Uşak Kadınların En Fazla Suç İşlediği Şehir Oldu..İşte Türkiye nin Suç Haritası:

Yapılan İstatistiklere Göre; En fazla Kastamonu’da adam öldürülüyor, Kars’ta adam dövüp yaralanıyor, Bayburt’ta kız kaçırılıyor, Sinop’ta ırza geçme ve sarkıntılık yapılıyor, Aydın’da rüşvet, sahtecilik ve zina, Antalya’da hırsızlık, Trabzon’da dolandırıcılık yapılıyor...İşte Türkiye nin Suç Haritası:

02 Mart 2011 Çarşamba 00:00
Uşak Kadınların En Fazla Suç İşlediği Şehir Oldu..İşte Türkiye nin Suç Haritası:

  
  Devlet İstatistik Enstitüsü'nün verileri kent - suç ilişkisi konusunda ilginç saptamalara imkan veriyor. Sıcak bölgelerdeki kentler genel suç sıralamasında önde yer alırken, İstanbul gibi büyük kentler, sanıldığının aksine, daha güvenli.

   Ülkemizde işlenen suçlar şehirlerin kimliğini ortaya koyuyor. En fazla Kastamonu'da adam öldürülüyor, Kars'ta adam dövüp yaralanıyor, Bayburt'ta kız kadın, erkek kaçırılıyor, Sinop'ta ırza geçme ve sarkıntılık yapılıyor, Aydın'da rüşvet, irtikap ve sahtecilik ile zina, Antalya'da hırsızlık, Trabzon'da dolandırıcılık yapılıyor, Edirne'de zimmete para geçiriliyor, Balıkesir'de sövüp hakaret ediliyor, Hakkari'de uyuşturucu kullanma, satma, alma, Gaziantep'de para ve mal kaçakçılıkçılığı yapılıyor, Sakarya'da orman suçu işleniyor, Manisa'da icra, iflas kanununa aykırı davranılıyor. İşlenen suçun nüfusa oranlanmasıyla bulunan sonuçlara göre, Manisa suç rekortmeni şehir oluyor. Genel kanının aksine İstanbul gibi büyük şehirler ilk sıralarda yer almıyor.


   İklimi sıcak olan bölgelerdeki kentler genel suç sıralamasında ön sıraları alıyor. Terör olmazsa Doğu ve Güneydoğu illeri Türkiye'nin en güvenli yerleri oluyor. Suç oranı en yüksek il Manisa, ikinci Balıkesir, üçüncü Muğla, dördüncü Aydın, beşinci Çanakkale olurken Dokuzuncu Sırada UŞAK yer aldı....
   Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ise, son sıralarda yer alıyor. Karadeniz illeri de en az suçun işlendiği yerler arasında bulunuyor. En az suç işlenen son 10 il Gümüşhane, Batman, Van, Şırnak, Bayburt, Tunceli, Erzincan, Iğdır, Ardahan, Siirt şeklinde sıralanıyor.

Suç deposu gibi görünen büyük şehirler ise sıralamalarda geride kalıyor. İstanbul 57. sırada, Ankara 32., İzmir ise 11. sırada bulunuyor. İstanbul hırsızlık, İzmir ise dolandırıcılık, hırsızlık ile sövme, hakaret suçlarından ilk beşe giriyor.Kadınların ilginç suçları..

Kadınlar Türkiye'de işlenen suçların ancak yüzde ikisi nedeniyle cezaevine giriyor. Türkiye'nin Batı bölgelerinde kadınların suç oranı Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesine göre daha yüksek. Kadın suçlarında UŞAK BİRİNCİ, Eskişehir ikinci, İzmir üçüncü, Aydın dördüncü, Bartın beşinci oluyor. Tunceli, Hakkarı, Bingöl, Gümüşhane, Şırnak, Muş, Ardahan da kadınlar hiçbir suçtan cezaevine girmemiş.

Türkiye de Kadınların en fazla işlediği suçlar icra iflas kanununa muhalefet ile hırsızlık. Kadınların erkeklerden fazla işlediği tek suç ise ZİNA. 16 kadın, kız, kadın ve erkek kaçırmaktan, 7 kadın da ırza geçme ve sarkıntılık suçlarından hüküm giymiş bulunuyor.

Türkiye genelinde en fazla işlenen suç icra iflas kanununa muhalefet etmek. Cezaevine giren hükümlülerin yüzde 51'i bu suçu işlemiş. Hırsızlık yüzde 10, dövmek yaralamak yüzde 6, adam öldürme yüzde 5, dolandırıcılık yüzde 4 oranlarıyla bu suçu takip ediyor.

Uzmanlar iklim şartlarının, coğrafi yapının, gelenek ve göreneklerin suç işleme eğilimini etkilediğini belirtiyor. Ege, Marmara ve Akdeniz bölgesinde suç işleme oranının yüksek olması iklime bağlanıyor. Karadeniz insanının doğasından gelen öfkesinin de bu bölgede suç eğilimini etkilediği kaydediliyor. Coğrafi konumları gereği sınıra yakın olan şehirlerde ise, kaçakçılık daha çok yapılıyor.Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366