Hani Erdoğan ve Öcalan Başkanlıkta söz kesti demiştin ya Bahçeli; nişanı üçünüz mü takacaksınız?

12 Aralık 2016, 08:15
Hani Erdoğan ve Öcalan Başkanlıkta söz kesti demiştin ya Bahçeli; nişanı üçünüz mü takacaksınız?
Nurullah Çavuşoğlu
Çok değil bir buçuk yıl önce yani Şubat 2015'te MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli "Erdoğan ve Öcalan Başkanlıkta söz kesti" demişti. Peki şimdi bu sözü söylediği tarihten bu yana ne değişti acaba da Sayın Bahçeli Başkanlık Sistemini getirmek için ne mümkünse yapıyor? Bu sorunun yanıtını bulmak için siyaset bilimci olmaya lüzum yok. Zaten sokaktaki en sade vatandaş bile biliyor artık Bahçeli'nin AKP Milletvekili adayı olabilmek için ne mümkünse yaptığını.

Yine MHP'de üst düzey temsil yetkisi yada görev almış insanlar bile söylüyor artık Bahçeli'nin partisine ve Ülkücü hareketin iradesine karşı büyük bir ihanet içerisinde olduğunu. Düşünün Türkiye'nin ideolojiye dayalı kitle partileri arasında en köklü partilerinden birisi olan Milliyetçi Hareket Partisinin efsanevi lideri Alparslan Türkeş'in oğulları Partilerini satıp AKP Saflarına katılmışlar, Partinin epeyce zamandır Genel Başkanlığını yürüten ve koltuğa sımsıkı yapışıp partiyi dağıtma pahasına kalkmayan en önemli ismi de AKP ile aynı safta Başkanlık için mücadele veriyor. Üstelik Vatan tehdit ve tehlike altında iken, Ülkenin her yeri adeta kan gölüne dönmüşken ve ülke bütünlüğü ve Devletimiz büyük tehdit altında iken. Bahçeli ve Yıldırım'ın bu hareketine sosyal medyada çok güzel yakıştırmalar yapılıyor hani mahalle yanarken, mahallenin bekçisi düdüğünü siliyor nevinden yapılan yakıştırmaları söylüyorum bazıları cuk oturuyor. Parti tabanı verdiği oydan çoktan pişman oldu Bahçeli'nin MHP'sine ama geri alma şansı yok.

Çünkü MHP'ye oy veren kitle asla AKP'nin bunca yaptığına rağmen AKP'ye sırf sağ parti diye oy vermeyecek bir akla ve ferasete sahiptir. Bahçeli adeta hulle yöntemiyle MHP'ye verilen oyları AKP'ye kullandırmaktadır. Peki şimdi Türk Milletini Başkanlık sistemine ikna etmek için AKP'den fazla efor harcadığını gördüğümüz Bahçeli ne amaçlıyor olabilir?

Bundan yaklaşık bir yıl kadar önce verdiğim bir mülakatta hatırlayın adeta bu günleri sizlere aktarmıştım. Söylediğim zaman pek çok insan açısından inanılır gibi olmadığını ve eleştiri alabileceğimi bile bile daha o tarihlerde Bahçeli'nin MHP'yi dağıtmak ve MHP'nin oylarını AKP'ye aktarmak maksatlı hareket ettiğini düşündüğümüz söylemiştim. Üstelik ben bunu söylediğim tarihlerde Bahçeli henüz AKP'ye uzak söylemelerle politika üretiyordu güya. Mesela 7 Haziran seçimleri öncesi yaptığı bir konuşmada Bahçeli; "AKP'de bundan sonra milliyetçi oyların kalacağını ihtimal vermiyorum. Zaten kalıyorsa orada milliyetçilik iddiasından vazgeçmişler demektir." aynen bu sözleri sarfediyordu. Yine aynı dönemde Bahçeli, dönemin AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'ndan Serok Ahmet diye bahsettiği bir konuşmasında "Recep Tayyip Erdoğan artı AKP. Dolayısıyla parantez içinde Serok Ahmed artı PKK parantez içinde İmralı canisi. Koalisyon zaten kurulmuş vaziyette. Bunun üzerini örtüyorlar." Şeklinde konuşuyordu. Yani açık açık AKP'nin PKK ve İmralı Canisi ile ortak bir koalisyon içerisinde bulunduklarını beyan eden konuşmalar yapıyordu. Aynı Bahçeli başka bir konuşmasında AKP'den memnun olanları sıralarken "Havuzcular, kutucular, kasacılar, rüşvetçiler, yolsuzluk çeteleri AKP’den memnundur. Kara paracılar, altın kaçakçıları, imar vurguncuları, arazi yağmacıları, ihale mafyaları, kul hakkını çalan şerefsizler AKP ile fazlasıyla mutludur" şeklinde konuşuyordu. AKP İle HDP'yi olimpiyat halkası gibi birbirinin içine geçmiş ayrı gibi görünen ama birlikte hareket eden iki parti olarakta gösteren Bahçeli; AKP İçindeki pek çok Milletvekili Adayının (Şimdi pek çoğu Vekil oldu) aslında HDP'ye sempati duyan isimlerden oluştuğunu da söylemekteydi.

Peki Bahçeli AKP'yi HDP ile PKK ile Öcalan ile birlikte gösteriyorken biz neden Bahçeli'nin MHP'yi dağıtmak maksatlı hareket ettiğini ve de AKP'nin değirmenine su taşımakta olduğunu söylemiştik? İşte bu sorunun birinci cevabını bu günlerde yaşananlar açıkça ortaya koyuyor. İkinci cevabına gelince Uşak'a CFR (Masonik Yahudi Kuruluşu) Yönetim Kurulu Üyesi olduğunu bile bile Durmuş Yılmaz'ı Uşak Milletvekili yapan Bahçeli'nin, ileriye dönük hangi hesaplar içinde olduğunu görmüş ve önceden bu öngörülerimizi haber vermiştik. O dönemin MHP İl Başkanı Ali Kurt bizi komplo teorisyenliği ile suçlamıştı. Tıpke Gülen'ciler Devlet içersinde gizli bir örgütlenme peşinde ve Devleti ele geçirmeyi hedefliyorlar dediğimizde bize komplo teorisyeni diyen Fetullahçılar gibi, bazı MHP'liler de bizi komplo teorisyenliği ile suçlayıvermişti hatırlarsanız. Şimdi yaşananlar bu öngörülerde ve çekincelerimizde ne kadar haklı çıktığımızı ortaya koymaktadır.

Şimdi AKMHP işi tutar mı? MHP'ye oy veren kitle ve de ülkücüler günümüzde AKP'ye oy veren kitlenin bile çoğunluğunun tekrar oy vermeyi düşünmediği AKP'ye oy verir mi? Milliyetçiliği ayaklar altına aldık diyenlere, FETÖ'cülerin ülkücülere kumpas kurmalarına göz yuman hatta alkış tutanlara, Habur'da teröristleri karşılayıp çadır mahkemelerde affediverenlere, ağzından Türk'üm kelimesi dahi çıkmayanlara yani AKP'ye oy verirler mi? Bunu yaşayarak göreceğiz anlaşılan. Anlaşılan Bahçeli, Ülkücü camiayı ve MHP'ye oy veren kitleyi bu sınavla da sınayacak yani belki de partisini seçimlere götürmeyerek havlu atacak ve AKP'ye oy vermeye tabanını mecbur etmeye çalışacak öyle görünüyor. Bir zamanlar paylaşım sitelerinden AKP'yi AKPKK diye eleştiren Ülkücü arkadaşlarımız gizliden yürütülen bu ortaklık ayyuka çıktığında halkın huzuruna çıkıp biz AKP'ye oy vereceğiz diyebilecekler mi? Ben bu sorunun cevabını biliyorum ama şimdilik vermeyeceğim. Peki Sizce?


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 5 yorum mevcut

  • İsmet Özadam 1 yıl önce yorumlandı

   sayın yorumcular
   eleştiri dahi yapamadığınız bir sanal alemde az delikanlı olunda hakaretlerinizi isim ve soy isminizi yazarak gerçekleştirin.tarla faresi gibi feyk isimler kullanmayın

  • bahçeli akp ye geçse 1 yıl önce yorumlandı

   bahçeli mi yoksa tuğrul türkeş mi akp ye daha çok faydası dokunandır diye sorsalar, ben bahçeli derim.

  • Ülkücü Akpye oy vermez 1 yıl önce yorumlandı

   hiç bir ülkücü akpye oy vermez sayın çavuşoğlu bunu sende çok iyi biliyorsun. ülkücü islami ahlak türklük gurur ve şuurunu yaşamayan akp zihniyeti ile yanyana bile gelemez. bahçeli bu yaptıklarının bedelini çok ağır ödeyecektir.

  • bahçeli eşşeğe binmiş yağ nasip demiş :) 1 yıl önce yorumlandı

   çok haklısınız nurullah bey ama atladığınız nokta şu iş artık nişan faslından çıkmış bahçeli gelin olmuş ata bindim sanıp eşşeğe binmiş ya nasip demek istemiş ama "yağ" nasip çıkmış gidiyo sonuç milliyetçilerin artık bahçeliye güveni ve itibarı kalmamıştır meralci ya da şucu bucu olduğum düşünülmesin meralinde kim olduğunu öğrendi milliyetçi kardeşlerim zaten

  • bahçeli hangi sınıfa girdi acaba akp'den memnun 1 yıl önce yorumlandı

   "havuzcular, kutucular, kasacılar, rüşvetçiler, yolsuzluk çeteleri akpden memnundur. kara paracılar, altın kaçakçıları, imar vurguncuları, arazi yağmacıları, ihale mafyaları, kul hakkını çalan şerefsizler akp ile fazlasıyla mutludur" İmza Bahçeli.

  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366