Tahsin Erdem: Belge Yok, Uşak Haber Merkezi: İşte Belge!


Tahsin Erdem: Belge Yok, Uşak Haber Merkezi: İşte Belge!

Geçtiğimiz pazartesi günü daha önce yaptığımız bir habere sözüm ona yanıt veren Banaz Belediye Başkanı Tahsin Erdem'e düzenlediği basın toplantısında haberimize konu olan plan değişikliği ve benzinlik inşaatıyla ilgili yürütmeyi durdurma kararının çıkıp çıkmadığını sormuştuk. Erdem, varsa belgeniz gösterin, şeklinde yanıtlamıştı. Kendisinin bu isteğini kırmadık, belgeye ulaştık. Ve yayınlıyoruz.

22 Ekim 2011 Cumartesi 23:35
Tahsin Erdem: Belge Yok, Uşak Haber Merkezi: İşte Belge!

2 Ekim 2011 tarihinde yaptığımız "Tahsin Erdem Banaz'ı "Erdemler City"e Mi Çevirmek İstiyor?" başlıklı haberimiz özellikle Banaz'ın gündemine bomba gibi düşmüştü. 10 bin'in üzerinde okunan 250'ye yakın kişi tarafından paylaşım sitesi Facebook'ta ve Twitter'da paylaşılmış, altına onaylanmış 83 yorum almış olan bu haberimizde ve altına özellikle Banaz halkı tarafından yapılan yorumlarda yer alan iddialara cevap vermek üzere Banaz Belediye Başkanı Tahsin Erdem 17 Ekim 2011 tarihinde bir basın toplantısı düzenlemişti.

Banaz ilçesinde belediye hoparlörlerinden de ilan edilen ve halka da açık olarak gerçekleştirilen basın toplantısında Sayın Tahsin Erdem'in verdiği yanıtları noktası virgülüne kaleme almış ve videosunu da koyarak aynı gün haberleştirmiştik.

Erdem, yaptığı açıklamada haberimize konu olan en önemli iddiayı hiç gündemine almamış, yapılan plan değişikliği ile oluşturulan arsaya yaptığı benzin istasyonu ile ilgili tek kelime etmemişti. Yine haberimizde belirtilen Banaz Belediyesi'ne ait araçların benzinliğin inşaatında kullanıldığına dair iddiaya da "doğrudur, ancak hepsi iki saat çalıştı ve makbuzları elimde, isteyenin gözüne sokarım" şeklinde cevap vermişti.

Haber okunduğunda da görülecektir ki biz o haberi yapmadan önce aynı soruyu kendisine sormuş ve yine o gün aynı cevabı almış; bu cevabını da o haberin içinde zaten belirtmiştik. Dolayısıyla Sayın Erdem bizim haberimizin içinde zaten var olan bir cümleyi aynıyla kurarak iddialara sözde cevap vermiştir. Belediye araçlarının iki saat ya da 200 saat çalışmasının hiçbir önemi yoktur. Zenginliğinden her fırsatta övünerek bahseden Erdem'in bu araçların bedelini ödeyeceğinden de kuşkumuz yoktur. Ancak, bir belediye başkanının ortağı olduğu bir benzinlik inşaatında kendi belediyesinin iş makinalarını bedelini fazlasıyla ödeyerekte olsa, (üstelik özelde çalıştırabileceği bir sürü alternatifi varken) çalıştırması ne kadar etiktir bunun takdirini de halkın vicdanı yapacaktır.

Haberimizdeki iddialara cevap vermekten daha ziyade hakaret yağdırmayı ve kendisinin ve ailesinin büyüklüğünü anlatmayı tercih eden, fakat okuyucuların yorumlarına cevap vermeyi de ihmal etmeyen Erdem'e "sorusu olan varsa sorabilir" demesi üzerine şu soruyu yöneltmiştik:

"Sayın Başkanım, haberimize konu olan ve Bölge İdare Mahkemesi'nde davası görüşülen benzinlik inşaatıyla ilgili yürütmeyi durdurma kararının çıktığı doğru mu?"

Muhabirimizin bu sorusuna Tahsin Erdem, "bizim elimize ulaşmış böyle bir karar yok. Varsayımlar üzerine soru sormayın, varsa elinizde belgeniz ortaya koyun" şeklinde cevap vermişti.

Erdem'in bu talebini kırmayan Uşak Haber Merkezi ekibi bahse konu olan yürütmeyi durdruma kararının belgesine ulaştı. Nasıl ki Sayın Erdem'in iddialara verdiği yanıtları objektif habercilik anlayışımız gereği yorumsuz yayınlamışsak bu kararın belgesini de yine objektif habercilik anlayışımız gereği yayımlıyoruz.


(Resmi büyütmek için üzerine tıklayın)


(Resmi büyütmek için üzerine tıklayın)(Resmi büyütmek için üzerine tıklayın)


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 39 yorum mevcut

  • a 7 yıl önce yorumlandı

   sayın başkan yaptığın pisliği temizlemek senin kendine düşer. Belediye meclisindeki arkadaşlarınızı kendi menfaatiniz için hakında üç tane yürütmeyi durduma kararı verilmiş bir konuda neden karar aldırıp mesuliyet altına sokuyorsun. Bu insanlar seninle birlikte olanl insanlar değilmi. Lütfen onları zor duruma düşürme.

  • evet hadi bakalım 7 yıl önce yorumlandı

   Evet sayın sosyal demokrasi iddiasında bulunan chpli kardeşler görelim bakalım şimdi sosyal demokrasinizi Tahsin Erdem Yürütmenin durdurulması kararı alınan benzinliğinin imarını tekrar encümenden geçirmeye çalışıyor mahkemelik olmuş bir yeri tekrar encümene getirmekle neyi amaçlıyor ayrıca eğer belediyedeki chpliler gerçekten sosyal demokrasicimi yoksa sosyal erdemcimi ortaya çıkacak buyrun Banazlılar Yarın şenlik var

  • banazlı kürşat 7 yıl önce yorumlandı

   Buyrun sayın banazlılar ve hala erdemci olanlar. bu adamların ne kadar hukuk tanımaz olduğunun size ispatı. bölge idare mahkemesinin almış olduğu yürütmeyi durdurma kararı sizlerin gözünün önünde dururken benzinliğin inşaatı son hız devam ediyor. neden biliyor musunuz? çünkü mahkeme kararını temyize götürdüler en az 1 sene daha vakit kazandılar ve bu 1 sene içerisinde o benzinliği 3-5 sefer bitirirler. hukuk boşluklarından faydalanmak diye buna denir. nerde kaldı sosyal demokratlık? nerde kaldı solculuk? Bir musubet bin nasihattan yeğdir derler. alın size banazın başındaki musubet. alın size sizin oylarınızla seçilmişliğin verdiği gücü kendisi için kullanmanın resmi. 2 buçuk sene sonra bu günleri unutmazsınız inşallah. çünkü bunlar unutur ve unutturmak ister. kendisi olmazsa yeğenini, kardeşini başkan yapmak isterler. Banazı kendi sömürgesi zanneden zihniyete artık dur deme vaktidir....

  • tos 7 yıl önce yorumlandı

   sayın başkan evrakı birilerinin gözüne sokacaktıda noldu?hem düzenlediği toplantıda abisinin benzinliğinden geçen yolun doğru olup olmadığı hakkındada bilgi vermedi banazlılara.suskun kalmak kabullenmek değilmidir.Sayın başkan sen sustukça bizler meftaları rahatsız etmeye devam ediyoruz. Bu işin vebali senin ve ailenin üstünedir bilgin olsun.YAŞAYAN BİRİYLE HELALLEŞEBİLİRSİN BELKİ AMA ÖLMÜŞLERLE HELALLEŞMEN MÜMKÜN OLAMAZ.

  • banaz 7 yıl önce yorumlandı

   Hala şu Klimalar kimden alındığı ile ilgi tam bir açıklama gelmedi Uşaktan alındığı söylemiş Sayın Başkanım ama orasınında Tiritoğlu beyaz eşya olduğu onların da teyze çocukları olduğu haberi konuşuluyor

  • banaz 7 yıl önce yorumlandı

   Her ne kadar hisse oranlarının fazlası kendilerinde olmalarına rağmen Bantaş hala banazın kanayan bir yarası Yönetim kurulu başkanının oradan çok ciddi bir miktar maaş aldığı yakın zamana kadar arbasınında bantaşın olduğu yakıtından masrafına kadar bantaşın ödediği söyleniyor tabiii şu an araba yokmuş

  • banazdan 7 yıl önce yorumlandı

   ilk seçiminde oyumu vermiştim Tahsin beye.neden verdim?!çünkü
   1-soylu soplu bir aileden geliyordu
   2-daha önce esnaftan bir kimse banaza reis olmamıştı
   3-iyi kötü arçelik dükkanını beklerken alışverişim oldu,samimiydi
   sonuçta üstün bir çoğunlukla başkan yaptık Tahsin beyi.aradan beş yıl geçti,bir şeyler yapmaya çalıştı(mesala benim paramla benim sokağıma taş döşedi)fenada değildi,her gidenin arkasından söylenildiği gibi ENKAZ DEVRALDI?!
   Neyse zaman ikinci seçime gelince düşündüm kime verilir bu oy diye yine seçenek yoktu gidip verecektikTahsin beye.Takii seçimden önceki gece rakip parti üyesi arkadaşımın beni yatağımdan kaldırıp 80-60-30 yaş gruplarındaki adamların gece 2-3 civarı Mahire Eynel İlkokulu civarında yanında bir kaç araçla beraber kapı kapı dolaştığını görünceye kadar.O arkadaşımın dediği;hava karardığından beri bu adamların kapı aşındırdıkları ve artık müdahale edilemez duruma geldikleriydi.bende sonuç belli olduğu için sandıkta bastım birine mühürü oda olamadı zaten.

  • yorumcu 7 yıl önce yorumlandı

   ilk seçimler geldiğinde kaleyi görecek herkes. uzun yıllar CHP banazzda zor kazanır bana kalırsa

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv