Başkalaşan Gençlik

07 Mart 2011 Pazartesi 00:00
Başkalaşan Gençlik

 

Tarihe ismini altın harflerle kanıyla canıyla emeğiyle kazıyan Türk Gençliği son dönemlerde üzülerek seyir ediyoruz ki basın ve yayın organlarının çok yoğun bombardımanı ve yönlendirmesiyle Avrupaileşme ve Batılılaşma ada altında müthiş bir başkalaşım yaşamaktadır. Türk genci denildiği zaman o akla gelen delikanlı,cömert,mert,salim vb. sıfatları taşıyan kimlik maalesef pörsümeye hatta unutulmaya yüz tuttu..
Tarih boyu kahramanlıklarıyla destanlarla dolu bir tarih yazan Türk gençliğini tarihten çıkartsak tarihte kahramanlık öyküsü kalmaz nerdeyse Çanakkale de 57. Alayın tümünün nasılda bile bile şahadete yürüdüğünü yine o dönemde Trabzon Lisesinin hiç mezun vermediğini çünkü hepsinin şehit düştüğünü bilmeyenimiz yoktur..Bizler Köroğlu nu Kerimoğlu nu Battal Gazi yi Pir Sultan Abdal ı ve kahramanlıklarını dinleyerek büyüdük.


   Ancak üzülerek görüyoruz ki bugün gençliğimiz kendi kimliğinden adeta kaçıp tamamen özendirildiği Amerikan ve batı genci kimliğine dönüştürülmektedir.Aidiyet ve mensubiyet şuurunu neredeyse tamamen yitirmiş bomboş ruhsuz bir gençlik ortaya koyma projesi var bazı güçlerin ve maalesef bizi yönetenler de bu duruma alet olup çanak tutmaktadır..Eskiden 72 Millet içine bir Türk Gencini yerleştirsen uzaktan tanırmışsın duruşundaki asalet yürüyüşündeki azamet bakışındaki feraset tebessümündeki saadet Türk gencini ele verirmiş. Günümüzde ise Türk genci ne giysisinde ne konuşmalarında ne yürüyüşünde kendisi gibi davranmıyor. Gençlik hızla kendi özünden kimliğinden ve tarihinden kopartılıp adeta bir boşluğa bırakılmaktadır..


   Büyükşehirlerde bu durum daha çok yaygındır.Milletimizin geleceği gençliğimize bağlıdır ve bizim gençliğimiz milletimizi temsil etmemektedir.Halk arasında yeni nesil denilen kavram budur.Eski kuşakla yeni kuşak arasındaki kopukluk aslında yılların getirdiği bir şey değil aksine başkalaşan gençlikten dolayı oluşmaktadır.Milli değerlerine sahip çıkmayan ve hatta artık o değerlerden utanan bir kesim yetişmektedir.Bütün bunlardan uzaklaşmanın sonucu olarak manevi olarak bir boşluğa düşmektedirler.


   Manevi boşlukları internet ortamındaki sosyal paylaşım sitelerinde doldurmaya başlarlar.Kötü gelişen bir nesilden ilerde büyük işler beklememiz sadece hayal olarak kalacaktır.Milli değerlerimizi koruyan ve bunu kendinde yaşayan nesil bizimdir ve bizi temsil eder.Aile büyüklerini evlenmeleri için televizyon programlarına taşıyan ve programda reyting için şaklabanlık yaptırarak aile büyüklerine duyulan saygıyı bitirmektedir. Aynı formatlarda gençlerin katılıp 3 gün sonra boşandığı programlarda ise gençliğimiz evliliğin öneminden uzaklaştırılıp oyuncak haline getirilmesi hedeflenmektedir.Bilgi ve kültürün yarıştırılmadığı sadece eğlence için yapılan programlar artmaktadır.Basın ve yayın kuruluşlarımız bilgi ve kültür depolamak yerine vakit geçirilen kısa eğlence merkezleri haline gelmiştir.Gençlik için önemli olan televizyon ve internet gençliğimizi erozyona uğraşmaktadır.Tarih yazan gençliğimizi özler ve mumla ara hale gelir duruma düşmekten utanıyoruz

 Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366