Önce Sebep Ol Sonra İstismar Et, Ama Halk Bunu Yemiyor Artık Beyler!

21 Eylül 2015, 05:55
Önce Sebep Ol Sonra İstismar Et, Ama Halk Bunu Yemiyor Artık Beyler!
Nurullah Çavuşoğlu
Açılım süreci adı altında verdikleri tavizleri adeta ballandıra ballandıra anlatan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, son bir kaç yılda çok ciddi silahlandıklarını ve güç bulduklarını, ne hikmetse her fırsatta tekrarladıkları ve adeta güçlü göstermek için mücadele verdikleri PKK terör örgütünün seçimden sonra düğmeye basılmışçasına başlayan eylemlerini protesto etmek amaçlı miting yaptı. Ama halkın mitinge ilgisinin beklenenin çok altında tezahür etmiş olması, "halk artık politikacıların samimiyetine ve iyi niyetine inanmıyor" tezini savunanları haklı çıkartır nitelikte idi.

İstanbul bugün tarihinin belki de en saçma ve en anlamsız mitingine ev sahipliği yaptı. Silahlı Kuvvetler'in açıkladığı verilere göre; açılım süreci boyunca Silahlı Kuvvetler mensubunun 400'e yakın operasyon talebinin tamamına yakınını geri çevirip, sadece 8 tane operasyona müsade veren hükümetin başındakiler, "PKK Militanlarının karakolların önünden el sallayarak sırtlarında tüfeklerle geçmesine müdahale ettirmedik, askerin elini kolunu bağladık" diye ekranlardan uluorta utanmadan itirafta bulunanların kabinesinin Başbakanları, Habur'da PKK'lıları zafer kazanmış komutan gibi karşılayıp kurdukları çadır mahkemelerde afdan yararlandırıp serbest bırakan hakimlere talimatı verip, daha sonra o hakimleri iyi yerlere getirenler, Ergenekon, Balyoz Yakamoz gibi sonradan düzmece olduğunu kendilerinin kabul ettiği operasyonlar ile Türk askerinin, hem milletin nazarındaki hem de dünyadaki itibarını zedeleyenler, bölücübaşına Sayın deyip muhatap alarak sözüm ona Devlet adına teröristle pazarlığa girişenler, "Türkiye Seninle Gurur Duyuyor" sloganları eşliğinde Barzani'yi karşılatanlar, kahramanmış gibi muamele ettikleri PKK'lıların düğününe katılıp bilezik takanlar, teröristleri Devlet dairelerine sınavsız şartsız işe yerleştirip maaşa bağlayanlar, "Benim eş başkanı olduğum Amerika ve İsrail Ortak yapımı olan Genişletilmiş Büyük Ortadoğu Projesinde (BOP) Diyarbakır bir yıldız olabilir" diye ekranlarda arzı endam edenler, HDP ile mecliste bir olup, APO'nun istediği bütün yasal düzenlemeleri emir telakki edercesine yerine getirenler, "daha bunlar bir şey değil, APO'nun da özgür kaldığı bir genel af planlıyoruz" diyerek Barzani'yi ve taraftarlarını müjdeleyenler, Güneydoğu Anadolu'da yaşayan sade vatandaşın gözünde APO'yu, Barzani'yi, Karayılan'ı adeta efsaneleştirenler, 30 Bin kişinin katili APO'ya barış güvercinimiz diyenler, seçimlerde bağımsız adaylarla çıkan HDP ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki Milletvekillerini hiç problemsiz aralarında pay edenler, her nedense bu kadar çok seviştikleri HDP ve PKK ile birden bire ezeli ve ebedi düşman oluverdiler (tabi yersen). Ne olduysa biz yok derken Kürt sorunun varlığını kabul edenler, birden söylem değiştirdiler ve Kürt sorunu falan yoktur dediler, çıktılar. 

Birdenbire açılım sürecinde yolların altına döşetilen, uzaktan kumandalı bombalar tam da askeri araçlar geçerken patlatılmaya başladı. Birdenbire AKP'ye oy vermeyen ya da yeterince çalışıp yeterli oyu almasını sağlamayan Türk Milleti'nin evlerine şehit cenazeleri gelmeye başladı. Birdenbire HDP ile kötü olundu ve kavgaya tutuşuldu. Ama dikkat edin APO aleyhinde hala tek kelime sarfetmeyenler, işi Kürt-Türk düşmanlığına götürebilecek sözleri HDP'lileri hedef alarak sarfetmekten asla geri durmuyorlar. Bu bombaları kim koydu? Nasıl koydu? Bu bombalar yolun altına yerleştirililirken Devlet nasıl uyudu, ya da uyutuldu? Kim kazdı, kim bu bomba düzeneğini buraya kurabilecek kadar uzmandı? Bunlar olup biterken erketeliği kim yaptı? Böylesi hain pusuları hazırlayan korkak insanlara kim cesaret verdi? İstihbarat birimleri bu sırada ne yaptı? Yoksa gözetçiler mi zaten bizzat istihbarat birimlerinin adamıydı? Soruları milletin kafasını kurcalayadursun, bunlara cevap vermesi gerekenler, ağlama dövüvereyim nevinden açıklamalar ile milleti oyalıyor, milleti hala uyutabileceğini sanıyor.

Her neyse gelelim konumuza geçtiğimiz gün milyonların katılmasının beklendiği bir haftayı aşkın bir süredir hazırlandıkları bir miting düzenledi, Devletin zirvesindeki büyüklerimiz. Cumhurbaşkanı'nın önderliğinde, Meclis Başkanı'nın nezaretinde Devletin kasasından düzenlenen, Türk Bayraklarının istismar edildiği mitingte Başbakan resmen AKP'ye oy istedi. Yetmedi yine alışageldiğimiz bir çok yalanı ard ardına dizeledi. Bu yalanları daha önceden de defalarca ifşa ettiğim için ihtiyaç duymuyorum. Meraklıları internetten açar Davutoğlu'nun yalanlarla dolu hamaset kokan konuşmasını dinler, tabi iğrenip kapatmak zorunda kalmadan sonuna kadar dinlemeyi başarabilirse. AKP İstanbul Milletvekili adayı, Taraf Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği ve Ermeni Soykırımını geçmişte açık açık savuduğu bilinen AGOS gazetesi yazarlığı gibi çok ulvi görevlerde bulunan Ermeni asıllı Markar Eseyan'ı miting alanında görünce ayağına gidip toka yapma tevazusunu ve inceliğini gösteren pek mütevazı Cumhurbaşkanımız, yaptığı konuşmada yine şiir okudu ve yine ağladı. Yani Cumhurbaşkanı'nı dinleyen herkes "duygu sömürüsü yapıyor" sözünü rahatlıkla söylemiştir diye düşünmekteyim.

Her neyse mitingteki konuşmaları ayrı bir gün değerlendirelim, zira okuyucularımız sıklıkla yazılarımızın uzunluğundan şikayet ediyorlar. Asıl vurgulamak istediğim konu şu; Yıllardır söylüyorum, "politika SOS veriyor! Politikacılarımız yalan söylemeye, halkı aldatmaya, istismarcılığa bir müddet daha devam ederse, partilerinde yönetime yazacak, mitinglere taşıyacak adam bulamayacaklar" diye ama nafile, dinleyen kim? Hiç kimsenin halk umrunda değil, onlara göre halk bir ıslıkla gelmek zorunda olan, düşünmeyi bilmeyen, anlamayan koyun sürüsünden ibaret. En azından malesef bizlere layık gördükleri muamele biçimi bana bunu düşündürüyor. Yevmiye ile adam toplandığını duyduk, haşhaş çapasına giden insanların yevmiyelerinin ödenerek traktörler üzerinde,miting alanına getirtilip dikildiğini duyduk, başka kentlerden taşıma ile insanları mitinge getirdiklerini işittik, hatta Kamu kurumlarındaki memurları tatil ettiklerini, mitinge gitmek isteyenleri izinli saydıklarını hatta ve hatta taşeron işçisi olarak çalışanları işten çıkarma tehditi ile zorla mitinge diktiklerine  de tanıklık ettik. Örneğin Uşak'taki miting günü Devlet Hastanesi'nde bir tane taşeron işçisi olmadığı için, işlerin bir çoğunu, doktor ve hemşirelerin yapmak zorunda kaldığını haberleştirmiştik. İstanbul'da gerçekleştirilen bu son mitingte parti bayrağı yoktu, Türk bayrağı vardı yani mitingi güya AKP değil, Devlet düzenler gibiydi ve teröre tepkili olan herkes davetliydi. Ama fırsatı ganimete çevirmek isteyenler, milyonları beklerken yüz bin kişiyi bile alana taşıyamamıştı.

Yani halkın terör elbet umrunda idi. Halk elbette ki teröre çok tepkili idi. Ama sanırım mitingi düzenleyenlerin ve konuşanların sözde tepkilerindeki samimiyetlerine inanmamış olacak ki mitinge beklenenin yüzde biri bile gelmedi. Yandaş basın bile ya rakam vermedi ya en abartanı yüz bin kişi katıldı diyebildi. 50 bin 80 bin gibi rakamlar veren ajanslar da vardı. Doğrusunu Allah bilir ama bana göre de 50 bin bile yoktu. Ama verilen en yüksek rakamı verdim. Yandaşlar, aktroller itiraz ederse yine saymak zorunda kalırım diye. Hatırlarsanız, seçim öncesi Recep Tayyip Erdoğan'ın açılış tiyatrosu için geldiği gün düzenlenen mitinge 30 bin kişi katıldı diye ilan etmişlerdi, bizde 3 bin rakamı vermiştik de küplere binmişlerdi. Bunun üzerine o gün yağmur yağması sebebi ile şemsiyelerden yararlanarak tek tek saydırmış, kendi verdikleri en kalabalık resimden çıka çıka 2300 kişi oldukları ortaya çıkmıştı. Yani 3 bin kişinin bile olmadığı net net ortaya çıkmıştı. Bu kez yüz bin diyelim de yine tek tek saydırmak zorunda kalmayayım istedim.

Tabi ki bunu söylerken güvensizlik sadece AKP kadrolarına değil, halk CHP ve MHP'ye de inanmıyor inanamıyor. Hiç bir partinin lideri inadırıcı gelmiyor, ümit vermiyor, heyecan uyandırmıyor artık Türk Milleti'nde. Millet politikadan ve politikacıdan ümidi kesmiş durumda. Bütün zorlamalara rağmen artık halkın ilgisini çekemeyen politikacılar, şayet kafasına akıl koymazsa, şayet yalanları bırakıp samimi davranmazsa ve şayet gizledikleri gerçekleri halkına aktarmama konusunda ısrar edecek olurlarsa, bu gidiş hiçte hoş değil haberiniz olsun. Demokrasi vazgeçilmezimiz olmalı diyor saygılar sunuyorum. Şehitlerimize Rahmet dilerken; terörü, teröristi, terörü ve teröristi besleyenleri, eğiteni, vakti geldiğinde gizleyip vakti geldiğinde ortaya çıkartanı, terör yolu ile halktan ya da Devletten istediğini almaya çalışanı, terörün her türlüsünü önleme adına mücadele etmeyeni lanetliyorum. Esenkalın...


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 40 yorum mevcut

  • işte çözülme süreci !!!!! 2 yıl önce yorumlandı

   kürt halkı gerçeği gördü
   http://www.sabah.com.tr/gundem/2015/09/24/halk-sirtini-dondu-devam-edemeyiz

  • :)) @CVB 2 2 yıl önce yorumlandı

   bugün bayram, emine erdoğan'ın deyimi ile onlar erken kutladılar bugünü, kocalarını, babalarını kurban ettiler bu vatana, her ne hikmetse akp nin üst düzey yetkililerinin çocukları 20 yaşında iş adamı olup askere gitmese de, gariban halkın çocukları asker olup şehit olsa da bu ülkede, başta şehit analarının, şehit babalarının, şehit ailelerinin olmak üzere, sadece bugünün adının bayram olması dışında, karşılık bulamadığı bayramı yaşayamayan, fakir fukaranın, evlatlarından uzak olanların, hasta yatağında yatan hastaların ve tüm türk milletinin bayramı mübarek olsun. bayramdan sonra cevaplarım yazılarını :)))

  • CVB 2 @:)) 2 yıl önce yorumlandı

   bugün bu memlekette atatürk adiyla neler yapiliyor bi̇ri̇si̇ çikiyor pkk fi̇li̇sti̇n li̇ler gi̇bi̇ özgürlük savaşçisidir di̇yo
   yapilmak i̇stenen i̇ki̇nci̇ fi̇li̇sti̇n ve hedefteki̇ ülke de bi̇zi̇z
   aynen fi̇li̇sti̇ni̇ i̇srai̇le verdi̇kleri̇ gi̇bi̇ türki̇yeyi̇de yağmalamak i̇sti̇yorlar kürtleri̇de kullaniyorlar onlari sadece kullaniyorlar çok şükür ki̇ kürt halkinin büyük çoğunluğu olayin farkinda
   bi̇z bu durumda kürtleri̇n olaya vakif olmasi ve teröre aldanmamasi i̇çi̇n büyük çaba harcamak zorundayiz
   yoksa esed gi̇bi̇ halki bombalamak çözüm deği̇l i̇şte suri̇yeni̇n i̇rak in durumunu görüyoruz
   devleti̇mi̇zi̇ mi̇lleti̇mi̇zi̇ korumak i̇çi̇n bi̇rli̇k olmak zorundayiz son kale türki̇ye eğer türki̇ye karişirsa Allah korusun düşünmekte i̇stemi̇yorum
   gerçekçi̇ olmak zorundayiz unutmayalim Allah doğrunun yardimcisidir selamlar benden bu kadar hala dedi̇ydi̇ demi̇şti̇ di̇yeceksende i̇çi̇nden de artik yeter

  • FİTNE NEDİR ? @:)) 2 yıl önce yorumlandı

   düşman kapida hatta i̇çerde bununla mücadele etmek yeri̇ne sen dedi̇ydi̇n ben söylmedi̇mmi̇ydi̇ sen şöyleyken böyle ben ....
   i̇şte bu fi̇tnedi̇r si̇yoni̇zm sömürmek i̇stedi̇ği̇ ülkelere gözünü di̇ki̇nce uyguladiği yöntemlerden di̇r bunlara uyanlara balik ağa takildi ağa takilan balik derler sirtini sivazlarlar ve devlete yeni̇ bi̇r cephe açarlar bakin tehli̇ke belli̇ i̇ken bi̇z nelele uğraşiyoruz
   kizil sultan olayi osmanli padi̇şahikomüni̇st oldu müsklümanlari kesi̇yo fi̇tnesi̇ i̇le dünyanin heryeri̇nden kandirdiklari müslümanlari bölük bölük osmanlinin üzeri̇ne saldilar kahramanlar deyi̇p sirtlarini sivazladilar
   i̇çeri̇de de sultani devi̇receği̇z deyi̇p yeni̇ bi̇r cephe açtilar azinliklari kişkirttilar fakat sonunda gördükki̇ asil devri̇len ulu çinar oldu osmanli yikildi

  • YILANLA YATAN @:)) 2 yıl önce yorumlandı

   uyandiğinda anlar ki̇mi̇n yilanla yatip kalktiğini merak etme sen

  • :)) @HEP LAF HEP LAF 2 yıl önce yorumlandı

   kolay değildir elbette idareci olmak, senin dediğin gibi 77 milyon insanın hakkını hukunu gözeteceksin, adil olacaksın. evlatlara sıçrayınca yolsuzluklar, 10 yıldır el ele kol kola olduğu, devleti emanet ettiği feto, terör örgütü lideri oldu :)) 3 yıldır silahlandığını görüpte müdahale ettirmediği, ısrarla sürdürülmesi için mücadele verdiği, bu ülkenin en önemli projesi olarak gösterilen çözüm süreci, 7 hazirandan sonra başkanlık işi olmayınca buzdolabına kalktı :))) yılanı koynuna alıp yatamazsın, yılandır ne yapacağı belli olmaz, tedbiri elden bırakmayacaksın.

  • HEP LAF HEP LAF @:)) 2 yıl önce yorumlandı

   bahçeli̇ni̇n laftan başka bi̇ i̇craatini görmedi̇k şi̇mdi̇ye kadar dişardan maval okumak kolay tabi̇i̇i̇ salla babam salla devlet yöneti̇mi̇nden bahsedi̇yoruz aloooo evi̇nde i̇ki̇ çocuğunu zor i̇dare edi̇yo i̇nsan koca devlet yetmi̇şseki̇z mi̇lyon i̇nsan herbi̇ri̇ başka bi̇r dünya çeşi̇t çeşi̇t olaylar kolaymi ben dedi̇mle devlet mi̇ yöneti̇li̇r sen de adam ben özyöneti̇m i̇steri̇m di̇yo zart di̇yo zurt di̇yo buyur oda di̇yo dedi̇ dedi̇ydi̇ bunlarla anca dedi̇ kodu olur devleti̇mi̇ze destek olmazsak suri̇ye ortada ukrayna irak misir hepsi̇ni̇ görüyoruz bi̇rli̇k olma zamani ayrimcilik fi̇tneci̇li̇k fayda vermeeezzzz

  • :)) @fetöye kim kucak açıyo acaba 2 yıl önce yorumlandı

   sanırım anlaşılmadı fuat avniyi tanımam, feto yuda, işimde olmaz. beni ilgilendirmezler de zaten. bana ilginç geliyor, adamın yazdıklarının gerçekleşmesi :)))

  • :)) @devlet bahçeci sayesinde 2 yıl önce yorumlandı

   bahçeli ne dedi? hdp nin güçlenmesinde çözüm sürecinin etkili olduğunu söyledi ve bu süreçte pkk ile defalarca kez masaya oturmuş, oslo da ve dolmabahçe sarayında mutabakat metni imzalayanların artık birlikte hükümet olmalarının daha uygun olacağını söylemiştir. hdp de ısrarla 7 haziran seçimlerinde seni başkan yapmayacağız dedi tayyip erdoğana, chp ve mhp li koalisyonda başkanlığın anayasada yer alması zordu, seçimi tek başına iktidar olabilmek için akp istedi :))

  • fetöye kim kucak açıyo acaba @:)) 2 yıl önce yorumlandı

   fuat avninin patronu fetö ve çetesi yaptı bunları yıllar önce saklandı dedikleri silahlar o günün gazetelerine sarılı bulundu daha kimleri içeri attırdı bu fetöcüler ve şu an neden kaçıyolar yurt dışına ayrıca hanki partiler fetöye ait adayları listesinden sunuyo bunları araştır şu an fetö baaazı partilere hükmediyo elinde ne varsa artık bi düşünüver kaset kayıt yalanyanlış uydurma belge neleer neleer bu fetöye karşı net duruş kim sergil,iyo onuda bi muhakeme et aklın erdiği kadar

  • devlet bahçeci sayesinde @hiç bir yere getmem bu vatan benim :)) 2 yıl önce yorumlandı

   halk bunu unutmayacak seçim istiyodu seçime kadar seçim hükümetine niye girmedi bdp nin önünü açmak için iş bu kadar basit

  • hiç bir yere getmem bu vatan benim :)) @DE GEETTT 2 yıl önce yorumlandı

   şuan hükümette kimler var diyecem ama hdp li bakanlar istifa etmiş. diyeceksin ki mhp yanaşmadı koalisyona. 7 hazirandan önce meydanlarda dedi ki mhp, çözüm süreci derhal sonlandırılmalı, yolsuzluk eden bakanlar yargı önüne çıkartılmalı, cumhurbaşkanı diğer 11 cumhurbaşkanı gibi yasal çizgilerde kalmalı, ülkeyi ve hükümeti bakanlar kurulu ve başbakan yönetmeli, 7 haziran sonrasında bu dediklerinin arkasında durdu. hükümet kurulmasına akp yanaşmadı.

  • :)) @PENSİLVANYA AJANI 2 yıl önce yorumlandı

   fuat avni kim sen biliyorsun ama ben bilmiyorum, zaten kim olduğu çokta ilgilendirmiyor beni, yazdıklarının gerçekleşmesi dışında. işin savcılık kısmına gelince uzağa gitme, çevrendekilere sor adalet sisteminin işleyişi konusunda ne düşündüklerini anlatsınlar veya ergenekoncu deyip müebbet cezası verilenlerin, 3 ay sonra suçsuz bulunup serbest kaldıklarını da unutma. vatan sevgisine gelince akp ye oy vermemek, yanlışlarını hatalarını eleştirmek, kral çıplak demek ne zamandan beri vatan hainliği oldu? emin ol senden daha çok vatanseverim.

  • DE GEETTT @:)) 2 yıl önce yorumlandı

   akp hükümeti̇ kuramazsa ne olacak pkk i̇le mi̇ kuracaksiniz fetö mü söylüyo

  • OTURDUĞUN YERDEN SALLAAAA @:)) 2 yıl önce yorumlandı

   güneydoğuda nasil oy kullaniliyo sen bi̇lgi̇n varmi sandik önünde kendi̇leri̇ dolduruyo sandik müşahi̇tleri̇ tehdi̇t edi̇li̇yo hi̇çbi̇r sandik müşahi̇di̇ sandik başina gi̇demedi̇ bi̇r i̇deali̇st öğretmen öldüresi̇ye dövüldü vatandaşlar kameraya aldi sen güneydoğu halki çok mu sevi̇yo zannedi̇yosun bu pkk bdp mi̇li̇tanlarini zannedi̇yosun

  • PENSİLVANYA AJANI @:)) 2 yıl önce yorumlandı

   fuat avni̇ ki̇m bi̇li̇yomusun i̇şi̇ gücü fesad fi̇tne madem bi̇ bi̇ldi̇ği̇ var çikar savcilara anlatir bunlar fetönün ajanlari merkezleri̇ pensi̇lvani̇a sen bunlara i̇ti̇bar edi̇yosan hayirli i̇şler ben memleketi̇ne bağli vatanini seven i̇nsanlara konuşuyorum sana avni̇nle mutluluklar

  • GÜNAYDIN @:)) 2 yıl önce yorumlandı

   emni̇yet güçleri̇ kaydedi̇yo bunun sakli gi̇zli̇ bi̇ryanida yok televi̇zyonlarda da yayinlaniyo bu teröri̇stleri̇n nasil tesbi̇t edi̇ldi̇ği̇ sen nerede yaşiyosun kardeş

  • :)) @TERÖRİSTLER İ KAYDEDİYO KİMİ OLACAK 2 yıl önce yorumlandı

   devlet kayıt yapma, izleme makamı mı, yoksa olaylara engel olma makamı mı? ya kayıt yapsan ne olacak ki, adamlar güpe gündüz eline keleşi, roket atarı alıp şehrin göbeğindeki emniyet müdürlüğüne saldırıyor 1 veya 2 kişiyle.

  • :)) @HAYIRLI RÜYALAR 2 yıl önce yorumlandı

   duyulmak istenilmese de gerçekler acıtır :)) fuat avni'nin dediği gibi, akp mitinginde bomba patlatmazsa %38 altına düşecek akp'nin oyu, doğu ve güneydoğudaki halkın seçime katılımlarını asgari düzeye çekmek için taşımalı sistemde oy kullandırılacak, bunu da sen yaz bir kenara :))

  • TERÖRİSTLER İ KAYDEDİYO KİMİ OLACAK @neyi kaydetti :)) 2 yıl önce yorumlandı

   sen o kalkişma hareketleri̇ni̇ devlet bi̇zi̇m gi̇bi̇ televi̇zyondan mi i̇zledi̇ saniyosun bayrak yakanlar molotof atanlar hepsi̇ poli̇s kamerasiyla ve mobeseyle kaydedi̇li̇yor sonrada tavuk gi̇bi̇ kümesleri̇den toplaniyor devletle şaka olmaz
   gi̇ri̇lemeyen yerler 15 20 yil önce i̇di̇ sen i̇yi̇ce bi̇ araştir şi̇mdi̇ yiğinak yaptiklari bi̇rkaç i̇lçe mezra da bi̇ri̇ki̇ ev var ve bunlarda toplaniyo seyretmedi̇nmi̇ tv de nasil ağliyodu teneketaşin tenekeci̇leri̇ ni̇ sen rahat ol türki̇ye devleti̇ ne yaptiğini bi̇li̇rrrr

  • HAYIRLI RÜYALAR @duymaktan ziyade görünen tabloyu okumak lazım 2 yıl önce yorumlandı

   bunlari bi̇yere yaz da senaryo laştirip fi̇lm yapalim bari̇ bu kadar maalumat !!! boşa gi̇tmesi̇n

  • duymaktan ziyade görünen tabloyu okumak lazım @AKILLI BİLDİĞİNİ SÖYLER AKILSIZ DUYDUĞUNU !!! 2 yıl önce yorumlandı

   muhafazakâr olarak çıkış yaptı ama yetmezdi tek başına iktidar olmak için, kürtcü söylem ve eylemlere girdi, kürt halkının oylarına talip oldu, doğu ve güneydoğu halkının oylarını ve metropollerdeki kürt halkının oylarını almaya başladı. çözüm süreciyle birlikte 7 haziranda bakıldı ki kürt halkı artık akp ye oy vermeyip hdp ye kaydı. hdp nin bu güçlenişinden rahatsız olan ama akp ye bi sebeple oy veren milliyetçiler de, hdp ye alternatif olarak mhp ye kaydı. şuan ki tabloda tek başına iktidar olup anayasayı değiştirerek başkan olma imkanı yoktu. bakıldı ki tek başına iktidar olabilmek için milliyetçi olmalı, şimdide çözüm sürecini bin yılın harika bir projesi olarak lanse edenler, ve her ne olursa olsun arkasında duracaklarını söyleyip savunanlar, hızla bu söylemden uzaklaşıp milliyetçi söylem ve tavra girişti.

  • neyi kaydetti :)) @SAYIN KARDEŞİM 2 yıl önce yorumlandı

   12 yıl önce devletin giremeyeceği il, ilçe, mahalle yoktu, şuan bile cizre de 4 mahalleye daha polis girememiş bilmediğinden eminim, terörist dağda idi ve de son çırpınışlarıydı. devletin tüm olanları izleyip belgeliyor olması ve bir şey yapmamış olması daha vahim. gerçekten pkk artık sıradan çapulcu bir örgüt değil artık, telsiz, görüntü ve sinyal takiplerindeki kör nokta denen yerleri yani hiç bir izleme ve dinleme yapılamayan yerleri adamlar biliyor, anlayacağın belge bilgi faso fiso :)))

  • HADE ORDAN @akp İsrail'in partisi zaten 2 yıl önce yorumlandı

   i̇srai̇lle i̇li̇şki̇leri̇mi̇zi̇ bozamazsin di̇ye bağiran chp de anti̇ kapi̇tali̇st öylemi̇

  • SAYIN KARDEŞİM @haklısınız 2 yıl önce yorumlandı

   çözüm süreci̇nden önce terör yok mu i̇di̇ bi̇laki̇s üç yil durduruldu bu arada hai̇nler gi̇zli̇ gi̇zli̇ fi̇tne yaparken devlet boşmu durdu saniyosun hepsi̇ kayitli belgeli̇ sen i̇şi̇n sonuna bak devleti̇mi̇ze güven fi̇tneci̇lere i̇nanma saygilar

  • AKILLI BİLDİĞİNİ SÖYLER AKILSIZ DUYDUĞUNU !!! 2 yıl önce yorumlandı

   sen çözüm süreci̇ i̇le i̇lgi̇li̇ ne bi̇li̇yosun acaba teröri̇stler anlaşalim terörü si̇lahi birakacağiz dedi̇ği̇nde devlet hayir birakmayin mi deseydi̇ beyler ferma oynanmiyor kirk küsur yildir süren bi̇r beladan bahsedi̇yoruz bu bela elbetteki̇ heryere kolsarmiş devleti̇mi̇z herşeyi̇n farkinda şu an terör hi̇ç olmadiği kadar zor durumda hi̇çbi̇r yerden evet barzanide dahi̇l hi̇çbi̇r yerden artik yüz bulamiyor avrupa ülkeleri̇ni̇ dolaşti teneketaş hepsi̇ türki̇ye si̇ze bi̇r şans verdi̇ kullanmadiniz türki̇ye haklidir cevabini yüzüne çarpiyor şu an tükenmek üzere bu i̇llet çok yakinda tamamen tükendi̇ği̇ni̇ göreceği̇z i̇nşaAllah bunun i̇puçlari görüldü müthi̇ş çöküntü i̇çi̇ndeler ve çikiş yollarida yokk

  • Usak 64 2 yıl önce yorumlandı

   akp düsmanligi baska birsey degil

  • Erkancan 2 yıl önce yorumlandı

   kac bin kisi saymislarmi goz var nizam var siz saymayi birakinda hdp ile nasil sallarainiz ona ugrasin

  • haklısınız @seher 2 yıl önce yorumlandı

   bu tür yazılar yazılmasına hiç fırsat verilmeseydi keşke şehitler olmasaydı, kanlar akmasaydı, kadınlar kocasız çocuklar babasız kalmasaydı. ufacık bir hata gibi gösterdiğiniz o çözüm süreci, bu ülkeye kaç cana mal oldu biliyor musunuz? kaç ocakları dağıttı, geride kaç dul, kaç yetim bıraktı? o yetmez gibi pkk ya karşı mücadele eden devletin evlatlarının uğradığı haksızlıkları ve sürgünleri, işlerinden atılmaları ufacık bir yanlışlık mı?

  • Azcık gündemi takip etmek kafi @Göründüğü gibi olan 2 yıl önce yorumlandı

   hala belge istemen çok enteresan, bu ülkenin başbakan yardımcısı karakolun önünden silahlı pkk lılar el sallayarak geçiyordu dedi mi? ülkenin cumhurbaşkanı valilerimize verdiğimiz talimatla pkk ya operasyon yapılmasına müsaade etmiyorduk dedi mi? bu ülkenin istihbaratının başındaki adam Oslo da pkk ya sözler vermedi mi?

  • Buna gülerim :))) @mühendis64 2 yıl önce yorumlandı

   bayrağını seven dedin de aklıma geldi. bayraklar ayaklar altına alınmış vaziyette resim gördüm mitingden. ayrıca sürekli kürt zaza zikredildi de, bir defa dahi türk zikredilmedi :)) iyi bir müneccim olduğun ortada, 1 kasım için kehanetlerde bulunduğuna göre, 7 hazirandan öncede 400 milletvekili kesin deniliyordu da :))

  • seher 2 yıl önce yorumlandı

   nurullah bey uşaka mal olmuş nerede ise uşak halkının tamamının okuduğu bir internet sitesinde bu tür yazılar okumak istemiyoruz. akpartinin yanlışları var tabi açılım süreci büyük bir hata idi. ama bunu ihanet gibi göstermeniz bence doğru değil.facebook sayfanızı da takip ediyorum. orada yazmanızı anlayabiliyorum. çünkü kişisel sayfanız ama bunu bu haber sitesinde yapmayın lütfen. çünkü unutmayın ki bu site tüm uşak tarafından okunan bir haber sitesi tekrar ediyorum haber sitesi.lütfen az daha dikkat.

  • akp İsrail'in partisi zaten @uşaklıı 2 yıl önce yorumlandı

   israil ile istihbarat anlaşmasını yapan kim bop a eşbaskanı olan kim ey hain akp li partizanlığın seni kör etmişti şimdi de hain ediyor haberin olsun.

  • Göründüğü gibi olan 2 yıl önce yorumlandı

   nurullah kardeşim yazarlık verildi diye buradan boyna sallıyorsun.okuyan okuyor tabide demezler mi adama çıkan siyaset yap,seni kim dinleyecek merak ediyorum..sanki devleti bilen sensin iddaa ediyorsun koy belgeleri siyaset yap.söylediklerin doğru diyelim niye doğrusunu sen yapmıyorsun.senin fikirlerini destekleyelim.türkiye de çok var böyle yazarlar.ama karanlığa mum yakan yok.selamve saygılarımla

  • haklısında @uşaklıı 2 yıl önce yorumlandı

   çeşitli ülkelerin istihbarat ajanlarının yıllardır bu ülkede cirit attığı, sokaktaki çocuğunda bildiği gizli saklı bir şey değil ki. tonlarca bomba yurda sokulurken ve patlatılıp şehitler verilirken ortada olmayan mit ve yere göğe sığdırılamayan kahraman hakan fidan nerde? teröristle müzakere olmaz mücadele olur, müzakere edilmesi bir yana, silahlanmasına kuvvetlenmesine müsaade etmek te neyin nesi?

  • genç kuvvacı 2 yıl önce yorumlandı

   madem sadece pkk i̇le savaşmiyorsunuz neden hala apo hakkinda barzani̇ hakkinda karayilan hakkinda tek bi̇r keli̇me etmeyi̇p hdp i̇le kavga edi̇yormuş gi̇bi̇ yapiyorsunuz madem dünya i̇le savaşiyorsunuzda neden hala bop projesi eş başkanlığı yapıyorsunuz madem dünya ile savaşıyorsunuzda neden papayla kol kola gezip saray açılışlarına davet ediyorsunuz salakmı sandınız siz milleti tüh yazıklar olsun size milletin geldiği hale bakın millet illet olmuş çıkmış arkasından yürüdüğünüz adamların ne olduğunu görmeyecek kadar körsünüz bu ülkeye maalesef yeni bir kurtuluş savaşı lazım hainlik yapan ve onlara destek veren kim varsa muhalefet liderleride dahil toptan sürmek lazım

  • uşaklıı 2 yıl önce yorumlandı

   arakadaşlar biz sadece pkk ile savaşmıyoruzki.alman,ingiliz,israil gibi bi çok devletin istihbarat servisiyle savaşıyoruz pkk sadece bi kukladır. Allahın izniyle bunların üstesinden gelicez. hedef 2023 durmak yok yola devam arkandayiz rei̇s Allah seni̇ başimizdan eksi̇k etmesi̇n

  • mühendis64 2 yıl önce yorumlandı

   usaktan kalkıp gıttım mıtınge..bayragını seven herkes ordaydı.yuzbınmıs facede twıtterda koltuga oturup sayımmı yaptın çavusoglu.kuduracaksınız 1 .kasım bizlerin olucak

  • samimiyet sıfır 2 yıl önce yorumlandı

   pkk nın büyümesine şımarmasına göz yum , sonra da teröre karşı mitng düzenle

  • ismet erdem 2 yıl önce yorumlandı

   65 ton bomba malzemesinin 5 tonu patlatılmış ise kalan 60 ton ne zaman bulunacak ? koalisyon ufukta görünüyor,chp ve mhp nin cumhuriyetin temel ilkelerinden vazgeçilemez olduğunu vurgulamalarını bekliyoruz.

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366