Nurullah Cahan'ın reklam ve fotoğraf merakı halkı resmen usandırdı, bezdirdi!

31 Ağustos 2016, 07:32
Nurullah Cahan'ın reklam ve fotoğraf merakı halkı resmen usandırdı, bezdirdi!
Cahan bilboardlara "Halk Kazandı" diye yazdırtadursun halk hiç bir şey kazanmış sevinci içinde değil. Bilakis özellikle Uşak halkı sayenizde endişe ve korku içerisinde. Neredeyse başını çevirdiği her yerde sırıtan belediye başkanı resmi görmekten ayrıca gına getirdiğini söyleyen Uşak halkı; gerek önüne gelenin paralelci ilan edilmekle tehdit edilmesinden, etrafa korku salmak maksatlı hareketlerin yapılıyor olmasından ve hem kentteki hem ülkedeki huzur ve istikrarın getirildiği noktadan bir hayli endişeli. Son zamanların tek sevindirici gelişmesi ise paralelcilerden devlet görevlilerimizce hukuk önünde hesap soruluyor olması ve suçluların cezaevine gönderilerek adaletin yerine geleceğine olan halkın inancının yenilenip, tazelenmesi...

Malumunuz son 2 yıldır bilboardlarda Nurullah Cahan resimlerinden başka bir şey göremez olduk adeta. Bilboardlar yetmezmiş gibi her köşe başında karşınıza çıkan irili ufaklı bilboardlar belirdi. Neye göre o bilboardlar çıkıyor, kimler tarafından işletiliyor, ne amaçlanıyor anlamış değiliz ama o ayrı bir konu. Kısacası adım başı bir Nurullah Cahan resmi ile karşılaşabilrsiniz Uşak sokaklarında. Yanlış anlaşılmasın kıskandığımdan falan değil, ama insanların ağzında hep aynı yarenlik gök görmediğin birine oğlun olmuş demişler çekmiş pipisini koparmış, kiminle karşılaşsan ve Cahan'dan konu açılsa ilk şikayetlerden birisi yolsuzluk ve cemaat kadrolaşması iddiaları ve gerek paylaşım sitelerinde gerekse bilboard ya da benzeri oluşturulan pek çok reklam alanlarında arzı endam ettirilen Nurullah Cahan’a ait artistik pozlar. Resmen ergen gençlerini çaktırmadan "çek panpa farkında değilmişim gibi çek doğal gibi görünsün" deyip poz vermesini anımsatan tablolarla karşılaşıyorsunuz. Dur bakayım saatim de çıkmış mı? Dur bakayım bakışlarım yeterince haşin mi? Şeklinde birbirlerine takılan gençler gibi bir havadalar ve bu durum emin olun en az yolsuzluk iddiaları kadar insanımızın nevrini bulandırıyor.

Şimdi  anlatacağım anekdota da belki inanmayacaksınız ve hayal gücüne dayalı bir mizanseni anlattığımı zannedeceksiniz ama inanın değil. Elimde anlatacağım anlara ait video görüntüleri mevcut ama yayınlayamıyorum çünkü yarısından fazla bip geçmem icap edecek; çünkü 18 yaş üstü çok söz var anlatacağım anekdotun yaşandığı anları içeren videoda... Neyse ister inanın ister inanmayın da diyebilirim ama dileyen gelip görebilir özelde cep telefonumdan. Ben anekdotu anlatmaya geçeyim. Ali Erdoğan’ın savcıya ifade verdiği gece malumunuz olduğu üzere sabaha dek sonuç almak için uyumadık ve bekledik. Bu esnadada zaman zaman yaya, zaman otomobil ile şehri turladık. Gece saat 03.15 sularında stadyum kavşağına doğru yürüdüğümüz esnada dört beş sarhoş  genci fark ettik. Modifiyeli içi renkli ışıklarla aydınlatılmış Ankaralı Oğuz tarzı teybinde bir müzik çalınan Doğan marka otomobili yolun kenarına çekmişler, bilboardların başındalar. İki tanesi bilboardlara anlamsız şekilde tekme ve yumruk atıyor birisi de onları arabaya binemeye ikna etmeye çalışıyor. Diğer ikisi de dikelmiş yanlarında, kafalarının çok iyi olduğu her hallerinden belli, olanı biteni seyredip videoya çekiyorlar ve kahkahaları caddeyi çınlatıyor. Her neyse bende yanaştım baktım bilboardda resmi olan Nurullah Cahan’a kızmış alkollü iki genç ve hiç durmadan hem hakaret ediyorlar hem de bilboarddaki Nurullah Cahan resimlerine vuruyorlar. Bıktık seni görmekten Uşak'ın girişinden çıkışına her yerde seni görmek zorunda mıyız, diye bağırıyor birisi, diğeri ise Menzilcileri doldurdun belediyeye hırsızlık yolsuzluk aldı başını gitti yolları b.k götürüyor trafiği bile mahvettin diye bağırıyor. Bir de bilseler vurdukları bilboardların ihale zamanının çoktan geçtiğini ve bilboardları işleten insanlara kıyak yapılıp aylardır bir türlü bilboard ihalesini gerçekleştirmediklerini kim bilir daha ne hakaretler edeceklerdi. Her neyse bende yanaşıp biraz görüntü aldım. Sizinle neden bu anekdotu paylaştım? Uşak halkının Nurullah Cahan’la ilgili ruh halinin bir yansıması olarak bu hadiseyi gördüğüm için sizlerle paylaşıyorum. Evet samimi söyulüyorum kentin bir belediye başkanı var ama üç beş yardakçısından ve rant sunduklarından başka seveni yok. Dilerseniz siz kendi etrafınıza şöyle bir göz gezdirin. Cahan ve ekibinden nefret eden büyük bir kitle olduğunun farkına varacaksınız.

Yine bilboardlardaki yazılarla devam edeceğim. Malumunuz olduğu üzere on beş gündür gözünüzü nereye çevirseniz aynı resmi gürüyorsunuz. Cahanın bayrak sallarken ki bir fotoğrafı var hani 500-600 kişiden fazla kimseyi toplayamadığı, kendisinden başka kimseye söyletemediği 15 Temmuz Şehitler meydanının önünde çekilmiş bir resim. Yani Atatürk Anıtı önünde sizin anlayacağınız. Niçin o ismi verdim? Facebook'da bu isimde bir yer bildirim sayfası açtırdı Cahan, o dönem kim meydana geldiyse hepsine son dönemlerin kral soytarısını aratmayan sunucusu durum bildimi yaptırdı zorla ve o dönem bakmıştım toplam 2500 kişiye durum bildirimi yaptırabilmişlerdi 15 gün içerisinde. Yani kimsenin gitmediğinin bariz bir ispatı olarak karşımıza çıkmıştı Cahan’ın toplantılarına. Gerçi Cahan’ın sürekli reklam vererek beğenen sayısını artırmak için ne mümkünse yapmasına rağmen sayfasındaki beğeni sayısının sadece 16 binlerle sınırlı kalmasıda Cahan’ın albenisinin halk arasında ne noktada olduğunun çok bariz bir örneğidir. Ama toplamda meydandan durum bildirimi yapan insan sayısı; İranlılar ve Suriyeli mülteciler ya da tam da o dönemde izne gelip katılım sağlayan çok sayıda Uşaklı gurbetçi dahil toplam rakam 2600 kişi idi. Neyse konumuza dönelim yeniden, işte Cahan’ın o 500-600 kişilk kendisini Başkomutan diye takdim ettirdiği, millete gına getirten, belediye imkanlarının ve milletin parasının resmen har vurulup harman savrulduğu o gecelerden birinde çekilmiş bir resmi var bilboardda altında ise: "Haine, Zalime, Küffara Karşı Millet Kazandı" yazıyor.

Size soruyorum; Allah aşkına hiç zafer kazanmış gbi bir hissiyat içinde mi bu millet? Her gün onlarca şehit geliyor, devletimiz paralelciler tarafından 12 yıldır sülük gibi emilmiş, bütün kamu iktisadi teşekküllerimiz ve madenlerimiz yabancıların eline geçmiş. Türkiye’de asayişi sağlayamayan askerimiz, ÖSO için Suriye'de IŞİD güçleri ile savaşa girmiş, Millet fakru zaruret içinde bitap hale getirilmiş, asgari ücretli iş bile bulamaz hale gelmiş, millet cemaatlerle mücadele eder hale getirilmiş, belediye başkanının ekibinin eşkiyalığa soyunup kelepçe taktığı gazeteciyi yazmaması için dövdüğü silahla kortkuttuğunun konuşulduğu bir memleket haline gelmişiz; adam millet kazandı diyor! Millet hiçte kazanmış gibi hissetmiyor kendini. Ayrıca millete teşekkür etmiş; senin resim çektirdiğin meydanda millet mi varki millete teşekkür ediyorsun? Beraber resim çektirdiklerinin pek çoğunun paralelcilerden oluştuğunu bu millet kör mü sanuyorsun? Senin paralelcilerle olan birlikteliğini bu millet görmüyor mu sanıyorsun? Hem diyelim toplamda üç bin kişi indirdin meydana, millet dediğin Uşaklı 3000 kişiden mi oluşuyor? Uşak 300 bin nüfuslu bir şehir değil mi? Sen %1'ini bile meydana indiremedğin şehri kiminle kurtardın? Ayrıca kimin elinden kurtardın Allah aşkına? Küffara karşı demişsin, senin bağlı bulunduğun tarikatın her yerinden küfür akmıyor mu? Yahudi Barzani seninle aynı tarikattan değil mi?Senin tarikatın değil mi sarığa tutunup tövbe eden, insanları cennete götüreceğini iddia eden yol? Senin tarikatın değil mi okunmuş ekmek, okunmuş şeker yedirten? Bu ve benzeri pek çok bidati dinin içine sokmaya çalışan tarikat senin bağlı bulunduğun tarikat değil mi?

Zulmü kim yapıyor millete? Hat sahiplerine hat değiştirmeleri karşılığında 100’er bin lira rüşvet istemek zulüm değil mi? Deva İnşaatın sahibine kendi oturacağın dairenin farkını "seçim yardımına say" demek zulüm değil mi? Zulüm değil mi pazarecya edilenler, zulüm değil mi yol kenarını emsal mahkeme kararlarına rağmen otoparka çevirip milletten para almak? Zulüm değil mi korku salarak insanları susturmaya yıldırmaya çalışmak? Zulüm değil mi işten çıkarmak için uğraşılan insanlara fetöcü diye kara çalmak, iftira etmek? Zulüm değil mi protokolü birbirine sokmak? Zulüm değil mi Ak Partilileri birbiri ile kötü edecek şekilde fitneler, dedikodular üretmek? Zulüm değil mi maske takıp Facebook'larda sahte fake isimler üzerinden kara çalmak, iftira, hakaret etmek, insanların aile hayatlarını sıkıntıya sokacak iftiraları insanlar etmek? Zulüm değil mi Ali Yıldırım'ın yerine Ağaoğlu’nu Uğur Çakmak’ın yerine Ufuk Uğur’u Mehmet Gün’ün yerine Servet Kuş’u, Ahmet Güney’in yerine Özer Erkek’i geçirip kendini de Ali Erdoğan’ın yerine koyup FETÖ bitti yaşasın yeni METÖ diye halka dikta etmeye çalışmak? Yani yeni bir yapı kurup belediyenin bütün imkanlarını bir cemaate aktarmak.

Zulüm değil mi mahkeme kararlarını tanımamak? Zulüm değil mi sırıtıp sırıtıp verdiğin pozlarla bilboardları donatmak ve dışarıdan gelen birisine "şehrin adı UTAŞ olmuş herhalde bizim haberimiz olmamış" dedirtecek kadar işi zıvanadan çıkartmak? Zulüm değil mi masum insanların ekmeği ile oynarken, küçük esnafı ezim ezim ezerken, belediye imkanlarıyla, aynı belediye imkanlarını zenginlere ardına dek açıp yıllardır sıkıntısı olduğu için açılamayan otelleri bir çırpıda açmak? Zulüm değil mi belediyenin kasasından fakire vermek üzere aldığın yardım paketlerini Menzilcilerin yurduna indirmek, fakrin fukaranın hakkını göz göre göre peşkeş çekmek? Zulüm değil mi milletin paralarını, taahütlerini bile yerine getirmeden kamyonlarla taşıyan Kanadalı firma ile anlaşıp rant elde etmek? Hangi zulme dur dedik Allah aşkına, sahi hangi küffara dur dedik biz?

Joe Biden daha dün Türkeye’ye gelip talimatları verip gitmedi mi? Putin'den daha dün özür dilemedik mi? Barzani daha dün Türkiye’ye gelip ağlamadı mı? Biz Barzani ziyaretinin hemen arkasından Suriye’de Barzani'nin koridor oluşturmak istediği yere asker çıkarmadık mı? İsrail ile anlaşmamız devam etmiyor mu? Küffar mı kazandı yoksa millet mi kazandı Allah aşkına? ABD’yi temsilen gelen Biden küffar değil mi? Barzani küffar değil mi? Ama Uşak halkı herşeyin farkında artık, bilboarddaki resmini tekmeleyenler oluyor uluorta, makamının önünde kendini yakmaya gelen insanlar oluyor seninle görüşemediği için. Zaten vatandaşı ile en çok mahkemelik olan belediye ünvanını koruyorsun, Ali Erdoğan’ın bu konuda da yerini aratmıyorsun maşallah. Maşallah millet seni hiç durmadan mahkemeye veriyor ama senin umurunda değil, sen nasıl olsa mahkeme kararlarını bile takmıyorsun. Ama demedi deme bu kafayla devam edersen, çok geçmez bu halk makamının camını taşlayabilir. Bana sorarsan makam odasını yeniden yukarıya taşımalısın ve koruma ordunu daha da genişletmelisin. Çünkü canını yaktıkların mahkeme önünde sana hesap sorulmadığını gördükçe senin canını da senin usullerinle yakmayı deneyebilir Allah muhafaza. Allah muhafaza diyorum çünkü hiçbir Uşaklının başına iş açmasını, sana bulaşmasını istemem.          

banner278

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 18 yorum mevcut

  • sezer 2 ay önce yorumlandı

   saçmalamakta ve kör olmakta üstünüze yok haber merkezi. kendine gel..

  • soytarılar 2 ay önce yorumlandı

   evet külltür müdürü çok vasat ve gözü kadınlarda...uşakta kültürel hiç bir ilerleme yok..anca rant paylaşımı..

  • objektif 2 ay önce yorumlandı

   objektif olmak gerekirse nurullah başkan iyi herşeye söz veriyor . fakat müdürleri yapmıyor. sorun burada bence kendi ekibi onu bitirmk istiyor diye düşünüyorum..belkide bunlarda fetöcüdür..özellikle kültürsüz kültür müdürünün sadece sırıtması meşhur..uşakta kültür namına hiç bir iş yok...sadece yol var..ara sokaklar ise berbat temizlik ve düzen de yok...başkanım ekibini de yenilesen iyi olur bence....

  • diyecek bişey yok 2 ay önce yorumlandı

   suyunu cikardin bu işin sayin başkan yeter artık kendine gel sadece kendinin reklamını yapıyorsun heryerde

  • Anketci 2 ay önce yorumlandı

   sayın haber sitesi yöneticieri belediye başkanları ve yardımcıları içinde açık veya gizli fetöcüleri̇n var olduğunu düşünüyormusunuz şekli̇nde anket yapsaniz. beni̇mki̇si̇ naci̇zane fi̇ki̇r.

  • işi gücü foto @bu adamı çokmu aradınız akpliler 2 ay önce yorumlandı

   şehidin çocuğunu yanına almış bitmemiş battı çıktı da sağlı sollu kendisini bekleyen fotorafçılara poz veriyor. bunu yaparken de aracın sirenini açmış sanki fotolarda ses de çıkıyor. Allah akıl, fikir ve mütevazılık versin.

  • akp=düşman 2 ay önce yorumlandı

   bu millete akp den iyi düşman olmaz ,akp nin hayırlı bir işbirlikçisi var mı ki?fetö,menzil,ismail ağa cemaati ,ne üdüğü belirsiz bir sürü düşman ,bu millete hayırlı soluk solumaz bunlar

  • emr uşak 2 ay önce yorumlandı

   nurullah yanlış meslekte zaten.fenomen olmak istiyor ve feto operasyon un kendisine gelmesinden korkuyor feto eşittir nurullah cahan ve ekipi eşit tir menzilci ali erdoğan neyse fetoçulıkte nurullah cahanda o.darbe gerçekleşseydi feto işe fotograflarını asardı bilbordlara

  • Bilboardcı 2 ay önce yorumlandı

   hatırlayın . secim sabahı uşaktaki tüm bilboartlarda resmi vardı belediye başkanı diye , seçimin ilk saatlerinden belliydi bilboartcı olduğu :)) (yani seçim geç saatlerde sonuçlandı gece basıp yapıştırmışlar)

  • bu adamı çokmu aradınız akpliler 2 ay önce yorumlandı

   40 yaşımdayım uşaktaki belediye başkanları gibi boş gösteriş meraklısı varoş insanlar görmedim başka şehirlerde

  • Beddua 2 ay önce yorumlandı

   Allah kitap diyerek hırsızlık yapan,bile bile menfaati uğruna bunların kıçlarını yalayan herkesin tez zamanda Allah belasını versin inşAllah.

  • kabus oldunuz kabus 2 ay önce yorumlandı

   fetösü menzili akpsi defolun gidin artık be ,kabus gibi çöktünüz milletin başına.karabasan basıyor artık insanları,aha bugün mü bölünecez yarın mı savaş çıkacak yeter artık be.kendinizi düşüne düşüne milleti ne hale getirdiniz

  • Uşaklı 2 ay önce yorumlandı

   şehit ceazesinde pozu iyi yakalayın diyen insandan daha ne beklersiniz.facebok hesabına gelince halk memnunmuş gülerim sadece oraya yazanlar ya akrabası yada utaş elemanları eğer eleştiri yaparsanız anında siliniyor.facebok memurları 7 24 hizmette.ard arda yazarsanızda engelleniyorsunuz.

  • vekiller 2 ay önce yorumlandı

   alim tunç'un bilboart resimlerine ne demeli? ben bir vatandaş olarak bakınca samimi bulmadım.mehmet altay'ı samimi bulmuyorum. kişisel görüşüm budur.

  • Yssin 2 ay önce yorumlandı

   yazı çok doğru ve haklı ayrıca utaş herkesin dilinde. hirsizlik kol geziyor cahan çok şımarık

  • Usakli kirgin 2 ay önce yorumlandı

   agzagzinagzagzina saglik cok guzel yazmissin tam bir yuzyil once baskomutan kemal pasam seyhler dervisler memleketi olamaz demisti bu varliklar ( evlat olsa eldivenle sevilmezler) kurana gore Allaha sirk kosuyorlar bal gibide biliyorlar cunku islerine ole geliyor ataturkun cariklarinin bagini bile cozmeye layik degil bunlar.ebunlar.ey huseyin ufuk ugur ey cahan odeyeceginiz tazminatlari bu personeller geri donunce ne yapmayi dusunuyonnuz?bbiseylerinizi satmisiniz zaten aliskinsiniz gerci kaldiysa satacak biseyiniz.

  • Hadi ordan.. 2 ay önce yorumlandı

   sizler burda bu adama yaza yaza bıkmadınız.kendinizi niye yoruyorsunuz.nurullah cahan in facebook sayfasına bir girde bak.memnun halk yorumları.vatandaşın umrundamı bunlar sanıyorsunuz.yine nurullah cahan ın zerre umrunda değil..onun masalsı bir dünyası var.emirerleri halktan oluşan tebaları var.o uşak ın padişahı o uşak ın başkomutanı..siz kim oluyorsunuz vedat bey :-)).sayın cahan o masalsı rüyadan er geç uyanacak ama iş işten çoktan geçmiş olacak.
   her güzel rüyanın birde uyanışı vardır.Allah ıslah etsin kendilerini.

  • aşık 2 ay önce yorumlandı

   asıl zulumu bize bu adamları yönetici olarak yollayan ak parti genel merkezi ile tayyip reisin uşak a bunları layık görmesi. ama genede tayyip illa tayyip bu uşak daki yetersiz şımarıklara rağmen. inşAllah uşakıda anlayacak fetöyü paraleli anladığı gibi ama su köprüyü bölecek.

  TÜM YORUMLAR
  banner317
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner316

  banner272

  banner275

  Haberler Haberler