Güncel Haberleri Tümü

Gazeteci Kazım Şen ve Ali Galip Baltaoğlu FETÖ'den tutuklandı!

Uşak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında 2 gün önce asker, akademisyen ve gazeteci gözaltına alınmıştı.

Edinilen bilgiye göre; FETÖ'nün Türk Silahlı Kuvvetlerindeki (TSK) "kripto" yapılanmasına yönelik Uşak merkezli Antalya, İstanbul, Van, Isparta ve Ankara ‘da düzenlenen operasyonda 5 asker, 1 akademisyen 1'de gazeteci gözaltına alınarak ifadeleri alınmaya başlamıştı. Askerlerin sorgusu devam ederken Uşaklı gazeteci ve haber sitesi sahibi Kazım Şen ile daha önce Uşak Üniversitesi'nde akademisyenlik yapan ve buradan görevlendirmeyle Antalya'nın Serik Belediyesi'ne atanan Ali Galip Baltaoğlu ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Hakim karşısına çıkarılan Ali Galip Baltaoğlu ve Kazım Şen’in çıkarıldıkları mahkemece "silahlı terör örgütüne üye olmak'' ve "terör örgütüne yardım" suçlamasıyla tutukladığı öğrenildi.

Yorumlar
 • üniversite

  acaba okulda panik başlar mı?

 • Bu nasıl yorum kemal bey

  kazım fetöden ceza alırsa, ya sen de fetöcüsün ya tanıdıklarının hepsi fetöcü yada çevrende hiç adam yok... ne yazdığına kime kefil olduğuna dikkat et yada devam et... bakalım kim neci??...

 • anti fetö

  kazımı savunanlar şu soruların cevabını versin, veremiyorlarsa da seslerini kessinler; 1-uşak jandarma alay komutanlığında istihbarat şube komutanı olarak geçmişte başarılı görev yapmış binbaşı özden komutanın şantaj görüntülerini neden sosyal medya hesaplarında paylaştı? (bunu da yaparken kişileri rencide edecek, itibarsızlaştıracak şekilde yaptı ve bundan da ceza aldı) kazım bir çok sosyal medya hesabından bu görüntüleri paylaştı ve daha da ceza alacak. geçmişte ergenekon ve balyoz gibi fetöcü şerefsizler şerefli komutanları ve sivilleri hain planlarla intiharlara sürükledi. 2- bu görüntülerin benzerleri okulda hangi hocanın devletin kendisine verdiği bilgisayarda kayıtlı çıktı acaba? yani işin özü şu; her hocayım diyen gerçekte hoca olmadığı gibi her gazeteci de gerçekte gazeteci olmuyor. buradan dosyanın sayın değerli savcılarını töhmet altında bırakacak açıklamaları yapanları da bir incelemek lazım. hayırdır bir panik havası , birilerinin konuşmasından mı korkul

 • anti fetö

  soruşturmanın savcısını töhmet altına alacak şekilde agb nin facebook sayfasında açıklama yapanları araştırmak lazım. acaba aynı kişiler zamanında fetö tutuklusu sait çelik içinde araya girmeye kalkıştı mı? kim neden bir fetöcü için araya girmeye kalkar acaba?

 • KEMAL KARAKAYA

  ercan bey. bu haberde belediyeye muhalefet bunlar neden tutuklanmıyor mantiğiyla hareket etmek bence yanlış. kazim şen cemaatçi olacak ha.... inan o cemaatçiyse dişarida temiz adam yok (sözlerim kazim şeni savunma aklama manasinda değildir.)

 • hayret ki ne hayret

  fetö den tutuklanan 7,8 sene ceza alan sait için birileri devreye girmiş mi? kimler devreye girmiş? bunlar ak partiye ne kadar zarar vermiş artık sayın cumhurbaşkanımız ipleri eline aldı. zamanında fetöye karşı yalnız bırakmışlardı şimdi hesap zamanı

 • he canım he

  agb tiyatroyu severdi özgür paşa

 • he canım he

  ah kıyamam ben sana ya, öylemiymiş yani. eski rektör sait ile kanka falan değildi yani bak sen tüh

 • Ercan

  ankesör hainliği ne demekmiş lütfen açar mısınız? gerçekten art niyetim yok araştırmak için soruyorum. bu arada kemal karakaya ismi ile bana yanıt veren arkadaşta cahan aleyhinde haber yapıyor diye kazımı aldılar demeye getirmiş. neden bu sitenin sahibi ve yazarlarını fetöcü ilan edip almıyorlar. eğer cahanın yolsuzluklarını ve yanlışlarını haber yapmaksa iş, bunu uşak haber merkezi ve sayın çavuşoğlu çok daha fazla yapmadı mı sizce?

 • Hayret!!!

  aligalip baltaogluna fetöcü iddiasında bulunanların mutlaka araştırılması gerekir. kime hizmet ediyor?! diye agb nin facebook sayfasında açıklamada bulunmuş sayın eski vekil alim tunç. sayın savcım, alim bey iddianame hazırlayan olarak sizi de mi suçluyor anlayamadım? alim beyle agb nin hts kayıtlarına bakarsanız ne derin muhabbetlerinin olduğunu göreceksiniz. devletine milletine hizmet eden savcımıza selam olsun sonuna kadar yanındayız. fetöcülere destek olan her kim varsa lanet olsun...

 • ünalandan recep

  sen önce serik belediye başkanı 15 temmuzu 16 temmuza bağlayan gece nerdeydi, 14 temmuz da serik meydanına dev ekranı neden koydurdu? bunları açıkla... bu soruları akp serik ilçe başkanı soruyor tosun yeme bizi bu dipsiz feto algılarıyla...

 • ünalandan recep

  kanıt ankesör hainliği mahkeme öyle diyor sen hala kanıt var mı düşünelim diyorsun. ya bu fetöcü hainler zuhur etti şeytan bile ortalıkta bunlardan kaçar oldu. bizans oyunları bunların yanında peri masalı kalır. pis sahtekarlar defolun yerinize hapishanenin en dibine hadi hadi hapse!!!!

 • YAZIKLAR OLSUN

  yazıklar olsun sana kibrinden yanına yaklaşılmayan, ben ne dersem odur gerisi yalan diyen, her konuda galip olduğunu iddia edip müslüman geçinen adam sana yazıklar olsun. yüce mevlama binlerce şükür ki mahkeme senin gibi tiynetsizleri hak ettiği yere yolladı. sen ve senin gibiler başkalarını saf kendinizi uyanık sanıp ta bir daha asla hak etmediğiniz saygıyı beklemeyin başkalarından. yazıklar olsun yazıklar...

 • Ozgur Kemertaş

  bir adam tanıdım serik belediyesine tiyatro yapmak için basvurdugumuzda.adam gibi adam doğru dürüst dimdik sosyal bilgili sevgi ve saygılı adam gibi adam ali galip baltaoglu.turkiyenin yapılanmasında ki sadece feto değil tüm cemaat gruplarına karşı bir duvar.hocam adalet tecelli edecektir.yuce Allah size oynanan bu oyunu bozacaktır. sabir diliyorum.Allah yar ve yardımcın olsun.

 • Kimdi O ?

  kibrinden yanına yaklaşılmayan, ben ne dersem odur gerisi yalan, hepiniz fetöcüsünüz, kriptosunuz, kumpasçısınız bir ben bir de sait temiziz diye bağıran biri vardı yanlış hatırlamıyorsam. geçen gün kripto fetöcü olduğu iddiasıyla tutuklandığını söylediler. adını hatırlayamadım kimdi o?

 • GÜNAY YILDIRIM

  kazım şen,mesut keskin,abdurrahman yavuz, bunlar fetö davasında ya tutuklu yada sanık ,uşak basını olarak bu kişiler hem mesleginize hemde uşak a büyük zarar verdiler.tuhaf olan kazım şen haklı bir tutuklama ile cezaevine girerken ,abdurahman yavuz ve mesut keskin in dışarda tutuksuz yargılanması ve 2015 yılı yani hainligin yapıldıgı 15 temmuz 2016 öncesi yargılanmaya başladıgı halde yıllardır dava sonuç almamış ve tutuklanmamıştır garip degilmi.acilen bu dava bitirilmeli adalet yerine konulmalıdır.şimdi bu kişiler kaçsa ceza sonra verilse ne olur.bu önlenmeli.

 • Adalet

  adalet er veya geç tecelli eder. bu dünyada yüce türk mahkemeleri, hem bu dünyada hem de ahirette Allah sorsun yaptıklarınızın hesabını.

 • İlahi adalet

  gazeteci kılığına girmiş bu adam. medya gücüyle günahsız bir çok memur ve müdürün görevden alınmasına sebebi oldu. demek oluyor ki bu yalan haberleri feto denen vatan haini cia ajanlarinin emriyle yapmis.

 • KEMAL KARAKAYA

  kazim yeterince belediye başkanina karşi. eksiklerini usulsüzlüklerini deşifre ediyor. bu yetmezmi. :)

 • :-)

  :-)

 • Ercan

  yorum yazayım dedim sonra da boş ver değmez dedim.at izinin it izine karıştığı bir ortamda eğer ardı arkası gelmezse yada tatmin edici bir açıklama yapılmazsa tuhaf bir tutuklama derim hen buna. suçlama ne acaba tam olarak. yada savcının elinde ne var merak ettim doğrusu

 • Eden bulur

  :)

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz