Yeşil Bir Uşak İçin TEMA Gönüllüleri Fidan Dikti!

TEMA Vakfı Uşak İl Temsilciliği, Ağaç Dikme Şenliğini Muharremşah Köyünde gerçekleştirdi. Çoğunluğu Uşak Üniversitesi öğrencilerinden oluşan 300 TEMA Gönüllüsü köydeki şehitlik çevresine 525 sedir ağacı fidanı dikti.

25 Nisan 2016 Pazartesi 03:35
Yeşil Bir Uşak İçin TEMA Gönüllüleri Fidan Dikti!


Merkez ilçeye bağlı Muharremşah Köyü şehitliğinde gerçekleştirilen ve TEMA Uşak İl Temsilciliği tarafından düzenlenen, ‘Ağaç Dikme Şenliği’ne; Uşak Üniversitesi Genç TEMA Öğrenci Topluluğu, Minik TEMALAR ile Uşak’lı TEMA gönüllülerinden oluşan 300 kişilik bir topluluk katıldı. Uşaklı TEMACILAR şehitlik çevresine 525 sedir ağacı fidanı dikerek ülkemizin geleceği adına anlamlı bir etkinlik gerçekleştirmiş oldular. Ağaç Dikme Şenliği hakkında bilgi veren Tema Vakfı Uşak İl Temsilcisi Doç. Dr. Barış Metin, Tema Vakfı Uşak İl Temsilciliği olarak, Genç Tema, Minik Tema ve Lise Tema gönüllüleri ile birlikte UŞAK ta eğitim, ağaç dikim, savunuculuk ve gönüllü kazanımı faaliyetlerine devam ettiklerini açıkladı.

Metin konuşmasına şöyle devam etti: “Uşak Merkez Muharremşah Köyü Şehitler anıtında güzel bir ağaçlandırma çalışması yaptık. Yaklaşık 525 Sedir Ağacını Uşak Üniversitesi Genç TEMA öğrenci topluluğuna üye yaklaşık 300 öğrenci ile birlikte uşaktan çeşitli çevre dostlarıyla birlikte ağaçlandırma etkinliği gerçekleştirdik. Başarılı bir çalışma oldu başta Uşak Üniversitesi Genç Tema öğrenci topluluğu olmak üzere bütün katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ederim. Muharrem Şah Köyü Güzelleştirme Ve Yaşatma Derneği de bu güzel organizasyonda bize destek verdi. Onlara da bir kez daha teşekkür ederim. Amacımız TEMA Vakfı olarak Uşak’ta önce çevreye dair duyarlı bir konu oluşturulmakta yinede ağaçların bu çalışmaların çeşitli etkinliklerle sosyal sorumluluk çerçevesinde faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Burada bir kez daha etkinliğimize destek veren bütün destekçilerimize teşekkür ediyorum Uşak Haber Merkezi’ne de desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum, güzel bir destek verdiler. Çalışmalarımızda bir sonraki etkinliğimizde de desteklerini görmek istiyoruz çok teşekkür ederiz.”

Tema Vakfı Uşak İl Temsilcisi Doç. Dr. Barış Metin’in konuşmasının ardından, Uşak Üniversitesi Genç TEMA Topluluk Başkanı Özlem Bodur’da kısa bir açıklama yaptı. Bodur : “Uzun zamandan beri planını yapmış olduğumuz etkinliği bugün gerçekleştirdik.300 kişiyle gerçekleştirdiğimiz bu etkinliğimize emeği geçen tüm arkadaşlarıma başta Gizem Gedik, Merve Gödek, Merve Bursa, Doğan Güneş ve aklıma gelmeyen şu anda birçok isim var hepsine çok çok çok teşekkür ediyorum. Özellikle Uygulamalı Bilimler’den çok destek gördük. Anadolu Turizm’e en başta olarak çok teşekkür ediyorum. Bizim ulaşım sorunumuzu karşıladılar kendilerine bir kez daha ekibim adına teşekkür ediyorum. Gelecek etkinliklerde görüşmek üzere diyorum. 7 mayıs’ta bisiklet etkinliğimiz var 14 mayısta ise uçurtma etkinliğimiz var sizi bu güzel etkinliklerde görmeyi çok istiyorum sizlere kocaman buradan sevgiler gönderiyorum doğa ile kalın hoşça kalın.”diyerek konuşmasına son verdi.

Konuşmaların ardından, tüm katılımcılara  ikramlarda bulunulduktan sonra etkinlik sona erdi.