Milli Bayramlara tahammülü olmayanların, “Milli“ sözcüğüne alerjisi yeni değil!

21 Mayıs 2016, 22:36
Milli Bayramlara tahammülü olmayanların, “Milli“ sözcüğüne alerjisi yeni değil!
Nurullah Çavuşoğlu
Her Milli Bayramda aynı terane, artık sıkıldık. Üç yıl önce bir konuşmamda dile getirmişim, milli bayramlar kutlanmalı diye, iki yıl önce de yazı yazmıştım. Yine geçen yııl da benzer problemler yaşanmış ve bir şekilde Mili Bayramlara gölge düşürülmeye çalışılmış. Bu yıl da yine geçtiğimiz yılda olduğu gibi şehit cenazeleri gerekçesiyle Milli Bayramların kutlanmasının adeta önüne geçilmeye çalışıldı. Geçen yılki konuşmamda milyon şehit veririz gömer döneriz, ama yine de o Milli Bayramı burukta olsa kutlarız, kan tükürsek kızılcık şerbeti içtik deriz. Düşmanlarımıza fırsat vermeyiz, göz dağı veririz, birlik içindeyiz hala deriz. Milli Değerlerimiz söz konusu ise hep birlikte sahip çıkarız, deriz şeklinde devam ettirmiştim. Aynı sözleri hatırlatayım istedim.

Ama bu yazıyı kaleme almaktaki asıl muradım bu değil. Bu gün 19 Mayıs hem gündüz saatlerinde hem de akşam saatlerinde kutlandı. Kutlamalara paylaşım siteleri üzerinden ve yorumlar aracılığı ile bazı ufak tefek tepkiler geldiğini üzülerek müşahade ettim. Şehitin babası bile bu bayram mutlaka kutlanmalı diyor kutlamazsanız üzülürüm asıl diyor. Kutlarsanız gurur duyarım diyor. Kutlayan kalabalık "Kahrolsun PKK", "Hepimiz Mehmediz Pkkya yeteriz" diyor. Cevizi kuru canı yanmayan bir adam hala şehitler geldiği gün ne kutlaması bu diyebiliyor. Bakıyorum da şehit cenazelerini gerekçe göstererek Milli Bayramların kutlanmasına engel olmaya ya da bir kalıba sıkıştırmaya çalışanların kahir ekseriyası nedense şehit cenazelerinin gelmesine vesile olan politikalara imza atanlardan ve bu imza atılırken oy vererek destek olanlardan oluşuyor.

Hele; Milliyetçilerin oy verdiği bir parti olma özelliğini koruyan Milliyetçi Hareket Partisinin de bu husustaki tavrını anlamak hç ama hiç mümkün değil. Milli Bayramlara verdiği değer ve önem neredeyse hiç yok. Son yıllarda MHP'nin ve Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, AKP Politikalarına neredeyse çanak tutar bir vaziyette görüntü sergilediğini halkın düşünmekte ne kadar haklı olduğunu ortaya koyar nitelikte bir Milli refleksi var MHP'nin. Ülkenin bölünmeye doğru gittiği bu günlerde Milliyetçi söylemler üzerine politika üretmesi gereken partilerin bile Milli Bayramlar hususunda AKP gibi düşünmesi yada davranması hayli manidar.

Ayrıca Şehit cenazelerimizin gelmesine sebep olan açılım politikalarının mimarının aynı gün nikah kıymasına hiç tepki göstermeyen sizlerin bizim kutlamalarımıza "böyle bir günde neyin bayramıymış bu" demesi sizin iki yüzlülüğünüzü ortaya koymuyor mu? Milli Bayramlar en çokta böyle günde lazım değil mi? En çokta böyle günde milli değerlerimizin öneminin anlaşılması ve anlatılması gerekmez mi? Bizler Milli değerlerimizi yok etmeye çalışırken gerekçe gösterdiğimiz kavramın da dini olmaktan çok Milli olduğunun farkında mıyız? Şehit adını verdiğimiz bu insanlar ne uğruna şehit düştü? Ortada bir din kavgası yok ki, en azından görünürdeki kavga vatan kavgası, millet kavgası. Yani askerlerimiz vatan için şehit düşüyor ve vatan kavramı dini olmaktan daha ziyade milli bir kavramdır. Eğer siz Milli kavramlarımızın içini boşaltmaya önemsizleştirmeye devam ederseniz vatan kavramın da zamanla içini boşaltmış olursunuz.

Hatta zamanla şehitlerimizin şehitliği bile tartışma konusu olur ki, bu durum en çok şehit yakınlarımızı ve mütedeyyin insanları üzer. Bunun yanısıra herkes kabul etmek zorundadır ki; bu ülkenin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tür ve herkes coğrafyasında yaşadığı ülkenin kurucusuna saygı göstermek zorundadır. Biz kurucumuzu hiç unutmayız ama sizlere böyle özel günlerde hatırlatır işte böyle zorla da olsa yad ettiririz. Sizler apırsanızda köpürsenizde hasedinizden kudursanız da bizim evlerimizin camlarında Türk Bayrakları asılmaya devam edecek.

Sizler katılmasanız da şehitlerimizin cenazelerine Türk Milleti katılacak binlerle cenaze namazı kılacak. Sizler de bu ülkede yaşamak istiyorsanız Atatürk'ün aziz hatıralarının önünde eğileceksiniz. Kabul etseniz de Atatürk bu milletin büyüğüdür, Ata'sıdır, kabul etmesenizde. Kabul etsenizde Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilelebet payidar olacaktır kabul etmesenizde. Hülasa istesenizde istemesenizde Milli Bayramlarımız kutlanmaya devam edecek, bir şekilde sizler bile kutlamaya mecbur olacaksınız. Lütfen artık vazgeçin bu ısrar ve de kuru inadınızdan, lütfen artık uyanın gördüğünüz düşlerden aksi takdirde hep birlikte uçuruma doğru yuvarlanmaya devam ederiz.

Görmüyor musunuz? Ülkemiz fiilen bölündü, Kilis'e her gün bombalar yağıyor, İŞİD Kilisliyi mülkünü terketmeye zorluyor. Yani Türkiye'nin elinden Kilis'i almayı hedefliyor. Görmüyor musunuz? İllerimizi ilçelerimizi PKK'lıların baskısı sebebiyle boşaltmak zorunda kaldık. Yani aslında fiilen bölündük sadece yüzleşmek istemiyoruz. Görmüyor musunuz? BOP Adım adım işliyor; İsrail'in Arzı Mevud hayali olan sınırlar çizilmeye çalışılıyor. Bir bakın Allah rızası için BOP'un haritasına bir de bakın büyük İsrail hayali haritasına, aynısı olduğunu göreceksiniz. Görmüyor musunuz? Çocukların ırzına geçenlerin akibetini hangi cezaevinde nasıl bir cazei müeyyide ile karşılaştığını dahi duymuyoruz. Adaletin yerine getirildiğinden bile emin değiliz. Görmüyor musunuz? Gençlerimiz bonzai tuzağına çekilmeye çalışılıyor. Görmüyor musunuz? Sizin şeriatçı dediklerinizin İslama yakın bir tek işi yok başörtüsünden başka. Ya kilise açarken görüyoruz ya mum yakarken, ya Yahudi Mason büyüklerinin kabirlerinde dua ederken. Ya zinayı serbest bırakıyorlar, ya domuz etini; netice hiç Müslüman yararına işleri yok ama neden açılım diyorlar PKK yararlanıyor, diyalog diyorlar Hristiyanlar yararlanıyor.

Yahudi zaten çökmüş her daim iliklerine varana kadar sömürüyor. Kimi madenlere çökmüş, kimi yol işlerini yapıyor. Kimi zaten hiç iş yapmaya gerek bile duymadan açık açık yolsuzluk işliyor. Kimi banka kurmuş sözüm ona almış faiz kıskacına köylümün milletimin elindekine avucundakine gözü diker olmuş sömürüyor. Kimi petrol satıyor Diyarbakır'da betonu aşıp fışkıran petrolünü çıkartmazken, kimi altın satıyor, Dünyanın en büyük altın madenleri yatakları sende iken. Kiminden elektirik alıyorsun rüzgardan güneşten akarsudan yana dünya üzerindeki en şanslı ülkelerden biriyken. Devletin zaten ecnebiye her yıl en az 150 Milyar Dolar faiz adı altında para ödüyor. Söyler misiniz Allah aşkına Müslüman Türk'e ne zaman sıra gelecek? Ne zaman şeriatçi dediklerinizin aklına Müslümanlar gelecek? Ne zaman bu millet artık yeter deyip aklını başına devşirecek?

Neyse söz yine uzadı gitti. Milli Bayramların kutlanmasından rahatsız olup iptal eden yada ettirmek için ne gerekiyorsa elinden geleni yapan herkese sesleniyorum. Bu devlet laik, demokrat, sosyal bir hukuk devletidir ve kesinlikle MİLLİ Bir Devlettir ve Milliyeti Türk'tür. Bu yüzden de Türkiye Cumhuriyeti Devleti ismini almıştır Vesselam...YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 10 yorum mevcut

  • Galip 1 yıl önce yorumlandı

   yıllarca mhp ye oy vermiş bir insan olarak hiç çekinmeden söyluyorum mhp iyice akp nin değirmenine girdi. bu yazıda dikkat çektiği noktada haklı nurullah bey kesinlikle destekliyorum milli bayramları mhp de kutlasın bundan sonra.

  • cakabo.. 1 yıl önce yorumlandı

   dalgalarım degılde bırde esas yaptıgım yorumlar yayınlansa dıyorum :-) kufur yok zerre kadar hakaret yok neyını traslıyorsunuz anlamadım :-)

  • 741 1 yıl önce yorumlandı

   200bin nufuslu usakta en sacma haber yapan...neyse :)

  • cakabo.. 1 yıl önce yorumlandı

   benım yorumlar bu nurullaha neden bu kadar cok dokunuyo anlamadım :-))

  • Yusuf 1 yıl önce yorumlandı

   gerçekten şehit babası izin vermişken etkinliğin iptal edilmesi çok tuhaf olmuş.kutlanması gereken bir bayramın chp il başkanlığı tarafından yapılmaması ve gençlerin yalnız bırakılması daha da enteresan olmuş.

  • Ahmet 1 yıl önce yorumlandı

   çok güzel tespitler olmuş.

  • cakabo.. 1 yıl önce yorumlandı

   valla bızde sıkıldık artık her seferınde kendını mıllı gıbı gostermenden,her yazında aynı terane sen millisin bız gavuruz sanki,milli gorunumlu hain agalarının foyaları bır bır gun yuzune cıkıyo artık bosuna cırpınma bence nurullah..

  • Nar 1 yıl önce yorumlandı

   yazınız harika.Allah bu ülkeye olanları , oynanan oyunları görmeyi herkese basiret vererek nasip etsin.yoksa elimizdeki topraklar an be an altımızdan çekiliyor, uyutularak, kurbağanın yavaş yavaş ısıtıldığı gibi herşeye alıştırılıyor,milletim uyutuluyor.

  • Hüseyin Kenan Elverdi 1 yıl önce yorumlandı

   böyle dik duruşlu onuruna düşkün gazetecileri bize için uşakhaber merkezine çok teşekkür ederim yine duygulanarak okuduğum harika bir yazı.

  • yaşar 1 yıl önce yorumlandı

   yazı çok güzel nurullah bey eline sağlık ama sanki biraz tarafgir olmamış mı? şehitleri gerekçe göstererek etkinlik iptal eden sonrada tepkileri görünce etmedik diyen chp il yönetimini ve ali karaobayı da eleştirmeliydiniz bence. chp yi milli bir parti çizgisinden uzak gibi göstermek isteyen akp zihniyetine bu etkinlik iptali yardımcı olmaktadır. ayrica kaç zamandır şehit cenazelerini bahane gösterip etkinlikleri iptal eden akp yi eleştiriyoruz bu hareket ne anlama geliyor şimdi. chp niye aynı bahane ile etkinlik iptal ediyor bunun hiç bir mantıklı açıklaması olamaz. her seye rağmen milletin hassasiyet gösterdiğiniz ve böyle bir dönemde risk alarak böyle bir yazı kaleme alabildiginiz için sizi tebrik ederim. bu yazıyı yazdığınız iyi oldu teşekkürler.

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366