah cahan herkesi yanılttı esnaflar perişan halde yazik günah ya

  • Öyle bir adam 1 yıl önce yorumlandı

   bütün bunlar uşak halkinin ne kadar pısırık olduğunu gösteriyor.bana dokunmayan yılan bin yaşasın derseniz empati yapmaz arkadaşınıza akrabaniza komsunuza sahip çıkmazsaniz böyle davar muamelesi gormeyi zaten hak ediyorsunuz demektir.ben böyle bir haksızlığa zulme uğramış birisine rastlasam dayak yemeyi de göze alır ve muhakkak olaya müdahil olurum.bu başkan menzilci de degil fetosun yahudi itlerinden biri ve amacı halkı erdogana karşı kışkırtmak gözünüzü 4 açın.yoksa bugün döven yarin ?

  • uşaklı 1 yıl önce yorumlandı

   olay olurken orda olmasam ben bıle ınanacagım yazdıklarınıza. .

  • hakiki uşaklı 1 yıl önce yorumlandı

   uşak halkı nurullah cahanı seçerken düşünecekti yapacak hiç bir şey yok bundan sonra başkanın köpeklerini bağlaması lazım olaylara valilik el koysun uşak için şimdiye kadar gelçiş geçmiş en kötü başkan

  • belediye uşaka engel 1 yıl önce yorumlandı

   zabıtasından itfaiyesine kadar işletmelere her türlü dayatma ve zorluklar çıkarılıyor. tolerans yok.

  • kuvva-i milliyeciler 1 yıl önce yorumlandı

   nasıl bir belediye yönetimi hala anlıyamadık, kaçıncı mukaat nedir arkadaş sizin güvendiğiniz.arkamızda akp var diye dayılanıyorsanız, boşuna dayılanmayın,zaten ilk seçimlerde chp ve meral akşenerin birlikte hükümeti kuracakları ufukta gözüküyor,daha sonra aynı anavatan partisi gibiakp,de tarihin kara sayfalarında nefretle yer alacak.artık yeter bu ülkeye yaptığınız her türlü kötülük.sizlerde bir gün sade vatandaş olup bu halkın içinde gezmeyecekmisiniz. şimdiden niçin nefret tohumları ekiyorsunuz.ne demişler güvenme dayına al ekmeği yanına.hani nurullah bey siz herkesin başkanı olacaktınız. niçin akp,nin ve menzilcilerin başkanı olmak için gayret ediyorsunuz bumu sizin belediyecilik anlayışınız.orası sizin çiftliğiniz değil,bakın geçmişteki belediye başkanlarına(şanalöztop,erhan akçay,mesut apaydın)nasıl anıldıklarını herhalde sizde biliyorsunuzdur şimdi onların yüzüne bakan yok. sizdemi öyle anılmak istiyorsunuz.lütfen bu belediyemizin kötü imajını biran evvel son verin.

  • kerim 1 yıl önce yorumlandı

   uşağın en büyük hatası nurullah cahanı seçmek her yerde yalakası ve köpeği dolu yolsuzluk ve uşağı sattı nerdeyse

  • Başkan 1 yıl önce yorumlandı

   seni seçmekle uşaklılar en büyük hatasını yaptı başkan... şu köpeklerini bağla!!!

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv