Haini de paralelciyi de evlerinde oturanların içinde değil kendi içinizde arayın!

26 Temmuz 2016, 10:14
Haini de paralelciyi de evlerinde oturanların içinde değil kendi içinizde arayın!

Hazim Sesli'nin fabrikasının doktorluğunu yaptığı ve cemaatle ilişkisinin, öteden beri hep iyi olduğu bilinen, 17/25 Aralık sonrası bile paralel aleyhine tek bir beyanı bulunmayan Ak Parti Milletvekili Alim Tunç'a göre, bugün sözde demokrasi nöbeti tutmaya inip fotoğraf çektirmeyen herkes hain, yine 17/25 Aralıktan bu yana paralel aleyhinde tek beyanı bulunmayan, paralel soruşturma kapsamında Belediyedeki paralel yapıyı yargıya teslim etmek üzere en küçük bir çalışmasının olmadığı bilinen ya da bilinen bir çalışması olmayan Belediye Başkanı Nurullah Cahan'a göre ise, 49 Belediye personeli paralelci. Peki, neye göre? Belediye kaynaklı istihbarata göre…

Geçtiğimiz günlerde Ak Parti Milletvekili Alim Tunç; Facebook'undan yaptığı bir paylaşımda, meydanlara inmeyen halkın tamamını hain ilan etmişti. Gerçi daha sonra Nurullah Çavuşoğlu’nun kaleme aldığı yazının onbilerce Uşak'lı tarafından okunup ilgi ve beğeni gördükten sonra (bu arada Uşak halkına Uşak Haber Merkezi’nin haber ve köşe yazılarına, tıpku bu bahsettiğim yazıda olduğu gibi, gösterdikleri ilgi ve teveccüh için çok da teşekkür ederim) bu paylaşımının en altına dipnot düşerek, darbeyi isteyenleri kastettiğini belirtti ama şahsen ben bu açıklamasından hiç tatmin olmadım. 

Çünkü Türk Milletinin ya da Uşak halkının neredeyse hiç bir ferdi darbeyi istemez isteyemez. Aklın yolu bir herkes illaki kendi yöneticisini kendisi tayin etmek ister ve ne zaman yönetimden indireceğine de yine milletçe karar vermek ister. Yani herkes illaki demokrasi ister. Henüz ilkokul çağındaki çocuklar bile sınıf başkanlarını, kendi hür iradeleri ile seçerken, milletin kendini yönetecek kimseyi kendi seçmek istemesinden daha doğal bir talep olamaz ve millet asla Ordunun içinden çıkacak birilerinin hele hele bunlar paralelciler ile hareket eden birileriyse demokrasiyi sekteye uğratmasını istemez ve halkın takdirine saygı duyulmasını bekler. Yâda Orduda görevli olanların arasında biz daha iyi yönetiriz ülkenin parlamentosunu diyen varsa bunların üniformasını çıkartıp politika meydanına inerek halktan oy istemesini bekler. Yani kendine güvenen çıkar er meydanına halka kendini projelerini ekibini arz eder hiç ayak oyunlarına ya da Milletin kendisine başka vazifeler ifa etmesi için verdiği güce dayanmadan Milletten destek ister, destek bulduğu takdirde milleti temsilen ülke siyasetini yönetir, milletten destek bulamazsa da muhalefette kalarak, kendini yeniler, eksiklerini giderir, milleti razı etmenin formüllerini arar. En azından millet bunu bekler bu aklın yoludur elbette. Bu yüzden Türk Milletinin aklı başında hiç bir ferdi ihtilal falan istemez. Hele ki ihtilallerden bu kadar çekmiş bir millet bu saatten sonra askerin postalıyla meclise ancak ziyaret amaçlı gelmesini bekler. Başka türlüsünü kabul etmez edemez. Her kim ki darbe vs dayatma yöntemler ile ülke yönetimini ele geçirmeye çalışır samimi söylüyorum avuçlarını yalar. Bu millet hiç bir baskı ya da cebire eyvallah etmemiş asla boyunduruk altında yaşamayı kabul etmemiş dünya üzerindeki yegâne millettir. Bu yüzden Alim beyin bu açıklaması kesinlikle özür niteliğinde olmadığı gibi en hafif tabirle kıvırmaktır ve bu milletin bir vekili olarak bu sözleri için derhal özür dilemelidir. Aksi takdirde ben şahsen kendisine hakkımı asla helal etmeyeceğimi belirtmek isterim. 

Hem bizim bildiğimiz hain; Kendi ülkesinin toprakları üzerinde hesabı olduğu bilinen ve Anadolu toprakları üzerinde kendi sözde Devletini kurma hayalleri görerek bizim topraklarımızı, başka haritalarda başka ülkelere aitmiş gibi gösteren, ülkemizin askerine polisine kurşun sıkacak teröristleri yetiştiren insanlara bağrını açanların, Onunla gurur duyduğunu söyleyenlerin arasında aranmalıdır. Bizim bildiğimiz hain ülkeyi yıkmak, yok etmek, dinin temel kurallarında değişikliğe gidip, Yahudiliğe Hristiyanlığa benzetmek, Devleti yalnızca kendisine biat eden ve kendi grubuna dâhil olan insanların yönetmesini istemek gibi haince fiillere girişen Papalık ile koyun koyuna görünen insanlara Hocaefendi diyenlerin, O'ndan övgü ve sitayişle bahsedenlerin arasında aranmalıdır. Bizim bildiğimiz hain Milletin yer altı ve üstü madenlerini, Millet yararına Milletle birlikte işletmek yerine; İsrail, ABD ya da Kanada İngiliz Menşeili firmalara peşkeş çekilmesini alkışlayanların arasında aranmalıdır. Bizim bildiğimiz hain kendi ülkesinde terör eylemleri yapıp askerine polisine kurşun sıktıktan sonra başka ülkelerin topraklarına kaçmış orada yaşamak zorunda kalmış teröristleri, davulla zurnayla kırmızı halılar eşliğinde karşılayanların arasında aranmalı. Bizim bildiğimiz hain, evlerinde oturanların içinde değil, düne kadar yani paralel operasyon ciddi bir boyut kazanana dek; Fetullah aleyhinde tek bir beyanı bulunmayan il başkanlarının ya da belediye başkanlarının ya da milletvekillerinin başında bulunduğu siyasi partilerin içerisinde aranmalıdır. Bana göre hain; 17/25 Aralıktan bu yana aleyhinde tek bir beyanı bulunmadığı gibi Devletin polisine savcısına zerre katkı sunmadığı halde bu gün kendi kurumlarındaki paralelcilerin listesini sanki yenice farkına varmış gibi ifşa eden yöneticilerin içinde aranmalıdır. Ayrıca hiç kimsenin parti propagandasına dönüştürülen ve vıcık vıcık ikiyüzlülük kokan toplantılara katılma mecburiyetinin olduğu da düşünülemez. Kaldı ki hep söylüyorum en kalabalık zamanlarında bile 500 kişi oluyor ve çoğunluğu itibarı ile hep aynı yüzleri görüyoruz bu sözde demokrasi nöbetinde.

Hazır yeri gelmişken söyleyeyim Belediye Başkanı Nurullah Cahan'ın herkesçe bilinmesini istediği 49 Kişilik malum liste meselesi de bir hayli mide bulandırıcı. Zannım o ki seçildiği günden beri bir Belediye Başkanından ziyade, bir reklam firmasının yöneticisi gibi davranan Nurullah Cahan'ı,  yine kendi görev alanındaki işleri UTAŞ Yöneticilerine yıkarken, kendi üzerine elzem olmayan konularda bir takım yaptırımlar uyguluyor. Niyeti nedir bilinmez ama kamuoyunda oluşan genel kanaat şu yönde. Cahan'ın sızdırdığı ve soruşturmanın salahiyeti bakımından görevden aldım dediği 49 kişilik listenin içinde Belediye'de memur olan ve paralel olma ihtimali daha güçlü olan ya da kamuoyunun paralele yakın bildiği pek çok isim yok. Yani bazıları sanki özellikle kollanırken, paralelle uzaktan yakından ilgisi olduğunun düşünülmediği pek çok isim listeye iliştirilivermiş. Niçin? Böyle bir şey yapsın ki sorusuna da kamuoyunun verdiği cevapta aynı; Tabi ki Cahan; Belediye içerisinde bu güne dek kendine biat etmeyenleri, böylece biata zorluyor ve ayrıca meydanlara inmeye mecbur ediyor insanları. Yani meydana inip bir fotoğraf vermek şart Cahan'la, aksi takdirde her an paralelci ya da hain yaftası yiyebilirsin demek istiyorlar adeta. Yani adeta Devletimizin Yargı mensuplarının ve Emniyet güçlerinin gerçekleştirdiği bu operasyonu, bir fırsata dönüştürüp işi cadı avına dönüştürerek kendi siyasi iktidarını sağlamlaştırmanın derdinde Cahan, Alim Tunç ya da diğerleri. Öteden beri Minibüsçüleri, esnafı, pazar esnafını tehdit ve şantaj yöntemi ile yola getirmeye çalıştığı bilinen Cahan; bu kez de sanırım Belediye Personeline farklı bir taktikle beraber yakın yaklaşık aynı yöntemleri uygulamakta. Benim şahsen bu duruma yargı mensuplarımızın müdahale edeceğinden ve hak ihlallerinin olmasına, insanların yaftalanmasına müsaade edilmeyeceğinden kuşkum yok. Yani muhakkak yargı mensuplarımız ya da emniyetimizin, siyasilerimize gerekli uyarılarda bulunacaklarını ve politikacıların kendi kulvarlarında kalmalarını, Müfettişliğe ya da Savcılığa kalkışmamalarını sağlayacaklarını sanıyor ve ümit ediyorum. Ama şayet müdahale edilmez ve politikacılar böyle yargının gücünden yararlanarak bulanık suda balık avlamaya kalkarsa, ciddi sıkıntılar yaşanabileceğinin ve bazı kişilerin ciddi mağduriyet yaşayabileceğinin altını çizmiş olayım.

Demem o ki kimsenin kimseyi hain ilan etmeye paralelci ilan etmeye hakkı yok. Çünkü her iki tabirde halk arasında nefret edilen tiplere karşı kullanılan tabirler ve bu tabiri üzerinde yafta olarak bıraktığınız insan da bu özellik yoksa, yani bu yaptığınız iftiraysa o insan ciddi mağduriyetler yaşayabilir. İleride hukuk önünde aklansa da aklanacağı güne kadar yaşayacağı eziyet, gerçekten bu iftirayı atanlara ne dese yeridir dedirtecek kadar ağır bir eziyet olur gerçekten de. Düşünsenize bir an paralelle marealelle ilginiz yok ama sizi çalıştığınız kurumun İTA Amiri üstelik kurum içi istihbaratlara yani dedikodulara dayandırarak paralelci ilan ediyor ve görevinizden uzaklaştırıyor. İnsanlar bu durumu anne babasına nasıl izah eder, eşine çocuklarına nasıl izah eder, kendisini tanıyan ama samimiyeti olmayan insanların şüphesini nasıl giderebilir. Zira paralelciler bilindiği üzere toplumdan ciddi bir tecrit görmektedir ve bu millet paralelcilere tecrit uygulamakta onlara selam vermemekte haklıdır. Paralelcilerin toplumdan tecrit görmeleri için darbeye kalkışmış olmalarına bile hacet yoktur. Bunca ikiyüzlülükleri ve yolsuzlukları hainlikleri ortaya çıkan bir gruba, Milletin artık müsamaha ile hoş görü ile yaklaşması beklenemez. Cezalarını çektikten sonra bırakanları müstesna elbette. Yani hiç birimizin bir diğerini elinde yeterli delil ya da belge bulunmadıkça paralelci ya da hain ilan etmeye hakkı yoktur. İlla hain ya da paralelci aranacaksa öncelikle Ak Parti'de aranmalı, zira tüm partilere sızmayı deneyen bu yapı malumunuz olduğu üzere en çokta Ak Parti'de yaşama imkânı bulmuştu. Herkes kendi işini yapmalı ve hele şu aşamada hiç kimse yargının işine burnunu sokmamalı ve yargıya yardımcı olmaya çalışmalı ki, bu paralelcilerden ve paranoyalardan bir an önce milletçe kurtulabilelim. Allah Türk Milletini bu düştüğü badireden kurtarsın ve bundan sonraki kaderini hayırla yazsın inşallah.CHP Kulislerine dair bildiklerimi ve gelişmeleri bir sonraki yazımda aktarmaya devam edeceğim. CHP'de Özkan Yalım'ın sebep olduğu söylenen daha pek çok kriz var aslında Ali Karaoba'nın önlemek için çırpındığı hepsini ve daha fazlasını sonraki yazılarda sizlerle payalaşacağım. Esenkalın...


          


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 30 yorum mevcut

  • hadi oradan alim bey 2 yıl önce yorumlandı

   fetoye hizmet edin edin sonra akp ye kayın .fetonun her kuruma nufus etmesine yol açın sonra hain demokrasi nobeti tutmayan fotograf çektirmeyen hain.oyle mi biz vatan için her zaman olenler deniz bizim için her zaman 15 temmuz du.ama siz fetoye hizmet ederken görmediniz tabii.o zaman bize ırkçı deyip ayrıyırdunuz .uşakta tum menzil.iler ozelliklede belediyebaşkanı fetoçu idi.bana hain diyeceğinize kendi ze gelin.ben sizin dune kadar hizmet ettiğiniz feto yuzunden işsizim altı senedir nemur amir olmadın iki universite mezunu olmama ragmen bizim fetoçu abilerimiz vekillerimiz belediye başkanlarınız olmadı.acaba hain kim sorun

  • ojo 2 yıl önce yorumlandı

   yakında menzilciler de paralelci olacak.o günleri iple çekiyoruz biz atatürkçüler. Allah nurullah efendi gibilerin de demir parmaklıklar ardına gireceği günleri gösterecek bu millete,ve biz o gün diyeceğiz,biz demiştik diye,tıpkı bugün olduğu gibi.kendileri yapıyor,sonra onu hain belliyor,sonra da haini içeri tıkan olarak herkesin gözünde kahraman olduğunu sanıyor.evet sadece sanıyor,ama göreceğiz,biraz beklemek gerek,biraz.

  • kemal karakaya @deniz 2 yıl önce yorumlandı

   tabiki nurullah cahanin yaptigi yanlis hareketler var. ama bu mesele cahanin çok üzerinde

  • TURAN BÜYÜKARSLAN. 2 yıl önce yorumlandı

   uyari niteliğinde harika bir yazi olmuş.kimse darilip gücenmesin.kendisinide yarginin yerine koymasin.elinize saglik.

  • Müfteriler 2 yıl önce yorumlandı

   fetö ile hiç bir zaman yan yana gelmeyen vatan sever atatürkçüler milliyetçiler var belediyenin açığa aldığı memurlar arasında. bu iftirayı atan müfterilet ( onlar kendini iyi bilir attıkları iftirada boğulacaklar.

  • çeko @Yılmaz Başakcı 2 yıl önce yorumlandı

   ben devlet memuruyum,atatürk inkilaplarıyla yogrulmuş vatan sever,hukugun üstünlügü laik sosyal devleten yana yaşadım ve yaşıyacagım,ftö diye yapılanan hainlere,mollalara karşı duran kemalilist biriyim,ıuşakta uzaktan yakından ilişkisi olmayan belediyede çalışan bir kişinin babasıyım,ben çocugumu tanımıyacak kadar aptal degilim hepsi siyasice oynanan bir oyun,adalete güveniyorum aadalet personeliyim,sonuna kadar takipcisiyim,aklanınca başkan ne diyecek degil hukuki süreci biz devam edirecegiz,umutsuzluga hiç kapılmadım dogacak güneş elbette mazlumların üzerine dogacaktır

  • .. 2 yıl önce yorumlandı

   cahan, ne kadarfeto düşmanı varsa hepsini toplamış

  • net 2 yıl önce yorumlandı

   iddia ediyorum nurullah cahan ve ekibi yıl sonunu göremez ve yapmayı düşündüğü sanayi sitesi önündeki tesislere gider.

  • ha 2 yıl önce yorumlandı

   alim tunç fetöye karşı nasıl bir mücadele vermiş yıl yıl çıkıp açıklasın zira ben bir vatandaş olarak çok merak ediyorum

  • Recep Özcan 2 yıl önce yorumlandı

   kim o meydana inip foto veriyorsa hepsi fetöcülüğü kesin bilinen insanlar.yani aslında kendilerini kurtarmak için gidiyorlar o meydana ama halkta biliyor hakta biliyor gerçeği tabi savcılar hakimlerde biliyor. alim tunçta altayda cahanda sırasıyla meydandan kolu kelepçeli çıkartılacak göreceksiniz. aksi takdirde bu operasyon yalan olur ve hiç faydası olmaz millete.

  • yeni paralel menzil 2 yıl önce yorumlandı

   ama onun ömrüde fazla degil en fazla 3 ay .menzile operasyonlar başladıgında bu insanlarla aynı cografyada yaşamak zorunda oldugunuzdan ötürü tiksineceksiniz.......

  • terzi 2 yıl önce yorumlandı

   cahan belediyedeki paralelcileri yazmamış listeye gitmiş nerde kendisine boyun eğmeyen atatürkçü ve ülkücü var onları yazmış. erçetin akbulut gibi bir kaç ali erdogan kalıntısı hariç o listede f tipi yok. belediyede asıl f tipleri cahanın yaninda.

  • Rty 2 yıl önce yorumlandı

   n.cahan kendini kahraman gostermeye calisiyor.cahanda en az fetocular kadar paralel birisidir.menzilcilerin ele basidir.

  • uşaklı 2 yıl önce yorumlandı

   belediyede çalışanları akp li değil fetocu diye işten uzaklaştıran o insanların vaballerini alan şahıslar devran dönünce nasıl insanların yüzlerine bakacaklar acaba başkan ve yanındaki yalakalar
   işçi memur ile uğraşacaklari yerde çalmadan hizmet vermelerini bekliyoruz uşaklilar olarak

  • evet darbe tiyatrosu 2 yıl önce yorumlandı

   yazarın yazının başında belirtiği gibi üç beş tank bir kaç uçakla darbe olmaz.ama olur bunun adı sadece tiyarodur

  • neler olduğunu görün 2 yıl önce yorumlandı

   Ethem Nejat, ülkemizin her yerinde heykeli dikilmesi gereken çok önemli bir şahsiyet olduğu halde, 1950'li yılların antikomünist dalgası içinde bütünüyle unutulmaya terk edilecektir.

  • umarım toplum bunlara evrilir 2 yıl önce yorumlandı

   ethem nejat ormancılığı teşvik etmek için fidanlıklar kurmuş, ziraat müzesi açmış, konserve yapımını teşvik etmek amacıyla atölyelerin kurulmasına önayak olmuştur. buradan elde edilen gelirler çeşitli projelerde değerlendirilmiştir.

  • bu ülke bu türkü neden tanımaz 2 yıl önce yorumlandı

   ethem nejat köy enstitüleri olarak ünlenecek okulların ilk örneği olanturan örnek okulu'nu inşa eder. okul için her türden alet edevatın yanı sıra, atölyeler ve deney odaları yaptırır, birçok çalgı aletinin öğretildiği müzik kursları düzenler, okul bünyesinde izci kolu kurdurur. öğrencilerini ve öğretmenleri bölgenin dağını, taşını, ormanını, gölünü keşfe çıkarır. ona göre "orta asya'dan bu yana türk milleti hep ayakta ve at üstünde yaşadı, ama osmanlı'dan bu yana sadece miskince oturmaktadır.

  • Türkçülerimiz, en büyük vatanseverlerimizi neden bilmiyorlar 2 yıl önce yorumlandı

   "vatandaş! vatanını seviyor musun? esir olmak istemiyor musun? yerli malı kullanımı için seferber ol!" ethem nejat
   "orta asya'dan bu yana türk milleti hep ayakta ve at üstünde yaşadı, ama osmanlı'dan bu yana sadece miskince oturmaktadır".ethem nejat

   ona göre ülkenin gerilemesinin birçok nedeni vardı, fakat asıl neden eğitimde aranmalıdır. türk insanını mahvedip geri bırakan şey, osmanlı'nın geri kalmış eğitim anlayışıydı. ancak esas sorun öğretmenlerin kendisindeydi, çünkü mevcut öğretmen yetiştirmeyöntemi en başta öğretmenlerin kendisini içten içeçürütmekteydi.

   öğretmenler öğrencileri aydınlatmamakta, onlaraçağdaş bilgi ve dünyayı değiştirme yöntemi kazandırmamakta, sorgulamayı öğretmeyip ezberi dayatmakta, gençlerin beyninihayatta pratikherhangi bir yararı olmayan kuru bilgilerle doldurmakta; okul dışındaki vakitlerini aylaklık ederek, kahve köşelerinde tavla oynayarak öldürmektedirler.

  • Yılmaz Başakcı 2 yıl önce yorumlandı

   ben bu listedeki isimlere baktım. bu listede feto örgütü ile hiç bir alakası olmayan insanlar var bu çok buyuk bir vebaldir kul hakkıdır osman tinaz, tuncay akbulut, i̇skender tekçe, mehmet emin kahraman, i̇sa memiş ve bunun gibi tanıdığım isimler var içlerinde. i̇nşAllah başkan en kısa zamanada bu yanlıştan döner.

  • din kitapları hurafelerden temizlensin. 2 yıl önce yorumlandı

   trt kanalında nakşibendilikle ilgili şu açıklama yapıldı"nakşibendilikte hiç bir şekilde kıyafet zorlaması örtünme zorlaması ve isteği yoktur"yani bu isteği yapanlar türkleri yönetmek için yobazlaştırmaya ,akıl ve bilimden uzak tutmaya çalışan adb merkezli din tarikatlarıdır.türkiye ve ortadoğu uyansın artık,din diye uyuşturulup sömürüldüğünü,halkın birbirine düşman edildiğini,

  • be 2 yıl önce yorumlandı

   bakınız tayyip erdoğanın abd ve fetöyle mücadele ettiği kesin.ancak nurullah cahan gibi abd merkezli suudi dinciler bu mücadeleyi yobaz gerici şovlara dönüştürerek aslında abd nin istediğini yapmaktadır.tayyip erdoğan ışıdla ,abd ile gerici din örgütleriyle ilişiğini kesmiştir,hain olduklarını görmüştür.

  • sssssssssss 2 yıl önce yorumlandı

   bugüne kadar mit ülkesini korumak için değil,atatürkçüleri fişlemek için çalışmış.

  • ddddddddddddd 2 yıl önce yorumlandı

   solcuları ,atatürkçüleri "bunlar dinsiz bunlar dinimizi götürecek ,bunlar komünist ,karılarını paylaşırlar "gibi saçma salak korkularla halka solculara ve atatürkçülere karşı korku oluşturanlar abd ve cıa merkezli tarikat ve cemaatlerdir.komünizmle mücadele dernekleri de bunun için kurdurulmuştur,yani ülkenin aydın düşünen insanlarını yobaz gerici yapılara yok ettirerek,türkiyeyi ele geçrimek ,halkı birbirine kırdırarak hem darbe zemini oluşturulmuş hem de ülkenin duyarlı insanları birbirine düşman edilmiştir.umarım bu sağ ve soldaki insanlara ders olur ve abd ve düşman merkezli saldırılara ve dindarlara ,dernek ve tarikatlara karşı uyanık olur.

  • deniz @KEMAL KARAKAYA 2 yıl önce yorumlandı

   peki nurullah cahanın yaptığı doğru mu?nurullah cahan ikna olmamış ki,o zannetmiş ki,parelel diye numara çevirip muhalefeti toplayacağız sanmış.tayyip eroğana zarar veren onun davranışları ,bunu siz anlayın önceki ,millet de samimi olduğunuza inansın.yani akp nin için de fetöcü olmasada fetöye hizmet eden çok.

  • arapça müzikler eşliğinde demokrasi? 2 yıl önce yorumlandı

   demokrasi için meydanda arapça müzikler çalıyorlar, rte şarkıları da...!?
   bu etkinliği demokrasi etkinliği değil akp lilere düzenlenen bir festival gibi algılıyorum, belediye bütçesi ile yapılmasını ise adil bulmuyorum.
   ülkemiz büyük bir bela atlattı. militer rejim hepimiz için büyük bir felaket olurdu. şimdi bu belayı savuşturduk diye demokrasinin geldiğine inanmıyorum. avrupa standartlarında bir demokrasi ne güzel olurdu.

  • ffff 2 yıl önce yorumlandı

   nurullah cahanın görevden uzaklaştırdığı kişilere bakınca darbeye hizmet ettiğini düşünüyor insan ve meydanlara çıkmak istese de çıkmıyor,nurullah cahanın suçladığı insanlar akpden önce fetö düşmanıydı.

  • fetö işgalciydi , 2 yıl önce yorumlandı

   bir chpli olarak tayyip erdoğanın mücadelesini çok önemli buluyorum,ve tutuklananlar gerçekten bu örgütle hatta işgalle mücadele ettiğini gösteriyor.ancak nurullah cahanın yaptığı tayyip erdoğanı baltalamaktan başka bir şey değil,yani fetöye hizmet etmekten başka bir şey değil,çünkü göz altına alınanların fetöyle alaksı yok.bu nedenle de halk ne düşünecek tayyip erdoğanın muhalefeti yok etmeye çalıştığını düşünecek.akp lillerin nurullah cahanın uygulamasını genel merkeze anlatmaları gerekir

  • paralel paralel 2 yıl önce yorumlandı

   ne kadar adam varsa paralelci bildiğimiz sadece onlar gelip selfie çektirip kendilerince paralelci olmadıklarını ispat etmiş oluyorlar. sanki savcılar hakimler salak delil olarak meydandaki fotonuzu gösterirsiniz artık. değil meydanda foto çektirmek tankalrın önüne yatsanız paralelci iseniz kurtulamazsınız, kurtulmamalı ve ettiklerinizin bedelini ödemelisiniz.

  • KEMAL KARAKAYA 2 yıl önce yorumlandı

   memleketin meclisi bombalanmış siz hala akp düşmanliğinizdan dolayi bir kaç tanktan bahsediyorsunuz. akp tayyip düşnaliği sizin gözlerinizi karartmış. eminim sizler de tayyip gitsinde gerekirse suriye olalim havasindasiniz. yaziklar olsun.

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366