Uşak'ta CHP ve Sivil Toplum Kuruluşlarından Alternatif 30 Ağustos Kutlaması!

30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri çerçevesinde sabah düzenlenen törenlerin ardından Uşak CHP, Atatürkçü Düşünce Derneği, Eğitim Sen, Eğitim İş, Çevre Gönüllüleri Deneği ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Atatürk Anıtı önüne çelenk bıraktı.

30 Ağustos 2015 Pazar 17:02
Uşak'ta CHP ve Sivil Toplum Kuruluşlarından Alternatif 30 Ağustos Kutlaması!

Foto galeriye git Zafer Bayramı'nın 93. yıldönümünde sabah gerçekleşen resmi törenlerin ardından Cumhuriyet Halk Partisi ve sivil toplum kuruluşları da 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri çerçevesinde alternatif bir kutlama programı düzenledi.

Etkinliğe Uşak Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Özkan Yalım, Uşak CHP İl Başkanı Celal Ferit Güray, Atatürkçü Düşünce Derneği Uşak Şube Başkanı Dr. Arif Güvenir, Uşak Eğitim-Sen Şube Başkanı Burak Yavaş, Eğitim İş Uşak Şube Başkanı Ercan Uzun, İl Genel Meclisi  Belediye Meclisi üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan program, Uşak CHP İl Başkanı Celal Ferit Güray'ın konuşması ile devam etti. Celal Ferit Güray konuşmasında "CHP İl Başkanı Ferit Celal Güray; “ Bu ülkeyi birleştiren değerler var. Mustafa Kemal, Cumhuriyet, Laiklik, Barış, Dostluk, Sosyal Demokrasi gibi bu güzel değerleri bizlere unutturmak isteyen maalesef  13 yıldır başımızda olan bu iktidar elinden gelen her şeyi yapsa da bizlere bunları asla unutturmayacak. Çünkü Türk halkı kendisine bu değerleri kazandıran bu günlere ulaştıran bu değerleri ve bu insanları asla unutmayacaktır. Onun için bizler inadına her milli bayramda bu alanlarda olacağız bu değerlerimizin arkasında olacağız. Yaklaşık 13 yıldır bu iktidar bizleri Amerikan emperyalizminin çıkarlarını korumak adına onlarla işbirliği yaparak Türk halkının sömürüsüne çanak tutmaktadır. Bizler geçmişte olduğu gibi her zaman bu konuda Mustafa Kemal’i, silah arkadaşlarını ve 30 Ağustos’a kadar şehit düşen milyonlarca Atamızın yolundan gideceğiz. Asla bunlara teslim olmayacağız, bizler Mustafa Kemal’in de dediği gibi onlar bu ülkeyi peşkeş çekmek adına nasıl işbirliğine gitmişse bugünkü iktidar da Amerikan emperyalizminin ülkemizdeki oyunlarına işbirliği yaparak onları bu ülkedeki sömürü süzenine çanak tutmaktadır.  Bizler Türk halkı olarak, emekçiler olarak, Atatürkçüler olarak asla buna izin vermeyeceğiz. Bir gün geldikleri gibi gidecekler, bunun ayak sesleri duyulmaktadır. AKP İktidarı da kısa bir süre sonra bu ülkenin kaderinden silinecektir. Onun için biz hep birlikte mücadelemize devam edeceğiz, her gün daha çok çalışarak 30 Ağustos’u 2015 yılında da başarıyla zaferimizi kutlayacağız." dedi.

Güray'ın konuşmasının ardından Atatürkçü Düşünce Derneği Uşak Şube Başkanı Dr. Arif Güvenir'de bir konuşma yaptı. Güvenir konuşmasında " UYAN TÜRKİYE GÜN CUMHURİYETİMİZE ve ŞEHİTLERİMİZE SAHİP ÇIKMA GÜNÜDÜR Türk ulusunun özgürlük ve bağımsızlık için emperyalizme karşı, Mustafa Kemal önderliğinde verdiği ve 30 Ağustos 1922 de, Dumlupınar’da yapılan Baş Komutanlık Meydan Muharebesi’yle kazandığı Büyük Zafer’in 93. Yıldönümündeyiz. Mustafa Kemalin sözleriyle: ‘’Bu gün kutladığımız büyük zafer özellikle Türk Ordusunundur, Türk Ordusu ve TÜRK Milleti var olsun’’ diyoruz. Ne yazık ki emperyalizm ve işbirlikçileri, ‘’kan ve irfanla’’ kurulmuş Türkiye Cumhuriyeti devletini yıkma ve bölme hevesinden asla vazgeçmemişlerdir. Emperyalizm, özellikle son on üç yıldır kesintisiz süren AKP iktidarı döneminde ‘’Sevr’’i yeniden ülke gündemine yeniden sokmuştur. AKP iktidarı döneminde, bir yandan laik Cumhuriyetin değerleri , kurumları, kadroları değiştirilip dönüştürülürken diğer yandan da emperyalizmin projelerine eş başkanlık yapılmıştır.

Meclisin üstünlüğüne dayalı parlamenter sistem yerine Türk tipi ‘’Başaknlık’’ lık sistemi getirilmek için dayatılmaktadır. Bu süreçte yaşanan hukuksuzluk, adaletsizlik ve yolsuzluklar toplum ve devlet düzenini sarsmıştır. Yine AKP İktidarı döneminde,90’lı yıllar sonlarında etkisiz hale getirilen PKK terörü ile mücadeleden vazgeçilmiş,sözde’’çözüm’’ amacıyla bölücü terör örgütü ile müzakereye başlanmıştır.Bu süreçte PKK ‘la, içeriği Türk Milletinden saklanan adına ‘’açılılm,çözüm,barış ‘’denilen ,’’akil adam’’saçmalıklarıyla desteklenen Oslo,İmralı,Dolmabahçe görüşmeleri yapılmış, AKP iktidarı bölücü terör örgütü PKK ile kol kola yürümüştür. Öte yandan Balyoz-Ergenekon gibi siyasi davalarla ordunun komuta kademeleri değiştirilmiş,içi boşaltılmaya çalışılmış,mücadele gücü zayıflatılmıştır. TSK iktidar eliyle pasifleştirilirken, Doğu ve Güney Doğu Anadolu fiilen terör örgütüne teslim edilmiş, sınırımızda özerk bölge ilanına sessiz kalınmıştır. Habur’da çiçeklerle karşılanan teröristlerin çadırda kurulan sözde mahkemelerde serbest bırakılması hala belleğimizdedir. Bu gün ise, 7 Haziran genel seçimlerinde oy kaybeden AKP, ‘’çözüm’’ sürecinin mimarı olduğunu unutarak, kaybettiği oyları kazanmak için, kol kola yürütüp büyüttüğü terör örgütüne karşı mücadele ediyor görüntüsü vermek için TSK’ya yeniden operasyon izni vermiş bulunuyor.

Bizler Türk Ordusunun dün olduğu gibi bu günde bu haklı mücadelesinden başarılı çıkacağına eminiz ve Mehmetçiğimizin yanındayız. Ancak halkımız, bu OYUNU görmeli,dün teröre karşı mücadele etmeyip,onunla birlikte ülkeyi uçuruma sürükleyenleri asla unutmamalı ve önümüzdeki yenilenecek genel seçimlerde bu zihniyeti artık iktidar yapmamalıdır. Yine tarafsız olması gereken Cumhur Başkanı 7 Haziran Genel Seçimlerinden önce,Anayasal sınırlarının dışına çıkarak,bir siyasi parti lideri gibi, ‘’Bana 400 milletvekili verin,anayasayı değiştirip başkan olayım ‘’diyebilmiştir. Seçimlerden sonra da ‘’Türkiye’nin yönetim sistemi değişmiştir,bu fiili durum anayasal olarak da kesinleştirilmelidir’’ diyebilmiştir. Rejimin çivisi çıkarılmış, Cumhuriyetin bir Orta Çağ diktatörlüğüne dönüştürülmesi amaçlanmıştır.Bu ‘’OYUN’’da bozulmalı,halkımız bu zihniyeti iktidar yapmamalıdır. Seçim sonrasında da ‘’ BAŞKANLIK’ hayali suya düşen Cumhurbaşkanı,milli iradeye saygı göstermemiş,yeni hükümet kurma sürecini yavaşlatarak,bir kualisyon hükümetini engellemiş ve yetkisiz, geçici AKP hükümetinin fiilen devam etmesini sağlamış,45 günün sonunda da ,seçimlerin yenilenmesine karar vermiştir. Amaç, bu süreci fiilen,yetkisiz AKP hükümetiyle yürütmek ve sonrasında, anayasanın 78.maddesinin işletilmesini ve seçimlerin ertelenmesini sağlayarak,iktidarını devamlı kılmaktır.

Özetle milli iradeye rağmen iktidarda kalmak istemektedir. Bu ‘’OYUN’’da bozulmalı ,halkımız bu zihniyeti artık iktidar yapmamalıdır. Açıkladığımız tüm bu nedenlerle ; Atatürkçü Düşünce Derneği olarak,halkımıza olan bitene sessiz kalmamaya,Laik Demokratik Cumhuriyete, vatanın bütünlüğüne ve Şehitlerimize sahip çıkmaya çağırıyoruz. GÜN, BİRLİK OLMA GÜNÜDÜR. GÜN, ŞEHİTLERİMİZİN KUTSAL MÜCADELESİNE SAHİP ÇIKMA GÜNÜDÜR. GÜN. BU ‘’OYUNU’’ BOZMA GÜNÜDÜR." dedi. Güvenir, Katılımcıların 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlayarak sözlerini noktaladı.YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 4 yorum mevcut

  • ADALET 3 yıl önce yorumlandı

   istiklal marşi okunurken protokol deki vatandaş önünü ilikleme ihtiyaci hissetmiyor.bu atatürk ün kurduğu partiye yakişmiyor.

  • Gerçek yüzünüzü gösterin 3 yıl önce yorumlandı

   eğitim sen bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.ankaradaki genel merkezinizdeki şu 18 pyd yaralı teröristi nasıl açıklayacaksınız? hadi be çocuk mu kandırdığınızı zannediyorsunuz

  • kürşad 3 yıl önce yorumlandı

   chp,1 mayıs bayramı yapar,hdp nevruz kutlar ortalık savaş alanına döner.milli bayramlar olur chp hdp alternatif kutlama yapar ya bu partiler ne zaman milletle beraber olmayı öğrenecekler.anarşizm bunların ruhlarına işlemiş,sendikacılıktan dernekçilikten,kurtulup siyasi parti olmaya hiç bir zaman erişemeyecekler.mileti temsil edin,ülkeyi temsil edin,anadoluyu temsil edinde bu millet sizi iktidar yapsın.

  • Uşaklı 3 yıl önce yorumlandı

   ülkede ayrımcılığı kimlerin. yaptığı nasılda belli oluyor ne demek altarnatif kutlama milletçe beraber yapılı r hem dendikanda terör örgütü üyesi sakla hemde milleti nu tip olaylarla bölmeye çalış yazık oraya katılanlara

  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366