Milletvekilliği seçimleri yaklaşıyor ve  şehir bu sefer 60 yıldır kıramadığı kaderini bu seçimlerle kırmak istiyor. Uşaklı istemesine istiyor da, seçimlere 6 ay kala hala vatandaşı heyecanlandıran bir aday adayının veya seçilme ihtimali olan birinin ismi seçim meydanlarında, kamuoyunda konuşulmuyor. Kısacası durum yine tahmin ettiğiniz gibi, böyle giderse Uşaklı yine içine sinmeyen adayları seçmek zorunda kalacak ve yine o seçilecek kişiler mecliste Uşak'ı beklendiği gibi temsil edemeyecek. Peki bunun aksinin olma ihtimali yok mu?

 Muhtemelen milletvekilliği genel seçimleri 14 Haziran 2015 pazar günü yapılacak. Seçimlere şunun şurasında sadece 6 ay kaldı. Herkesin merak ettiği soru; bu seçimlerde 3 milletvekilini kim kapacak. Ak Parti oy kaybeder mi? MHP bu sefer meclise milletvekili gönderir mi? CHP çıkardığı milletvekili sayısını artırabilir mi?

Bu Seçimlerde Vatandaşın İçine Sinen Bir Milletvekilini Meclise Gönderebilecek miyiz?

Tamam bu sorular tüm kamuoyunun merak ettiği sorular. Ancak asıl sorulması gereken, seçilen milletvekili adaylarının; hangi partiden seçilirse seçilsin donanımlı, öngörüsü yüksek, Uşaklı vatandaşların sorunlarını anlayıp çözebilecek bir aday olması gerekliliği değil midir? Bazı milletvekillerinin, belediye başkanlarının, siyasetçilerin şehirlerin kaderini nasıl değiştirdiğine bir çok kez şahit olduk. İki örnek düşünelim; biri Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'un kaderini değiştirmeyi başaran adam. Diğeri ise Yılmaz BüyükErşen; bozkırın ortasında ki bir şehri nereden nereye getirdiğini Eskişehir'e gidip gezenler çok iyi bilir. İki farklı fraksiyondan iki farklı siyasetçi; ikisinin de Belediye Başkanlığı dönemlerinde yaptıklarıyla elde ettiği başarıları kimse yadsıyamaz.

Mecliste bazı milletvekillerinin  şehirleri için neler yaptığına defalarca şahit olduk. Bazılarının ise meclisteki tavırlarıyla ne kadar etkin olduklarını da bir çok meclis oturumunda gözlemleyebiliyoruz.  MHP'li Meral Akşener'in duruşuyla, farklı tarzıyla milletvekili olarak meclis başkan vekilliği yaptığı oturumlarda nasıl ses getirdiğine hepimiz şahit olduk. Aynı şekilde Yalova milletvekili Muarrem İnce içinde aynı şeyleri söyleyebiliriz. Mesela Afyon'dan bakan çıkıyor da neden Uşak'tan bir türlü bakan çıkaramıyoruz. Bunun açıklaması ne olabilir?

Bir çoğunuz biliyorsunuz. Kamer Genç diye bir milletvekili var. Bir çok sansasyonla kamuoyunun gündemine geldi kendisi. Tasvip ettiğim bir siyasetçi profiline sahip olduğunu da söyleyemem. Ancak şöyle bir düşünelim. Hafızanızı yoklayın; mecliste Kamer Genç sayesinde Tunceli ismi defalarca meclis gündemine gelmiş. Bir de Uşak'a bakın, şu an ki milletvekillerinden Dilek Akagün Yılmaz'ın bir kaç çıkışı dışında, Uşak ismi kaç kere meclisin gündemine gelmiş. Uşak tarihinde bir kaç isim dışında şehire damga vurmuş, şehrin kaderini değiştirmek için büyük çabalar sarfetmiş bir milletvekilini gördü mü bu şehir. Maalesef görmedi!

Partilerde bazı aday adaylarının ismi artık açıklandı. Bazılarının ismi ise kamuoyunda hala konuşuluyor. Ancak bana söyler misiniz? Kaç tanesi siz okuyucularımızı heyecanlandırıyor. Hangisinin şahsi menfaatlerini bırakarak, şehir sevdasıyla şehrin kaderini değiştirebileceğini inanıyorsunuz.

Bazı Kişilerin Hala Milletvekilliği İçin İsminin Gündemde Olmasından Artık Sıkıldık!

Vatandaş; ismi siyaset sahnesinde defalarca geçmiş bir türlü başarıyı yakalayamamış ancak her defasında aday olma gazıyla yanıp tutuşan aday adaylarını görmek istemiyor. Vatandaş yüzü eskimemiş, heyecanlı, istekli, dürüst,kendisini vatandaşın üzerinde görmeyen, şehir sevdalısı aday adaylarını bekliyor. İnşaatcısı, avukatı, doktoru, fabrikatörü hepsi bir an önce aday adayı olup seçim yarışına girme telaşı içinde. Bir çoğu zaten seçilemeyeceğinin de farkında, peki seçilemeyeceğini bile bile kendisini seçim sahnesine niye atmak ister bir adamlar.

Bu sorunun cevabı çok basit; populerlik, medya hastalığı. Şehrin gündemine bir türlü yaptığı işlerle gelemeyen bu adamlar, bu yolla, şehrin gündemine gelip, ileri de yaptığı işlerde etiket sağlamak istiyor. Cebinden harcayacağı üç beş kuruşla boy boy gazetelerde, internet haber sitelerinde vaad ettikleri saçma sapan projelerle gündeme gelmek istiyorlar. Ancak unuttukları bir şey var; artık Uşaklıların karnı bu boş insanlara, boş vaatlere tok.

Adama Sormazlar mı; Bu Şehrin Kaderini Nasıl Değiştireceksin Diye?

Aday adaylarının ağzından hep aynı sözleri duyuyoruz. Şehrin büyük potansiyeli var, şehirin turizm gelirleri düşük, şehir kendini tanıtamıyor, şehrin kendi kabuğundan çıkması gerekiyor, şehirde sanayinin ve ticaret gelirlerinin artması lazım. Bunları zaten kimse sorsanız söyler. Tamam eksikler bunlar da, bunları nasıl çözeceksiniz. Hükümet - milletvekilliği- belediye dengesine bakmadan, bahsettiği projelerin fizibiletesine yapmadan, sadece istediklerini anlatan bu aday adaylarına bizler nasıl inanalım. Şimdi elimize milletvekillerinin geçtiğimiz seçimlerde vaadlerinden oluşan bir broşürü alalım ve onların seçildikten sonra yaptıklarına ve vaadlerini gerçekleştirip gerçekleştirmediklerine bakalım. Bırakın yüzde 70'ini 80'ini ne kadarını yaptıklarını çok net şekilde görebiliriz. Meclise git, tanıdıklarına iş imkanları sağla, toplantılara katıl, arada şehre gel, Uşaklının gazını alacak iki üç vaadde bulun tamam hepsi bu. Başka ne işe yarıyorlar ki?

En azından bizler Uşak Haber Merkezi olarak, daha önceki seçimlerde de bahsettiğimiz gibi, halkta karşılığı olmayan, derdi sadece gündemde kalmak olan aday adaylarını ve adayları gündemin en üst sıralarına taşımamayı kendimize ilke olarak benimsemiş durumdayız.

Biz bu şehrin büyük bir potansiyelinin olduğunun farkındayız. Bu şehirde donanımı yüksek, kaliteli, kendi ispat etmiş bir çok entellektüel şahsiyetin de mevcut olduğunu biliyoruz. Aday adayları ile ilgili yazdığımız bu çekincelerin tamamı, aday olma potansiyelini taşımayan kişilerin üzerinedir. Eğer bahsettiğim kriterleri sağlayan, şehirde köklü değişimler sağlayacak bir aday çıkarsa, hangi partiden olursa olsun, onun bayrağını ilk şahsımın sallayacağına siz değerli okuyucularımızın huzurunda söz veriyorum.

Şehrin kaderinin bu seçimlerde değişmesi dileğiyle!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
O ses 4 yıl önce

seni̇ aday yapalım baba, o zaman sesimiz duyulur

Avatar
Bahadır 4 yıl önce

tam benim anlatmak istediğimi yazmışsınız tamam ben aklımdan geçen partiye oy veriyorumda aday benim sevdiğim bir aday olmuyorki neye göre seçiyorlar bu adayları kimsenin haberî yok kerim bey bu yazıdan sonra inanın daha çok ümitsizliğe kapıldım

Avatar
savaş demiröz 4 yıl önce

iyi güzel yazmışsında dediğin değişimleri sağlayacak kim varki şu uşakta bak gör bu seçimdede yine aynı isimleri duymaya devam edeceğiz vatandaş artık farklı birilerini istiyor dediğin gibi , kişiler değişiyor belki ama inan mantalite aynı

Avatar
Metin Demirbay 4 yıl önce

beyefendi ağzınıza sağlık, artık ilimizin kısır döngüsünü kıralım.bu konuda halkımızın yolunu aydınlatmak elbetteki sizlere düşüyor.halka düşen ise, kendi istikbalini kurtarmak için milletvekili olmak isteyenleri değil ilimizin istikbalini kurtarmayı düşünen milletvekili adayına oy vermeleridir.

Avatar
ALPAY ÖZGÜR 4 yıl önce

nerde kalmıştık

Avatar
uşaklı akp li 4 yıl önce

bizim milletvekili sağlık ta eşmeli tayini ile meşgul,mecliste uşak ili ile ilgili değil...

Avatar
uşaklı 4 yıl önce

çok biliyorsan sen hazırla projelerini fizibiliteni de yap nurullah abilerinde desteklesin(çavuş la,cahan) aday ol.görelim ne kadar oy alıyorsun.uşağın ne kadar turizm ne kadar ticaret ve sanayi potansiyeli olduğunu herkes biliyor.abartıp durmayalım.düne kadar kütahyanın ilçesiydi.manisa ,afyon ,denizli arasına sıkışmış küçük bir şehir.bu gerçeği kabul edip hayal aleminde yaşamayalım.

Avatar
ülkücü 4 yıl önce

i̇smail oskay var gidin ikna edin. usak'ı muherem incenin yalovası kadar, kamer gencin tuncelisi kadar gündemde tutabilecek sayılı halk adamalrından birisi. ülkücü camiada tabanın adamı, usakta ise gercek bir halk adamı.yeterki partililer nefsini yensin yeterli.