Güncel Haberleri Tümü

İl Müftüsünden kadınlara sözlü saldırı ve ağza alınmayacak skandal niteliğinde sözler!

Uşak Haber Merkezi ekibinin Caminin altındaki Kuran Kursunda Kuran-ı Kerim öğrenmek için kursa katılan ve Müftülük binasında bizzat il Müftsünden azar yiyerek onurları kırılan bayanlardan edindiği bilgiye göre Kuran Kursu hocası hakkında mahalleliden bir takım şikayetler gitti. Şikayetlerin özellikle çocuklara Kuran öğreten hoca ile ilgili şikayetlerin artması üzerine Diyanet İşleri bir Müfettiş görevlendiri. Konuyu araştırmak üzere görevlendiren Müfettişin Camiye gelmesi üzerine mahalle sakinleri de durumlardan haberdar oldu. Nitekim Müfettiş kursa gelenlerden de şikayetlere ilişkin bilgi istedi.

Mahalledeki Kuran Kursundan ve Hocadan memnun olan ve hiç bir şikayetleri bulunmayan bazı bayanlar ise bir araya gelerek konuyu Müftü ile görüşmeye ve Hocadan memnun olduklarını ifade etmeye karar verdiler. 10 Kadar kursiyer bayan Müftü Eyüp Baldemir ile görüşmek istediklerini söylediler Müftü kendilerini kabul etti. Kadınların durumu anlattığı sırada birdenbire öfkelenen Baldemir kadınların Hocadan memnuniyet ifade etmek için konuştuklarını bile anlamadan neden şikayet ettiniz ediyorsunuz? Madem şikayet ettiniz Kuran öğrenmeyiverin kurs kapatılsın siz de bir tarafalarınıza kına yakın gibi cümleler sarfederek kadınları Müftülük binasından adeta kovdu.

Konuyu Uşak Haber Merkezi yetkililerine aktaran bayanlar Kuran Kursunun etkinliğe devam etmesini istedikleri gibi Müftü ile ilgili de soruştuma açılmasını ve Müftünün hiç değilse kendilerinden özür dilemesini beklediklerini ifade ederek konuyu haberleştirmemizi rica ettiler. Konuyla ilgili şikayette bulunacaklarını da ifade eden bayanlara böyle ağır sözler sarfeden Uşak İl Müftüsünün zaten emeklilik yaşının da çoktan geldiği ancak bir türlü emekli olmadığı bilgisine de erişildi. Uşak Haber Merkezi ekibi olarak her konuda olduğu gibi vatandaşlarımızın şikayetlerini bu konuda da kamuoyuna paylaşma görevimizi yerine getirerek bu konuyu yetkililer başta olmak üzere kamuoyunun dikkatlerine sunuyoruz....

Yorumlar
 • uşaklı

  ey, i̇brahim ethem kuzubaşi müftü bey bayanlarla konuşurken sende mi̇ makamindaydin?. ufak at ta küçükler de yesi̇n. bu kadar taraflı bir yorum yapılamaz. yoksa müftü bey makamında konuştuklarını personeli ile paylaşıyor mu?

 • Sezo

  millet bunlara baka baka olayi anladigi icin böyle davraniyo. bakara makara yani.

 • Sezo

  ilk cümlen güzelde. ondan sonrakiler tam bir kaos.

 • Nazif dogan

  bir de işin aslını müftü beye sorup ondan sonra haberi gecseydiniz tarafsız bir gazetecilik yapmış olurdunuz.bu nasil bir habercilik ya.bektasiye sormuşlar niye namaz kılmıyorsun?Allah kuranda namaza yaklaşmayın diye emrediyor,demiş.o hangi ayet? diye sormuşlar.la takrabussalat demiş.o ayetin devamını da bir okusana o ayeti eksik okudun demişler.ben hafız değilim,demiş.

 • dikilitaşlı emin

  izniniz olursa sayın müftüme sorumun kapsamını genişleterek sormak isterim. çevremde gördüğüm haklarında iyi müslüman tabiri kullanılan insanlar, borsa ve banka kredileri kullanıp 2. veya 3. evini, apartını alıyor. banka kredisi veya bankanın verdiği faizle veya borsadan elde edilen gelirle alınan malın mülkün zekatı olur mu? bu mala mülke islamın bakış açısı nedir? insanlar infaktan neden korkuyor? malın mülkün gerçek sahibinin bilincinde değiller mi? malının mülkünün gerçekten temiz olduğunu düşündüklerinden mi arındırma, temizleme ihtiyacı duymuyorlar? bu soruları gerçekten öğrenmek için soruyorum.

 • İbrahim Ethem Kuzubaşı

  i̇l müftülük personeliyim olaya canlı şahidim müftü bey bayanlara gayet kibar ve nazik davranıp çay söyledi,hatta ayakta kalanlara oturmuycaz dedikleri halde fazla sandelye getirtip ayakta kalmayın dedi bu haberin gerçekle alakası yoktur uşak il müftümüz geleli 1 sene oldu uşağa ve uşak böyle alcak gönüllü ve gelen misafirlerini merdivenlerden aşağı kadar inerek uğurlayan bir müftü görmedi sözlerimde asla ve kata yalan yoktur

 • dikilitaşlı emin

  geçen ilahiyat mezunu bir arkadaşla sohbet ederken, aga ben ilahiyatcı, hacı, hoca bilmem dedim. toplumuza islamın namaz kılmaktan ibaret olduğu algısı oluştu. zekatla ilgili toplum aydınlatılmıyor aga. ihtiyaç fazlası cümlesi açıklanmıyor, insanlar bilinçlendirilmiyor. insanın egosu ve ihtiyacı sınır tanır mı kendi başına bırakılsa? 100 bin liralık evi olanda, 1 milyonluk evi olanda, 10 bin liralık arabası olanda 500 bin liralık arabası olanda ihtiyaç diyor ve zekata tabi değil diyor. zenginleşdikçe hep daha pahalısına yönelecek, daha lüxüne göz dikecek, onu almak için çabalayacak. bakara suresi 219 ayetini iyi anlatılmalı insanlara. birde rüşvet ve faizden elde edilen gelirin zekatı olmaz diyor alimler. hazır müftü haberi yapılmışken sayın müftüme acaba faizle alınan bir şeyden elde edilen gelirlere zekat düşer mi onu sormak isterim.

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz