Keşke en başta; ABD ve İsrai'lin BOP'u yerine Atatürk'ün Ortadoğu Projesini uygulasaydık!

15 Ağustos 2016, 08:54
Keşke en başta; ABD ve İsrai'lin BOP'u yerine Atatürk'ün Ortadoğu Projesini uygulasaydık!
Nurullah Çavuşoğlu
BOP, AB, Ilımlı İslam, Medeniyetler İttifakı, NATO vs. hepsi de batı menşeili projeler ve başka dünya devlet ve milletlerinin çıkarlarını korumak maksatlı oluşturulmuş projeler. Hiç birisinde de Türk'e ait Türk'ün lehine tek satır ya da tek konu yok. Peki o halde biz bizim bölünmemiz parçalanmamız için hazırlandığı aşikar olan bu projelere nasıl hangi mantıkla ortak olduk ya da olmaya çalıştık? Peki bizim Türk Milleti olarak projemiz yok muydu? Her şeyi bizim adımıza düşünen Atatürk; madem bu günleri öngördüyse ki öngörmüş, bize çıkış yollarını söylememiş midir? Ya da bizim için planlar ve projeler yapmamış mıdır? Evet aslında Atatürk'ün 80 yıl önceden bizim tasarladığı günümüz için planladığı pek çok proje var ama bu Milletten bütün bunlar maalesef gizlene gelmiştir? Peki nedir Atatürk'ün vasiyetleri ya da nasihatleri? Atatürk'ün proje ya da planları? 
 
AKP İktidarı 12 yıl boyunca ABD ve İsrail menşeili projelerin taşeron ülkesi olmaktan ileriye gitmeyen bir dış politika izledi maalesef. Maalesef gündüz havai fişek atıp Avrupa Birliği'ne giriyoruz diye kutlamamızın ardından 10 yıl geçti ama geldiğimiz nokta da AB bile dağılma sürecine girdi. Yani girmek için yüzlerce kanun çıkartıp tavizler verdiğimiz Devlet bütçesinden ciddi harcamalar yaptığımız AB'den artık kurucu üyeleri bile çıkma noktasına geldi. İspanya ile birlikte eş başkanlığını yürüttüğümüz, dünyanın masraflarını boca ederek hayata geçirmeye çalıştığımız Medeniyetler İttifakı projesi de, tıpkı gençlerimizin Hristiyanlaştırılmasına zemin hazırlamak, İslam'ın yüceliğine ve yeryüzündeki tek hak din olduğu gerçeğine gölge düşürmek  pahasına, onlarca etkinlik ile devasa bütçeler ayırarak gerçekleştirdiğimiz Dinler Arası Diyalog projesi gibi iflas eden ve tarihin tozlu sayfalarındaki yerini alan beyhude uğraşlarımız arasındaki yerini aldı. Yine Büyük Ortadoğu ya da Genişletilmiş Ortadoğu adı altındaki ABD İsrail İngiliz ortak yapımı olduğu bilinen ve bazı Avrupa Birliği üyesi ülkelerinde desteği ile neşvüneva buldurmaya çalıştığımız, eş başkanlığını yürüttüğümüz, BOP gibi diğer batı projeleri ile beraber çöktü. Çökmesine çöktü de Avrupa Birliği projesine ortak olmak isterken, bırakınız Avrupa ülkelerinde serbest dolaşım hakkı bulmayı, yıllar önce gurbetçi olarak Avrupa'ya giden vatandaşlarımızın bile huzurunu kaçırmış olduk. Bizzat Erdoğan'ın dillendirdiği asimile değil entegre olun çağrıları Avrupa ülkelerinin elini güçlendirdi ve böylece Avrupa'da yaşayan Türklerin üzerindeki entegrasyon ile ilgili baskı ve zulümler arttı. Türk'leri Avrupalı gibi düşünüp yaşamaya mecbur edercesine davranma hakkını kendinde buldu AB Ülkelerinin hükümetleri. 
 
Yine BOP dedik, bütün Ortadoğu kan gölüne döndü, Milyonlarca Müslümanın ırzına geçti ABD'nin yolladığı psikopat caniler ve milyonlarca Müslümanın canına kıydılar. Ortadoğu ülkeleri karman çorman bir hale geldi. Ne BOP ne AB ne Medeniyetler İttifakı ne de Dinler Arası Diyalog projelerinden zerre miskalde hayır görmedi Türk Milleti ve Devleti. Oysa Atatürk bize yıllar evvelden nasıl bir dış politika izlememiz gerektiğini yıllar evvelden salık vermiş nasihat etmişti keşke dinleyip, en baştan Atatürk'ün gösterdiği istikamette hareket etmiş olsaydık. O zaman bu saçma sapan projelere kuyruk olmak yerine, başka projelere öncülük eden bir ülke olacaktık ve dolayısıyla şu anda bu projeler sebebiyle kaybettiğimiz Milyarlarca doları milletimizin refah seviyesini artırmak ya da Devletimizi güçlendirmek için kullanabilecektik. Bu projelere bizler ortak olmasaydık, milyonlarca insanın ölmesine belki engel olamayabilirdik ama hiç değilse bu malum mezalimde pay sahibi olmayacaktık. Türk Milleti olarak bizim sorumluluğumuz olmayacaktı. Allah'tan şerefli Türk ordusu siyasetin aklına uyup Ortadoğu'ya girmedi de ABD'ye askerlik yapıp Türkler olarak milyonlarca Müslümanın kanına elimizi bulaştırmamış olduk. Bildiğiniz üzere siyasetçilerimize kalsa çoktan Ortadoğu bataklığına girmişti Türk Ordusu. Binlerce gencimizin Hristiyan olmasına sebep olmayacaktık Dinler Arası Diyalog yapmasaydık ve dinimiz bu gün kendi insanımızın kafasında sorgulanma noktasına gelmiş olmayacaktı. Peki ya Atatürk'ün projesi neydi bu hususta? Sorusunun yanıtını şimdi sizlerle paylaşarak yazımı sürdüreceğim.  
  
Türkiye'nin kadri maalesef pekte bilinmeyen önemli değerlerinden birisi olduğunu düşündüğüm ve özellikle "O Sarışın Kurt" romanı ile "Hangi Atatürk" eserini, tanıdıklarıma, mutlaka okumaları gerektiğini salık verdiğim ünlü edebiyatçımız Atilla İlhan'ın dillendirdiği, Atatürk'e ait bir Büyük Ortadoğu Projesi var. Belki de pek çoğunuz ilk defa duydunuz ama evet yanlış duymadınız. Atatürk'ün Ortadoğu Projesi diye arama motorlarında sorgulatırsanız muhakkak Atilla İlhan'ın, yazımda bahse konu ettiğim videosunu görüp izleyebilirsiniz. Bence yazıyı okumayı yeterli bulmayın ve o konuşmayı muhakkak izleyin. Atatürk'ün aslında ne kadar ileri görüşlü bir deha olduğu, ayrıca aslında ne kadar inançlı bir Müslüman olduğu ve Müslümanlara hamilik edip İslam alemini abad etme derdinde olduğu gerçeği ile bir kez daha yüzleşmek zorunda kalacaksınız. Atilla İlhan; yazıma konu ettiğim videosunda anlattıklarını dinlediğinizde, ABD, İsrail, İngiltere ortaklığında hayata konmaya çalışılan proje Atatürk'ün vasiyetinden aparılmış ve kendi çıkarlarına göre tadilat edilerek ve değiştirilerek uygulamaya konulmuş ya da Atatürk'ün Ortadoğu ve İslam alemi ile ilgili projelerinin gerçekleşmesini önlemek adına BOP'u devreye soktuklarını düşüneceksiniz. En azından ben şahsen böyle düşündüm. Yani Atatürk ölünce de bunların Atatürk'e karşı verdikleri savaş bitmemiş ve hep Atatürk'e karşı O'nun devrim hayalinin gerçekleşmemesi adına mücadele edegelmişler. Zaten her fırsatta iftira ya da karalama yoluyla, bitmek tükenmez bir kin ve de hınçla Atatürk'e saldırıyor ya da saldıranları besliyor destekliyor olmaları hep kafama takılmıştır. Düşünsenize Demirel, Merhum Ecevit ya da Özal yıllarca Türk siyasetinde yer aldı Başbakanlık Cumhurbaşkanlığı yaptılar. Ama bırakınız iftirayı gerçekten yanlış olan hatta ihanet boyutlarına varan icraatları bile gündem edilmez oldu. Dümanlarınca da dostlarınca da unutulup gittiler. Ölümlerinin üzerinden çok vakit geçmemesine rağmen kimse onlarla uğraşmıyor.

Ama Atatürk'ü kendilerine rakip gibi görenler (yani rakip olabileceklerini zannedenler) ve düşmanları ölümünün üzerinden 80 yıla yakın bir zaman geçmiş olmasına rağmen, anlaşılmaz bir harislik içerisinde üstelik, yalanlanmak pahasına iftira ederek saldırıyorlar. Oysa Atatürk'ün idealleri doğrultusunda yaptığı planlar ve bıraktığı vasiyet ya da nasihatlermiş, bu İngiliz'i Amerikalıyı, Yahudi'yi bu kadar rahatsız eden. Bakın Ak Parti Avrupa Birliği projesine az yüz çevirir gibi olunca bütün Avrupa ve Amerikan basını hemen Türkiye aleyhinde propagandaya başladılar. Bakın Ak Parti Rus'a, Suriye'ye, yüzünü dönüp BOP işini rafa kaldırınca, aynı ülkeler ard arda rahatsızlık ifade eden açıklamalara imza atıyorlar. Bakın Türk Milleti kararlılıkla paralel terör örgütünün üzerine yürüyüp, hainlerin kökünü kazıma noktasında bir operasyona girişilince, aynı ülkelerin besleyip ülkemize ya da civarına konuşlandırdıkları köpekleri üzerimize saldırıyor. Neyse biz Milletçe bir olursak, beraber olursak, birbirimize sımsıkı kenetlenmeyi başarabilirsek, bu sıkıntı ve badirelerin üstesinden gelip rahat nefes alırız. Aksi takdirde eğilmeye devam edelim mücadeleyi terk edelim, daha fazla direnmeyelim dersek, samimi söylüyorum önce bölünür, sonra yok oluruz Allah Muhafaza. Nesillerimize bu tertemiz inancımızı ve tertemiz mazimizi medeniyetimizi aktaramayabiliriz. Düşünsenize ben yaşlandığımda torunumu sevmekten ne haz alabilirim ki; elinden tutup özgürce bayram namazına gidemiyorsam camimize. Ya da torunuma Türk olmanın gururunu tarihi kahramanlıklarımızı anlatarak nasıl yaşatabilirim ki Bağımsızlığımız elimizden giderse? O'nun için ayık olmalı ve Milli Meseleler de birlik içerisinde hareket edebilmeyi öğrenmeliyiz.  
  
Atilla İlhan'ın verdiği mülakatta bahsedildiğine göre, devri zamanında, yani 1920'de Mecliste gizli oturumlar yapılıyor ve bu gizli oturumlardan birisinde Mustafa Kemal Atatürk, meclise 19 Mayıs Millet hareketinin yurt içindeki ya da yurt dışındaki faaliyet ve emellerini anlatıyor. Bütün bunlar zapta geçiliyor. Gazi Paşa'ya Kuvvai Millîye birliklerini bir araya toplamaya çalıştığı sırada, Suriye ve Irak gibi Ortadoğu ülkelerinin bazılarından millet temsilcileri geliyor ve bize yardım edin, bizde kurtuluş mücadelesi verelim diyorlar. Çünkü O ülkeler de o zaman İngiliz ve Fransız işgali altındalar ve bağımsızlık meşalesinin Anadolu'da Mustafa Kemal tarafından yakılmasından umutlanıp, kendileri de bağımsızlığa kavuşmanın hayalini yaşıyorlar doğal olarak ve Mustafa Kemal'e birleşelim çağrısında bulunuyorlar. Gazi Mustafa Kemal o ülkelerden gelen temsilcilere siz önce kendi imkanlarınız ile kendi içinizde bağımsızlığınızı sağlayın, bakın bizde bağımsızlığımızı sağlamaya uğraş vermekteyiz. Hepimiz bağımsız ülkeler olursak ondan sonra birleşmemiz için hiç bir engel kalmaz diyor. Yani aslında Mustafa Kemal'in de hedefinde bir İslam Birliği var ama henüz şartlar olgunlaşmamış, ülkelerin bağımsızlığı kazanmış olması birleşme için ilk ve en önemli şart. Zira Fransız İngiliz ya da Amerikan boyunduruğundaki bir Müslüman topluluğun birleşmesinin hiç bir anlam ve manası da yoktur. Esirsiniz ama İslam Birliği kurmayı hedefliyorsunuz. Bir kere bu birlik İslam birliği olamaz. Çünkü İslam esareti yasaklamıştır. Asla Müslüman bir toplumun ya da Milletin esir olarak İslam'ı yaşamasına dinin kuralları kendisi müsaade etmez. 
 
Denizli Müftüsünü hatırlayın Kurtuluş Mücadelesi öncesi Cuma kılmak için Camilere doluşan insanlara ne demişti? Sizin Cuma Namazı kılmaya hakkınız yok. Çünkü esaret zilletini kabul etmiş işgal altında yaşamaya razı olmuş bir İslam ümmetine Allah; cem olma ve bir araya gelme hakkını vermiyor. Dolayısıyla esirin Cuma namazı kılması caiz değildir. Bizler özgürlük ve bağımsızlığımızı yitirdik. Bu yüzden yeniden bağımsızlığımızı kazanana dek Cuma namazı için bir araya gelip cem olamayız ve Cuma kılamayız. Şimdi hepiniz Camiden çıkın ve Kuvvai Milliye birliklerine katılın Mustafa Kemal'in emrine girin ve bağımsızlığımızı kazanana dek savaşalım. Sonra kalanlarımız gelir Cumayı kılar. Yok hiç birimiz sağ kalmazsakta, ölümümüz esaret altında yaşamamızdan, bizim için daha hayırlıdır. Namusumuz Yunan'ın süngüsünün altında ve her an tehditle karşı karşıya iken yaşamaktansa ölmeyi yeğlemeliyiz. Çünkü dinimizin gereği ve Rabbimizin emri bu yöndedir anlamında bir konuşma yapmıştı Denizli Müftüsü.  
  
İşte bu dini hakikatlerin farkında olan Gazi Mustafa Kemal; öncelikle Türk'ler ve diğer İslam Devletlerinin bağımsızlığını kazanmaları gerektiğinin farkındaydı, kafasındaki birliği oluşturmak için ve zaten planını da ona göre yapmıştı. Atatürk'ün kafasında, hep bir federasyon ya da konfederasyon şeklinde bir birlik oluşturarak İslam Birliği kurmak vardı ama sağlığında bu mümkün olmadı. Çünkü her ne kadar Türkiye ve Türk'ler bağımsızlığını kazansa da pek çok İslam Devleti tam bağımsızlığını kazanamamıştır. Gerçi Mustafa Kemal Paşa; Libya, Irak ve Suriye başta olmak üzere pek çok İslam Devletine bağımsızlıklarını kazanmaları adına her türlü desteği vermiştir daha sonra  ama maalesef istenilen ya da murad edilen bağımsızlığı, diğer Ortadoğu ülkeleri Atatürk'ün sağlığında kazanamamıştır. Atatürk'ün düşünceleri ve ufkuna ilişkin ayrıca Devlet Adamlığına ilişkin ciddi ipuçlarını görebileceğiniz anekdotlarında paylaşıldığı Atilla İlhan'ın o konuşmasını lütfen seyredin diyerek bu kadar bilgilendirmeyi yazımın uzamaması bakımından yeterli buluyorum. Keşke bütün konuşmanın içeriğini aktarabilsem. Ama yazıların uzunluğu malumunuz olduğu üzere ortak problemimiz.  
  
Netice itibarı ile demek istediğim şey şu; Bize bu güne kadar Atatürkçü geçinen rozet Atatürkçüleri bile gerçek Atatürk'ü anlatmamış maalesef ve ısrarla Atatürk'e düşman olanlar tamam da dost görünenler bile Atatürk'ün dindar yönünü bizden gizlemiş. Keşke gerçek Atatürk ile milletçe çok önceden tanışmış olsaydık ve keşke çok daha önceden beri Atatürk'ün vasiyet ve nasihatlerine kulak verip, ABD'nin planlarını uygulamak yerine Atatürk'ün plan ve projelerini uygulamaya koysaydık. Hiç değilse; Atatürk'ün vasiyet nasihat ve plan projelerini Milletle paylaşıp halka arzettiken sonra  Milletin takdirine razı olma yolunu seçseydik. Yani hiç değilse Atatürk'ün varisleri olan Türk Milleti olarak bizlerin, O'nun nasihat ve vasiyetlerini duyup öğrenme hakkımız ve uygulayıp uygulamamaya karar verme iradımız elimizden alınmasaydı. Üstelik bu haklarımızı Millet iradesine danışmadan hile ile elimizden almışsınız çok yazık. Ama geç sayılmaz, Atatürk'ün çizgisine acilen ülkeyi getirirsek samimi söylüyorum, hepimiz şöyle diyeceğiz "oh be dünya varmış"


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 10 yorum mevcut

  • Furkan erkek 1 yıl önce yorumlandı

   banu avar kitapları okuyun hemşeriler

  • bataklık nilüferi 1 yıl önce yorumlandı

   denizli müftüsünün şehrinin sokaklarında işgal güçleri dolaşırken Allahtan utanmadan Allahın dergahında huzurunda cem olup cuma kılmak isteyen uykudaki topluluğu azarlayıp atatürkün emrine girin diyerek halkı kovdugu tabloyu okurken çok duygulandım. kendisi atatürkün emrindeymiş ki halkınıda onun emrine girmeye davet etmiş hatta mecbur etmiş.uyuyan bir denizliyi tek başına uyandırmış yani.şimdi size soru şu şehrimizdeki müftü ataturk le ilgili ne düşünüyor yada onu muftü yapanlar ne düşünüyor. yada bu gün boyle bir olay yasansa sizin şehirde sizi zilletten kurtulmaya özgürlüğu kazanmaya mecbur edebilecek bütün bir şehre adeta fırça atarak atatürkün emrine girin diye huzurdan kovacak bir cami hocası yada din adamı alimi mollası müftüsü adı neysw bunu yapabilecek bir kişi varmi? byaşadığınız şehirde.bir kisi var mi cavusoğlunun tarif ettiği şehrine sıgmayan kimseler geçtim şehirden aranızda kasabaya koysak sıgmayacak ünü civar kasabaları saracak bir hoca imam öğretmen yetistirdiniz mi si

  • Papatya 1 yıl önce yorumlandı

   vatanı bölüp yönetmeye hevesli emperyalizme hizmet eden milli görüşçü cemaatçi dinci Allah topunun cezasını versin.atatürk'e düşman bir nesil yetiştirdiler amaç belliydi ülkeyi bölmek

  • Atilla İlhan'dan Atatürkün Ortadoğu Hakkında Düşünceleri 1 yıl önce yorumlandı

   https://www.youtube.com/watch?v=QUsb88M439g

  • Raziye Uçar 1 yıl önce yorumlandı

   atatürk'ün gizlenen ve yıllardır açıklanması gerektiği halde millete açıklanmayan vasiyeti konusunda atatürk'ün yaverinin torunu meriç tumluerin açıklamaları var internette lütfen bi araştırın halk olarak. göreceksinizki biz hiç bir şey bilmiyoruz ve fetö'yü başımıza bela edenler abd projelerine türk milletini kuyruk edenler asıl ihaneti onun vasiyetini açıklamayarak işlemektedirler.

  • eski tüfek 1 yıl önce yorumlandı

   atilla ilhan bu ülkedeku tanıdığım iki gerçek atatürkçüden birisidir birisi haydar baş diğeri atilla ilhan zaten ikisi de çok yakın dostturlar. rhmetliyi de hocayı da birebir tanırım ve her ikisinin de sohbetlerinde bulunmuş evlerine misafir olmuş birisi olarak söylüyorum çavuşoğlu nun dediği gibi atilla ilhanin kadrini bilmedikleri bari haydar başınkini sağken bilseydik keşke.yazar kardeşim her zamanki gibi birikim şovu yapmış. yazıninin okunmasını israrla tavsiye ediyorum ve edeceğim.

  • maalesef 1 yıl önce yorumlandı

   atatürkçü görünenler, hatta aşırı atatürkçü olduğunu iddia edenler. atatürkçülüğü islamdan bi haberlik, islamın yakınından dahi geçmemek olarak yansıttılar bu millete (namaz kılan, oruç tutan insanları, kısacası islamı yaşamak isteyen insanları hor gördüler). dindar görünenlerin ekmeğine yağ sürdüler ve prim yapmasına zemin hazırladılar. atatürk örtünmenin tümüne değil, sadece peçeye karşı iken, günümüzde tümden başörtüsünü kaldırmak için adım atmıştır kraldan çok kralcılar. bunun üzerine müslüman halkta etki-tepki hasıl olmuştur.

  • bu ülke kan dökerek kuruldu,milletçe bütünleşip atatürkte birleşelim 1 yıl önce yorumlandı

   denizli müftü gibi müftü nerde hani,dünya atatürkün mirası çalıp liderliğe oynuyor,biz de de atatürkçülük anayasadan çıkartılıyor,okullardan çıkartılıyor,ve buna ses çıkarmayan din adamına söylüyorum,"sen de vatan sevgisi millet sevgisi yok be ,ülke işgal ediliyordu senin gibiler yüzünden"

  • atatürk gibi bir lidere sahibiz lakin kıymetini bilen yok, 1 yıl önce yorumlandı

   atatürk bu günleri öngörmüş olacak ki islam aleminin türk aleminin birliğini istemiş.atatürkü n vasiyeti uygulansaydı,bugün ortadoğu böyle olmazdı,bu vasiyeti gizleyenler abd maşasıdır ,vatan hainidir,abd çıkarlarına hizmet eden işgalcidir.türkiyeyi ortadoğuyu parçalatmak terör yaratmak için kullandılar bunun karşılığında da bazı çıkar düşkünlerini iktidar yaptılar,sonunda da türkiyenin işgaline geldi sıra.

  • atatürk adam gibi adamdı 1 yıl önce yorumlandı

   yıllardır atatürkü anlatan bir din adamı var mıydı,hepsi de tayyibe ,özala oy toplayıp mevzi kapıyor zengin oluyordu.din adamları cübbeli hocaya ,fetöye hiç laf etti mi ,?hepsi de yalaka,neredeyse işgal ediliyorduk,halada tehlikedeyiz,borç batağındayız,baksana haydarpaşa garını satıp para bekleyen bir iktidar,

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sayfalar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366