Adında Atatürk Geçtiği İçin mi ADD'nin Talebini Reddettiniz?

Uşak Belediye Meclisi'nin ekim ayı olağan toğlantısının ikinci oturumu Belediye Meclisi Salo'nunda gerçekleşti. Toplantıda belediye-dernek ortak proje yapma konusu görüşüldüğü sürece başvuruda bulunan dernekler arasında ayrım yapılması CHP'li üyelerin tepkisine neden oldu.

03 Ekim 2015 Cumartesi 14:03
Adında Atatürk Geçtiği İçin mi ADD'nin Talebini Reddettiniz?

Uşak Belediye Meclisi Ekim ayı toplantılarının ikinci günü bir hayli hareketli ve gergin bir atmosferde gerçekleştirildi. Toplantıların ikinci gününe soru önergeleri ve Belediye-Dernek ortak projeleri konusu hakkındaki tartışmalar damgasını vurdu.

Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen Belediye Meclisi toplantılarına gündem edilen derneklerin Belediye ile ortak proje yapmaları konusunda alınan kararların her dernek için aynı şekilde uygulanmaması CHP'li üyelerin tepkisine neden oldu. Daha önce UŞİMDER ve EBRAR dernekleri üniversite öğrencilerinin barınma ve konaklama ihtiyacının karşılanması için Belediye ile ortak proje yapılması konusu Belediye Meclisi'nde görüşülmüş, kamu yararına çalışan dernek statüsünde olmadığı için Valilik oluru gereken ve dönemin Valisi Seddar Yavuz tarafından onaylanan talebin ardından Plan ve Bütçe Komisyonu raporuyla ele alınan konu Belediye Meclisi'nde kabul edilmişti. Aynı dönemde KALEMDER ve ALTINOLUK derneklerinin benzer talepleri ise Vali Yavuz tarafından reddedilmişti.

AKP'Lİ MECLİS ÜYELERİ, ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ'nin TALEBİNE KOMİSYONDA "EVET", MECLİSTE "HAYIR" OYU KULLANDILAR!

Yine aynı konuyla ilgili Atatürkçü Düşünce Derneği de Belediye Meclisi'ne başvuruda bulunarak, Belediye ile ortak proje kapsamında üniversite öğrencilerinin barınması için yardımcı olabileceklerini belirttiler. Belediye Meclisi'nden Plan ve Bütçe Komisyonu'na havale edilen konu AKP'li üyelerin kabul yönündeki oyuyla meclis gündemine getirilmiş, ancak ne hikmetse komisyonda uygun yönünde oy kullanan Emine Yıldırım, Zekir Ercel ve Akın Demir de dahil AKP'li meclis üyelerinin hayır oyları ile Atatürkçü Düşünce Derneği'nin talebi reddedilmişti.

KALEMDER VE ALTINOLUK, VALİ OKUR'un ONAYININ ARDINDAN YİNE MECLİS GÜNDEMİNDE!

Muş'a atanan Vali Yavuz'un o dönemde onay vermediği KALEMDER ve ALTINOLUK derneklerinin talepleri, bu kez Uşak Valisi Ahmet Okur tarafından kabul edilmiş ve alınan Valilik oluru ile yapılan başvuru neticesinde Plan ve Bütçe Komisyonu'nun uygunluk raporu ile birlikte mecliste görüşülen talep, AKP'li meclis üyelerinin oyları ile kabul edildi.

KİRASI BELEDİYE'DEN, GELİRLER DERNEK HESABINA!

Belediye Meclisi'nde AKP'li meclis üyelerinin kabul oyları sonrasında onaylanan gündem maddesi gereğince söz konusu derneklere Belediye tarafından temin edilecek ve kirası Belediye tarafından karşılanacak binada öğrencilerin barınma ihtiyaçları karşılanacak.

KARARIMIZ SİYASİ DİYEN CAHAN'A, CHP'Lİ KARAKOÇ'TAN ATATÜRK ADI RAHATSIZ MI ETTİ İMASI! 

Alınan kararın ardından CHP'Li meclis üyelerin yaşananlara tepkisini dile getirirken, Atatürkçü Düşünce Derneği'nin talebinin komisyonda kabul edilmesine rağmen mecliste neden kabul edilmediği yönünde sorduğu soruya ise Nurullah Cahan; siz bizim taleplerimizi kabul etmiş miydiniz? şeklinde cevap verdi. Cahan, ayrıca herkesin siyasi bir görüşü olduğunu ve buna göre de karar verildiğini ifade etti. Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Avukat Mehmet Karakoç, "alınan kararın siyasi olduğunu başkan bey de kabul etti. Kamu yararına çalışan dernek statüsü bulunmasına rağmen Atatürkçü Düşünce Derneği'nin talebinin reddedilip, Valilik oluru ile gündemimize gelen derneklerin aynı taleplerinin kabul edilmesinin altında başka sebeplerin yattığını düşünüyoruz." şeklinde konuştu.


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 21 yorum mevcut

  • :)) @:)) üne gülücük 3 yıl önce yorumlandı

   islam tarihinin derinliklerine inmek lazım diyorsun yani, muaviye ve oğlu yezid ve ardından abbasileri felanda. yok senin dediğin kadar çok derinliklere geçmişi araştırmaya gerek yok sanırım. benim haddim değil neler yapılabileceğini söylemek ama ülkede devletin ve milletimizin hatırı sayılı kaynak aktardığı diyanet işleri gibi bir kurumu var, bu kurumda 100 bin imam var ama hala insanlar tarikatlar ve cemaatler gibi oluşumlardan din hizmeti almaya çalışıyor.
   kur'an-ı kerim, kütüb-i sitte, mezhep imamlarının kitapları, islami ilimlerde alim olan şahsiyetler bir araya getirilirse sorun çözülür gibi.

  • :)) üne gülücük 3 yıl önce yorumlandı

   senin dedğin gibi düşünürsek işin ucu atatürke laikliğe ,kılık kıyafete,harf ınkılabına dayanır ve dahasına aklımıza gelmeyen neler istiklal mahkemeleri tutanakları hala acılmıyo bu katliamı kimse kaldıramaz cünki islam bu zamanlarda batıllarda bidatlarla şirklerle karıştırılmış insanlara güncel bi din versiyonu vermeye çalışılmış ve kuran bugun bi sevab makinesi gibi işin düserse git bak buna dönüştürüldü

  • Oh ohhhhhh 3 yıl önce yorumlandı

   moğultay un adalet bakanı iken söylediğini ne çabuk unuttunuz.işte keser döner sap bir gün de böyle hesap döner. biz buna i̇lahi adalet diyoruz

  • eski adliye 3 yıl önce yorumlandı

   ey uşağı yönetenler...belediyeciler... bu mu uşaklıya reva gördüğünüz otopark? en az 1 yıl otopark olarak kullanılacak eski adliyenin olduğu yer..orayı güzelce düzenleyip ince bir asfalt atamazmıydınız? toz toprak içinde gelin bir bakın Allahaşkina..ey başkan duy bu sesi..bölgeni̇n bütün esnafi orada i̇lgi̇leni̇n lütfen konuyla..

  • arıza 3 yıl önce yorumlandı

   amaçları varsa yoksa öğrencileri çeşitli tarikat ve cemaatlerin yurdunda kalmaya zorlamak. eskiden özellikle ilçelerde malum cemaatin evinde yurdunda kalmaya mecbur bırakılırdı öğrenciler.

  • arıza 3 yıl önce yorumlandı

   cahan, seçi̇mden önce herkesi̇n beledi̇ye başkani olacağım di̇yordu. varsa yoksa kendi yandaşları. hep eleştirdikleri chp devleti vardı ya, şimdi de kendileri akp devleti kurmak istiyorlar.

  • :)) @@neco cümen@:)) ve dahasına... 3 yıl önce yorumlandı

   mesele ne o halde? akp, cemaat ve tarikat bağlantısı olmaması mı? peki siz söyleyin imam hatipleri şuan ki imam hatiplerde öğrenim gören öğrencilerle kıyaslamayalım da ne yapalım? şuan ki imam hatiplerde öğrenim gören öğrenciler bu ülkenin geleceğinde topluma ve islama örnek olacak, şekil verecek bireyler olacak. onların ahlaki ve islami açıdan donanımsız bireyler olmasının, bu ülke ve islam için ne kadar tehlikeli olacağını anlatmama gerek yok sanırım.

  • @neco cümen@:)) ve dahasına... 3 yıl önce yorumlandı

   atatürk değil mesele şimdi her şey bitti o mu kaldı öğrencileri düşünün bunu yazanların çocugu yok galiba onlara imkanı sağlamayı ve samimiyeti güleryüzü düşünün uşakı kötü biliyolar çogu ruhen sıkıntıya giriyo uşagın uşaklının samimiyetini gösterelim imam hatipleride günümüzdeki bakarak kıyaslayamazsınız bunlar herhangi bi okul değil yanlış var doğru haklısınız ama şahsa ve kişilere bağlamamak lazım maksad Allah'ın rızası olmalı inşAllah buralar düzelir

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366