UTSO’dan Belediye’ye kurumların; AKP’den CHP ve MHP’ye siyasi partilerin nasıl yönetildiğine bir bakış!

Uşak ve Türkiye’de yaşanılan olayların perde arkasının ne olduğu; farklı bakış açılarının sunulduğu Uşak Haber Merkezi programlarına bir yenisi daha eklendi. Vedat Orhan’ın sunduğu ve Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu ile Haber Editörü Ferhat Karaturp’un konuk olduğu programda; bu günlerde Uşak Ticaret ve Sanayi Odası’na ait İsmetpaşa Caddesi üzerindeki binanın satışa çıkarılışının perde arkası; Uşak Kent Konseyi’nin Uşak Belediyesi ile son günlerde yaşadığı gelişmeler ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın boksör Muhammed Ali’nin cenazesinde yaşanan olaylar ele alındı.

14 Haziran 2016 Salı 04:03
UTSO’dan Belediye’ye kurumların; AKP’den CHP ve MHP’ye siyasi partilerin nasıl yönetildiğine bir bakış!

Uşak Haber Merkezi stüdyosunda yapılan programda Köşe Yazarı Vedat Orhan’ın sorularına Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu ve Uşak Haber Merkezi Haber Editörü Ferhat Karaturp cevap verdi. Ele alınan konuların başlıcaları; Uşak Ticaret ve Sanayi Odası’nın mevcut binasının arsasını satın alma gerekçesiyle İsmetpaşa Caddesi üzerindeki binasının satış ihalesi; Kent Konseyi seçiminin ardından Uşak Belediyesi’nin Atatürk Kültür Merkezi binasındaki yerinden Kent Konseyi’ni çıkarması ve bunun üzerine Kent Konseyi yönetiminin yaptığı açıklama; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD’de boksör Muhammed Ali’nin cenaze törenine katıldığı esnada yaşanan gergin anlar; Türkiye Cumhuriyeti’inde makamların arzettiği önem ve toplumun bu makamlara karşı bakışı gibi konulardır.

Videosunu da yayınladığımız programda Nurullah Çavuşoğlu’nun konuşmalarından satır başları şu şekilde:

UTSO’NUN İSMETPAŞA CADDESİ’NDEKİ BİNASININ SATIŞA ÇIKARILMASININ PERDE ARKASINDA NE VAR?

UTSO’nun yıllık 30 bin lira gibi cüzi bir miktarda kira ödeyerek önümüzdeki 16 yıl boyunca sözleşmesinin olduğu bir yeri satın almak istemesi zaten anlaşılamazken, burayı satın almak için, UTSO’ya ait olan, Uşak’ın en güzide konumunda, İsmetpaşa Caddesi üzerindeki binayı satarak finanse etmek istemesi garipsenen bir durum. Bu konuyla ilgili UTSO Başkanı Mustafa Kuvvet’le görüştüğümde “bu şekilde gerçekleştirilmesi planlanan satış normal değil, ne gerek vardı da satma ihtiyacı duyuyorsunuz, bunun satış arka planında binayı kendinizin ya da bir yakınınızın alma isteği mi var?” diye sordum kendisine, hayır cevabını vermişti ve bu konu bir süre askıya alınmıştı.

ESKİ BELEDİYE BAŞKANI ERHAN AKÇAY’IN KARUN AVM’NİN YERİNİ ALIŞINA BENZER BİR SENARYO!

Şimdi bu konunun yeniden gündeme gelmesi hatta ilana çıkması, Eski Belediye Başkanı Erhan Akçay’ın Atapark’ta bulunan Karun AVM’nin alınış öyküsünü getiriyor aklıma… Orada da buna benzer bir durum vardı; önce Uşak’ın AVM’ye ihtiacı olduğu algısı ileri sürülmüş, ardından ihaleye çıkarılarak Mustafa Alanyalı isminde bir kişi yeri almış, Akçay’ın başkanlığının sona ermesiyle de Erhan Akçay yeri satın almış ve 1/5000’lik planda yeşil alan görülmesine rağmen 1/1000’lik plandaki değişiklikle ve kaçak olduğu biline biline AVM binası inşa edilmişti.

UTSO’NUN CADDE ÜZERİNDEKİ BİNASININ SATIŞINA KARŞI DURMALIYIZ! KUVVET’İN BU İŞTEN VAZGEÇMESİ LAZIM!

Bugün de İsmetpaşa Caddesi gibi Uşak’ın en değerli yerinde olan ve değeri paha biçilemez olan UTSO'ya ait bir bina mantıklı olmayan bir nedenle satışa çıkarılıyor. Biz burada UTSO’nun böyle bir yeri satmasına karşı durmalıyız. Yüzüne de söyledim şimdi de söylüyorum; UTSO Başkanı Mustafa Kuvvet bu satış işinden vazgeçmelidir!

KENT KONSEYİ’NİN VARLIĞINDAN BİLE HALK NEREDEYSE HABERSİZKEN ve İLGİSİZKEN; BELEDİYE İLE SÖZDE GERİLİMLE GÜNDEM ETMEYE ÇALIŞIYORLAR!

Kent Konseyi Başkanı Zafer Aydın da Ak Parti’li; Belediye Başkanı Nurullah Cahan da Ak Parti’li; iki grup arasında Kent Konseyi nezdinde bir yarış olup da neticesinde kavga eder durumuna gelmeleri tiyatro ürünüdür. Zafer Aydın’ın yönetiminde olan isimlere bakıldığında Cahan’a daha yakın olması, karşısında durmaması gereken isimler de varken nasıl oluyor da bu ekip Uşak Belediyesi’ne meydan okurcasına açıklamalarda bulunuyor?

AKP'NİN UŞAK'TAKİ SESSİZLİĞİ KENT KONSEYİ İLE BELEDİYE ARASINDA KAVGA ÇIKARILMIŞ GİBİ GÖSTERİLEREK KAHRAMAN ÇIKARILMAYA ÇALIŞILIYOR!


Gerek AKP'nin iktidarı gerekse Uşak Belediyesi nezdindeki icraatları nedeniyle halkta itibarları kalmamış durumda ve AKP Uşak'ta bir kahraman arayışında... Belediye Başkanı'nın adayı olduğu söylenen bir isimle seçim yarışına gir ve çoğu cami kurma derneklerinden oluşan bir temsilci kitlesiyle belediyey karşı Kent Konseyi seçimini kazan ve bizim de buna inanmamızı bekleyin. Burada çok açık bir tiyatro var. Halkın bunlara karşı olan ilgisizliğini bu şekilde ilgiye çevirmeye ve bu yolla kendi içlerinde bir kahraman ortaya çıkarma arayışındalar.

POLİTİK SÖYLEMLER YÜZÜNDEN CUMHURBAŞKANLIĞI MAKAMI KÜÇÜK DÜŞÜRÜLMEMELİ!

Cumhurbaşkanlığı makamı Türkiye’nin en üst düzey makamıdır ve Türk Milleti’ni temsil eden bir makamdır. Bu koltukta olan isimler üzerine düşeni yapması gerektiği gibi; millet olarak bizler de eleştirilmesi gerektiği takdirde eleştiriyi yaparız ama diğer devletler nezdinde bu makamların küçük düşürülmesine göz yummamalıyız. Makamlardaki isimler geçicidir, kalıcı olan bu makamın varlığı ve hem toplum nezdindeki hem dışarıdan bakıldığındaki yeridir. Cumhurbaşkanlığı makamında bugün oturan ismi, geçmişte oturan ismi ya da isimleri beğenmeyebiliriz; fakat istediğimiz bir ismin o makama geldiğinde verilmesi gereken değeri düşünerek hareket etmeliyiz.

Your Website Title


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 13 yorum mevcut

  • Yazıklar olsun.. 2 yıl önce yorumlandı

   cahan istediğini yapar ona bişey olmaz olmadı da adam ne belediyecilikten ne insanlıktan anlıyor ama olsun en iyi bildiği kin nefret duymak işçi cıkarmak sözleşme fes etmek en iyi bunları biliyorsun insanların geleceğini güzel karartıyorsun etrafında ki insan dahi olmayan yalaka tatfanı yükseltip yenilerini ekliyorsun iftarda yaktığın canların vebalini düşün sahteden iftar programlarında poz verme kahretsin Allah seni ..... çavuşoğlu nerde samimiyete bakar halk halkı da sizi de anlamak mümkün değil ... zaman gösterecek bakalım

  • UHM'ci @mükemmel 2 yıl önce yorumlandı

   çavuşoğlu'nu tanıyamamışsın benim bildiğim çavuşoğlu doğru bildiği neyse onu söyler ve asla korkmaz.kaldıki bu konuşmasındada sadece devletin önemine vurgu yapmış. devletçi anlayışı zaten yıllardır bilinir bu sitenin boşa heveslenmeyin derim yani.

  • mükemmel 2 yıl önce yorumlandı

   Sayın Vedat Orhan ve Sayın Çavuşoğlu siz düne kadar iktidarın yolsuzluklarından bahseden, Sözde Cumhurbaşkanı kesinlikle başkan olan Recep Tayyip Erdoğan ı eleştirirken, Belediyenin içraatlarından rahatsız olup hündem yapan birileri olarak bu yazınızı anlamsız buluyorum.Sanki sizi ve ekipinizi korkutmuşkar gibi geliyor çavuşoğlu. NEDERSİNİZ!!!!!

  • Uğur Aydoğan 2 yıl önce yorumlandı

   zafer aydın nurullah cahan elele kent konseyini işlevsiz hale getirdi hepten. utanmıyorlar böyle saçma şeylerle gündem olmaya. belediyede zaten yolsuzluk almış başını gidiyor ve bütün uşak bunu biliyor. kent konseyi yönetimi sinan okci yeşil alan işgalcisi, ismail atalay herkesin malumu bu isimler mi cahanla kötüymüş ne alaka.

  • Aydın 2 yıl önce yorumlandı

   ben söylüyeyim çavuşoğlu belki biliyorsundur ama. nurullah çahan bir konsorsiyum oluşturdu. mustafa kuvvet, hasan özgobek, halil ağaoglu cahanın utaş taki menzilci ortakları bir araya geldi. daha evveli gün toplantı yaptı bu isimler utso binasında. bu isimler ortak oldu ve alacaklar utso binasını. yazıklar olsun.

  • Karun yıkılmalı 2 yıl önce yorumlandı

   belediyenin yeşil alan arazisini satın alıp avm kuran belediye başkanı sadece uşaktadır sanırım.üstelik yıkımı için mahkeme kararı varsa ki var, neden yıkılmıyor. fakirin evi olsa şimdiye çoktan yıkılırdı. erhan akçay her ay en az 1 trilyon (eski parayla) para kazanıyor ordan. ohh ne ala memleket.ali erdoğan idare etmişti şimdi de cahan idare ediyor.

  • ihale sevimsiz! 2 yıl önce yorumlandı

   neden bina topluca satılıyor. her bir dükkan her bir büro ayrı ayrı ihaleye çıksın. 1 tane gerçek bir tane de balondan alıcı ihaleye gireceğine, bir çok esnaf ihaleye girer. daha yüksek bedele satılır. çok kişi nasiplenir 1 değil!

  • yerel kan emiciler 2 yıl önce yorumlandı

   utso binasının satılıp parasıylada milli emlağın utsoya kiraladıgı arsayı satın alması ne kadar saçmaysa bu işte art niyet yok demekte o kadar saçma.bu utso binasının satışı derhal durdurulmalı ve karun avm derhal ruhsata uygun hale getirilmeli yani yıkılmalı. kimki bu adaamlar sütlü keçinin ger oglağımı

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366